Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

IvoB

Mé první setkání s Batmanem skrz tento film nemohl dopadnout lépe. Burtonův styl této sérii perfektně sedne. Vizi opravdu hnusného, industriálního a depresivního Gothamu se novějším filmům série nikdy nepodařilo napodobit. K nezaměnitelné atmosféře navíc hodně dává soundtrack od Dannyho Elfmana či ikonický casting v čela s Jackem Nicholsonem v roli Jokera. Můžete si upřednostňovat jakou verzi Batmana chcete, ale tento je svou atmosférou i po letech zdaleka nejzajímavější. ()

Rozjimatel

Burtonove poňatie Batmana ma svojou odľahčenosťou oslovilo viac ako Nolanov Batman, ktorý sa berie až smrteľne vážne. Veď sa preboha jedná o komiks! Veľmi dobre bol nadizajnovaný vizuál, či už ide o Gotham, alebo o bat-vecičky. Skvelý bol Joker v podaní Jacka Nicholsona, ale výborní vo svojich rolách boli aj Michael Keaton a mimoriadne pôvabná Kim Basinger. Keď sme pri predstaviteľovi Brucea Waynea, tak roztomilo neistý Keaton, trochu plachý, občas zmätkujúci, sa mi páčil neporovnateľne viac ako bezkrvný, takmer až robotický Christian Bale. Ja netuším, čo na tomto hercovi všetci vidia. Ak si prejdem jeho roly, tak niečo zahral akurát v tej prvej (Ríša slnka, ešte ako malý špunt) a v poslednej (Le Mans '66). Ale naspäť k filmu. Výborný bol aj soundtrack od Burtonovho dvorného skladateľa Dannyho Elfmana. No asi najviac sa mi vo filme páčil humor. Keď som si o filme prečítal, aký je temný a ako deti odchádzali z kín s plačom, dobre som sa pobavil. Ja som naopak vo filme videl Burtonov perfektný zmysel pre recesiu, jasne sa s témou vysporiadal s jeho svojským humorom. Myslím, že sa pri nakrúcaní musel veľmi dobre baviť. ()

Skalda

Jasná jednička! škoda jen že z Batmana Timi neudělal většího "traumatizovanýho pošuka" protože když to neudělal on - neuděla to asi už nikdo. To by to musel natočit asi tak Raimi - ale ten má ted plný ruce/nohy práce s nějakým jiným komiksem. Asi. ()

M.I.K.E.

Starý a původní Batman má no rozdíl od nového zpracování skvělou atmosféru, krásnou hudbu a šarmantnějšího záporáka. Ale současný Batmen begins je nabytý tak skvělou akcí, super postavami, cool vynálezy a opravdu dobrým hlavním hrdinou v podobě Christiana Balea, že vždy dám přednost nejnovějšímu dílu. Ale i tak klasika. ()

korinťan

Potom, co jsem si přečetl několik batmanovských komiksů, mé nadšení z Buřtoňova Batmana značně ochablo. Na Temného rytíře je v tomhle filmu moc romantiky. A abych řekl pravdu, tak ani Keaton mi jako Batman moc nesedí. Taky mi vadí snaha nacpat do filmu odkazy (nefunkční) na jiné Batmanovské příběhy/postavy (Harvey Dent, Corto Maltese)Jinak je všechno, jak má být: Gotham je správně špinavý a prolezlý korupcí a zločinem, Nicholsonův Joker je správně šílený (SPOILER, SPOILER : Ale zase: Nemůže být jenom Joker, ale musí to být ten, co zabil Bruceovy rodiče. KONEC SPOILER), Batman má ,,skvělé hračky,,....a za to dávám 3 hvězdy, možná 3 a půl (za hezkou hudbu). ()

Eldoth

Tak takhle si představuji zfilmovaný komiks, herci jsou dokonalí, obvzlášť Jack Nicholson ze kterého jde někdy opravdu hrůza ...a Keaton je Batman numero uno. Atmosféra brilantní a temná ...a co je hlavní, komiksová ... ()

AIMÉE

Dneska už se dá říct kultovní Burtonovka, výborně zpracováno, opravdu je poznat ekvivalence s komiksem. První a poslední. Ovšem počáteční Nicholsonova scéna ".... Nesnaž se !! " je výborná... no ale ostatně komplet jeho part coby Joker je zkrátka kult. ()

hammerhead

Čistý komiks bez kvalitnějšího moorovského či gaimanovského přesahu. Příběh věru není nic moc chytrého, sem tam nějaké pěkné efekty, Jack Nicholson - stačí maximálně na tři hvězdy a když už to znovu neuvidím, vůbec nic se mi nestane... ()

Reverger

Tim Burton nejspíš natočil jeden z nejponuřejších, nejtemnějších a nejlepších filmů o největším a nejslavnějším detektivovi na světě. Mysteriózní, melancholický, perfektní...Ať si kdokoliv v budoucnu natočí Batmana podle svýho, tenhle bude jedinej, co pro mě něco znamená. Bude jedinej, kterej kdy stál za to. Bude to TEN BATMAN, co byl nejlepší! ()

Ukko

Ať si kdo chce co chce říká ( is Nolanem a temným rytířem v čele) já mám prostě první dva Burtovy Batmany nejradši. Co na tom, že ho minuly digitální efekty a stamilionové rozpočty. Co na tom, že souboje jsou prkené a Bruce prostě v obleku hlavu neotočí. Mě to nevadí a i nadále budu mít první dva Batmany nejraději. ()

Zyne

Hudba: Danny Elfman... Nejlepší komiksově laděný Batman všech dob s úžasným Gotham City, démonicky zábavným Jackem Nicholsonem a Michaelem Keatonem, který je pro mě dosud nepřekonaným představitelem netopýřího muže... ()

TwoFace

Tim Burton oživil legendu a opět Batmana povznesl na výsluní komiksového světa. Film je nádherně stylizovaný a staví hlavně na osmdesátkové burtonovské gotické atmosféře, která sálá už ze samotného soundtracku. Michael Keaton je v roli Batmana i podivínského miliardáře Bruce Waynea naprosto skvělý. Rovněž se zde představuje asi ta nejstylovější verze Batmobilu vůbec. Jediné co filmu musím vytknout je osud Jokera. Zabít hrdinova největšího záporáka hned v prvním filmu je však chyba, které se léta dopouštěli i ostatní komiksové filmy. Burtonův Batman i jeho pokračování jsou nesmrtelné filmy, nesmazatelně zapsané do Batmanova mýtu. ()

geimz

Nesympatický Keaton zcela zatienený parádnym Nicholsonom a jeho podanie Jokera, narozdiel od novodobých Batmanov, kde sa Ledger sústredil hlavne na jeho psychopatickú temnú stránku, vďaka ktorej dostal Joker nový rozmer, sa tento prvý Batman vernejšie drží predlohy (čo určite nie je na škodu). ()

kamigava

První Batman ve strašidelném stylu T. Burtona je určitě hodně batmanovský. M. Keatonovi role batmana velice sedne. Nicholson má velký smysl pro humor, když si vybral roli Jokera. Klasická Elfmanova hudba vše prohlubuje a dává tomu ten správný komiksový dojem. Batman jak má být! ()

ADIO45

Film je plný zajímavých nápadů, například scéna, kdy Joker vyrabuje uměleckou galerii, je velmi svižná, podbarvena skvělou hudbou, ale diváka nenechá zapomenout na to, kdo je ten zlý. Opět nechybí Burtonův černý humor, se kterým zloduch Joker vraždí své oběti. Reklamní spot na otrávené výrobky je nezapomenutelný stejně jako Jack Nicholson s děsivým šklebem ve tváři. Velké ambice Burtonova díla naznačuje také obsazení herců. Skvělé herecké výkony, scénář a hlavně celková atmosféra filmu, to jsou hlavní plusy Batmana. Tim Burton svůj úkol splnil na výbornou. ()

Ollie235

Na můj vkus zbytečně bláznivá a chaotická adaptace s podivnou hudbou a nepříliš zajímavým zpracováním. Ano, Nolanovo novější provedení mě zhýčkalo a to Burtonovi moc nepřidává, ale stejně jsem čekal o mnoho víc. Keaton mi do role moc neseděl, za to Nicholson postavu Jokera pozvedl zase o něco výš. A to je také největším plusem filmu. Jinak ale nic, co bych doporučil. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?