Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

spiderakhero

Klasika. Pod taktovkou Tima Burtona Batman povstal na filmových plátnech tak, jak bych si to představoval díky komiksům i já - tj. temně, vážně, a napínavě. Jeden z nejlepších Batmanů. ()

Hanys_

První setkání s Batmanem (kolem milénia na pc) mě položilo a nebýt jistého pana Nolana, tak bych se nad tímhle Burtonovým dílkem rozplýval do teď. Jenže Nolan ukázal, jak můžou tyhle komixy vypadat..a vedle nich tenhle Batman vypadá jako taková komedie. Sice je to poctivá sranda a pořád ucházející, ale boužel se nedá brát moc vážně. ()

Knowho

Jo, může tu být Bale nebo Pattinson, ale tahle klasika bude vždycky KLASIKA. Keatonovo a Nicholsonova podání Temného rytíře a Klauního prince zločinu je už takřka ikonické a bůhví jak by bez nich dopadl průmysl superhrdinských filmů. 10/10 ()

derryl

První Batman se stal klasikou a Nicholson se stal mým záporákem číslo 1. Tim Burton je filmový mág s úžasnou imaginací. ()

Wishkah

Tim Burton stvořil skvělé dílo, které patří mezi nejlepší komiksové adaptace. Jack Nicholson je v roli Jokera stylově střelený, Keaton je charismatický a atmosféra je temná a hravá, přesně v Burtonově stylu. ()

Haymar

Burtona i Nicholsona mám rád, Basingerová a Keaton mi nijak nevadí... Ale Batmanovi jsem opravdu přišel na chuť až díky Nolanovi! Ten starej netopýří-muž mě zkrátka nikdy nevzal (burtonova verze je hodně těžkej úlet a ty schumacherovy pokusy jsou jen extrémně špatné), navíc Keaton je v tom latexu strašně neohrabanej a nepřesvědčivej a jeho bojové choreografie jsou k smíchu... Takže bohužel, víc nedám! ()

peetriss

Burtonův první Batman je prvním zpracováním netopýřího muže, se kterým jsem měl tu čest se setkat a podle mého názoru patří spolu s Nolanovými novějšími snímky k nejlepším zpracováním netopýřího muže a k nejlepším adaptacím komiksových příběhů v dějinách filmu. Burtonovi se naprosto famózně vydařilo ztvárnit temné, špinavé a ponuré prostředí Gothamu, které je jako vystřižené z klasických černobílých komiksů, Dannymu Elfmanovi se mistrně povedlo celou tuto atmosféru ještě dokreslit skvělou hudbou (titulní melodii bych dokonce zařadil mezi nejlepší a nejchytlavější v celé filmové historii)! Chválím i skvělé rekvizity, masky či kostýmy, výborné je herecké obsazení - především perfektně šílený Jack Nicholson. Michael Keaton je nejcharizmatičtější představitel Batmana (Christian Bale jistě promine) a Kim Basinger je pro změnu nejpůvabnější "Batmangirl", která strčí do kapsy všechny pozdější následovnice. ()

Prochy38

Jak píší mnozí, první a nejlepší Batman. Dnes už tomu tak bohužel je jen stěží. Přišly dva nové filmy v titulní roli s Ch. Balem a trháky to teda byly. Zvláště Temný rytíř. Ale nic nezastíní Burtonovskou původní atmosféru a skvělého M. Keatona. ()

unagi

Burton si dal záležať na prostredí a spracovaní tých najmenších detailov, niektoré si nevšimneme vôbec a berem to ako súčasťou náhodnej kamery! Perfektný dizajn prevláda počas filmu či už je to prístrojov ktoré využíval Batman, alebo automobilu či lietajúceho stroja....umelecké dielo :) , len Jokerove správanie mi nesedelo na 100%..Jack Nicholson je výborný herec, aj jokera zahral výborne, ale joker sa niesom v šaškárskom duchu a nie frajerskom....jediné čo vytýkam.... ()

venom14

Skělý film hlavně kůli temnosti příběhu .Jak už je u Tima Burtona zvykem,skvělé atmosféra a hluboké charaktery postav.Parádní Nicholson a Batmobil jsem vždy moc chtěl. ()

Hyb_rid

Pokud si dobře vzpomínám, tak tenhle film byl mojí první zkušeností s Timem Burtonem a musím říct, že jsem byl opravdu unešen. Hlavní zásluhu na tom má můj oblíbenec Jack Nicholson, který Jokera snad ani nehraje on jím skutečně je! Keatonovi role batmana taky sedla a Kim Basinger do tohoto Burtonova audiovizuálního kouzlení taky dobře zapadá. Takže já si jdu čichnout smilexu, protože můj plastický chirurg vždycky říkal pokud musíš jít, jdi s ůsměvem! :-)) ()

Rendiss

Výbornej kousek z dílny Tima Burtona. Keaton tomu taky dává pěkněj říz. Nicolson coby Joker vynikající. Kim Basinger je kost. Nádherný zpracování komiksu. ()

Hanes88

Tohle je prostě klasika. I když jsem to viděl už dříve, hodnotím to až po shlédnutí nově natočených dílů - Batman začíná a Temný rytíř. Ty dva filmy to prostě překonaly, ale jak se říká: Nápad byl tady - a to se nedá upřít. Takže proto nedávám "jen" 4* ale rovnou pět hvězd. ()

Savel

"KDE BERE TY NÁDHERNÝ HRAČKY?" Režisér Tim Burton s osobitou odvahou oblékl netopýřího hrdinu do působivého, leč těžce nepraktického, gumového brnění a zasadil ho do dosud nevídaného temného příběhu. Tedy ve filmu nevídaného. Zatímco rané batmanovské filmy a seriály mezi lety 1943 až 1966, s Lewisem Wilsonem, Robertem Lowerym a Adamem Westem v hlavních rolích, byly ryzími otisky původních brakových komiksů pro mládež s komediálním až sebeparodickým nádechem, Tim Burton se inspiroval filozofičtějšími a podstatně vážnějšími komiksy jako Batman Year One (1987) a Batman: Killing Joke (1988). Přesto ale zvolil vlastní originální cestu a představil krimi noirovou gangsterku zasazenou do originálních art deco novogotických kulis. Ve druhé epizodě Burton popustil uzdu představivosti a využil svůj plný potenciál v černohumorném animálním hororu na pozadí vánoční atmosféry. Škoda, že třetího Batmana jsme se již od Burtona nedočkali, byl bych zvědavý jakým směrem by se vydal tentokrát. Režijní post převzal Joel Schumacher, gumový kostým vylepšil o bradavky a vrátil se k céčkovým scénářům ve stylu 70. let. Michael Keaton nebyl svojí tělesnou konstitucí a patrně ani vzhledem očekávaným příkladem strach vzbuzujícího ochránce zákona, přesto se stal nejoblíbenějším představitelem Batmana dodnes. Jeho excentrický herecký projev vyvolává dojem mnoha vnitřních démonů způsobený posttraumatickým stresem a přibližuje tak charakter hrdiny blíže k jeho neméně narušeným nepřátelům, což je signifikantní prvek i současných batmanovských příběhů. ()

buzzwoody

Burtonovy Batmani jsou oba dobří, ale nikdy mě moc nebavili. Tento Batman je lepší než pokračování, už jen kvůli zbožňovanému Jokerovi, navíc v podání koho jiného, než Jacka Nicholsona :3 Michael Keaton se ukázal jako celkem dobrý Batman. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?