Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

tom88

Batmani ma nejak neuchytili, ale tento diel je určite najlepší zo série, jedine možno Batman začína by to mohlo prekonať. Keaton ako Batman mi moc nesedí, Kilmer je lepší. Jack Nicholson ako záporák bol určite najlepší. Dej bol celkom dobrý, svižný a trochu naivný. Vizuál tiež ušiel na ten rok, ale triky mohli byť lepšie. Celkom slušné a zábavné dielo. 75%. ()

Rockwood

No tenhle film jsem viděl už jako malej, a stále jím nepohrdnu. Na tomhle filmu se mi líbí, že to i ve filmovém provedení nabralo komxivého nádechu. Takový umělé a zároveň mystické prostředí. No rozhodně to byla docela slušná změna oproti ostatním filmům. ()

Benjamin-L

Tim Buton umí točit dobré filmy a tenhle patří mezi ty dobré. Michael Keaton zde skvěle zahrál Bruce Wayna a ještě lépe Batmana. Jack Nicholson je zde též výborný jako Joker. Film se mi líbí v tom že ukazuje že město Gotham má i své stinné stránky. Film byl skoro podle komikové předlohy ale i tak byl skvělý. ()

SoolenJV

První hraný Batman a jedno z jeho nejlepších převedení na filmové plátno. Burtonovsky temné, se skvělým, viditelně si užívajícím Jackem Nicholsonem v roli Jokera. Jeden z nejlepších Burtonových filmů. ()

Los

Toto dílko jsem shlédla až po novém Nolanovském zpracování Batmana...a tohle nemá chybu, nějak mě ti komiksáci začínají chytat...9/10 ()

bartias

Temný rytíř v bizarním cirkusu Tima Burtona a excelentním provedení Michaela Keatona a zejména Jacka Nicholsona, který hraje úhlavního Batmanova nepřítele Jokera. Necivilní, excentrická a náležitě groteskní verze příběhu o zrodu jednoho z nejslavnějších komiksových hrdinů je dokonale stylizovaná. ()

DannyJ

Tohle je ten pravý Batman! Atmosféra Gotham City je prostě taková jaká by měla být. Jack Nicholson jakožto Jack Napier a.k.a. Joker je nejzábavnější zobrazení Batmanova main villiana ever! A i samotnej Bruce Wayne (Michael Keaton) je pro mě asi nejlepší ze všech. Srdeční záležitost! ()

panMartin

Nádherně natočený můj oblíbený komiksový hrdina Batman. Vše tam šlapalo jako hodinky mel to vše příbeh, záporáky, temný prostředí, super režisér od kterého jsem ani nečekal že se dostane takhle vysoko a bude mít takový nápady na natáčení filmů. Batman v podání Keatona byl taky dobrej tah a jako na závěr asi ani nemusím psát kdo mohl hrát Jokera nikdo jinej než magor Jack, ta role mu padla!! ()

Radiq

Do Burtonovy tvorby tohle přesně sedí, ale Batman coby komiksová látka si zaslouží (a taky zasloužila) lepší zpracování. Neřikám, že to byl vyloženě špatnej pokus. V dobách, kdy komiksové předlohy nebyly zas až tak populární, to byl dobrej a průkopnickej krok. Ale bylo to asi hodně cílené na děcka/rodiny a ne aby se to drželo komiksu. Třeba Harvey Dent je tady černoch, Joker má občanské jméno Jack Napier atd. Doba výroby je na tom taky dost znát, ale člověk se na to nesmí dívat jako na Batmana, ale jako na film od Tima Burtona. Fakt dostanete typickou burtonovskou atmosféru. Joker od Jacka Nicholsona nebyl zahranej špatně, ale byl to burtonovskej Joker, takže spíš šašek než démon. Kim Basinger jsem nikdy nepovažoval za krásku a moc nechápu, jak někdy někdo mohl. A pak samotnej Michael Keaton coby Batman - vzhledem k tomu, že podle mě dostal míň prostoru, než Nicholson, tak se dal snést. Ale jinak jsem mu nevěřil ani civilního Bruce Waynea, ani ušatýho netopýřího. Ten má sice hromadu udělátek, batmobil a to létající cosi, ale byl strašně lidsky nemotornej, bych řek, chch. Kouknu i na ostatní filmy z éry před Nolanem, ale asi to půjde z kopce... ()

Triple H

Po dlhšej dobe som to videl v telke a síce sme v dobe kedy Temný rytier zboril všetko čo sa dalo, ale starý Batman si stále zachoval určité čaro. Iste výprava nie je ani zďaleka taká veľkolepá, ale film zase aspoň má určitú atmosféru- na rozdiel od veľkomestsky obyčajného Temného rytiera. Najzaujímavejšie však je pozrieť si dvoch proti sebe stojacich Jokerov. Nicholson a Ledger. Narozprávala sa hromada o tom aký je Ledgerov Joker mnohonásobne strašidelnejší ako Nicholsonov, ale príde mi to skôr ako hype než pravda. Nicholson je aj po rokoch stále výborný a jediné čo mu trochu uberá je vyšší vek a mierne laxnejší prístup k roli. Keby hral Jokera niekedy začiatkom 80. rokov, s plným nasadením a tvorcovia by chceli publikum viac vystrašiť ako rozosmiať - to by bola veru iná káva. Ten jeho ksicht a pohľad sa k postave vyslovene hodia. Michael Keaton je tiež fajn, ale v roli Waynea preferujem Christiana Balea. Takže film zatiaľ stále kvalitný, hoci dnešným tínedžerom sa to už páčiť nemusí. A Elfmanova hudba je stále the best. ()

Cedr

Klasika... Gotham City má skvělou atmosféru. Všechno je vynikajicí, ale něco mi na tom prostě úplně nesedlo. Trochu jsem se totiž nudil i přesto, že mě žádný nedostatek nenapadá... divné :/ ()

AntonG.

Tak jsem dnes potřetí za svůj život (a p druhé až do konce filmu) viděl prvního "áčkového" Batmana. A stejně jako při minulých pokusech v rozpětí několika let je můj pocit z filmu takový rozpačitý. Prostě ten film si mě nikdy nezískal. A dnes už mi i připadá, že se na něm poněkud vyřádil čas. Jinak nevím, proč by mi ty akční scény s Batmanem připadaly (hlavně ty z počátku filmu) tak trapné, občas i směšné. Jestli byl Ch. Nolan za něco kritizován v pro mně skvostném Batman Begins, tak za akční scény. Ano, souhlasím že byly občas dost nepřehledné, ale oproti těmto akčním scénám mají přinejmenším alespoň náboj. Pak je pro mne zklamáním, že s filmu tak nějak necítím Burtona. Tu jeho atmosféru, stylizaci atd. Snad až ke konci v té katedrále jsem snad poprvé měl pocit, že Batman pochází z dílny Tima Burtona. Asi bych byl v tomto ohledu více uspokojen s Batman Returns, ale poté co si mě nezískal první Batman, ztratil jsem o tu starou sérii zájem. Co se týče postav, tak i zde Batman Begins válcuje svého předchůdce. A to jak zajímavosti postav, i těch vedlejších, tak i obsazením. Nic proti Keatonovi ani Nicholsonovi, hrají slušně oba dva, ale do varu mě teda rozhodně nedostali. Nicholson se už mi teda líbil i více. Nakonec bych měl asi napsat, že jsem film viděl na Primě s typicky přitroublým českým dabingem, což mohlo (a zřejmě se tak i stalo) ubrat filmu na působivosti. Takže v krátkosti - podle mně jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. ()

filmmovier

Jack Nicholson je jako Joker úplně skvělý. Michael Keaton jako Bruce Wayne je taky celkem v pohodě. Gotická atmosféra je správně temná, jak už to tak u Tima Burtona bývá. Tento film je jednou z nejzdařilejších adaptací komiksu, která kdy byla světu nabídnuta. Kultovní dílko a ve světě filmového komiksu jedno z nejzdařilejších. Přesto mě Batman se vrací bavil ještě o něco víc. ()

chelseaman22

Kde jsou ty doby, kdy definitivně kladní hrdinové nosili roláky a nejezdili v Maserati! Pohledná toť blonďatá děva zahřívala svému ňufíkovi loži, zatímco ten si to brouzdal uličkami Gothamu vstříc dobrodružství. Joker kvalitativně nakopal pozadí tomu feťákovi Ledžrovi, z nějž jsou mladistvý ÚPLNĚ VODVAŘENÝ a HÁRVY DENT byl světě div se úplně opačně nabarvený, což mi zpočátku dělalo nemalé orientační problémy. Naštěstí se výše uvedený objevoval na scéně stejně často jako herr komisař GÓRDN (takže vůbec). Ale jinak dobrá PSYNA. 87% Celosvětový výdělek k 6. 8. 2014: $411,348,924, což je 11,73 násobek budgetu..........184. nejvýdělečnější snímek historie ()

LeoH

Ten pán v bonusech to říká úplně přesně: „Nechci vidět Batmana s fleky v podpaží, chci ho vidět lítat.“ Burtonův nepolidštěný, prvoplánově nepsychologizující a nepolitizující Batman mi proto vyhovuje mnohem víc než Nolanova doslovnost a okázalá hlubokomyslnost, stejně jako mnohem víc věřím Keatonovu Bruci Waynovi, směšnému chlapíkovi, který se ve skutečném životě cítí nesvůj a potřebuje navlíkat netopýří kostým, aby se mohl stát postrachem zločinců, než Baleovi v téže roli, příliš suverénnímu jako Bruce Wayne a příliš křehkému jako Batman. A samozřejmě i Nicholsonova neuhlazená „ujetost“ bez těžkopádného filosofování a nadbíhání diváckému škarohlídství je pro mě to pravé komiksové – interpretace si radši doplním sám, než aby mi byly nabubřele vnucovány. Škoda některých dějových zkratů a obezliček (Vicki jen tak uvedená Alfrédem do jeskyně, náhlé prozření Wayna ve věci vraždy jeho rodičů) a taky jezdecké nehody Sean Youngové s následným nouzovým obsazením chodící dekorace Kim B. Ještě si budu muset zopáknout dvojku. ()

Motinski

Temné, depresívne vykreslenie Gothamu plného kriminality a mafie, no stále vhodné aj pre mladšie ročníky, to všetko spolu ladí hlavne vďaka Burtonovmu rukopisu. Tmavé uličky plné hmly, Elfmanova legendárna hudba a korunný princ zločinu v podaní Jacka Nicholsona. Ten ukážkovo čerpá inšpiráciu jak z komiksov, tak z Romera ale pridáva aj vlastné osobité kreácie. Je okolo neho vytvorený dobrý backround a napriek humorným hláškam z neho ide strach. Ani presne neviem čo mi vlastne chýbalo, no pokračovanie mám trochu radšej. Tu sa Burton akoby s postavou Batmana iba rozbiehal. Keaton je ale sympaťák a celý záverečný part si dlhé roky idealizujem ako jeden z najikonickejších v sérii. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?