Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Mistickzz

Nostalgická batmanovka z detstva, ktorú si vždy rád pozriem pri každej repríze. Iste, film nesiaha do takých výšok ako Nolanové spracovania tohto komixového hrdiny, ale Burton tiež solídne pripravil pôdu s výbornou hudbou a atmosférou. 80% ()

Chegi

Srovnávat Burtona s Nolanem prostě nejde. Stejně tak jako Nicholsona a Ledgera. Když ale vezmu v potaz dobu vzniku, novátorský přístup a fenomenální výkon Jacka Nicholsona, který by si zaloužil nejméně nominaci na Oscara, pak mi vychází jednoznačný výsledek: 5 hvězd bez mrknutí. Spolu s Ed Woodem je tohle nezdařilejší dílo Tima Burtona. ()

HiddenDragon

"Uz jste nekdy tancil v mesicnim svitu s dablem?" Vahal jsem jestli nedat i pet hvezd, protoze jeste pred par lety bych to udelal. Burtonuv Batman je klasika a prvni opravdu kvalitni zpracovani Batmana a komiksu vubec. Vizual je spravne v retro stylu filmu noir a gangsterek 30. let 20. stol. Elfman mu k tomu vytvoril skvely soundtrack, ktery Prince opepril nekolika skladbami. Herecky je to taky bez chyby. Keaton mi svym vzezrenim (oboci ma jak netopyr :) na Bruce Waynea pasuje, i kdyz mi uz dnes pravda prijde trochu maly a malo nabuseny - coz je prave opak toho, jak dnes vypadaji napr. hry z Arkham serie, ale i Ch. Bale byl vic osvalenejsi. Keaton ma proste zrejme pusobit jako samotarsky intelektual - v tomhle "Batmanovi" vlastne o nem nikdo nic nevi. Neni to ten slavny proflakly sef Wayne Enteprises a "princ Gothamu", nybrz muz v ustrani a zahadny. Kim Basinger je nadherna, co vic rict, a Nicholson si Jokera primo vychutnava. Vsechno by tedy bylo fajn, kdyby neprisel Ch. Nolan. Ten zvedl latku jeste vys. A i kdyz byly zpocatku hlasy, kterym se nelibilo, ze Batmana umistil vpodstate do soucasnosti (i kdyz vymyslene). Ukazalo se, ze to byl dobry tah a opravdu jeho serie s Dark Knightem pusobi jeste realneji, fyzicteji a monumentalneji. A dokonce i ten Joker byl prekonan Heathem Ledgerem (budiz mu zeme lehka). Takze abych reflektoval ten rozdil, ze se mi prece jen jeste vic libi Nolanovy filmy, davam o hvezdu min, i kdyz Burtonovi patri dik za to, ze se nebal z tohoto komiksu udelat plnohodnotnou noir story se skvelym superhrdinou v cele, dabelskym padouchem proti nemu a.....bozackym Batmobilem :) [Oscar 1990: Vyprava] ()

Loki_Six

"Tell me something, my friend. You ever dance with the devil in the pale moonlight? I always ask that of all my prey. I just... like the sound of it. " ()

Davej

Filmoksová klasika. Micheal Keaton jako superhrdina je navíc pořádné překvapení, které ale logika předlohy vyžaduje. ()

cold

Jeden z nejlepších comicsů, který byl překonán jen svým druhým pokračováním a Spidermanem 2. Tim Burton prostě zná a umí. ()

Revolver

Temná, na jedničku ''Burtonovsky'' zpracovaná prohnilá metropole, ve které řádí šílený Jack Nicholson. Nejlepší Batman a jedna z nejlepších comicsovek. ()

Pussycat18

Výborný počin Tima Burtona, který mě dokonale připravil na druhé pokračování, které je prostě úchvatné! Keaton v roli Batmana je naprosto na svém místě, myslím, že pro tuto roli se Michael narodil! ()

Witta

Corto Maltese (místo kde Vicki fotografuje) je původně jméno kapitána z dobrodružných komiksů Hugo Pratta ze 70. let.***Kostým Batmana vážil přes 30 kilo.***Batmobil byl postaven na podvozku z automobilu Chevy Impala.***Chirurgické nástroje které se ve filmu objevují jsou tytéž, které byly použity ve filmu Little Shop of Horrors (1986). ()

VIPerson

Promiň Time,ale dvojka je pro mě prostě Burtonovštější,gotičtější,batmanovštější,komiksovější,zábavnější a celkově lepší.Bezesporu byl prvním opravdovým batmanovským filmem,to už dnes ale neznamená,že je nejlepší. ()

Paity

Batman s Michaelem Keatonem a hlavně Jackem Nicholsonem je vydařený kousek. Úplně bych to nesrovnával s novějšími kousky, protože každý z Batmanů je svým způsobem originál. Já hodnotím vysoko. ()

Janega

Trvalo niekoľko desaťročí, kým sa niekto rozhodol prezliecť Batmana z elasťákov do namakaného prevleku, prestavať Gotham z vidieckoho mestečka na temné gotické veľkomesto a pretvoriť cirkusového Jokera na šialeného vraždiaceho maniaka z večným úsmevom. Tým niektom je Tim Burton. Jeho batmanovky sú proste kultovky. Možno by si človek vedel predstaviť aj iného predtaviteľa Batmana ako Michael Keaten, no aj tak má niečo do seba. Jack Nicholson ako Joker exeluje aj napriek tomu, že jeho mimika sa obmedzila len na klipkanie očami. A Kim Basinger je príjemná a krásna čerešniška. Tak ako teraz Nolan spôsobil vzostup Batman, takisto sa to podarilo aj Burtonovi, ktorý mal čo robiť, aby sa Batman odpútal od seriálov frašky zo 60. rokoch. ()

ChrisBa

Ak sa vysloví pojem Batman, tak to znamená tento film. Tejto klasike od Tima Burtona sa nevyrovná nič. Áno, Batmanovská trilógia od Nolana je fantastická, ale ku komiksu sa len Timovi Burtonovi podarilo priblížiť tak dokonale. Gotham City je pekelne temný v jeho podaní, Michael Keaton výborne záhadný, Jack Nickolson ako Joker fantastický. Hudba od Dannyho Elfmana je nesmrteľná a snáď už aj neodškriepiteľná od Batmana. Batmobil legendárny, Alfréd takisto. Navyše ak k tomu pribudne Kim Basinger a dobrý príbeh, nie je čo riešiť. Nie je nad klasiku. Jasných 5* ()

spiderakhero

Klasika. Pod taktovkou Tima Burtona Batman povstal na filmových plátnech tak, jak bych si to představoval díky komiksům i já - tj. temně, vážně, a napínavě. Jeden z nejlepších Batmanů. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?