Štúdio Marvel predstavuje seriál Echo, zameraný na Mayu Lopezovú, ktorú prenasleduje kriminálne impérium Wilsona Fiska. Keď ju jej cesta privedie domov, musí čeliť svojej rodine a koreňom. (Disney+)

Blackhand47

Seriál není až tak špatný, jaké tu sklízí hodnocení, ale na druhou stranu to není ani žádná přelomová kvalita. Co lze rozhodně pochválit je střih a vizuál obecně, práce s hudbou a herecké výkony. Zejména Kingpin táhne seriál neskutečně nahoru a následně i ona jediná scénka s Daredevilem byla velice povedená. Na čem ale seriál padá je scénář a příběh, který vlastně neexistuje. Celé je to jenom o tom, že Kingpin chce Mayu zpátky a ona nechce. Proto chce ve finále pobít všechny, koho má ráda, ona mu v tom zabrání a on jako smutný pes uteče domů. Finále navíc místo vyvrcholení děje staví všechno na indiánské kultuře a zápletka tak jde úplně do háje. Hodnocení: 60 % ()

Joe321

Nic jsem si nesliboval, ale doufal jsem v něco jako Hawkeye, který se nakonec vyvedl. Po prvním dílu jsem si řekl, jo... proč ne, zajímavý koncept, super herci. Pak to jde uplně do kytek... je to scénáristicky a režijně naprostý maglajz. ()

Chen

Nelžeme si do kapsy, některá negativní hodnocení se netýkají kvality seriálu, ale toho, že někdo už nehodlá pochválit Marvel, i kdyby natočil něco, co se zlatým písmem zapíše do historie. Je jedno, že je Echo dospělou podívanou, kterou MCU potřebovalo. Je jedno, že je hlavní postava skvělá. Je jedno, že je atmosféra intenzivní a souboje fajn, někdo potřebuje ukázat, že nad Marvelem zlomil hůl a tečka. A je to vůči Echu nefér. ()

William_

Marvelácké zadostiučinění indiánské komunitě Čoktů. Trend za velkou louží nezastavíte, a tak se i pohlaváři z Mrvelu museli omluvit za ty léta utiskování a nesnášenlivosti vůči této komunitě. Jen místo toho mohli udělat 3 nabité díly nebo rovnou 90 minutový film, a ne tento uměle vyhajpený seriál, který se pyšnil jak drsnej a krvavej je - kecy v kleci. Je to prachobyčejný průměr, který se ani nepřibližuje Netflixáckým peckám jako Punisher či Daredevil, který i tady dostal svůj naprosto zbytečný pársekundový "štěk". Ale Charlieho Coxe si odškrtli, fanboyové dostali nažráno a Mrvel se opět dostal do fáze, kdy hledá sám sebe. Loki byl jen zázrak z nebes, co se už (asi) nebude opakovat. Velké zklamání a nebál bych se to označit jako ztrátu Vašeho času. Pokud hledáte fajn snímek s touto tématikou, tak si raději pusťte Scorseseho Zabijáky rozkvetlého měsíce. Časově to vyjde na stejno a kvalitativně dostanete nesrovnatelný zážitek s tímto počinem. ()

M.i.k.e

Já sem asi spokojenej. Sice velmi opatrně, protože z traileru Echo slibovalo mnohem víc, ale i tak mě tahle minisérie bavila. Velkým plusem je že jde po delší době o dospělejší kousek (i když třeba s Daredevilem se nemůže měřit) a osobně mě bavila jak hlavní hrdinka, tak hlavně zasazení do prostředí původních obyvatel a jejich tradic (hudba skvělá). Mínusem naopak konec, který tak nějak prošumí a působí odfláknutě a taky degradace Fiska z ultra mafiána na strejdu co si neporadí s jednou hluchou holkou a její kamarádkou. Ty čtyři tomu nakonec dám proto že Echo i přes mínusy patří k tomu lepšímu co z Marvelu v poslední době vypadlo a byl bych celkem rád kdyby se nebáli jít touhle cestou…70% ()

Lenka.Vilka

Tomuhle seriálu bych mohla vyčítat hodně věcí. Asi stejně jako mu to bude asi chtít vyčítat spousta dalších lidí. Jenže u mě je asi ten problém, že jsem od Echo nečekala zabavní park s atrakcema Kingpin a Daredevil, kde jim Echo bude bude nosit cukrovou vatu. A jsem moc ráda, že jsem dostala přesně to, co jsem dostala. Příběh Mayi Lopez, která prochází cestou poznání sama sebe, přičemž se zároveň vyrovnává s minulostí a doufá v alespoň trochu (v rámci možností) normální budoucnost. A vlastně mi vůbec navadilo, že to není vedeno jako "další civilní příběh z New Yorku". Ta fantasy linka...chápu, proč to někomu nesedne a nebude se to tam nejspíš hodit, jenže...pointa je v tom, že mě bavilo, jak to bylo zakomponované. A to se za mě povedlo. A dávalo to smysl ve svém konci. Stejně jako celé zpracování. Akční scény jsou moc fajn, zahrané taky suprově, dobře se tady pracuje se zvuky a hudbou. Prostě seriál napohodu. 9/10 :) ()

okkac

Mohl to být seriál na úrovni Daredevil nebo alespoň Punisher druhá série, slečně prostě tam museli natlačit tu nadpřirozenou linku s předkama, která je tam jako pěst na oko. A finální zúčtování s Kingpinem je na facku. Tohle má být cesta k Daredevil: Born Again? 5/10 ()

majo0007

Obéznu pakistanskú pipinu vystriedala prdelatá, kriplovitá mexičanka Jolana Lopézová - nabudúce prosím nejaký origin o teplom čínskom záhradníkovi, alebo o eskimáckom pestovateľovi hrozna - keď už je tá rasová diverzita taká kůl. Po konci Avengers je toto marvelácka zúfalá žumpa! Echooo...chooo... blé! ()

DragonnCZ

Marvelu opět dochází dech. Kingpin snad jediné veliké plus. Crossover Daredevila v rudém obleku potěšil a podtitulkovka nalákala na budoucí Daredevilův samostatný seriál v MCU. Co bych k seriálu více dodal v čele pozitiv. Určitě to mohlo dopadnout lépe. Maya je zajímavá hrdinka, jen to umět dobře podat. První epizoda se dobře rozjela a pak? Pak se to rozpadlo zase autorům Echo pod rukami a byla z toho ukecaná nuda, plná indiánských nezajímavých odboček. Podobný problémy si zažívala Ms. Marvel a opět to tu je? Proč Marvele? Vyserte se na to. Nějaká další pozitiva? Skvělá kamera, ozvučení, Vincent D'Onofrio jako Kingpin a Alaqua Cox coby Maya, jen ta její postava zase měla problémy v scénáristickém podání. Akce byla dobrá jen v první epizodě a v druhé epizodě sekvence na vlaku. Zbytek Marvel jenom vařil z vody jako obvykle. Těšil jsem se na více crosoverů s Daredevilem. Uděluji 4.5 zklamaných bodů z 10. Už i já mám chuť to s Marvel seriály vzdát. ()

viperDavid

Taková zábavná pohádka, ale moc nevím, co má společného s Marvelem jak ho známe. Asi se snažili zase něco vytřískat, ale tohle byl spíš krok zpět. Nemůžu moc hodnotit kladně, ale ani záporně. Nicméně pokračování by bylo už opravdu zbytečné. ()

hroubek

Mohlo to dopadnout hůře, ale popravdě jsem čekal, že to bude o dost lepší. Největší problém seriálu je ten, že se neumí držet při zemi. Nevím proč se tvůrci rozhodli, že "komorní hrdinka s komorní zápletkou" potřebuje fantasy přesah a mystično. Na papíře to mohlo vypadat dobře, ale reálně hned při prvním dnu natáčení všem muselo být jasné, že je to blbost. Bohužel asi Kevin Feige neměl čas, nebo si prostě řekl, že lidé na to budou koukat, protože tam je Daredevil a Kingpin. Kdyby tvůrci byli více při zemi, soustředili se na vnitřní démony hlavní hrdinky a nevymýšleli zbytečnosti, tak byla šance, že by se seriál mohl postavit vedle Daredevila a Punishera. Takhle je tu několik dobrých scén a pak taky několik momentů, u kterých jsem si říkal WTF. Kdyby tahle zápletka byla v animovaném seriálu What If...?, tak by mi to dávalo mnohem větší smysl. Seriál není špatný, má dobré momenty a spoustu věcí se i povedlo. Nicméně jsou tady věci, co mi hodně nesedly, a ty mi ten zážitek hodně zkazily. Echo je seriál, co neurazí, ale žádné velké nadšení taky nevyvolá. Radši si znovu dejte Daredevila a Punishera. ()

VanTom

Maya se po postřelení Kingpina vrací do rodného indiánského městečka najít samu sebe (což zahrnuje také sílu – "echo" – svých předků). V pěti epizodách se toho moc nestane, úder padouchově obchodnímu impériu sabotáží vlaku nic neznamená a přízemní finále odpadne do ztracena. Úplně nevím, proč stálo Marvelu za to tenhle pseudopříběh vyprávět, přestože hlavní hrdinka Alaquy Cox není prázdná ani nevýrazná, avšak sympatiím se svým umíněním spíš vzpouzí. Možná kvůli resuscitaci jako pokaždé fantastického Vincenta D'Onofria? ()

kenkaku

Tenhle seriál neměl jiný účel, než vytvořit v MCU postavu, pro další menšinu (slovy Karla Maye) - rudochy. První epizodu se seriál hrozně snaží napasovat pomocí Daredevila a Hawkeye, aby celý zbytek oslavoval velkého Manytů (pardon máme rok 2024, takže paní Manytů) a předváděl uniformě nasraný výraz ropuchy bez talentu. Pak tady je ta stupidita s Kingpinem. Víc debilně “vyřešit” konec Hawkeye opravdu nešlo. Více u jednotlivých epizod. ()

666Carnage

Asi jsem čekal víc, vlastně jsem čekal víc akce a možná i napětí. No dostal jsem průměrný příběh o holce co bodla ďábla a teď se jede usmířit s rodinou. Koukat se na to dalo, ale dle mého to byl zbytečný seriál o vedlejší postavě. Přitom Marvel má tolik možností. 55% ()

iXtr3m3

Nevyužitý potenciál so zaujímavým pozadím aj hrdinkou a prípadnými schopnosťami. Marvel jednoducho nedokáže posledné roky urobiť nič lepšie, ako maximálne sterilný priemer a to je fakt už náročné, stále im dôverovať v lepšie kúsky. ()

Flopik

5 epizód, ktoré sú úplne nedostatočné a pri tom absolútne nič nepovedia. Kingpin samozrejme žije, príde odpustiť Echu, tá ho však odmietne a tak sa jej Kingpin vo finále chce pomstiť. Presne o tomto je tento seriál. Extrémne plochý, kde všetky postavy sú totálne zbytočné a ani jediná nosná vec (Maya dcéra-Kingpin otec) nedostane priestor. Tvorcovia miestami ukážu, že krvi sa neboja. Tak prečo keď hlavná hrdinka dostane poriadny úder do tváre, má iba malú ranku na pere. Finále ?! Celé zle, to bolo hádam ako vystrihnuté zo zlého Cčka. Intro ? Spomínal som pri ňom na Walker Texas Ranger, ako fakt nech sa nehnevajú. Za mňa seriál úplne zbytočný, s postavou , ktorá je čisto doplnková a nemôže ťahať hlavnú úlohu. Ja som sa ohromne tešil na DD, ten tu má smiešnych 30 sekúnd v prvej časti.  U mňa slabšie 3*. Verím že BornAgain bude veľká záchrana tohto street level marvelu. PS: Kingpin je skvelá postava a Vincent je v tej úlohe skutočne hrozivý, ALE. Prehral v DD (2x) a odkedy je späť tak dostal na zadok v Hawkeyovi a dokonca sa nám rozplakal aj tuto na konci a ušiel. Za mňa už začína byť k smiechu. Tu treba aby buď skončil na dobro, alebo dostal konečne krvavý priestor ako si zaslúži. ()

Cartmof

Je až komické jak jsme všichni šli koukat na Echo za příslib Daredevila a Kingpina. Perfektně hozená návnada na kterou se chytil snad každý. Daredevil, který je zde ani ne na 5 minut a Kingpin, který má až otcovský vztah s Echo, který přichází prakticky odnikud. Namísto drsné městské řežby, kdy bude Maya přebírat Fiskův byznys si odjede na venkov, kde se nic neděje. Akční sekvence jsou natočené dobře a některé jsou skoro na úrovni Daredevila od Netflixu. Problémem je ale všechno ostatní. Mayina rodina je banda extrémně nudných lidí. Co tu říkám i Maya je extrémně nezajímavá. Nerad bych tu nějak zhazoval hluché, ale není dobrý dělat seriál, kde vám hlavní postava nemůže mluvit. Velké zklamání. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)