Po tom, ako Fiskova armáda vtrhne na powwow čoktavského národa, životy Mayinej rodiny visia na vlásku. (Disney+)

tomik99

Ještě bych zkousl ty naprosto nepochopitelné a zbytečné schopnosti, ale vlastně vůbec nerozumím, co chtěl autor tímto seriálem říci. Přijde mi, že se tam nic nestalo od A do Z. A možná nejlepší epizodou byla vůbec ta první / rekapitulační. Opravdu zvláštní počin, který bohužel nijak neobhajuje existenci tohoto seriálu. Když už nemá Echo svou vlastní komiksovou sérii, tak tenhle seriál tomuto tvrzení spíše nahrává. ()

William_

Co to zase mělo bejt? Opět zklamání a opět se z klasického průměrného koukatelného MCU seriálu stala ke konci fraška. Tentokrát se ale tvůrci drželi a vyvarovali se gigantickému a "epickému" souboji na konci seriálu, jak jsme toho byli v minulosti zvykem, a místo toho jsme se dočkali poděkování indiánské komunitě Čoktů. No nic, jdu si spravit chuť k Zabijákům rozkvetlého měsíce, protože tam těch 3,5 hodiny člověku nepřipadá tak zbytečných, jako tady u toho počinu. ()

Tom10000

5. a poslední díl 1.série, prozatím jediné (a možná i snad) tohoto seriálu. Maya se rozhodne konečně odjet pryč z města, a strávit několik dní odpočinkem, zatímco si pročistí hlavu plnou nepříjemných vzpomínek na setkání s Friskem, a i na minulost s matkou. Namísto toho se jí však před očima objeví malý dudek, ptáček, jehož kdysi dávno praštila jen kvůli tomu, aby si ho mohla nechat pro sebe. A tím i varování před blížícím se nebezpečím. A proč? V pohledu do dávných časů se lépe seznamujeme s léčivými schopnostmi černovlásčiny matky, která se o ní velmi dobře starala, a onoho ptáčka vyléčila. A zopakujeme si i chvíli, kdy zemřela při nehodě s autem, zatímco malá Maya seděla vedle ní (...). Koná se festival na oslavu místního indiánského kneme. Na něj se dostaví i Friskova banda, jež mu pomůže zajmout Bonnie a Mayinu babičku, a poté dorazí i jejich šéf. Ten však nedokáže zastavit počínání mladé odvážné dívky, navííc posílené mocí předků. Tu sama věnuje i své kamarádce a babičce, a poté, co omráčí Friska, může slavit úspěch. Obr přichází o své sebevědomí, a zbaběle uteče. A Maya se setkává po dlouhé době konečně v klidu se svojí rodinou... V podtitulkové scéně se dozvídáme o ochotě Friska dostat se do politiky, kde potřebují silného rváče (...). 25 procent. Bohužel nejslabší díl celého seriálu, a nejhorší počin, který se mi podařilo za opravdu dlouhou dobu spatřit. Bonnie zde měla jen malý podíl, a stejně tak i Frisko, tudíž ani těmto dvěma potenciálně dobrým postavám se nepodařilo překrýt odpornou přehnanost Indiánských odslav. ()

kenkaku odpad!

25 minut jsem se nudil a pak přišla ta tragédie “hululů silné ženy kouzlí”. Tohle bylo víc hrozný, než strašný… Tenhle seriál neměl jiný účel, než vytvořit v MCU poštavu, pro další menšinu (slovy Karla Maye) - rudochy. Jako na co si hrál seriál první epizodu s Daredevilem to nepochopím. Celkový koncept zbytku byl úplně o něčem jiném. ()

HERGImanCZ odpad!

Co se dalo, to se pokazilo. Finální epizoda Echo je jedném z nejhorším zakončením seriálu, které jsem kdy viděl. Hned začátkem varuji, že zde budou spoilery. Marvel si zkrátka nemůže pomoct a musíme v poslední epizodě vidět konfrontaci dobráka se zlounem. Unést rodinu hlavní postavy a během toho nechat postřílet celý festival, když do té doby Kingpin celou dobu dával najevo, že mu na Maye pořád záleží, je ten nejvynucenější konflikt, který si dokážu představit. Kingpin navíc na konci působí, jako kdyby vše zlé ve svém životě dělal jenom kvůli traumatu z dětství. Nedovedu si představit, jak s ním chce Marvel po tomhle paskvilu pracovat dál, a scénáristy, který to dostane za úkol, je mi upřímně líto. Problém ale je, že v této epizodě nefunguje občas ani jednoduchá posloupnost scén, aby dávaly smysl. Je to zkrátka k pláči a pro mě je to jen další ukázka toho, že Marvel míří hlouběji a hlouběji do svého hrobu. ()

• V této epizodě je k vidění mezititulková scéna. (Rominator)