Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

E lan

Tak jako je to blbost. Vlastně totální blbost s mixem amerických akčních poloherců a (asi) čínských hvězd, které mi nic neříkají. Přesto se na to dá dívat a kdyby se scénář vyvaroval pár pitomostí, tak bych možná uvažoval i o ***. Ale to už by bylo příliš velké sci-fi😉 ()

neo250

Chlapci pri 2 700m imploduju ked chcu pozriet Titanic v hlbke 3 700m ale tu si Statham plava v hlbke 7 500m bez problemov na jeden nadych ako ja v 1,5m bazene. Samo o sebe tento film nedava zmysel, no akcne sceny pod vodou naberaju na demencii deja. Samozrejme dalsie nemozne veci ani nekomentujem. Ak si toto cele odmyslim, tak film posobi nudne s peknymi efektami. Na zaver triezvy pohlad: "O moj boze, preco?" ()

RAFT

O trochu slabší díl než první ale, pořád se dá na film podívat. Možná se mi film zdál méně vážnější než první film. Obří chobotnice dobrá. Že by někdy v budoucnu byl další díl sem pro akorát at je film o něco lepší. Za mě cca 60% ()

BFG2000

Kdyby to nechali bez žraloků, jen v rovině podmořského výzkumu a těžby, tak by to bylo celé asi mnohem lepší. Ale i tak jde o nenáročnou letní zábavnou jednohubku. ()

Clark_Kent

No tak Statham se hejbe, jěště opravdu svižně. Všechny ty scénky po vodou a jinde jsou koukatelný, co se týče jeho osoby a stylu. Několik rádoby chybiček si vždycky nějakej bambula najde, to je samozřejmost. Ovšem ten pocit oddechovosti a dobrodružství se docela vyplatil. ()

JimDeNiro

Ne ne, takhle opravdu ne. Žádné gore, nesympatické postavy, Statham v klasickém nepřemožitelném módu, ale to mi nevadí. Mam ho rad. Tak ta jedna hvězda za něj a kamerové scenérie. Toť vse. Uz jednicka nebyla nic moc, ale zábavná a napínavá blbina. Ovšem tohle je předlouhá nuda. 10% - ⭐️ ()

ANTYCHRYST

První film a parádním pravěkym žralokem celkem ušel.. Bohužel pokračování mnohem slabší.. žraloka je vidět pomálu..chobotnicak taky skoro ne..dlouhé pasáže pod vodou.. a zdlouhavé a nezazivne monology.. a jak chvilku mluví anglicky a pak japonsky tak to mě sralo maximálně..hodně nevyužitý žraločí potenciál..40% ()

HERGImanCZ

Letní výplach, který se nebere vážně. Druhý Meg následuje svého předchůdce a servíruje odlehčenou žraločí žranici plnou šílených akčních scén cílených na čínské publiku. Přesně tak to prezentuje trailer a i to divák dostává. Oproti jedničce se dvojka drží ještě méně při zemi. Místy se na to snaží jít z jiného úhlu a v rámci série (jestli se to tak dá nazvat) inovativně. Najde se tu zároveň plno zkratkovitých linek, klišovitých postav a fyzikálních či biologických nelogičností, které film rychle odbyde a jde se dál. Vše je ale konzistentní a drží se to pevně definovaných kolejí. A přestože trochu přízemnější jednička mě bavila o něco více, její pokračování jsem si pořád užil. Pokud ale nedokážete či nejste ochotní během filmu na 100 % vypnout, možná utrpíte menší mozkový defekt. ()

Shanen29

Je pravda,že tento díl je velmi slabý. Žraloka beru,na tom je film postavený, ale proboha co tam ty ještěrky...???. Jinak co bude sakra ve trojce.....T REX !!!!!!!. ()

papadoce

43%, čo proti tomu máte, hehe? Ja som jednotku nevidel, takže som ani nevedel čo od toho očakávať, ale povedal som si Statham ok, poďme do toho. Už prvé digitálne dinosauri boli ako od dajakého béčkového ajťáka, ale čo iné sa dá robiť v piatok v noci, že áno, tak reku skuknem. No starne nám Jason na tvári o niečo rýchlejšie než ja, ale šikovný je stále. Tiež viac než ja. Skáče mu to, udiera mu to. Našťastie sa ukázalo, že nevydarení dinovia sa neskôr vyskytnú len doplnkovo. Bohužiaľ sa ukázalo aj to, že Jason okrem prvej scény už veľa skákať ani udierať nebude. Rozoberať nelogickosti akože mám kyslík na dve hodiny a musím prejsť pešky v hĺbke 7000 metrov 3 km a tempo mám ako invalidný dôchodca tesne po inzulínovom šoku a so šelestom na srdci a aj tak to stíham, asi nie je potrebné. Ale najzábavnejší mi aj tak príde oficiálny popis k filmu. To, si zaslúži hodnotenie odpad. Čo ti pere. No každopádne neskôr prišlo aj plávanie bez skafandru v tej istej hĺbke, takže fantázia diváka rozhodne dostane zabrať. Vlastne mi väčšina z vyššie uvedeného vôbec neprekážala, ja som vcelku chápavý a prístupný divák. Mne skôr vadilo ako málo sa toho vo filme dialo. Na začiatku mi ukážu obrieho žraloka, o ktorom potom cez šesťdesiat minút vôbec nepočujem. To ma iritovalo. Rybka to bola vskutku pekná. Mám rád tento druh filmov o obrích zvieratách žerúcich ľudí. Pokúsim sa splašiť niekde jednotku. Druhá vec, ktorá mi nesedela, bol akýsi pokus o humor v záverečnej pol hodine. Jednak sa tam nehodil a jednak bol trápny. No nevadí, podtrhnuté spočítané 50 až 55% by mohlo byť v pohode. Zaokrúhľujem smerom nahor lebo mám dobré srdce. A je to strašná blbosť. Ale kde sa tam zjavila tá chobotnica doprdele, asi som mal dávať väčší pozor. ()

Loksian

Osobně jsem se bavil. Scénář sice není nic extra a první třetina filmu by se dala zvládnout během 15 minut namísto nečitelných a lehce nudných 45, které se dostali do finálního střihu. Nicméně Jason Statham to drží nad vodou (někdy i pod vodou haha) i přes to, že většina postav jsou zaměnitelné figurky, které mají užitek pouze v tom někoho zachránit, být zachráněn a nebo zemřít. Chemie zde funguje na jedničku, jen tedy s tím, že jde o chemii mezi Stathamem a jeho podvodními (ne)přáteli. Hudba vcelku konzistentní a digitální zvířátka vypadají relativně obstojně. 6/10 ()

Midar

Měla to být sice hloupá, ale zábavná akční oddechovka, nakonec je to ale jen hloupá akční oddechovka, kterou můžete v kině klidně přeskočit. Žraloci jsou totiž odsunuti na druhou kolej a otěže přebírá nesmyslný scénáristický bordel, jež mohlo vymyslet snad jen dítě trpící ADHD. Statham je sice opět fajn a tentokrát mu navíc zdárně sekunduje Jacky Wu, celé to spiknutí, rádoby vtipné scény, úmorné kecy o rodině a rychle odbyté finále to ale celé posílají do vod šedého podprůměru, po němž budete z kina odcházet mírně řečeno otrávení a unavení. Na případnou trojku si ale nejspíše čistě ze zvědavosti stejně zase zajdu a budu naivně doufat, že se napotřetí podaří namixovat podobně zábavný mix akce, napětí, humoru a patosu, jako tomu bylo u dílu prvního. Více zde. ()

Dejvecd

// "I just hope it goes better than last time." "What happened last time?" "You don't want to know." // Tento film je extrémne nerealistická, nelogická, (občas) divne vyzerajúca hovadina, ktorá ma však z nejakého dôvodu donútila sa usmievať počas celej doby stopáže. Jason Statham ako drsňák, ktorý zabíja megalodony vôbec nesklamal a doručil super popcornovú zábavu, ktorá má k nejak zásadne kvalitnému filmu ďaleko, ale úprimne, nikto sa tu o nejak extra kvalitný film nepokúšal. Už to nebaví tak moc ako prvý film, ale baví to natoľko aby som si trojku s radosťou dal. 6/10 Docela som smutný z toho, že takýchto príjemných blockbusterov mierených na čisté zabavanie diváka (nič viac - nič menej) sa už toľko nerobí. Asi ESG skóre a silené prehováranie divákovi do duše bavia ľudí viac, ako snaha spraviť poriadny film. Že Barbie? ()

carodejb

Jurský park 2, ale pod vodou Retroaktívne pridávam hviezdu jednotke, lebo mala jasný zmysel pre priestor, veľkosť žralokov a prehľadnú akciu. Dvojka srší akciou, ale je natočená úplne nanič, neprehľadná, trasľavá tmavá a po nejakom čase sú z nej len pohyby na obraze. Pri tom to má všetok potenciál byť zábavným B-čkom, scenár je síce prehnaný a tupý (ale to je to čo som od toho chcel), len keby sa na to dalo dívať. Nedá, lebo réžia, kamera a strižňa si svoju robotu odflákli. ()

R.O.man

Prevlada sklamanie, typicka americka komercna zlatanina s velkou reklamou, nosou zbrani a prehnanych kaskaderskych kuskov. Jason Statham mi tam ale vobec nesedel (musim sa priznat ze jednotku som este ani nevidel a neviem ci aj chcem vidiet). Village Cinemas, Hobart, 08.08.2023 ()

Hyperbolic

V postýlce brečí malý megalodon a pořád se ještě třese z hrůz, které prý teď běží v kinech. Holohlavá hrozba se zamračila a opět se vydala masakrovat nebohé prehistorické žraloky dlouhé 30 metrů. Byli tam 3 megové, 3 lidi se 3 harpunami. Nemáme 3 vodní skůtry? Nevadí, plešoun se naštve ještě více a jde je vyhubit sám. Výbušninou? Jo. 5-metrovým listem od rotoru vrtulníku? No jasně. Meg si ani neškrtnul. Ne žraloci, vraťte se zpátky k vyhynutí, ztrátovlas je alfa predátor a i v takovém věku je to sakra korba. To by mi úplně stačilo, navíc jsem ale dostal krakena, dinosaury a podvodní mech-obleky. Že plešingr potřebuje v 8km hloubce skafandr? K čemu? Prosím 3 díl. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023