Vrah Rozemary

• Česko Vrah Rosemary (viac)

Dívka s chlapcem opouštějí maturantský ples a jdou si spolu zalaškovat do altánu v zahradě, kde jsou oba brutálně zavražděni jejím bývalým přítelem, na kterého nevydržela čekat až se vrátí z války. O pětatřicet let později se ve městě chystá poprvé od oné události další maturantský večírek a vrah s růží a vidlemi se vrací. Temný, odpudivý slasher béčkaře Josepha Zita (Pátek třináctého 4, Rudý škorpión). (choze)

K.I.N.G.

Slasher, ve kterém je víc logických nesrovnalostí a podivných náhod, než vražd asi nebude úplně trefa do černého. Přitom voják s vidlemi měl takový potenciál. Kdyby to dostal do rukou někdo jiný, než veterán béčkových akčních filmů Joseph Zito, mohla to být výhra. 50% ()

Gorehound

Slasher elita. Jednoduchý, ale maximálne funkčný príbeh, desivý, parádne maskovaný killer, super hudba alá Friday the 13th, skvelá final girl, setting malého mestečka roky po tragédii. Saviniho gore efekty, parádna naháňačka v závere, napínavý dej bez hluchého miesta. Nič "viac" netreba, toto je esencia slasheru, navyše s neodolateľnou early 80s atmosférou, od režiséra, ktorý nám neskôr dal taktiež dokonalý Friday the 13th, part 4. Jeden z filmov, ktoré si radi, ak máte chuť na poriadny slasher, pozriete s nadšením stále znova a znova. ()

BoredSeal

Trvanlivá perla svého žánru s výbornou atmosférou. Nelítostný vrah s děsivým vzhledem likviduje svoje oběti realistickým surovým stylem (skvostné efekty od Toma Saviniho - sežeňte si necenzurovanou verzi), budete mít od první vraždy strach, co provede další oběti. Žádný humor, žádná nadsázka ani směšnost, "jen" staré dobré řemeslo. Výborný masakr, kdyby bylo toho pátrání v druhé půlce trochu míň, dal bych plný počet hvězd. ()

cariada

Docela divně se dívá na film, kde vám vraha prozradí hned na začátku sice ho neukážou, ale víte kdo to je (a uhodnout kdo to je ve skutečnosti je hračka), Tak že jediný co zbývá jsou vraždy a ty jsou poměrně povedené a nápadité a vidle a růže může začít řádit. Né nadarmo jsem na vojně holku nechtěl, ale bylo to marný.... ()

MrPierc

Nesympatičtí herci, asi 3 místa na natáčení a divné holky. Tempo pomalé, ale vraždy velmi nechutné, realistické a v detailu. Hlavní záporák zajímavý, ale vše ostatní bez něčeho navíc. ()

Khumbac

Uniformovaný vražedník se zahalenou tváří dělá průvan na dámské koleji i mimo ní. Jako pomůcka vidle a dlouhý nůž. 19ti-leté dívky jak nástroj pomsty. Dost dobrý na svou dobu. Napínavá hudba pomocí housliček zvyšuje napětí, ovšem někdy až moc dlouho, což u mne vedlo k únavě. Vyzdivhnout musím i kapelu co hrála na večírku. ()

Sfinkter

Nešťastnou láskou zhrzený vojín se vrací v roli vidláka roku sklidit všechnu špatnou úrodu. Snímek pro fajnšmekry, exkluzivní béčkový slasher ze staré školy, kterému nejvíce ubližují nudné mezipasáže a totožnost vraha, která je jasná od samého začátku. V originalitě a brutálnosti vražd však těžko hledá konkurenty. ()

Honzek

Je to věru slušný hororový (B)iják let osmdesátých, který si nebere servítky a zároveň se na svou dobu pyšní vlastními nápady. Dnešní mladší divák se tomu nejspíše bude v mnoha situacích smát, ale my, starší vlci víme, že to vůbec nebylo špatné. Pokud se na vaši občance blýská datum narození kolem 80-90 let, směle do toho, zbytek může být zklamán, dneska už je standart jinde, ale i přesto si myslím, že si mnohé dnešní filmy s touto tématikou strká Vrah Rosemary do kapsy. ()

Mirokukii

Kdysi dávno, bylo nebylo jedno malé dítě, které se rádo, skrze nedovřené dveře, po očku dívalo, co že to sledují, tak pozdě v noci, jeho rodiče v televizi. Scény brutálních vražd mladých lidí, páchaných kompletně zahalenou postavou, využívajíc ke svým hrůzným činům bodák a vidle, se na dlouhou dobu stalo jednou z jeho nejhorších nočních můr. Nuže... dnes, po mnoha mnoha letech, jsou zlé sny zahnány, hříchy splaceny a malé dítě může v klidu spát. ()

TO

V kině se mi to hodně líbilo, ale v televizi jsem z toho až tak dobrý pocit už nikdy neměl. Hlavní kladem jsou určitě jednotlivé vraždy, které jsou opravdu velmi dobře natočeny, krev stříká na všechny strany. Kromě vidlí vrah používá především dýku a nepohrdne ani puškou. Se sedmi mrtvými jde o průměrnou vyvražďovačku, možná i lehounce nadprůměrnou. ()

Yoshimitsu

To já jsem vidlák z vesnice a takový originální způsob jako je probodávání lidí vidlemi by mě nenapadl k tomu ještě ta uniforma s helmou a jako svoji vizitku červenou růži. Tady se autor vytáhl. Dávám 60% ()

Wade

Starý klasický slasher, který má vizuálně pěkné vraždy s dobrým gore. U slasheru mě nejvíc zajímají právě vraždy a gore až potom příběh. Rosemary's Killer má to nejdůležitější parádní co se týče příběhu tak ten byl taky dostačující a herecké výkony mě většinou u tohohle typu filmu nezajímají. Takže dobrá podívaná za 4*. 75% ()

pursulus

Poznamenaný.¬         Hahaha, hohoho. Za pětihrotý vidle může dát pět jenom pako. Ve scaenáři je stejný počet nesmyslů a schválností jako ve kterémkoli o dosti horším filmu téhož genru. A s maskama se di bodnout, Savini — když ti je Leopold s Barberou nedokážou oháknout.¬                 Abyste si nemysleli, že visím jenom na smysluplném scaenáři, připomínám vám trojku italských hororových tvůrců z 60.–90. r. min. stor.: Bava, Argento i Soavi nebyli žádní géniové scaenáře, a přesto jsou jejich filmy nadány kouzlem, kterého zámořský Zito nemůže dosáhnouti ze nejméně dvou důvodů. Za jedno, že je Zito. A za druhý, že je z Ameriky. ()

JohnSmith

Slabá osmdesátková vyvražďovačka s nesympatickými herci. Trocha napětí sice bylo a nebylo to úplně debilní, ale víc hvězd si nezaslouží. ()

jefff

Tenhle skvost už jsem si přál vidět dlouho. Prastarý slasher, jehož zpracování dosahuje velmi bahenních kvalit. Zito není dobrý režisér a na Rosemary je to vidět. Herci příšerní, dialogy a střih amatérské a brutální hudba. Potěší ale docela děsivý zabiják a dobré gore efekty. Škoda, že Zito ještě nepřitlačil na pilu. ()

Fox85

Na tenhle horor jsem narazil v nějakém žebříčku opomíjených nebo málo známých slasherů 80. let. Neurazí, nenadchne ()

vitekpe

Slusna osmdesatkova vybijena studentiku...jak jinak. :) Zadne zdlouhave pribehy, opet skolni tancovacka, opet maskovany vrah, opet polonahe studentky s "videlma v brise". :) Slusna zanrovka, jedine co bych snad vytkl je prilis casto opakovana lekacka stejneho typu (takove to jak se kamera blizi k nekomu zezadu, do toho strasidelna muzika a pak: "Johne, tys me vylekal", smich...). :) ()

Han22

Před lety se mi tento slasher velmi nelíbil. Dnes už na to koukám trošku smířlivěji. Vrah Rosemary je sice přehlídka nesympatických postav, kterým člověk přeje aby umřeli a všech možných klišé (i oblíbeného běhu po schodech nahoru). Nicméně Joseph Zito je zkušený béčkař, který zvládl kultovní osmdesátkové akčňáky a tady si ohlídal solidní temnou atmosféru, slušného vraha a naprosto perfektní gore. Bajonet do krku, vidle ve sprše nebo ustřelená hlava patří k tomu nejlepšímu co se ve slasheru objevilo. A finální naháněčka v domě je špičková. Vrah Rosemary je tak rozhodně jedním z těch lepších slasherů ze začátku 80. let. ()