Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Ivoshek

Je to dobrej film? Já myslím, že jo. Má fantastickou práci s obrazem a zvukem, technicky je každá scéna natočená dokonale. Je to skvělej film? Tady už si spíš myslím, že ne. Protože tomu příběhu něco chybí. Děj je sám o sobě v podstatě banální. Muž, který se jde pomstít. Oproti jiným Fincherovým dílům tady příběh není dost silný. Koukal jsem na to, líbilo se mi to, ale třeba na Sedm nebo na třetího Vetřelce se určitě ještě podívám znovu. Na tohle už ne. ()

J.Connor

Myslel jsem, že film nadhodnocuji k úctě k Fincherovi, ale spíše mám na něj naopak přísnější metr. Je zajímavé, jak dílčí velmi působivé scény (opět lví podíl hudby dua Reznor a Ross) s nejvyššími řemeslnými standardy mohou ve svém celku, snad díky otřepané zápletce, tvořit spíše průměrný film. Angažování slavných režisérů streamovacími službami není plýtvání, pokud se udrží v televizním rámci (pokud vím, tak u Mindhuntera či House of Cards si na plývání Finecherem stěžoval málokdo). Plýtvání je uvádět v televizi kino filmy. ()

claudel

David Fincher mě opět nezklamal. Po velmi náročném Mankovi přišel svižný příběh o člověku, který toho nejvíce namluví vnitřním hlasem. Hned na úvod mě samozřejmě potěšilo vykreslení ranní Paříže, to vystihli tvůrci výborně. A pak už to jede, nenudil jsem se ani na chvilku a těšil se možná na ten atypický a prazvláštní závěr. Pohublý Michael Fassbender potěšil a zvládl další složitější roli na výbornou. ()

JASON_X

Zajímavý pohled do myšlenkových pochodů i několika dnů života elitního nájemného vraha. Podle comicsu, čímž je myslím řečeno to nejpodstatnější. Takže žádný složitý příběh, ani žádná složitá psychologizace, Fassbenderova postava si vystačí s chlapáckými "marlowovskými" monology, schizoidně klidnou náturou a absencí jakýchkoliv hlubších citů, prostě takový normální psychopat. Tedy až na scénu, ve které stojí ve špitále nad lůžkem své polomrtvé milé a jemu až vyhrknou slzičky do očiček, tak tenhle moment mi do děje vůbec neštymoval. Ale zbytek je fajn oddechová fincherovka. Jen nezapomínejte, že se jedná o chladnokrevnou vraždící bestii, která by vás bez mrknutí oka odkráglovala i s celou vaší rodinou, tak tomu hajzlovi příliš nefanděte. ()

luka4615

Po vlažných, neřkuli i vyloženě zklamaných prvních recenzích jsem se nového snímku od slovutného Davida Finchera docela bál, nicméně dle mého názoru to dopadlo vážně velmi dobře. The Killer je totiž hutnou thrillerovou náloží, v níž Michael Fassbender předvádí svůj zřejmě nejlepší herecký výkon. Režisér velmi zdatně buduje atmosféru, tepe promyšlené kroky Zabijáka a po malých krůčcích pevně směřuje k rozuzlení jeho osobní vendety. V tomto bodě je tedy záhodno zmínit i precizní scénář, který je díky svému rozvážnému pojetí dokonale vtahujícím zážitkem. Jistě, v některých momentech jsou velmi citelná tvůrčí zaškobrtnutí a hluchá místa, avšak v rámci nezvykle meditativního celku jsem tyto drobné neduhy velmi rád přehlížel. Co tedy dodat na závěr? Mám velkou radost, že David Fincher dostal po výtečném snímku "Mank" další možnost natočit si přesně to co chtěl. Opět to sice není moc přívětivá divácká záležitost pro masy, nicméně pro fanoušky jeho tvorby a stylu se i přesto bude jednat o velmi vydařené dílo, k němuž se, stejně jako já, jednoho krásného dne opět vrátí. Opravdu doufám, že se v v blízké době dočkáme dalších srdcových projektů tohoto bezesporu talentovaného režiséra. Skvělá práce! (Netflix) „Stick to your plan. Anticipate, don't improvise. Trust no one. Never yield an advantage.“ ()

Morholt

Bavil mě chlad, který čišel ze zabijáka a potažmo celého filmu. Odosobnění, se kterým hlavní hrdina likvidoval své oběti, dokázalo vyvolat mrazení. Zvlášť pokud šlo o oběti bez viny. Tady byl Fassbender dokonalo volbou. Mínusem pro mě bylo žvanění, které často zavánělo lacinou a kýčovitou filmovou psychologií. To platilo zejména ze začátku či během setkání s postavou Tildy Swinton. A na můj vkus by film příliš jednoduchý. Jindy s tím nemám problém, ale v podobně relativně pomalém filmu bych čekal nějaou složitější zápletku a ne jen prachobyčejnou pomstu. Z mého pohledu se jedná asi o nejslabšího Finchera,  což ale pořád znamená, že se jedná o slušnou práci. 70% ()

Lacike

Podobne chladná štúdia chladnokrvného nájomného zabijáka ako Bronsonov Mechanic. Je to pomalé, zamerané na detaily a aj keď sa to postupne zmení na revenge film, tak je to stále pomalé a Fassbender tam snáď za celý čas nehne ani brvou a ani s dialógmi sa nenadrie. To je jediný problém, ktorý som mal. Fakt je ťažké takej nijakej postave fandiť. Ale zato je rozhodne fascinujúce ho sledovať. Tie jeho rutiny a pracovné procesy. Aj keď miestami mi pripadal trochu chaotický a mohol to mať vymyslené lepšie. Akcie je minimum. Až na jednu fakt vydarenú adrenalínovú brutálnu bitku, len pár výstrelov do hlavy. Takže celkovo zaujímavý oldschool film, ktorý stojí za zhliadnutie, ale neviem, či si to niekedy pustím druhýkrát. P.S: tú epizódu Války skladov, v ktorej otvoria ten jeho, by som rád videl. 8/10. ()

ScarPoul

To, že je to priamočiare a bez prekvapenia by som zvládol. V zásade nepotrebujem, aby som neustále pri nejakom filme rozmýšľal. A zároveň mi ani nevadí repetitívnosť motívov, pomalosť scén a tichý hrdina vo Fassbenderovom podaní. Na film sa dobre pozerá. Každá kapitola má úvod, jadro a záver ( hoci sú si obsahom veľmi podobné). Čo mi na tom vadí je fakt, že som čakal od Finchera väčšiu nápaditosť práve v tom priamočiarom a opakujúcom. Keby to natočil ktokoľvek iný mohli by sme polemizovať o kvalitách filmu. Ale necítiť Finchera v námete, ktorý mú sadne je trošku smutné. Natočené je to pekne, ale to je preto, lebo Fincher nie je fušer. Ale ten film skrátka nemá dlhodobo čím zaujať. Na to sa vo všetkom berie príliš doslovne a drží sa zbytočne pri zemi. Kapitola na Floride ale potešila. Ale aj tá ukazuje, že John Wick tú akciu posunul inam a ťažko mu v nej môže niečo konkurovať. A ak by som mal film brať ako medidatívnu sondu do života nájomného vraha...tak si radšej pustím Killera od Johna Woo. ()

BoPo

Fincher si natočil svojho Kill Billa. Bohužiaľ bez štýlovosti, vyčnievajúcich postáv či pútavých akčných scén. Naservíroval kvalitne natočenú a zahranú príbehovú klasiku, ktorá by bola skvelá pre začínajúceho režiséra, ako chutný predkrm ďalších kariérnych posunov. Nenudil som sa, to rozhodne nie, ale že by som si za mesiac na túto fincherovku spomenul? Alebo, že by som mal chuť si dať niekedy znova? Za najväčšie sklamanie považujem skutočnosť, že ide o scenár z pera značky Andrew Kevin Walker (Sedm, 8 MM). Po príbehovej stránke fakt strašná tuctovka o nájomnom vrahovi. Radšej si dám Zkrat (2011) od Soderbergha. ()

Padme_Anakin

Tvorba Davida Finchera se mi líbí, jeho filmy mám ráda (Sedm, Hra, Klub rváčů, Úkryt, Zmizelá), Michael Fassbender patří k mým oblíbeným hercům a mám ho v topce, tedy výchozí pozice výborná, no a tento snímek je skvělý, prostě skvělý.. Já měla naladěno hned od začátku, to pomalé vyprávění, čekání, usínání, probouzení, sledování lidí, vcucla mě podmanivá atmosféra noci, tlumeného světla a stínů.. A pak přišel výstřel, který nezasáhl cíl a rozjelo se to strhujícím způsobem, míněno pro mě, samozřejmě.. Bitka se surovcem dech beroucí a poslední večeře s Tildou skvostná.. Pravdou je, že bych se obešla bez epilogu, nicméně je to komiksárna, tak budiž.. ()

Skrk

Shlédnuto už podruhé a nemůžu se této audiovizuální lahůdky, která překvapivě rozděluje diváky, nabažit. Fincherův nejmeditativnější počin, který má jistým způsobem blízko jak ke Klubu rváčů, tak v něm cítím i trošku Refnův Drive. Vyprázděný minimalismus, kde hraje prim jak (po dlouhé době) skvělý Fassbender, tak soundtrack (+ The Smiths), který leckdo přeslechne, o to mu ale zaručeně zvýší tep. // Plný počet hodnocení; rozhodně ne průměrný film. 10/10 ()

prsvl

Ani The Smiths, jejichž hudba vtipně a trefně komentuje aktuální dění ve filmu, ani perfektní vizual a soundesign, ani fajn Fassbender nezachrání to, že to je sterilní a trochu o ničem. ()

PauloZ

Čekal jsem asi originálnější a dravější koncept, ale zklamán vlastně nejsem vůbec. I přes naprosto tuctový příběh a minimalistické pojetí je to odvyprávěné a natočené moc chutně a bylo fajn vidět Fassbendera po letech zas v něčem co dává smysl. ()

MIG29

Fincherovi na staré kolená dochádza para. Po formalnej stránke, výborne zvládnute remeslo no obsahovo ničím výnimočné či inovatívne. Takmer všetko čo Killer ponúka sme už niekde videli a dokonca v lepšej forme (akčné scény). Fassbender je chladný, stoický navonok tichý zabiják no veľmi ukecaný vo voiceovery na ktorom sú najzaujímavejšie asi len štatistiky. Okrem prvej kapitoly (čakania na zákazku) a dialógu s Tildou Swinton, mi takmer všetko čo som práve videl po skončení záverečných titulkov, okamžite vyfučalo z hlavy. Na majstra thrilleru je to príliž málo. ()

ledzepfan

Fincher natočil film o sobě. Tozn. o řemeslníkovi co má své řemeslo v malíku, protože přísně dodržuje soubor pravidel, vzorců a ověřených šablon.. a přesto, z nejasných důvodů, mine cíl... Dvě hodiny které ničím nepřekvapí. Vše je předvídatelné a stejně se k výsledku každé své předpovědi divák musí prokousat čtvrt hodinou hezky natočeného vzduchoprázdna. První Fincher na kterého si do měsíce nevzpomenu. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)