Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Fender

Určitě se tento film řadí mezi ty slabší Fincherovky, ale zároveň to není špatný film, který v žádném případě není na podobné (špatné) úrovni, jako třeba Mank. Fincher je známý ve své tvorbě svým cynismem či nihilismem a tady si myslím, že to je hodně cítit, atmosféra je ponurá, depresivní a není z ní cesty zpět, jelikož nahlížíme do myšlenek a všedního života nájemnému vrahovi, který nemá slitování a pro důkladnost své práce nikomu nevěří. Ač zde není žádná silná scéna, která by mě dokázala natolik vtáhnout do děje a nějak ho více rozvést, stále se jedná o preciznost, na které si Fincher dává vždy záležet a ten slabší děj mu dokážu díky tomu alespoň trochu odpustit. ()

serdehelan

Moje smarthodinky mi ukazujú, že hoci je všetko profi natočené, zahrané a ozvučené, môj tep ostáva stále poblíž nevzrušivých spánkových hladín. Tak jalový scenár s tak nezaujímavým charakterom musel určite dlho trčať niekde na spodku scenáristického šuflíka a mohol tam kľudne ostať navždy. Niečo bude špatne, keď to najlepšie na novom Fincherovi sú 40 rokov staré pesničky The Smiths. ()

Cringy_Tommy

Tohle pro mě byl jeden z nejočekávanějších filmů tohohle roku, sice jsem se k němu dokopal až teď ale hádám že lepší teď než vůbec. Má očekávání nebyla zcela naplněna, nemůžu však říci že jsem byl zklamán. Začátek filmu se mi velmi líbil, ukazování postupů hlavní postavy a ono čekání na ten osudový výstřel je dokonale napínáno a precizně vybudováno. Úvod je za mě nejlepší část filmu. Zbytek filmu je sice dobrý ale na úvod to za mě zdaleka nemá. Michael Fassbender podal skvělý výkon, problém je však v jeho postavě která mi přijde strašně prázdná a nezajímavá. Jediná jeho vlastnost je že je prostě chladný stroj a i ty jeho neustále opakující se monology nebyly potřeba, protože jsme jeho pravidla už několikrát slyšeli. Celé je to také plytké a bez emocí, což je smůla. Jinak je to fajn snímek u kterého jsem se nenudil, Reznorův soundtrack vždy potěší a Fincherova filmařina je skvělá...7/10 ()

KLFPIM

Neřekl by jeden, co mu všechno hrozí / když mu ve výhledu překážejí kozy / Jednou lež, dvakrát měř, třikrát miř / nebo se s rozbitou dr(u)žkou smiř. ()

veverysiak

Výrazne nadpriemerné dielo zo škatule Zo života nájomného vraha, vôbec nevadí, že tu asi niet čo nového priniesť a obohatiť tak zákonite klišéovitý charakter žánru, predsa len Fincherov rukopis a prítomnosť Fassbendera aj bez odpozerania dávajú filmu istú záruku kvality, trochu to kazia detaily nelogického správania mordoša vo viacerých scénach, predsa len profík v odbore by sa v nich určite správal inak, ale staja tak za strhnutie jednej hviezdy, takže 70%. ()

BinLadin

3. hvězda jen za Tildu. To je jediný co si z toho filmu vybavím. Bída Finchere, BÍDA! Kéž bys raději natočil další serii Mindhuntera. ()

Tomas_PO

Napriek hodnoteniam a nadpriemerným hodnoteniam v konečnom dôsledku nudné, s nenaplnenými očakávaniami. No napätie pretrvalo až do samotného konca, avšak bez toho správneho vrcholu. ()

Grimaldi

Nikdy jsem Davida Finchera nevnímal jako svého oblíbeného režiséra. Ale jako tvůrce co na plátno přináší po všech stránkách kvalitní filmová díla to ano. Po zhlédnutí Killera ale najednou o jeho tvůrčích schopnostech začínám dost pochybovat. Když si totiž vzpomenu jaké temné, dravé a hlavně zajímavé snímky v minulosti točil, musím jenom kroutit hlavou. Abych to zkrátil, už dlouho jsem se u nějakého snímku takhle nenudil. Film stejně jako hlavní postava je naprosto bez emocí. A já měl díky tomu problém film vůbec dokoukat. Je zjevné že celý film je díky svobodě ze strany Netflixu přesně takový, jaký ho chtěl Fincher mít. Což plně respektuji, mně to nesedlo a díky tomu pochybuji jestli si nějaký jeho případný budoucí i případně nestudiový film kdy pustím. U Killera ale vím zcela jistě, že už znova rozhodně ne. ()

HellsAngel

S fanatickou precíznosťou natočený emočne chladný thriller o emočne chladnom zabijakovi operujúcom s fanatickou precíznosťou. Fincher síce tentokrát neboduje na všetkých frontoch – filmu chýba výraznejšia pointa, ktorá by silnejšie vtiahla do deja – no len veľmi málo režisérov dokáže z rovnakej látky stvoriť takýto remeselný skvost. ()

F2003F

Natočené pútavo, podané veľmi chladne. U mňa udeliť Fincherovi priemer je od postaty nehoráznosť ak nejde o chuti neprístojnú tému (Mank) čiže tvorcovský úlet do hĺbky dlhodobo úspešne nezrealizova(teľ)ných predstáv bez zámeru priniesť široko vnímajúci pôžitok na úkor vlastného uspokojenia. Killer má všetko čím kedysi oplývali rádovo záležitosti žánru pásovej výroby, v dobe keď to prestalo, avšak s ničím výrazne pôsobiacim. Nič zapamätateľné sa nekoná. Zážitok, ktorý okamžite vyprchá, sa nesie plynulým unášaním dejom očarujúcim presvedčivosťou Fassbendera a réžiou citeľnou v precíznosti snažiacou sa značne skúmať premýšľanie vraha v scenári ako od John Wicka. ()

Updated_Cake

Velmi poklidný, strategický a přitom akční film s Fassbenderem v hlavní roli. Pecka. Vlastní monology hlavní postavy a jeho úvaha nad světem kolem něj a nad vlastními činy je fenomenální. Po technické a vizuální stránce není co vytknout a moc se toho nedá najít ani po té příběhové a akční části. Přesně tak, jak udělá film dojem v prvních minutách, pokračuje celou dobu a není to zklamání. Fassbender perfektně padne do této role svým chladným a racionálním pohledem a dodává hlavní postavě své charisma. Film je velice příjemně členěn na kapitoly, které jsou téměř vždy jako uzavřená scéna na 1-2 lokacích a připomíná to v tomto ohledu spíše velice propracovaný divadelní výstup. Film si nechává i svůj přístup tajemna a některé věci jen nakousne a nedovysvětlí a místo frustrace to je spíše příjemný bonus do příběhu. Předlohu neznám, film byl super. ()

tuctovychlap

zlatý leon z požehnaného roku 1994..to bol kúsok..!! niektorí komentujúci uvádzajú zabijakovu chladnokrvnosť..a kdeže to, kde..? chlapec viac improvizuje ako predvída, prešvihne správny okamih výstrelu etc...že dej vťahuje..? tak určiteee..za prvých 50 minút dokázal zabiť bezbranného chlapca za volantom taxíka..bezcitný..? túdle..stačilo počechrat jeho pinde chloupky na venušinom pahorku a bol vedľa..že toho veľa nenahovorí..? hovnooo..ak by jeho vnútornou rečou proklamované kydy nahradili pípaním, tak by to bola 90 minútová ária (jasne, boli tam aj nemonológové miesta..asi aby bolo počuť skúter, auto, psa....)..a ani tie "múdra" v podstate nedokáže dodržiavať..no a záverom by som remeselnosť, ktorú podaktorí vyzdvihujú, prirovnal k pracantovi za sústruhom..je dobrý, ale takých na zmene fachčí ďalších dvadsať (čo potvrdzuje aj hlavný hrdina svojimi záverečnými slovami :))..čakal som po štvor- a päťhviezdičkových komentoch nejaké to uaaau..nuž, nedostavilo sa..fandiť mu..? istee, od mala po inom netúžim..hlavne po mma súboji s Jirkem Procházkou (špatný barák, buzerante :)), kedy bolo jasné, že všetky vyzdvihované schopnosti sú viac o šťastí ako o zručnosti..a nehádžte to na komix..! film roku..? samozrejme, na malinu to nie je..proste priemer..myslím si, že tri päťcípe mu bohato stačia..aha, spoilery..soráč, možno koment nejaké obsahuje.. ()

SewekiX

Asi nejvíc relaxační film o nájemném vrahovi, co jsem kdy viděl. :D Určitě to nepatří k nejlepším Fincherovým filmům ale i tak jsem si tenhle precizně natočený film dokázal užít.. Škoda jen toho samotného scénaře, který se až na světlé vyjímky nedokáže vymanit z průměrného akčního thrilleru. ()

karlkutscher

Bohužel žádná akce, jen samé bláboly, které takzvaný rádoby "zabiják" stále opakuje dokola. Jeho vnímám spíš jako malého a hubeného postaršího týpka, který hned v úvodu filmu minul svůj cíl, ale spousta řečí, jak je to velké, když si ho někdo najme! 😀😀  Takže pro mne velké zklamání, 2h. o ničem!! ()

Rudolf.Benes

Fin -čro -vino -vi-na ..na entou.. .. těším se tu jak prvorodička už dva metry na prima biják a vono totok.A tak su docela zklamané,ne že by to bylo zase tak úplně blbý ale toho kecání vokolo toho ,toho kecání v tom ..a teď ještě budu kecat já tady .. no ty voe ticho..!! A to si právě myslím že by tomu slušelo daleko víc než hltat každý slovo a pak být v prd*li když zívneš a ztratíš nit.No a ke všemu tomu ten konec ..tak to byl konec a nechápu do teď co tím chtěl básník říct... Záchrana v podobě uchošťoura taky nepřišla a jediný kvalitní skeč s popelnicí ve výtahu je strašně málo.Mazlení a šperkování s každým záběrem je z toho cítit ale jaksi ..to nepadlo na úrodnou půdu..Jako skalní příznivce si to určitě najde ..já to ale nebudu ... Hm škoda tak snad příště Davide.. ..60/100 a to držím hubu.. ()

flyer.nick

Přesně tak by vypadal John Wick, kdyby ho natočil David Fincher. Takové komorní drama odehrávající se v jedné zabijákově hlavě. Celou dobu vás to drží v napětí a skutek utek. Není to vlastně ani akční film, protože to tempo je tak pomalé, že akce tam skoro není. Přesto, že je to samozřejmě skvěle natočené, Fincher to snad ani jinak neumí, tak je výsledek hlavně příběhově takový rozporuplný. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)