Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

hufnagel

Komorný a skôr psychologický príbeh nájomného vraha.Všade vidieť,ale ruku režiséra,ktorý sa celý čas vlastne s divákom hrá.Však o nič nejde. ()

Vaculik

Oddechovka. Rozhodně to není jeden z těch filmů, které donutí diváka se nad něčím hluboce zamyslet. Je to ale špatně? Je to nuda? Především je to prostě subjektivní, Fincher má skvělé filmy, většinou s obrovským přesahem, tohle není jeden z nich. Nicméně, alespoň mě nenasral jako Wes Anderson se svýma netflix přepíčovinama, které bych přirovnal k utírání prdele jehličím. ()

Jonypony4CZ

Neustálá nekončící tenze. Vrah je profesionál, a srší to z něj na všechny strany. Námět připomíná první Johny Wicky, s tím rozdílem, že je vše trošku více při zemi. Takhle by to třeba i mohlo vypadat v reálu, ale kdo ví. ++ za šílenou akční scénu s floridským hromotlukem. ()

kunesmike

Nie som si istý, či som sklamaný, alebo nadšený. Scenár je zaujímavý, s veľmi jemnými a vtipnými momentmi. Skôr by som to považoval za neúspešný pokus. Atmosféra je veľmi intenzívna, vizuálne občas pôsobí dojímavo, ale sklonil by som sa k tomu, že je to skôr komerčný film, ktorý ukazuje, čo máš, aby to dobre vyzeralo. Nejako mi to však prešlo cez prsty. V podstate sa tam nič nedialo, ničím to neprekvapilo, a inciting incident prichádza neskoro, hoci voice-over je len ako "Mor Ho!" pre slovenský národ. Hlavný hrdina by asi chcel postupovať, ale jednoducho to nejde, nemá na to. Ale kontext naznačuje, že sa mu niekedy darilo. Možno o tom píšem príliš veľa. Som fanúšik Davida Finchera a mám rád jeho filmy, dokonca aj tento má ten jeho rukopis. Ale zdá sa mi, že to celé miesto neho robil jeho asistent režie a David sedel v teplej réžii. ()

Heywood

Nějak jsme zůstal na konci tak trochu zklamaný. MF to odehrál skvěle, ale ten scénář mi připadal takový podivný. Jasně, nejlepší obrana je útok, ale ten zkrat v myšlením, že zabiják trefil jinou osobu, která vběhla do rány a tím pádem musí být odklizen je divný. Prostě stát se to může. Chybu lze napravit. Cíle se nezavře do bunkru na dlouho. Likvidovat nejlepší pracovní sílu je hloupost, zvláště po mnoha letech vzájemné důvěry.  A proč útok na milou, když páníček nebyl doma? To bylo k čemu? Vždyť tam na něj mohli v klidu čekat.. Z pohledu racionálního se mi jeví, že tu bylo mnoho účelově podáno, aby děj mohl pokračovat jako v kinoautomatu. A to mě vede jen k 60%. Navíc, kdo objednal vraždu, objedná i druhou.., že? ()

Ace.A.T.L.

Mě se tohle hodně líbilo. Michaelovi ta role skvěle sedla. Je super, jak je to vyprávěný poklidně a přitom akčně. Je to jiný, než plno podobných filmů a to je to, co je na tom super. Rozhodně jsem si to užil. Ale je to asi o úhlu pohledu a ne každýho si tenhle film získá. Já posuzuju tak, jak to na mě působilo, bez porovnávání s jinýma filmama od Finchera. Za mě teda 4* a DOPORUČUJU ()

Easykill

"Nikomu nevěř, jinak to prostě nejde, pokud chceš uspět." Mnoo, jakože Davídka a jeho klasiky mám celkem rád. Pár z nich je kultovních a v jistých ohledech nepřekonatelných , ale tady pan "nemluva" mi nějak extra nesedl. Přišlo mi, jakoby to postrádalo jakoukoliv atmosféru. Prostě to začne na nějaké vlně a ta jede celý film stejným směrem, stejnou rychlostí, pak se prostě rozplyne a zmizí. Místo aby někam narazila, nedej bože něco zničila. Herecké výkony solidní, vnitřní dilema a samomluva pana zabijáka taky dobrý, ale tím to asi končí. Nic mysteriózního, vraždy nudné a jediná akční scéna (bojová) to jaksi nezachránila. Samozřejmě jsem nečekal akční nářez, ale čekal jsem něco jiného. ()

Grázl83

Hodně jednoduchý, ničím originální příběh, který je však výborně natočen, má skvělou atmosféru a vynikajícího Fassbenderka. ()

hony23

Nájemný zabiják chybuje při své zakázce a sám se stává terčem. Pro své bezpečí tak musí vypátrat a odstranit všechny, co po něm jdou. Pěkně natočená gangsterka. ()

Kushina

Vcelku zajímavý film o nájemném zabijákovi. Jak to je říct, mělo to takový zajímavý nádech realističnosti. Žádné přehnané plány, střelné zbraně, souboje. Vlastně jen používání chladné hlavy a držet se nějaký určitých zásad. Ty však jsou záhy porušovány a nebýt takového hodně nedokonalého konce, tak bych tam jebnul i ty 4*, něco tomu ale chybělo. I tak to ale mělo kvality. 70% ()

Lendak

"Forbid empathy. Empathy is weakness."_____ Fincherovi už asi začína dochádzať para. Tri roky po dosť zabudnuteľnom Mankovi, kde ani nechápem prečo som tomu napálil 5 hviezd, prichádza s dosť vágnym a ohraným príbehom o vrahovi, ktorý z veľkej časti tvoria opakujúce sa monológy. Nehovorím že to je čisté fiasko, len sa z toho dalo vykresať oveľa viac. Jedine remeselná stránka je to, čo zaujme. To si Fincher dokáže postrážiť. Vyzerá to tak, že jeden z najlepších režisérov storočia nevyhnuteľne a pomaly stráca svoj dych. ()

karnifex

Inspirace herní sérií Hitman je jasná (a hned v úvodu i přiznaná stejnou grafikou titulků). Jenže na rozdíl od charismatického Agenta 47 zde v roli zabijáka sledujeme nesympatického korporátního hipstera. A jeho nepřátelé/oběti nejsou lepší. V tomto filmu opravdu není možné najít jedinou sympatickou nebo aspoň charismatickou postavu - není s kým se ztotožnit, není komu fandit. A tak děj plyne jako nezáživná, nepodařená gamesa, kterou dohráváme jen s pocitu jakési povinnosti ("Když už jsem si to koupil..", že). Pokud jde od tvůrců o potměšilou myšlenku, jak by Hitman mohl vypadat v našem reálném světě, tleskám! A až ho příště budu hrát, nebudu na to myslet.. ()

silv_r

Fincher si zapařil Hitmana, pak viděl softboye milujicího The Smiths v 500 dní se Summer a řekl si: "svaté hovno!!". I když, točil tohle vůbec Fincher? Jeho oblíbená bezemoční a vševidoucí kamera je v tomto filmu tatam. A hrozně hnidopišsky mě to sralo. Dvojnásob kvůli těm fejkovejm camera shake. Film Zabiják je prostě... oukej. Nic nového. Vrah, kterému se podělal poslední gig a tak se šel mstít celé organizaci. Fakt moc jsem chtěl, aby se mi líbil film od Finchera s Fassbenderem, který hraje nájemného zabijáka poslouchající The Smiths. Fakt moc. Ale nedokážu to říct. Škoda. ()

kokofek

Zabiják nabízí pohled na práci nájemného vraha,který sám sebe prezentuje jako bezcitného. Ale já si myslím,že bezcitnost patří k této profesi,ale mimo práci proč ne. Určitě potřebuje někde načerpat,natankovat sílu a cítit se v bezpečí. Nemusí to být bezpodmínečně bezcitný člověk i mimo práci. Patolog musí být také bezcitný jinak by tuto práci fakt dělat nemohl,ale to neznamená,že je to doma bezcitný člověk. No,ale prý je v populaci 4 procenta psychopatů a ti se pak možná chovají pořád stejně. Ale stejně mi ten poslední záběr ze soukromí přišel uvěřitelný. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)