Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Bogrant

Fincher, akokoľvek sa snažiaci, jednoducho ďalšie Sedem už nevytvorí. A zdá sa, že ani nič tomu podobné. Minimálne pri Zabijakovi nie, ten je totiž iba chladnou variáciou na jeho najlepšie počiny, ktorý v úvode síce rýchlo v tiahne svojou podmanivosťou, priestory stiesňujúcou hudbou a Fassbenderovým precíznymi výlevmi, akonáhle sa však začnú odhaľovať jednotlivé kapitoly, spadne to všetko do nepríjemnej monotónnosti, ktorá po celý priebeh nezmení svoj tón, mimiku ani prejav a tým pádom stráca na opojnosti. Prílišná šablóna bez štipky charakteru. ()

rengers

Ten kdo má rád špionážní filmy si přijde na své. Je to spíš psychologicky naladěný příběh o tom, jak smýšlí člověk, který se živí profesionálním zabíjením lidí za peníze. Příběh se vymyká tím, že vypravěčem je sám vrah, který s vámi sdílí své pocity, jak co nejefektivněji svoji práci vykonat, aniž by udělal co nejmíň chyb. ()

smartynaf

Za mne je převeliká škoda, že Fassenberger má v tomto filmu emocí asi jako David v Covenantovi. A vzhledem k tomu že ten film táhne... převeliká škoda. ()

naytsirk

Tak jo, co si tady tak čtu po zhlédnutí ostatní recenze, jak nad tim učůrávají, tak já teda ne.... Režiséra mám rád, hlavního protagonistu mám rád, Tildu mám rád.... a čekal jsem, že i tenhe film budu mít rád... ale nebudu.... ach to byla děsná nuda... a nebojím se to sem napsat... ()

Jaroslaw

David Fincher si vzal tentokráte na paškál téma nájemného zabijáka.Řemeslné stránce nelze nic vytknout,ovšem co se týče příběhu,ano ten tu táhne za slabší provaz,na druhou stranu Fassbender je v roli chladného zabijáka skvělý.Takže ano nejedná se o přelomové dílo ani v rámci Fincherovy kariéry a jo člověk by od něj a scenáristy Sedm čekal víc,ale pořád to v sobě Fincher má a já doufám,že jeho další snímek bude ještě lepší. ()

TurboTryhard

Tyjo, natáčel tohle doopravdy David Fincher? Neberte mě špatně, film se mi moc líbil, ale kdyby mi někdo řekl že ho natočil nějaký indie režisér tak se vůbec nedivým. Film je hodně chladný až skličující, ukazuje nám pohled zabijáka na jeho vraždy, který je prostě vnímá jako jeho práci, každodenní chléb, nic zvláštního. Tím se dostávám k dalšímu bodu. Fassbender si to neuvěřitelně dává a někdy jsem si říkal jestli to fakt jenom hraje... protože jak on dokáže být v tomhle snímku chladný a bezcitný je neuvěřitelné. Právě tím jak Fassbender nedává najevo žádné emoce je těžké předurčit co udělá což film dělá napínavým. Kamera je skvělá, krásně nám vše zachytí a při bojových scénách (spíš jedné) je úžasná. Filmu nechybí jediný detail, ať už jde o přípravu či samotné provedení vraždy. Teď se dostávám do bodu, kdy opravdu nevím...protože film je velice kvalitní, ale od Finchera čekám nějakou komplexní zápletku... tady se jí však nedočkám, děj je jednoduchý. To je jediný mínus filmu, od Finchera čekáme nějakou dějovou šílenost, plnou zápletek, tady je příběh poměrně jednoduchý. 7,5/10 ()

TheSecond0ne

Nebýt sklouznutí ke stále opakujícím se klišé, by tento snímek mohl dosáhnout výšin. Ačkoliv se v první polovině zdá, že po dlouhé době pocítím vřelý dotek kreativního smýšlení, po určitých momentech jsem se probudil z napětí a celé to už nebylo ono. M. Fassbender předvedl své schopnosti a v díle s dobrou myšlenkou, avšak nedotaženou, ukázal svou hereckou kvalitu. 4/5, realita 3.75,5 ()

13Maty13

"Drž se plánu. Předvídej. Neimprovizuj. Nikomu nevěř. Nedej nikomu výhodu. Bojuj jen když tě za to platí."     /// Vypiplaný thriller s chladnou atmosférou. Fassbender jako vždy exceluje. Co se týče několikrát viděné zápletky, tak tady mi to vůbec nevadí. Ovšem trošku mi vadila zkratkovitost. Skvělý film bez emocí s parádním zachycení života nájemného zabijáka, který díky krátké stopáži uteče jako voda.   / Hodnocení: 8/10. ()

stepanvaj

Na poměry NETFLIX poměrně slušná, žánrová záležitost, ALE za kormidle seděl David Fincher a člověk zkrátka čeká trochu víc. Úvodní poměrně komorní půl hodina a budování potemnělé atmosféry osamoceného zabíjáka je skvělá, ovšem od doby co se tenhle sniper ukáže jako totální ťulpas se film mění v trochu neurvalé béčko. M. Fassbender si jde vyřizovat účty za zmlácení jeho paní a s.re co může, o nezametání důkazů v podobě rozšlapání telefonu ani nemluvím...Ve výsledku tedy trochu zbytečný film, prodlužující čekání na něco opravdu pořádného z dílny DF! ()

Rebel24

Detailne spracovaná sonda do života nihilistického nájomného zabijaka bez mena ci čísla 00, počas azda najviac hektických dní v jeho doterajšom živote. Michael Fassbender totiž prvý krát minul v Paríži svoj cieľ a táto nová situácia prináša odvtedy sériu mnohých chýb postáv, ktore v priebehu 5 kapitol v 5 rôznych svetových mestách za (ne)známych okolností prichádzajú o svoj život. Premisa filmu je v zásade jednoduchá, ale filmárčina od Finchera zručná a poctivá v úplných detailoch na zábery, na ktoré by sa zvyšok sveta pri tvorbe akčných filmoch vykašľal. Fincher nesklamal a rad sa k jeho zabijakovi v budúcnosti vrátim. 88% ()

Oldass_

Strašně dlouhý prolog. Absolutně zbytečný, nudný. Snad 20 minut koukáte na chlapa co "cvičí jógu". :-/  Příběh defacto o ničem. ()

Accuphose

Tohle se mi bude hodnotit těžko. Oceňuju styl, jakým to bylo natočený, ale ten film nepřináší vůbec nic novýho pod sluncem. Je to takový profesorský, ani neurazí ani nenadchne... a po pravdě po úvodu jsem čekal větší kurvadoprdelecotobylo. Takhle je to za tři :-) ()

Erizu

Nebudu omílat to, co už to několikrát zaznělo, tak jen stručně. Upřímně mi Fassbenderovi prázdné monology připomínají náhodné úvahy a postřehy o okolí z first-person videoher - ale tam (většinou) bývá za sdělením alespoň nějaká emoce a zájem ze strany hráče. Tady je pusto, prázdno. Doprovodná hudba od The Smiths tomu upřímně moc nepomáhá. Možná by tenhle film mohl člověk používat jako ukolébavku. Což je dost slabý na Finchera. No, v rámci revenge žánru asi stále lepší, než Nobody... PS: Tilda can do no wrong, perfektní jako vždy. ()

Bragi66

Já se fakt bavil, ty monology mi nevadí. Film má děj i překvapení. Je na tom vidět režijní profesionalita. Jsou tam i výborné hlášky - třeba jako to vyjádření o postavě, kterou hraje Tilda Swinton, že vypadá jako uchošťour. Doporučuji. ()

Daginabella

Průměrný snímek, který ničím neurazil a ani nenadchnul….tři hvězdy si ale zaslouží….hlavní hrdina a hudba Reznora to zachránili…Tilda od dob Constantina grády neztratila 😅 ()

Yamatosan

Jakkoli je Fincherova filmařina stále precisní a Fassbender i další skvělí, celé to stojí na scénáři, který... nejde o to, že ten jednoduchý příběh byl už tolikrát zpracován, jde o to jak. Z úcty k Fincherovi byla snaha najít nějakou interpretaci, která by tomu dávala smysl, která by to vytáhla k jeho dřívějšímu standardu, jenže jedné každé z těch interpretací vždy něco podráží nohy a chtě-nechtě se dostavuje zjištění, že Fincher prostě dobře zfilmoval špatný scénář. ()

Little_Sawy

Tento užívateľ má dosť. Zo začiatku ta vypadalo dobre, zaujímavé, zabijak ktorý killuje zbohatlích čurákov, a potom sa pomstí za ublíženie jeho dcéry a začne celkom fajn vraždiť jedného po druhom za malú pomstu. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)