Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Othones

Snímek The Killer mě zejména zaujal svojí originalitou. Fincherovi se povedlo zpracovat zajímavý psychologický rozbor depresivní mysli profesionálního zabijáka. Strhující a napjatá atmosféra filmu ale vydržela jenom chvíli. Postupně začalo být vše značně předvídatelné a jednotlivé scény se proměnily v ubíjející rozhovory s jednotlivými obětmi završené jejich skonem. Film ztratil svoji jiskru a člověk už jen netrpělivě čekal, kdy už to všechno skončí. Zásadně chybělo důstojné zakončení onoho psychologického rozboru a ledabylé protagonistovy metody ke konci zcela postrádaly určité vysvětlení. Vcelku se tak jednalo o zajímavý snímek, který ale mohl být lépe zpracovaný. 60 %. ()

AtemuLukas

Fincher to opět dokázal. Máme tu plnohodnotné dílo, které nese jeho stopy v každé minutě tohoto filmu. Nejedná se tu však o nějaký béčkový film plný akce. Naopak tu máme napínavý thriller, který je spíše psychologický, ale je zajímavé, že to je právě to kouzlo filmu, které vás upoutá do židle, abyste napjatě sledovali, jak to dopadne. Hlavní role se ujal Michael Fassbender, který tu předvedl neuvěřitelný výkon. Do této role se opravdu hodil. Jediné co jeho postavě chybí, je nějaký vnitřní vývoj charakteru. Dle mého názoru to byl ale záměr. Nejedná se tu totiž o nějaké Marvel béčko, kde hlavní postava je na začátku morálně na  100%, v půlce filmu na 10% a na konci na 110% s vývojem charakteru. Naopak zde máme finálního zabijáka se kterým prožíváme jeho příběh. Dávám 80% ()

Enon

Nemůžu říct, že jsem jeden z těch největších fanoušků Davida Finchera, každopádně je asi bez debat, že se jedná o jednoho z nejlepších a nejvlivnějších režisérů naší doby. A tady to znovu prokazuje. Úvodních asi 15 minut, jsem jenom seděl a v absolutním klidu poslouchal monolog Michaela Fassbendera, tenhle monolog je to nejlepší z celého filmu. Dokázal bych to poslouchat klidně dvě hodiny, takže když došlo k onomu výstřelu, tak jsem si pouze povzdechl, že to už skočilo. Pak se rozehraje takový ten klasický příběh o pomstě, který jsme tu měli už mockrát, prvních 10 minut to vypadalo jako pouhopouhá náhražka Johna Wicka. Jenomže jak film postupoval, tak jsem si uvědomoval, že tohle není JEN kopie Johna Wicka, že to má svůj vlastní styl a vlastní srdce. To, jak je to celé natočené je přesně takový ten Fincherovský temný styl. Jsou dva typy filmů, kterým nedávám plné hodnocení, tudíž 5*, ty, které ve mně vzbudily negativní emoce (v tom špatném slova smyslu) anebo filmy, které ve mně nevzbudily žádné emoce. Jenomže, tady udělám výjimku, ten film to totiž tak chce, nechce vzbuzovat žádné emoce, jelikož ani naše postava defacto žádné emoce nemá. Fassbender nám během toho filmu hned několikrát řekne, že emoce člověka s jeho prací oslabují. A myslím si, že Fincher měl takový záměr, kdyby ten film nebyl tak bez emocí, nehrálo by to dohromady s fungováním a smýšlením hlavní postavy. Takhle se to krásně doplňuje. Zároveň to předává spoustu bohatých a obohacujících myšlenek ohledně společnosti, života a práce, ale zároveň je to celou dobu prostě chladné. Tenhle kontrast, je v tomto žánru filmu prostě perfektní. Připočtěte si k tomu Fassbenderovo brilantně chladný herecký výkon a máte hotový produkt. 82% ()

Filmoar

Výborná Fincherovina, nie je to pecka ako Fight Club či Seven ale aj tak veľmi fajn vec. Fassbendera moc nemusím ale tu mi normálne nevadil, príjemný tvrdý revenge ako oči... Kiež by takýchto filmov bolo viac 85% ()

Tomgunses

A tak já nevím, filmařsky David zase super, ale ten děj... Táhlo se to jako nudle, rozvoraný scénář, ve výsledku jsem se vlastně nedozvěděl, o co komu šlo. Asi spíš zklamání než pochvala. Znovu viděti? To si radši pustím plyn. 65 % ()

saint3n

Někdy je fajn, když si projdete pár diskusí, než si zformujete vlastní názor. Lidi umí být inspirativní.. i když někdy ne způsobem, kterým zamýšleli.  Na první dobrou jsem to viděl taky hodně zkratkovitě a asi jsem ani nebyl ve své obvyklé šťouravé náladě, jinak si neumím vysvětlit, co všechno mi uniklo. Naštěstí Fincher. Nešlo mi do hlavy, že člověk skoro tak chytrý jako já (: by si nevšiml, že točí blamáž. Tak jo, znovu a lépe: snad se časem ta promovaná "studie chladného zab_.jáka" stane tím, čím ji chápu být: fórkem o killerovi, co má teorii v malíčku, leč žel není tou nejostřejší tužkou v penále. Fits perfectly a dává to smysl. A na rozdíl od filmových rozumbradů, mě nikdo nenakuká, že se teď David doma kroutí bolestí z negativních reakcí. Teda on se možná kroutí, ale smíchy. Tak jo, Dave, napálils nás. Výborná práce. ()

humusak

Radšej mám filmy pri ktorých sa poseriem od strachu ako tie pri ktorých zaspím (ešte som nikdy nezaspal od strachu, musím skúsiť). Náš hlavný hrdina Jožko Krpčônik chodí v pomalom tempe z jedného miesta na druhé, občas niekoho zabije, občas niekoho nezabije a tak. Celé sa to vlečie ako sopeľ. Doporučujem zhliadnuť ľuďom z problémom zaspať, ľuďom v ťažkom drogovom opojení prípadne všetkým tehotným leňochodom. Ani mŕtvy kôň by nemal mať problémy. ()

DURANDURAN

Ale prosím Vás. Aby som ja do pol filmu počúval monodebatu hlavného hrdinu tak to nie. Film nemal spád nezaujal neosvojil Toto všetko nebolo hodné výroby v danom roku ()

FearMan

Klasika, jak se podle úvodních monologů a dialogů dozvídáme, že nás hrdina je asi pravděpodobně nějaký nájemný zabiják (woooow, vlastně je to i v názvu) a pravděpodobně špička v oboru, co nikdy nemine, tak tu máme scénu, kde může asi 4x střílet relativně v klidu a ani mě snad nepřekvapilo, když se striptérka pohnula a už jen vidíme sekuriťáky, jak zatáhnou rolety a cíl je pryč. Následně začne příběh, kdy zase sledujeme, jak se mu teda nepovedlo splnit zakázku a samozřejmě někdo, kdo si to objednal, tak má problém. 2x jsem na to koukal, 2x jsem u toho usnul a to ještě v tý stejný části, čili dávám 3*, hlavně proto že mám rád Fassbendera a něco to do sebe má, ale bohužel klasicky Netflix, mnoho povyku pro nic. ()

Scavo

Mňam, konečne niekto natočil celkom uveriteľný akčný film. Ak máš ale rad filmy typu  Rambo alebo kde lietajú nohy a ruky a tečú potoky krvi na hektolitre, neprídeš si na svoje. Toto OneManShow krásne elegantne natočené. ()

ohneta

Pro mě docela zklamání , měl jsem co dělat to dokoukat, ty monology me už po hodině začali hodně vadit, stejně tak i jeho nesmyslne chovaní, kdy porušuje vše, co celou dobu opakuje.. ()

mdf

Mě to teda vůbec jako wau nepřipadalo, monotónní a bez emocí, bez nápadu, jedině ta bitka v baráku se psem, to asi jediný,moc zábavné to teda nebylo. ()

Exzactly

Na návrat pana režiséra do žánru krimi/triller jsem se těšil jako malej, ale obavy, že jí má pod hlavičkou Neflix mě přece jen trochu znepokojovaly. Překecal jsem tedy manželku, že jeden večer vyměníme Ulici za novinku od autora pecky jako je Sedm. Na to slyšela, jelikož miluje Brada Pitta. Její zklámání v očích když zjistila, že tam Brad nehraje jsem si měl natočit a zaslat do Failarmy, protože to pobavilo. Následně uchopila do rukou telefon, zabrala se do sociálních sití a já si alespoň mohl film užít bez toho, abych jí pořád něco vysvětloval. Začátek byl strašně fajn, miluju preciznost v podání nájemných vrahů, ale po kecech, jak je na vše připravenej, tak to hned na začátku dost posral. Když mu poté zaútočí na milovanou, což byla zcela zjevně jeho chyba, tak se vydává na cestu pomsty. Jaký originální námět, který ve filmografii nemá obdoby. Následuje už klasika, najde, zabije a tak pořád dokola až do titulků. Možná i fakt, že prostě Míšu Fassbeďara nemám zrovna v oblibě přispěl k tomu, že jsem z toho byl trošku zklamanej. Bohužel návrat ke kořenům se nekonal, ale kdo to vlastně čekal, že by se Dejv přiblížil svým největším hitům. Každopádně, na to, že je pod tím podpesán Neflix, tak je to nadprůměrné. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)