Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

mrHoracio

Moc jsem se tesil a dost me to zklamalo. Na Finchera prumer, i cernobily Mank byl o dost lepsi. Je videt, ze se Fincher pokusil o moderni variaci pomalych a atmosferickych kriminalek Jeana-Pierra Mellvila, jasna inspirace je zrejma hlavne v Samurajovi s Alanem Delonem. Hlavni devizou je suverenne niterni Fassbinderuv vykon a jako vzdy profesionalni a precizni Fincherova rezie a vyborna filmarina. Bohuzel prumerny scenar Andrewa Kevina Walkera (scenarista Seven, 85MM, Ospala dira) se zameruje na nudny voiceover a predvidatelnou story najemneho zabijaka, ktery zpackal kseft a jde proti vsem. Doufam, ze si Fincher da na chvili pauzu od Netflixu, ktery velkym filmarum dava volnost, se kterou nemusi vzdy dobre pracovat. Presto, ze se jedna o veskrze profesionalni filmove remeslo, tak od autora filmu Seven nebo Klub rvacu jsme cekali vice… ()

elessar04

Najemný vrah dostává zakázku. Provedení se však nepovede. Následně bojuje se svými zadavateli a dalšími oponenty. Jakmile jsem se dozvěděl, že Fincher chystá nový film s lidmi, kteří s ním dělali na Sedm, a navíc ještě s mým oblíbeným Fassbenderem a Tildou Swinton, byl jsem plný očekávání. Výsledkem je chabý film s totálně nesmyslným a nepovedeným koncem. Do té doby jsem stále omílal dokola, že je to dobrý film. Tohle se nemělo stát! Je to škoda. Musíme si ale přiznat, že film nemá nijak zvlášť originální příběh. Vlastně je dosti předvídatelný. Chybí i typické rysy Fincherových filmů. Možná kromě barev pro něj typických zde není vlastně nic. Žádná atmosféra. Žádné budování dramatu. Prostě nic. Ale na druhou stranu použil opět skvěle vyprávění z pohledu vypravěče - tak jako v Klubu rváčů. Hudba je decentní. Líbila se mi. Řemeslně skvěle odvedeno. Herecké divadlo Fassbendera, ale prostě to všechno pohřbil konec. Za mě zatím nejhorší film, který jsem od Finchera viděl, a také největší zklamání. Asi jsem se moc těšil. ()

kondor77

Bohužel mám s tímto filmem problém v tom, že je nahlížen prizmatem velmi nezajímavého zabijáka, jenž úvodem navnadí a zbytkem filmu uspí i fanoušky režiséra (=mě). ()

DAPDO

Vzhledem k tomu, kdo Zabijáka natočil, jsem byl na konci lehce zklamanej. Film je dost chladnej, bez větších emocí. Fassbender vlastně nemá moc co hrát, jeho postava sleduje lidi, jezdí autem, z 80% mluví monologem a když se s ním na scéně objeví někdo jiný, tak si stejně moc nepokecají. Líbily se mi scény z příprav vražd a mazání stop, v tom šel Fincher do detailu. 70%, ale čekal jsem přece jen trochu víc. ()

FeriusParfax

Paradoxně mě na filmu nejvíc bavil začátek. Dokázala bych si představit, že bude celý film jenom o číhané na lovnou zvěř prošpikovaný statistikou, informacemi a hlavně radami, tipy a triky, jak nejlépe a nejčistěji někoho oddělat. Po perfektním úvodu začala akce, která ovšem byla dost kultivovaná, při zemi a hlavně uvěřitelná, což beru jako pozitivum. Líbila se mi preciznost a nelítostnost, s jakou zabiják zabíjel. Už jsem z většiny filmů tak zblblá, že záporákům vždy roztaje srdce, takže svého úhlavního nepřítele kolikrát ještě obejmou a dají pusu na čelíčko, že mě tu chladná rozvaha překvapovala. Ovšem velmi mile. Takhle bych si toho chladnokrevného zabijáka představovala. ()

Stíba

Řemeslně skvělá fincherovská práce s výborným Fassbenderem, poutavou kamerou a vnitřním monologovým vyprávěním, kde scéna za scénou naprosto ukázkově utíká. Pro někoho možní vnitřně odtažitá, ale to už si se sebou musí každý vyřešit sám. 4,5* ()

sykyntosh

David Fincher je nepopiratelně jedním ze současných mágů stříbrného plátna. Ovšem jeho tvůrčí činnost pod VOD gigantem Netflixem není očividně k užitku. Seriálové kousky jako MINDHUNTER, nebo kraťas Děsivá výprava patří k jeho mistrovským kouskům, s filmovou tvorbou je to však jiné. Jeho film Mank byl i přes velké očekávání stejně velkým zklamáním a podobně tomu je i u jeho dalšího Netflix filmu - Zabiják. Je zde sice mnohem více patrný jeho osobitý styl, ovšem pouhá autorská řeč dobrý film neudělá. Mnoho bezduché akce, pomalu ubíhající děj a neuspokojivé zakončení. Ve výsledku se sice nejedná o špatný film, jenže se značkou Fincher přichází už jisté divácké nároky, které zde nejsou naplněny ("s velkou mocí přichází i velká odpovědnost"). 6/10 ()

Daiker

Tolik keců a pak se netrefí.... Na Michaela Fassbendera jsem úplně alergický a jako herce ho nesnáším. Docela nuda....Jak přichází na řadu pomsta, tak se děj zlepší..... Zítra si už ale na tento film ani nevzpomenu.... ()

Vabr

Zabiják je sázka na jistotu a zaručenou spokojenost, a to už jak díky profesionálnímu Davidu Fincherovi, tak i výtečnému Michaelu Fassbenderovi, který je za mě jasným indikátorem kvalitních filmů, protože kdekoli se objeví, je to vždy jen samej parádní biják. Úvod v Paříži krásně naláká, rutina zabijáka byla zajímavá a precizně odvedená. Když se poté věci zvrtnou, nabírá film ten správný dějový spád a nabízí cestu za chladnou a pomalou pomstou. Za mě luxus. Celý film byl po všech stránkách odveden naprosto skvěle. Michael Fassbender odehrál svou roli s bezcitným klidem, jak to má u takového nájemného zabijáka správně být, eliminoval postupně své protivníky (samozřejmě na všech frontách ze všech záporáků vede Tilda Swinton) a oběti jednu po druhé bez jakéhokoli soucitu, až mi jich někdy bylo opravdu líto. Holt zabiják se nemazlil s nikým a s ničím. A takto postupoval až do samotného konce své cesty, kde došlo k poněkud originální myšlence (rozhodně alespoň z hlediska tohoto hitmanosvkého subžánru) v podobě rozplynutí všech klamných představ. To, když poté Zabiják skončil, jsem nad tím vším musel ještě několikrát přemýšlet a říkat si, jaký to pak vlastně celé mělo smysl? Za mě tedy rozhodně spokojenost. Vyhodnocení: I ty killy byly dost cool ()

Kingjiri

Od spolupráce Davida Finchera na režisérský židli a Michaela Fassbendera v hlavní roli jsem měl velký očekávání. Marně jsem ale na Zabijákovi hledal cokoliv, co by mě fakt zaujalo. Pár světlejších momentů přinesla rozsáhlejší výprava a jedna akční scéna (Florida). Mimochodem tahle akční scéna byla si fakt uplně jediná z celýho bijáku, zbytek akce zustaval jen ve stádiu pokusu a nestojí ani za řeč. Velkou část totiž tvořej otravný voiceovery (resp. monology v zabijákově hlavě) nebo nudný dialogy. Ve většině případů taky vražda přijde mnohem dřív než se stačí rozehrát nějakej zajímavej boj o život. Napětí moc nebylo a nějaký dějový překvapení se nedostavilo ani jednou. Já tyhle uloudaný thrillery asi nikdy mít rád nebudu. Vzhledem k očekávání hodně velký zklamání. Za výpravu a místama zajímavej vizuál druhá silnější hvězda. ()

JohnnyKladno

Počáteční uvedení do filmu, pro mě slibovalo další zajímavý zážitek od Davida Finchera. No, ale jak čas plyne, film tak zvláštně sklouzává, až skoro do parodie. Možná to byl záměr a já to nějak nepochopil, ale přišlo mi to chvílema až směšné. 60% ()

Biopler

Výborná, minimalistická réžia, no hlavne precízna, si získa diváka už hneď v úvode kedy sa to pre hlavného hrdinu nečakane zvrtne. Snímanie z pohľadu hrdinu podmazané hudbou kapely The Smiths a zvlášť legendárnym riffom skladby How Soon Is Now? vs sledovanie zvyšku sveta so všetkými ruchmi je pôsobivo vymyslené a chirurgicky presne zostrihané. Na týchto záberoch či sekvencii som si zgustol. Taktiež na protagonistovom raketovom konaní keď ide do tuhého. Fassy je perfektná voľba, je to herec, ktorého máte radosť sledovať a ťahá celý film aj keď skrz voice-over si otravne viackrát opakuje ako nezmäknúť, byť v strehu, držať sa plánu, neimprovizovať a pod. Zároveň skrz jeho bravúrne herectvo a Fincherove zručnosti sa podarilo tvorcom získať si diváka na stranu vraha, dá sa povedať, že chceme vidieť za oponu ako svoje kúsky realizuje. To všetko v komornom hábe, dôkladne pripravenom pre potreby diela. Režisér neváha odľahčiť napäté scény, napr. vo výťahu keď sa okoloidúci spýta či Killer nepotrebuje pomôcť s tou mŕtvolou, skrátka brutálne číry čierny humor. Humorista Zdeněk Izer sa dostal do filmu skrz prerozprávaný vtip o Nemcovi a medveďovi (citujem záver vtipu Izera - "Poslyš, že ty sem nejezdíš střílet?" odvetí medveď Nemcovi, ktorý ho nie a nie trafiť). To keď som počul, tak mi to vyčarovalo spomienky na starý kameňák. Toto dielo má potenciál zrieť s každým ďalším pozretím. Aj preto mu dávam predsa len plné hodnotenie. ()

Kalimero13

David Fincher je můj nejoblíbenější režisér. Ne jenom pro jeho temný styl, ale především volbu skvělých silných příběhů, které umí podat s dvounásobným účinkem. Ale The Killer ... vůbec nevím, jak to popsat. Jako bych sledoval skvěle vypadající prázdnou skořápku. Vypadá dobře, má skvělé herce kteří hrají dobře, ale chybí tam něco, co dokáže doručit emoce z plátna na diváka. Hrozná škoda. ()

ER

Tak šíleně ukecaný úvod bych od takového filmu nečekal. A hlavně o ničem, moudra typu "musíte být nenápadní" v dnešní době? Ani se nedivím , že netrefil. I dál je to jen řemeslná rutina, která je jen díky technickým parametrům a obsazení mírně nadprůměrná. ()

degster

Myslím si, že na tejto roadmovie celkom neschopného zabijaka posadnutého The Smiths a pohadzovaním bordelu by sa lepšie predviedol začínajúci režisér a nie ostrieľaná legenda. I keď to je za posledných rokov jediný Fincher, ktorý by ma zaujal, tak je to stále málo. ()

Dave Lister

Velice precizně natočené dílo, které má všechny atributy  temné atmosféry a chladný Zabiják v podání Michaela Fassbendera byla vynikající volba. Opět zdařilý rukopis Davida Finchera, který se pozná na první dobrou. Vynikající práce s kamerou, monology v hlavě hlavního hrdiny a opět skvělá hudba Trenta Reznora a Atticuse Rose. Jsem rád, že se tento tvůrce vrací ke kořenům temného a chladného thrilleru. ()

Maximilianus

Bolo to tesne na rozmedzí 3 a 4*, ale prišiel mi tento film, že sa snaží byť príliš filozofický, hlavná postava bola nemastná neslaná, a tak nejako to aj skončilo. Páčilo sa mi zrozumiteľné a logické rozdelenie do kapitol, jednotlivé kapitoly boli svižné a film ako taký vôbec nie je zlý. Preto dávam 7/10. ()

Sweat55

Pro mě je Zabiják vyložené zklamání. K čemu je Fincehrova jako obvykle perfektní režie, když je příběh plochý, ničím nepřekvapí a dal by se shrnout do jedné věty. Toto bych od scénáristy nejlepšího thrilleru vůbec (Sedm) nečekal. Film je rozdělený na kapitoly, ale všechny by se daly shrnout do věty "Fassbender někoho zabije a jde se dál", bez jakéhokoliv vývoje charakterů nebo alespoň částečné změny ve vyprávění. Není to moc akční, takže to nezabaví jako Wick, dialogy a emoce jsou minimální díky čemuž se žádné postavě nejde dostat pod kůži, takže nikomu nebudete fandit, popřípadě se o ně bát. Což bohužel platí i o hlavní postavě. Ve výsledku tedy překrásně natočené nic, které můžete v klidu vynechat. Manka jsem neviděl, takže pro mě bohužel jde o nejhorší Fincherův film vůbec. Snad se to příště povede lépe. ()

gemi

Prvních dvaadvacet minut představuje předehru v podobě monologu, budujícího dojem metodického profesionála a očekávání, že přijde něco spektakulárního. Když už je divák natěšený na netradiční, chirurgicky přesně provedený kill, přijde školácký fuckup jako kráva... Některé filmy dokážou v dvouhodinové stopáži odvyprávět celou ságu. Toto není ten případ. Je to seriálově pomalý film. Kdyby to byl otvírák seriálu, jsem nadšený. Nejhorší je, že celý film je stejný jako hlavní hrdina - emočně plochý. Nevzbudí zvědavost, odpor, strach, napětí, prostě nic. Mysteriózního na něm není vůbec nic. Dávám čtyři za jakousi introvertní atmosféru, ale jsou slabé jako čaj. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)