Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

JB001

Delší stopáž nebyla vůbec na škodu. Skvělý film po všech stránkách, který je mezi Netflixovými filmy nadprůměrná záležitost, která mne hodně bavila. S mnohými myšlenkami jsem dokonce i souznil. Po řemeslné stránce ten film nemá chybu ()

vinducha

Na to , že to má 2 hoďky a dojde zde vlastně jen k 6 pracovním úkonům , tak se nemá divák čas ani chvilku nudit , ono totiž kombinace jmen herce v hlavní roli a režiséra ani nic jiného nepřipouštěla. Ale popravdě čekal jsem ještě o trochu větší sekec mazec . Nejvíc potěšila mé oko diváka akce číslo 5. ()

Frank2

No jako není to špatné...ale je to celé takové obyčejné, dobře možná se více pracuje s psychikou nájemného vraha než je v podobných filmech běžné ale stejně mi to přijde takové jednoduché, přímočaré a o ničem. ()

hephaestus

Ok, tak tu budeme oslavovat zlocincov... Keby sa to aspoň skoncilo jeho zastrelenim nejakymi tajnymi.... Navyse, nelogika, toho taxikara chudaka zabil a toho chuja na zaver nie, pritom kto by si tu smrt zasluzil, obaja vedeli kde byva a pod. Michael Fassbender je klasa, ale proste toto nevyšlo. ()

injoy

Do prvního výstřelu je to docela utrpení a svrběl mě palec na ovladači, pak to docela nabere obrátky. Odříkávání pravidel celým filmem mi vadilo. V podstatě primitivní příběh o pomstě, zabalený do nóbl hadříků, 55% ()

Holly_Molly

Tak strašně moc odosobněnej film, že prakticky nejde vybudovat si vztah k jediný postavě ani k ději samotnýmu i přesto jak kvalitně řemeslně je napsanej, zahranej a natočenej...extrémně naleštěný, nablejskaný a velký MEH... ()

Leníci

Po shlédnutí Zabijáka mám několik teorií na to, proč film vzniknul a nemůžu se rozhodnout, která je správná.  a) Je to promyšlená Fincherova pomsta filmovému průmyslu a umělecké kritice, za kterou shrábl strašný balík a teď se všem někde v koutě strašně směje (k tomu se klaním asi nejvíc a vlastně mu to přeju). b) Jedná se o nějakou velmi experimentální alegorii na téma "Zbytečně vynaložená energie na nic". c) Fincherovi a spol. už jen jebe.  Tentokrát je trailer výjimečně upřímný, protože nic víc než v něm vidíte se ve filmu nestane. Samozřejmě kamera a střih dokonalý, Fassbender a Swinton dokonalí, hudbě se nedá nic vytknout. Ale k čemu? To ví asi jen David. ()

zurivymlok

Hlavní problém pro mě byl, že motivace hlavní postavy mi neseděla k jeho charakteru. Jinak nadprůměrně natočený a zahraný průměrný film. ()

Millovis

Nový film od Finchera nezklamal. Film ve kterém do konce neznáme jméno hlavního protagonisty, ale ve kterém sledujeme jen jeho kroky a jeho myšlenky. Dokážeme po filmu procitnout do jeho mysli? Asi ne:) 8/10 - I po filmu se k němu může člověk vracet - a ptát se - jaký život potřebuji? ()

PaulBarva

Estetický minimalismus. Fincher nahazuje návnadu a přitahuje a přitahuje. Tak jednoduché to je. Hladina finále odkryje myšlenku, která je vlastně triviální, což nemusí být špatně. Jediné s čím jsem se hned zpočátku neztotožnil je představa, že nájemný vrah odstřelovač je v osvětlené místnosti ve večerních hodinách v budově přímo naproti. Z mého dosti jednoduchého a neerudovaného pohledu, dost naivní, řekl bych. ()

futislav

Zajímavě zpracované. Ale jednu hvězdu ubírá naprosto zbytečná vata a druhou amatérské a neodpustitelné chyby zdánlivě dokonalého zabijáka. Když na někoho celé dny číháte u otevřeného okna, pustíte si k tomu pár světel při sestavování pušky ? Amatérizmus hlavního hrdiny mne znechutil. Ale jako celek dobré, 70%. ()

Polux

7/10 | Po nepřesvědčivém úkroku stranou v podobě mdlého Manka rozhodně krok správným směrem, byť bez pár zakopnutí se to ani tentokrát neobešlo. Znovu na vrchol se tady Fincher sice nevyškrábal, ale návrat zpět do formy to je. | Předlohu neznám, takže těžko soudit, nakolik je zakopaný pes už tam a nakolik to způsobil až Walker, potažmo sám Fincher, ale žabičkou na prameni je v tomto případě především scénář. Notně ohraná premisa po příběhové stránce nepřináší vůbec nic nového (kolik takových hitmanovských práciček, které se z nějakého důvodu zvrtnou a dotyčný čistič je nucen vydat se na útěk a nakonec se obrátit proti svým chlebodárcům, už tady bylo?) a celé procedurální vyprávění zaujme snad jen tím, že je "tarantinovsky" rozdělené na kapitoly. | Na jednu stranu je osvěžující, že klišovité "leonovské" pravidlo (ženy a děti ne) tentokrát neplatí, na druhou stranu je tím hlavní postava zbavena i těch nejmenších známek sympatie, které by u diváka mohla vzbuzovat. Zvláště, když neustálé vnitřní monology zdejšího čističe, které asi měly pomoci rozvinout/prohloubit jeho charakter/motivace, po čase působí jen jako otravné psycho bláboly. Což zase souvisí se zvláštním kontrastem mezi duchaplnými promluvami a nesmyslným konáním hlavní postavy a několika nelogickými podivnostmi v ději. Díky čemuž pak ani samotné finále nemá takovou emocionální sílu, jakou by si zasloužilo (stran rozuzlení zápletky a osudu protistrany). | Přesto však pozitiva převažují. Produkční hodnoty jsou, jako tradičně u Finchera, na špičkové úrovni. Fassbender je v hlavní roli chladně kalkulujícího sociopata/psychopata přesný, Swinton dokáže zaujmout i na omezeném prostoru a ani hromotluk Baker (alias Sauron:-)) se ve filmu neztratí, byť v něm stráví ještě méně času. Fincher svým analyticky odtažitým přístupem a za pomocí zajímavě ambientního OST dodává filmu specifickou, v některých scénách až téměř hypnotickou, atmosféru. Z filmu vyčnívají obě scény konfrontace s konkurenčními zabijáky, přičemž každá jiným způsobem, respektive formou. Bitka svým fyzickým pojetím a práci s kamerou, rozhovor pak svým důrazem na psychologii a lehce humorným podáním. Škoda, že tady nevyšlo kino, divácký zážitek by to asi ještě trochu nakoplo. | PeZet ()

Sam_Hawkens

Zklamání… na Finchera hodně slabý. Bez šťávy, bez nápadu, nevyužitý potenciál zápletky jejíž rozuzlení mě teda jako faaakt nasr*lo. Spis jedna a půl hvězdy . ()

Chicharron

Popravdě, čekal jsem tam trochu víc mrtvol, je to přece film o zabijákovi...ale v zásadě se na to dalo dívat, nicméně se přímo nabízí srovnání s Man on Fire, kde toho ovšem Denzel zvládnul mnohem víc a nápaditěji. Srovnání s "Wickem" je úplně mimo mísu, Wick je v podstatě sci-fi série, LOL. ()

Pignon

Patologicky vzato v márnici skončíme nakonec všichni. Nejdůležitější je, kolik zmrzliny předtím sníme a jaké tempo to má. V Paříži jsem si pochrochtával, snad jenom ten elekrickej scooter mě nadzvednul ze sófá. Čím víc se ale neděj zamotával do pomsty, tím jsem si zoufal minutu od minuty víc. ()

Bogrant

Fincher, akokoľvek sa snažiaci, jednoducho ďalšie Sedem už nevytvorí. A zdá sa, že ani nič tomu podobné. Minimálne pri Zabijakovi nie, ten je totiž iba chladnou variáciou na jeho najlepšie počiny, ktorý v úvode síce rýchlo v tiahne svojou podmanivosťou, priestory stiesňujúcou hudbou a Fassbenderovým precíznymi výlevmi, akonáhle sa však začnú odhaľovať jednotlivé kapitoly, spadne to všetko do nepríjemnej monotónnosti, ktorá po celý priebeh nezmení svoj tón, mimiku ani prejav a tým pádom stráca na opojnosti. Prílišná šablóna bez štipky charakteru. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)