Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Salober

Velké zklamání. “Hlubokomyslné” úvahy hlavního hrdiny. Od Finchera jsem čekal něco lepšího než tohle. Hra na festivalový film, což bylo naprosto zbytečné a ten příběh to zkazilo. ()

Cain(cz)

Dokážu si vychutnat filmy které nikam nespěchají, třeba: Barry Lyndon, Tenká Červená Linie. Zabiják prvních deset minut byl pro mne nejlepší adaptací herního Hitmana, pak jsem usnul. Po probuzení se vrátil o hodinu zpět, po 15 minutách jsem film pauznul a začal hrát Dead Space Remake (mise na Valoru), poté jsem si opět pustil film, pak jsem si šel dát rohlík s italským salámema + olivy se sýrem, vrátil jsem se k filmu, pak jsem se málem z oliv zesral, po 10 minutých na toaletě a ve sprše jsem opět u filmu a nyní v cca v polovině stopáže (to není možný, vždyť film sleduji již 3 hodiny) mne napadlo, že bych mohl napsat na CSFD komentář. Film  je zatím o ničem, Finecherův rukopis tu moc nevidím a hudba je místy i nechtěně  legrační. Vlastně je to docela sr*** Ale třeba se to ještě zlepší a neusnu (po druhé). ()

Mr.HahaHihi

Kapitola jedna v Paříži za pětipalbu. Ta byla tak fantastická že ostatní kapitoly se jí nevyrovnají (no možná tak zivočišná bitka) ale i přesto se jedná jako celek o naprosto precizní thriller se skvělým soundtrackem. Že to je chladné a bezemoční jenom vítám, to já můžu. Špičková thrillerová práce, kde jen prostě začátek ční vysoko nad zbytkem a tak zbyla hodina a půl je prostě slabší jak prvních 20 minut. Každopádně, Fassbender fakt chyběl. ()

jara12

Tvůrce pecek jako Social Network, Se7en nebo Fight Club David Fincher, přináší jeho další film na Netflix. Spojil se tentokrát s bezvadným Michaelem Fassbenderem v mysteriózním thrilleru o nájemným vrahovi, jenž nám po celou stopáž předává svoje myšlenky. Celé dílo je vzaté z komiksu a je doopravdy propracované. Napínavé scény drží diváka na uzdě téměř po celou stopáž. Je to také způsobené velice kvalitními kamerovými záběry a nasvícením, které snímku dodává určitou atmosféru. Přestože to nedosahuje na režisérovy uznávaná díla, tak jde stále o kvalitní podívanou, kterou byste neměli minout. ()

tonysawer

Táhne se to, udržuje to napětí, a je tam Fassbender... zaokrouhlím to nahoru na 5*. Z nějakého důvodu bych si přál nějaké netradiční pokračování. ()

Lukango

The Killer je společně s Mankem další odbočka od klasické Ficherovy tvorby, což může být zklamání pro fanoušky zvratů, paranoie a nejistoty jako tomu bylo v jeho předchozích filmech, avšak Fincher je kluk precizní a i když se nejedná o jeho ,,domovinu“, tak dokáže dost co nabídnout. Sledujeme tu příběh zabijáka, zabijáka, který je precizní, vše si dopředu kontroluje, má své zásady a nenechá si do své práce tahat emoce. Příběh je z velké většiny vyprávěn myšlenkami onoho zabijáka a místy je těch monologů až příliš a chybí tomu nějaký ten rozhovor. Film se ze zabíjení na zakázku přesune na pomstu a náš zabiják hledá ty, kteří ublížily jeho ženě či přítelkyni, a všechno se pro něj přemění v osobní záležitost. Film má v dolarech téměř dvou set milionový rozpočet, ale není to na něm nijak znát. Film je především pomalý, nikam nespěchá a ve většině scén slyšíme jen myšlenky hlavní postavy, čili tu takto blockbusterový rozpočet nezpozorujete. Avšak, když už se film stočí do akčních scén, tak to stojí za to. Kontaktní souboje patří mezi špičku filmu. Bál jsem se, že když je film takto pomalu laděn, tak tu napětí nenajdu, ale v těch akčních scénách je ho spoustu. Nejedná se o takový slejvák potu jako v jeho předešlých filmech, ale například kontaktní souboj v domě proti většímu a silnějšímu nepříteli mě nechal se zadrženým dechem zírat a nečině sledovat ten perfektně sestříhaný souboj. Mluvíme-li už o střihu, tak vyzdvihnou perfektní kameru, nasvícení a střih. Samozřejmě také musím pochválit Fassbendera, kterému takovéto chladnokrevné role sedí, což prokázal už v roli Davida ve Vetřelčím světě. I bez emocí Fassbender předvádí skvělý výkon, především ve scénách, kde se vše posere a musí se zdrhat. Celkově se jedná o povedený, avšak z Fincherovy tvorby trochu slabší a prázdnější snímek, který však po řemeslné stránce a jednoduchých, ale přesto funkčních motivech, dokáže pěkně zabodovat. Známka: 7-7,5/10 ()

Martyrium

Hodnotiť to menej ako štyrmi by bola krivda. Na druhej strane, ma to svoje slabšie stránky, na aké sme u Finchera nie veľmi zvyknutý. Veľa ľudí zrejme mätie strojové jednanie hlavného hrdinu, jeho chlad a profesionalita a na druhej strane jeho "citový" život. Nie je to predsa masový vrah, robí si len svoju prácu. Prvá polovica až na celkom európsky prológ je pre mňa trošku slabšia. Od jednej zrejme najfyzickejsej bitky za poslednú dobu (aj John Wick by len kukal) to už je celkom priamočiare a zábavné, až na ten záver, škoda. Originálne príbehom to ani zďaleka nie je, formou a spracovaním, určite. ()

Schyzartis

How’s ‘I don’t give a f*ck’ going? || Když před měsícem padaly otázky na nejočekávanější filmy do konce roku, vedle nových zářezů od Scorseseho a Scotta nemohl chybět ani Fincherův Zabiják. Do téhle kolonky patřil samozřejmě i pro mně, ale už tehdy jsem se obával, jestli Fincher kvalitativně nenaváže na Manka. A ono jo. Zabiják je precizní, chladný a odměřený. Ať už je řeč o Fassbenderově postavě, nebo o samotném filmu. Aura Fincherova nejchladnějšího díla ho předcházela měsíce před premiérou, a něco přes dekádu je tahle chladnost a odtažitost v podstatě poznávacím znakem Fincherova díla, takže vytýkat filmu tyhle vlastnosti úplně nejde. Problém je, že ty předchozí Fincherovi vždy měli nějakou jiskru, něco, čím si vás dokázaly získat a vtáhnout do sebe - silný skutečný příběh, pekelné tempo, tajemno, skvělé postavy a dialogy… Zabiják žádný takový hnací motor nemá. Film úplně postrádá jakékoliv napětí, Fassbenderovi nikdo nejde po krku a on tak nemá žádné potíže si své akce naplánovat, připravit a potom, i když někdy s potížemi, provést. A pak zase. Celou dobu to jen takhle ubíhá a pak to skončí. Ano, po technické stránce je to opravdu vynikající, sledovat Zabijákovy postupy a slyšet jeho myšlenkové pochody dokáže být často zajímavé, ale ve výsledku to nezanechá nic. Je tu pár momentů, které v tepavě sestříhaných ukázkách fungovaly skvěle a naháněli husí kůži, ve filmu ale i ty jen divákovi bez emocí proudí před očima a nepozorovaně splynou se zbytkem. Zabiják tak zcela naplnil moje obavy, že se na konci roku mezi nejzajímavější a nejlepší filmy letoška spolu s těmi ostatními mistry (u Scotta ještě nevíme, ale věřím mu) nedostane. || 6/10 ()

Hexx

Až překvapivě syrově drsné, nebojím se říct, že až bezcitné, ovšem zvláštně poutavé a svazující. Přesně ten typ filmu, který neoplývá akcí, avšak i přesto je zaděláno na hodně slušný zážitek alá solidní přilepenost k sedacímu zařízení při sledování, až téměř hraničící s instalací bažanta, o kterém jsem vážně přemýšlel, když se mi strašně nechtělo odejít na klasickou záchodovou mísu se vyprázdnit. ()

sun.eagle

Ani velké režisérské jméno nedokázalo zbořit ty mantinely Netflixu, mám na mysli ten nepříjemný fakt, že to co vznikne na Netflixu je prostě těžký průměr, sterilní podívaná, kopie už mnohokrát viděného. Je fajn že dokáží přitáhnout ty největší hvězdy, ani budget nebude nejmenší, ale prostě tomu chybí něco po  čem vám spadne brada. ()

jirikzaboj

Takhle fádní a průměrný děj bych tedy ve spojení Finchera a Andrewa Walkera nečekal. Jasně, srší z toho nasáklá ponurá atmosféra thrilleru 20. století a má to precizně odvedený design. To ale nesmaže fakt, že se jedná o velice epizodní krimi příběh assasina, který se drží jasným kodexem a hlavou mu promlouvají repetitivní voiceovery o tom, jak se správně chovat, aby uspěl a přežil. Tohle je na filmařský kádr velice málo. Sladkokyselý Mank měl alespoň osobitější tvůrčí vizi. ()

Duffman 97

Totálně chladný a nekompromisní thriller. Rozhodně nečekejte variaci na Johna Šička. Fincherův Zabiják je daleko pomalejší, temnější a chladnější. Bohužel s tím se pojí i jistá odtažitost kterou divák může špatně vnímat. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)