Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

Cermicek

Málokdy se mi stane, že tisícekrát obehraná story se z patetickýho bahna vyšplhá do výšin nadprůměru. A on to zase dokázal! Dokázal, že je to prostě pan režisér! Umí diváka vtáhnout a udržet jako málokdo. Podle mě by uměl udělat i z Babovřesek Hollyvůdskej blockbuster!! Takže klobouček za precizně odvedenou práci přesně jako jeho hitmanovi = skoro 100% precizní = viz minutá kulka. Jinak Fassbender a Tilda top!👌 ()

koty2201

Na to, že je to od legendárneho Davida Finchera, tak jeho najnovší prírastok do repertoáru, The Killer, je zatiaľ najslabším filmom z jeho tvorby, ktorý som mal doteraz možnosť vidieť. A neviem kde sa stala chyba, že výsledok je taký nudný a nezáživný. Ešte k tomu až príliš jednoduchý a primitívny. Asi samotná predloha z ktorej režisér vychádzal nie je žiadnym majstrovským dielom. Alebo to len jednoducho tentokrát nevyšlo. Ide o klasický revenge triler, ale s tým, že hlavný hrdina nemá v sebe žiadnu iskru.  Príbeh je takým obyčajným klišé. Nájomnému vrahovi nevyjde misia a minie cieľ. A tak ho na oplátku chcú zadávatelia misie odstrániť. Podarí sa im však len zraniť jeho manželku a tak sa vydá na cestu pomsty. Čiže nič extra. Niečo ako John Wick, len hlavný hrdina nemá osobnosť, charizma a vôbec vás nezaujíma. Zabijácky svet tam - vo svete Wicka - má hierarchiu a rôzne pravidlá. Tu sa hlavný hrdina riadi len vlastnými zásadami, aj keď nie vždy. A to je celé. Michael Fassbender je dobrý herec a zrejme vystupuje tak, ako to má v scenári. Ale ako mám nadviazať s hrdinom vzťah (akýkoľvek), keď je to tichý, chladný psí čumák bez emócii? To proste nejde. Čiže ak to takto malo byť, tak je to v poriadku, len mňa takýto štýl neoslovil. Najviac ma potešila z obsadenia Tilda Swinton, pretože sa chovala asi najviac sympaticky a mala svoj šarm. Škoda, že bola jedným z cieľov a len na tak krátku dobu.  Technická stránka filmu je už na tom lepšie, pretože aspoň je to remeselne kvalitne odvedená práca a pekne nasnímaná. Hudby by tu mohlo byť viacej, aby to celé nebolo až tak veľmi sterilné, ale nič sa nedá robiť. Na druhej strane práca so zvukom, ako taká, vďaka tomu vynikla a zrejme tú chceli tvorcovia zdôrazniť. Zvyšok už veľmi kreatívny a pamätihodný nie je. Ani kreatívne usmrtenia, ani kostýmy, masky, zasadenie deja... škoda. Takže toto sa mi ťažko odporúča a ak máte radi tvorbu pána Finchera, nič sa nestane ak práve tento film vynecháte. Má na konte oveľa lepšie zárezy. ()

Tominni

Ano, je to dobrý film o nájemném vrahovi, který udělá zásadní chybu a pak se pustí do boje, aby ochránil sebe a svou milou. Řemeslně velmi dobré, chladné, Michael Fassbender s tím věčným německým kloboučkem vlastně taky fajn, některé akce jsou super (skvělá scéna s Tildou Swinton), některé jsou zase do detailu vymazlené. Ale.....tohle je přeci David Fincher a od něho to je prostě za mě málo, tady bych čekal na vysoké úrovni celých 118 minut. Solidní 3*. ()

TR4XY_CZ

Skutečně lahodný. A rozhodně ne pro všechny. Fincher a Walker opět spojili síly a opět vytvořily něco úžasného. Do čista vypočítaný. Bez jediné chyby. Killer je vším, co dělá Finchera Fincherem. Ta soustředěná kamera. Ten temný, uzemněný, depresivní a chladný tón. Precizně napsaný a zamyšlení-hodný scénář. Nekompromisní, bezcitný a úderný Fassbender. Zabijákovo filozofování mě opravdu zasáhlo. Jednoduchý příběh vyladěný do dokonalosti. Filmu jako tenhle jste viděli stovky, ale filmů zpracovaných jako tenhle jste viděli nula. Dámy a pánové. Tohle je dost možná FILM ROKU. 10/10 ()

Kebabkony

Skvělá ukázku toho, že filmy nepotřebují miliony efektů nebo velké akční sekvence. Tady byla hlavní atmosféra, která tu je chladná jak psí čumák a Michael Fassbender tu je v roli zabijáka bez emocí a bez soucitu naprosto skvělí. Díky skvělému tempu a bez zbytečných pauz se jedná o hodně kvalitní snímek.  Mohlo to být i delší. Na konci jsem si doslova říkal, že chci druhý díl, který asi nevznikne. 7,5/10 ()

AndrewNewman

Veľmi drahá reklama na Amazon! Fincher natočil svoj posledný dobrý film v roku 2014 a to Stratené dievča, ktorý považujem za skvelú žánrovku. Odvtedy divákov na Netflixe len unudil Mankom a teraz sa snaží navnadiť fanúšikov Sedem na svoj nový kúsok. Ten však so Seven veľa spoločného nemá. Je to bezemočný, pomerne statický a dejovo dosť prázdny triler o prakticky bežnom živote nájomného vraha. Neviem prečo mal Walker potrebu napísať práve toto, keď by mohol prísť prakticky s hocičím. Herecky je to celkom dobre zvládnuteľné, ale každá vedľajšia postava až na tú poslednú skončí s guľkou v hlave tak rýchlo, ako sa len dá. Divák tak k Fassbenderovej postave cíti len antipatiu a jeho pomsta, o ktorú sa film opiera je mu ukradnutá. Fincher ma úplne nesklamal, ale zase ani nepotešil. ()

Fin_429

Přiznám se, že jsem se hodně tešil a sledoval recenze a tak nějak i věděl, co od toho očekávat. A tak mě výsledek ani tak moc nepřekvapil. Vizuálně mi to přijde jako rozkoš. Příběhově nejasné a audiovizuálně klasicky Fincherovské. Navíc každé nasnímaní akce bylo dokonalé a možná až místy úzkostlivé. Ale byl bych radši za lepší dialogy. Jsem aspoň tedy rád za krásné rozprostření akce, po celou dobu stopáže. Nenudil jsem se, a to je myslím hlavní. Za mě lahůdka. 8/10 ()

wowylgu313

Tak trochu se nedivím že tady to hodnocení klesá týden co týden rychleji... Trailer mi řekl! To chceš prostě vidět! To bude brutální podívaná! ... No .... Nebyla. Koukáte na úsek života nájemného vraha. Jenže jeho "motivační rádoby kecy" byli víc cool než co předváděl. Pár scén u kterých jste otevřeli oči a vnímali to! ... Z druhé stránky nuda, zase jeho motivační žvásty a zase nuda. To nejhorší co nastalo, byl ten příběh. Totální bordel a v půlce filmu už přemýšlíte proč zabil toho a proč tamtoho... Každopádně naprosto chápu pětihvězdičkovým guru fans zde na ČSFD. Z úhlu komorní záležitosti je to ideální. Ten kdo v akční scéně má radši AKCI! a jasny čistý příběh tak radši ne, no ... ;-) nerad ... ale musím dát pouhých 40-45% ... A to převážně za styl kamery, cca dvě scény a jakýsi úhel pohledu do myšlení vraha. ()

gabrina

Bohužel 6/10..Můj oblíbený David Fincher tentokrát u mě nezabodoval. Po vizuální stránce supr, jinak chvílemi velký dobrý  a naopak, taková střídačka 😶. ()

DonBraso

Ono se na to dobře kouká, ale co pak? Fassbender je skvělý, určité motivy, kamera taky v pořádku, ale paradoxně mně chybí dávka emocí. Nemám určitě problém film s jednou postavou, protože ten obal okolo je hodně pofiderní, ač Tilda si těch pět minut užila dobře. Ty monology vlastně nápad fajn, uděláme z postavy nemluvu, která jen chladnokrevně zabíjí. Já si myslím, že tohle je na  Finchera  sakra málo. Je to hrozně vyčerpatelné. Obrazy se kopírují, že bych radši režiséra zabil já. Máte postavu, ona někde sedí, začíná z mnoho dalších songů a do toho zvukové prostřihy se zvukem i bez na postavu právě kde ona sedí. Tohle je tam snad třikrát. Nic moc co? Ale zase si to pamatuju, to ano. Je to sice pomalejší rozjezd, ale díky scénáři, který vlastně ani moc není, se díky kapitolám, který jen zjednodušují práci scénáristy, který víme dobře taky napsal mimo jiné film Sedm, ale kdy, že ano. Je to prostě ploché. Hrozně se to dusí, ač to sice krásně vykresluje hlavní postavu, která si jede svoje zásady, tak epilog vyprdne nic a člověk si tak může říkat, že ještě, že je to film. Koho by teďka zabíjel, když si zabil ty lidi se kterýma i pracoval. A kvůli čemu?..Opět není to málo ? Natočené to je pěkně a i ty dvě hodiny utečou s Fassbenderem dobře, ale ke konci už tomu dochází síla. Už to nemá jak překvapit, kromě jedné nevraždy si lakonicky budete drbat hlavu proč tu musí být nějaký McDonald vsuvka o tom si vyházet bulky a dát si jen střed. Že to ukáže postavu zabijáka v horším světle, že je jen na pořádný maso? Že tu někdo vidí 47ku Hitmana? No tak chvíli jo, ale struna není a hlavně není změna lokace vs nápad. Jen se o tom zmiňujeme v hlase hlavního hrdiny a pak stejně to odšpuntuje hlavní u zbraně. Celá pasáž na Floridě je přesně tak tuctová jako jiný filmy. Čekal jsem mnohem více. Přesto kvalita zde je, to filozofování a tohle všechno okolo nějaký tučný obrys načrtne dobře, ale žádná hitparáda se nekoná a tenhle film si pustit ještě jednou? To rozhodně ne. 70% ()

reno.d

Za mě zklamání. Nechápu proč kolem tohohle filmu bylo tolik superlativů, když jde v podstatě o průměr. Na Finchera prostě málo, když vzpomenu Klub rváčů, Úkryt nebo i jeho remake Mužů, co nenávidí ženy, tak Zabiják je proti tomu fakt málo...60% s bídou a úctou k Fincherovi... ()

Facerr

Hodně silný tři hvězdy. Tak nějak se toho moc neodehraje, ale vyprávění hodně přidá na tempu. Celé zpracování příběhu hodně dalo. Tahle režie by dokázala povýšit o pořady Jaromíra Soukupa. ()

kubilov

Pomalý, pečlivý a soustředěný thriller s perfektním úsporným Fassbenderem. Věci nemusí být tak složité, jak se občas může zdát. ()

mata77

Jáááááj došľaka, a taká idylka sa to na začiatku zdala, aj popkorn bol pripravený, aj sa všetci z domu odpratali, takže nehrozilo žiadne vyrušovanie, jááááj nebolo to nič platné. Dej bol pre mňa nudný a aj napriek celkom vydarenému začiatku s naznačenou zápletkou, hneď potom bez náznakov snahy o gradáciu napätia, úplne sterilne a bez emócií (áno môžem konštatovať, že to bol určite zámer, vzhľadom na hlavnú postavu antihrdinu), striedal jednu scénu bez nápadu za druhou. Scenáristická vyprázdnenosť bola pri tom asi najväčší kameň úrazu, pretože zo záberov naozaj bolo cítiť skúsenú filmárčinu. No a koniec filmu ma fakt dostal, dokonca mám pocit, že naznačil ďalšie pokračovanie. Jééminenku. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: $130 mil. || Co se to s mým oblíbeným režisérem stalo? Jeho poslední přírůstek by kvalitou smetl i napůl nenáviděný Vetřelec 3. Zabiják popravdě není taková katastrofa, jak by se mohlo zdát. Jen je to krimi "Hitman" film, který absolutně nenaplnil svůj potenciál, přičemž Fincherův typický rukopis je tu silně upozaděn. A o Finchera tu jde především. Natočit Zabijáka někdo jiný, tuplem pod Netflixem, skákali bychom nadšením. Takhle je to ale velké zklamání. Předně úvodní stylová hitmanovská desetiminutovka je zbytečně narušována rádoby filozofickým vnitřním monologem hl. hrdiny a po zbytek filmu je to jen horší. Uznávám, že Fassbender nemá za celou dobu mnoho příležitostí nahlas mluvit, a tak jeho pocity odhalujeme tímto způsobem. Jejich střih ale přebíhá z monologu na stylový soundtrack střídaný tichou akcí, takže to zvukově diváka neustále vyrušuje. Pak už je tu jen jedna vcelku dobře ozvučená bitka ala John Wick. Po příběhové stránce se tu vlastně nic zásadního neděje, avšak ani to málo jsem příliš nepochopil. Nejzábavnější na filmu je sledovat zabijákovo hitmanovské chování, které mu pokaždé nevyjde, a přestože má být tím nejlepším z nejlepších, dělá ho to alespoň trochu lidským. Bohužel akci stráží poněkud lacinější kamera, které absolutně neodpovídá přestřelenému rozpočtu. Fincher dokázal za mnohem menší peníze natočit mnohem víc. Skoro mi připadne jako by ho už nebavilo točit jako kdysi anebo je mu díky záštitou Netflixu jedno, jak snímek uspěje. Od teď se na jeho další přírůstek s těží budu těšit jako dřív. 65%. ()

Stifmeister

///   Po zhlédnutí tohoto filmu teď lépe chápu, proč někteří vyjadřují spíše negativní než pozitivní dojmy. Pro někoho může být snímek nudný, pro někoho až příliš pomalý, a pro někoho se může zdát, že nemá žádný konkrétní obsah. Pokud však mám sdílet svůj osobní pohled, tak jednoduše řečeno, já jsem si tento film užil. Ano, děj byl vyprávěn v klidném tempu, ale osobně jsem to nevnímal jako problém. Herecký výkon Michaela Fassbendera jsem si opravdu užíval naplno, a veškeré zvukové efekty, hudba, kamera a režie poskytovaly filmu solidní a přesvědčivou atmosféru. I když to není typický "Fincherovský" film podle mého pohledu, stále bych to doporučil všem, kteří mají rádi filmy od Davida Finchera. Dejte mu šanci, a sami uvidíte. Moje původní skepse na začátku se nakonec obrátila v optimistický pohled, a celkově jsem spokojen. |7/10| ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)