Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

TheEvilTwin

Nejsem si jistý, na co si všichni tak stěžují, protozě Secret Invasion je ve výsledku velmi příjemně strávená čtyřhodinka s fajn dějem, postavami i celým vývojem. Určitě to není áčkový nářez jako býval “starý Marvel” a určitě to není vyloženě seriál, ke kterému by se kdokoliv z nás vracel nebo jej viděl v lepším světle než maximálně lepšího nadprůměru, ale i přesto jde o solidní rychlovku, která vůbec nenudila. Poslední minuty sice nenavnadily na žádný lepší cliffhanger a zamrzí i absence potitulkové scény, ale suma sumárum jde o odpočinkový “oukej” počin. ()

HellFire

To byla panečku sračka. Co mohl být skvělý dvouhodinový špionský film, se protáhlo na šest děsuplně prázdných epizod. Marvelu už dávno došel kreativní talent a Secret Invasion to jen potvrzuje, protože je ukázkovým příkladem konzumního obsahu. „Don't ask questions, just consume product and then get excited for next product.“ ()

ScarPoul

Toto nemohlo dobre vyzerať ani na papieri. A nech mi nikto nehovorí, že áno. Celý čas som hľadal, kde sa nalialo toľko peňazí keď každá jedna davová scéna je buď digitálna alebo s minimálnym komparzom. Ale aj to by sa dalo ešte predýchať, keby sa každá jedna z kľúčových postáv nesprávala inak. Dokonca aj tie nové (Emilia Clarke) zmenia svoje postavenie a charakter viac menej z epizódy na epizódu. A tým pádom tu nie je žiadna emócia. Dokonca ani u Furyho. Tak plytký charakter mi príde až smiešny. Hlavne, keď sme ho skoro dekádu videli nakopávať zadky. Jediný kto tam je ako tak obstojný je Olivia Colman a Ben Mendelsohn, ale aj nim chýba poriadna a šťavnatá scéna. Za jeden z najlepších filmov o nedôvere a skrytom nepriateľovi považujem Carpenterovu VEC, ktorá sa s menším rozpočtom a lepšími postavami dokázala s divákom poriadne zahrať. Tu je z rovnakej premisy( ktorá mohla naozaj vytvárať napätie) len pár pokusov, ktoré sú skôr smiešne. Ďalší zbytočný Marvel seriál bez duše, nápaditosti, vízie a plnohodnotných postáv. Nechápem prečo dávam aj tie 2*. Bolo to nudné a záporák bol rovnako debilný ako ten z Falcona a Winter Soldiera. Tie presahy čo to mohlo mať! ()

BoPo

Hodne nenáročné, hodne neodvážne, Emilia Clarke opäť hodne nesprávne obsadená ako akčná hrdinka, hodne rozumne zvolený počet dielov a minutáž jednotlivých dielov. Fajn oddychovka, ktorá je však veľmi ľahko zameniteľná a hlavne zabudnuteľná. Najviac ma bavila Olivia Colman. ()

JohnCZ

Má to náznaky atmosféry, vcelku fajn temnější vizuál, hudebně skvělý opening (vizuálně ten AI odpad ale fakt ne), hromadu skvělých herců a tak celkově se mi to přízemnější pojetí dost zamlouvá... ale proč je to proboha tak strašně unavené? Jako by to nikoho ani pořádně nebavilo. Od hlavního hrdiny, přes vedlejší postavy, až po záporáka. Kurňa, vždyť i ta jindy silně expresivní a živelná Emilia Clarke tu nemá co hrát a její studenej čumák není ani drsnej, ani sympatickej, ani tragickej, ale prostě... nijakej. Zápletka okolo skrullů není úplně marná a trochu si dělá srandu ze všech těch ještěřanských konspiraček, ale nestihne se ani pořádně rozjet a je hned konec. Pár odkazů na současnou geopolitickou situaci potěší, stejně jako nečekaný kopanec do Slovenska. Jinak ale slabší nevýrazný průměr. ()

ArsenalEagle

MCU ty seriály úplně nejdou (ony už i ty filmy mají všelijakou kvalitu). Je sice pravda, že je to rapidní zlepšení oproti She-Hulk, ale opět jde o takový relativně průměrný seriál na úrovni Falcona a WS. Postavy jsou zde solidní, Fury (byť to není ten Fury před problikem) s Talosem jsou fajn a Emilia Clarke s Ben-Adirem dodávají čerstvou krev. Jenže takové nemastné neslané, scénáristicky nezajímavé, finální boss fight jakoby z finále Free Guye vypadl, akorát v horším a nevtipném provedení. Kouknout se na to dá, ale potenciál eventu nevyužitý. ()

Helo

Tohle si Fury nezasloužil. Je to docela nudný, bez náboje a nápadu, hudba je mdlá, nic moc se tam vlastně neděje, osobní linky nefungujou, spousta věcí nedává smysl a vzájemně se popírá, možnosti ohledně Skrullů kradoucích identitu totálně nevyužitý, takže tam není nic moc, co by dokázalo aspoň trochu překvapit... a vlastně nevím, jestli mě i ta slabá She-hulk určitým způsobem vlastně ve výsledku nebavila víc. S přivřením očí přesně 2,5* za obsazení, jakž takž občas filmovej look a přestřelku s vrtulníkama. ()

Blackhand47

Jak je u Marvelu poslední dobou zvykem, člověk nesmí podlehnout síle reklamní kampaně a musí počítat s tím, že dostane produkt, jaký jsme tu měli již x-krát předtím. Tajné invaze totiž není špionážním thrillerem plným paranoii, jak avizovaly propagační materiály, ale klasickou komiksárnou, ve které hrdinu dožene jeho minulost a nakonec se to stejně stočí k záchraně celé planety. Sám za sebe musím říct, že zklamaný úplně nejsem, jelikož se již Marvelem zblbnout nenechám, ale taky je mi strašně líto, že jsme se nedočkali něčeho, o čem by se mluvilo po zbytek roku. Ona ani samotná předloha nebyla ničím převratná, kdy šlo jen o nepřehlednou mlátičku s prvkem paranoii. Ten měl být v seriálu zachován… ale tvůrcům to vydrželo asi jenom jednu epizodu. Seriál totiž trpí schematičností a tím, že si tvůrci odškrtávají všechno, co má jejich tvorba splňovat. Člověka tak nemá absolutně co překvapit a bavit se bude pouze ve chvíli, pokud na tyto pravidla přistoupí. Co se týče Nicka Furyho, zde tvůrci sáhli k nejprovařenější zápletce, kdy je to deprimovaný muž, který si něčím prošel a celý seriál mu trvá, než se postaví na nohy. Mínusem je, že Fury má být tajuplná postava, která je zajímavější, čím méně toho o něm víme. Seriál nám ale musel na férovku potvrdit, že jeho řeč o existenci manželky nebyla jenom dobře vykonstruovaná lež, ale skutečně nějakou má. Navíc jeho zásluhy přisoudili Skrullům, což znamená, že to není velký génius, ale akorát využil mimozemské síly, kterou uměl před ostatními utajit. Po stránce dialogů je seriál ale dobře napsaný a tvůrci jimi maskují díry, které se ve scénáři jinak nacházejí. To jde bohužel opět nejvíc vidět v závěrečné epizodě, kde je nelogičností poměrně dost. Gravik mohl patřit k nejlepším padouchům, které nám Marvel nabídl, ale kvůli logice scénáře se tento inteligentní stratég začal chovat jako idiot a zahodil všechno, co vybudoval. Pokud budete k seriálu přistupovat jako ke klasické komiksovce, kterých tu byly stovky, nezklame vás to vůbec. Pásová výroba Marvelu je ale bohužel maskována za něco úplně jiného a je potom problém, pokud na faleš skočíte a máte úplně jiná očekávání. Tajná invaze je rozhodně decentním seriálem, ale na druhou stranu na něj za týden zapomenete a budete ještě s radostí vzpomínat na projekty prvních tří fází. Hodnocení: 65 % ()

jhr

Tak toto mě velmi zklamalo. A je to škoda, protože za jiných okolností by s tímto námětem šlo vytvořit něco na úrovni Avengers: Endgame. Jenže Marvel se v poslední době propadá do čím dál horšího kvalitativního stavu své tvorby a mě to opravdu moc mrzí.  Chápu, že v seriálové podobě Tajná invaze nemohla mít stejné velkolepé měřítko jako v komiksu, ale takto to odfláknout je trestuhodné. Začínám si říkat, že MCU zachrání snad jen nějaká forma restartu. ()

William_

Nejdospělejší Marvel počin za poslední roky. Ano, po marvelovských "skovstech" jako She-Hulk, Thor 4 nebo Ant-Man a Wasp: Quantimania jsme se konečně dočkali něčeho, na co se dá koukat a nemusíte se u toho stydět, jak špatné to je. Herecké výkony překonaly mé očekávání, práce s kamerou parádní, scénář (i za pomoci Kylea Bradstreeta, který psal několik epizod seriálu Mr. Robot) byl také velice povedený a u několika scén se řešily celospolečenské problémy, což oceňuju. Je mi jasné že seriál schytá bídu kvůli tomu, že tam nebyli Avengers, tisíce výbuchů a milion akce, ale já se spokojím se tímto syrovějším pojetím alá Daredevil od Netflixu a budu doufat, že v podobném duch uvidíme ještě několik MCU projektů. Hlavně aby v tomto duchu vypadal i budoucí Daredevil: Born Again. ()

Chen

Dospělé, intenzivní a thrillerové, alespoň na poměry MCU. Není to zdaleka tak epické jako komiksová předloha, ale díky obsazení a atmosféře je to i tak povedená podívaná. Opět je tu ale bolístka v podobě nedopečeného a uspěchaného finále, což se u marvelovských sérií v podstatě stává zvykem. ()

M.i.k.e

Secret Ivasion měla potenciál a všechny předpoklady pro to být - konečně - serióznější a vážnější Marvelovkou, která dokáže navázat třeba na druhého Capa. A ona se o to v první polovině i dost snaží a někde v hrudi jí bije srdce špionážního dramatu. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se nejspíš vyměnili scénáristi a začne to celé skřípat. Sice to pořád dává docela smysl, ale doposud docela funkční snaha o osudové drama se začne drolit a nakonec doklopýtá k nemastnému a neuspokojivému konci. Upřímně netuším co by pro Secret Invasion bylo lepší, zda celovečerní formát a nebo naopak víc epizod, kde se celá ta hra mezi lidmi, skrully rozehraje víc do hloubky, ale už dlouho mě u něčeho takhle nemrzelo že výsledek je takový jaký je...60% ()

Lenka.Vilka

Překvapivě dobré. Čti: nebylo vůbec tak špatný, jak všichni čekali nebo si přáli "protože Marvel". Bohužel tomuhle seriálu láme vaz ta úplně stejná věc, jako skoro všem Marvel projektům. Akce. Když si tady postavy povídají, tak je to skvělé a já byla nadšená. Jenže potom jako kdyby si hlavouni řekli: Prr, zpomalte koně, tohle je už moc vážný, naše cílovka je jinde. A přehodí výhybku do něčeho, co stejně neumí správně zpracovat. Nebo by asi uměli, ale asi nikdy není dost času. Škoda. Mohlo to být mnohem lepší. 95% a klidně mě upalte jako člověka bez vkusu :)  PS: ráda bych zmínila znělku. Ano, zrovna teď se to moc nehodí, kdo to mohl vědět, ale do toho seriálu pasuje skvěle. A hlavně: stále tam musí být někdo, kdo to vytvoří ;) ()

Pajky3

Secret Invasion je další z řady marvelovských seriálů a ty už mě poslední dobou tolik nebaví, protože prostě trpí únavou materiálu. A přitom Sceret Invasion mohla být pecka. Jako obvykle se podařilo nalákat několik hvězdných jmen, aby se doplnilo obsazení a tak se fanoušci MCU doškali třeba Emilie Clarke nebo Olivie Colman. Jako celek to docela funguje, ale vlastně by to asi úplně stejně fungovalo, i kdyby to do Marvelu nepatřilo. Člověk od toho tak nějak čeká víc, ale tohle je prostě jen průměr. Po závěru se navíc nabízí otázka, jak se to zakomponuje do celého filmového univerza, protože nám vlastně vznikla nejsilnější postava všech dob. ()

NiWi

Tajná invaze se bohužel zapíše jako další MCU projekt, který sliboval něco co nedokázal naplnit. Špionážní drama mělo přinést vážnější konflikt, vynechat laciný humor a po rozmáchlých filmech příběh uzemnit a přenést více do reality. To funguje zhruba jen první dva díly, po kterých přestane jakákoliv gradace. Seriál nedokáže uspokojivě navodit ani hutnou špionážní atmosféru z všudypřítomné paranoi, ani vyškálovat měřítko globální hrozby do podoby, která by opravdu měla koule. Na to je Tajná Invaze příliš krátká, a neumí se rozhodnout mezi osobním příběhem Nicka Furyho, a oním dramatem globální úrovně. Furyho příběh zde není extra zajímavý, jeho postava je mdlá po celou stopáž, téměř se nikam neposune a prakticky ničeho pořádně nedosáhne, což zanechává trpkou pachuť. Zbylé postavy nejsou o nic míň nezajímavé. Rhodey nepřesvědčí, Emilia Clarke si opět vystačí celý seriál s jednou pózou, a největší zpestření je tak Olivia Colman. Finále je pak vyloženě odbyté až zpackané. Některé příběhově zvraty nicméně fungovaly slušně, efekty jsou na docela dobré úrovni, a poselství které seriál a některé dialogy (které mimochodem za něco přeci jen stojí) nesou se mi zamlouvalo a velmi slušně reflektuje reálný svět. Nejedná se o průser, jen o vyloženě zmařený potenciál, který potřeboval o 2-3 epizody navíc, a hlavně o trochu víc kvalitnější scénář. ()

Motinski

Mám rád Marvel v skromnejšom móde. Ajkeď zaporaci nie sú ľudia, nejde o sci-fi bordel a konečne som našiel komiksovku s celkom fajn dialógmi, motiváciami a oceňujem aj osobnejší prístup. Tajná invázia ajtak nenaplnila ambície aké mala na papiery. Je nudná, často postavená na hlavu (vysvetlenie prečo Fury nazavolá Avengerov na mňa nezabralo) a pri tak veľkej bezpečnostnej hrozbe ide všetko nejak moc ľahko. Gravik nie je záporná postava čo zatieňuje ostatných, reálny rešpekt vzbudzuje možno v prvých epizódach, chýba mu charizma a aj herecky som od Kingsleyho čakal viac. Nebyť Jacksona, Mendelsohna a Olivie Colman hodnotenie je nižšie. Akčná stránka je podpriemerná, no našiel som momenty ktoré mali silu, emócie a aj presah do skutočného sveta. Celkovo je ale príbeh vo veľa zvratoch predvídateľný a z MCU seriálov by som asi odporučil niektorý iný. Najviac ale prekvapilo že mi skoro vôbec nevadila Emília Clarke, toho som sa dosť obával. 5/10 ()

UhLee

9. seriál v Marvel Cinematic Universe. - První a poslední série - (7/10). Tak jsem dal Marvelu opět po nějaké době šanci, protože seriál Secret Invasion se tvářil jako nadějný projekt, který by mohl vybočit ze zajetých nepopulárních kolejí. Taktéž jsem dva předchozí seriály vynechal - She Hulk pro její odporné CGI a hrůzyplné recenze a Ms. Marvel pro míření na naprosto jinou cílovku, než je moje maličkost. Nebudu lhát, vůbec mi nevadí, že jsem tyto seriály neviděl a že mám po mnoha letech sledování tohoto kolosu, malinkou trhlinku. Ono se to časem zase nějak slije a tím, že mám docela velký přehled, tak třeba vím, že se v She Hulk mihnul můj milovaný Daredevil. Ovšem raději to celé oželím, než aby mi to podkopalo vzpomínky na můj milovaný seriál. U Ms. Marvel tam asi ani není o co stát. Navíc když ani neplánuju koukat na The Marvels, kde se má tato hrdinka objevit. Dal jsem tedy přednost novému seriálu, který se tvářil dospěle a taky se prezentoval jako uzavřený příběh. To mi třeba u takového Moon Knighta dost vyhovovalo. Hned zprvu to odpálím tím, že já jsem vlastně fakt docela spokojený. Máme tady slabší a lepší díly, ale nikdy to nesklouzlo k tomu, že bych u toho vyloženě trpěl nebo se nudil. Líbilo se mi dokonalé načasování, protože téma celého seriálu krásně reflektuje současné dění na Ukrajině. Zde máme šíleného diktátora Gravika, kterému stoupla moc do hlavy. Už i jeho podřízení se ho bojí a začínají se proti němu bouřit. Nepřipomíná vám to někoho? Je to tedy podobně jako nová Mission: Impossible - výborně načasovaná podívaná s aktuálními problémy, které se nás chtě, nechtě dotýkají. Ten, kdo říká že seriál nemá žádný dopad na celkový Marvel Cinematic Universe, tak si tak trochu sere do huby. Protože tady máme pár šokujících úmrtí dlouhodobých postav. Ty sice nepatří mezi ty hlavní, ale hrály v tomto kolosu určitou roli. Máme tady taky představení nové superhrdinky. Mám takový skromný tip, že by tato osoba mohla hrát určitou roli v týmovce Thunderbolts. Není to taková ta typická hrdinná postava, takže by její pochybná osobnost mohla sloužit jako krásný dílek skládanky v tomto týmu - i když podle mě je tato postava hrozně OP. Co bych chtěl velice vyzdvihnout, tak to bude určitě intro a samotná hudba v něm. Tohle intro se v rámci Marvel seriálu zapíše jako to velice povedené a zapamatovatelné. Teď přejdeme k těm negativům. Zklamal mě výkon Emilie Clarke. Zdála se mi taková nijaká a tak jsem si ji raději představoval jako moji milovanou Daenerys. Výkon Samuela L. Jacksona nemá cenu ani zmiňovat. On je prostě neskutečná klasa a šlo vidět, že si tuhle rozlučku užívá hezky s klidem. Koho bych chtěl z herců ještě vyzdvihnout, tak to je určitě Olivia Colman, která se jako nová postava uvedla na výbornou. Její do uši bijící british accent mě hrozně bavil. Největším přínosem pro mě byla přítomnost milované ženy Nicka Furyho, jejich interakce a emoce byly pro mě vždy svátkem. Na druhou stranu jsem očekával, že budu mít u seriálu větší strach a pocit nejistoty. To se tvůrcům moc nepovedlo navodit. Půdu tady měli připravenou výborně, takže je škoda, že nevyužili potenciál toho, že člověk vlastně vůbec neví jestli je daná osoba Skrull nebo ne. Závěrečná epizoda mě ujistila v tom, že Marvel nevybočuje ze svých standardů ani tentokrát a záporák byl opět pouhou figurkou na zbytečné šachovnici. Jenom ty digi souboje už by si konečně mohli odpustit. “And did you get what you wanted from this life, even so?” “I did.” “And what did you want?” “To call myself beloved, to feel myself beloved on the earth.” 🔝Nejlepší epizoda: Beloved (E04)🔝 () (menej) (viac)

filmmovier

Tajná invaze zůstává dílem, které nejen, že mě svou existencí neotrávilo, ale na které budu rád vzpomínat, neboť mi u něj po opravdu hodně dlouhé době nepřišlo na mysl, že veškeré MCU je už jenom absolutní ztráta času. Není. Mouchy má velké, ale nebál bych se ho velmi opatrně označit za skvělé - nebo alespoň za příjemné, nicméně jako celovečerák nebo naopak ještě sevřenější a delší drama by výsledek byl asi lepší. A možná by i stačilo, kdyby diváka zaskočila paranoia z pomyšlení na to, kdo je kdo a komu věřit. Tou jsem netrpěl. Chyba. 7/10 . ()

DaUr

Rozhodnutí Marvelu přesunout se významnou měrou na televizní obrazovky, respektive na Disney+, lze bez rozpaků považovat za jeden z největších přešlapů ve filmové historii. Zatímco dřívější tempo, tedy jeden až dva filmy ročně, tak akorát upokojilo potřeby fandů MCU, nyní studiové hlavy chrlí jeden mizerný projekt za druhým (exhibit A, exhibit B, exhibit C) a je to šeď, nuda a šeď. Tajná invaze není jiná - jako film, na kterém by studio rok dva poctivě pracovalo, by z toho šel vytřískat hit léta, takhle slušný námět upadne v zapomnění dřív, než skončí titulky poslední epizody. 70 %. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)