Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

verbal

Warcraft strýčka Džexna je historicky snad první seroš Mrvelího dementversa, který má jakž takž hlavu i patu, spád i švih, neplýtvá svištivými bukvolidmi ani přebarvičkovaným Multimrdníkem, neomarxisticky příliš nedementoruje ani nedebilizuje a vůbec po něm nemáte chuť s přikousnutým jazykem a růžovou pastelkou v pěsti rytím vybarvovat obrysovému Spájdrgejovi rozkrok. A co na to zdejší Míšní trust blahoslavených uctívačů retardovaných omalovánek pro dyslektiky? „Můůů, bůůů, to vůbec nebilo na urovňy mcu, nůůůda, přyzemni zapletka, tupí scénář, takhle to vůbec v lepoleru nebilo a žadní pořádňí efekti…“ No hihi. Vypadá to tu pak úplně stejně, jako by chovanci Ústavu pro léčbu mozkových dysfunkcí ve Slintavé nad Rozštěpnou náhle dostali xvačině opravdový jogurt místo obvyklého spermatu ošetřovatele. Krásná trojka! ()

Malarkey

Marvelu se poslední dobou nedaří najet na vlnu úspěchu let minulých. Tvoří filmy a seriály, které za moc nestojí a překročí kvality maximálně toho nejprůměrnějšího díla z doby před pěti lety. Tajná invaze začíná třeba relativně dobře. Samuel L. Jackson zaručeně nezklame. Postupem času se ale z příběhu stane naprostá rutina bez nápadu. A bez nápadu je vlastně i titulní znělka, kterou celou vytvořila umělá inteligence. Jen hudba zůstala jakž takž na úrovni. ()

tron

„Slovensko reptá.“ – „No tak ho vybombardujte.“ V období vrcholiaceho záujmu o Nicka Furyho (v charizmatickom podaní svojského Samuela L. Jacksona) sa hovorilo o tom, ako veľmi je Marvel spokojný s celosvetovo nadšeným prijatím riaditeľa S.H.I.E.L.D.-u a tým pádom mu dokonca túži podarovať celovečerný spin-off. Celý svet sa na to tešil. Roky utekali... a utekali... a utekali. A film nikde. Naopak, začali sa opatrne nad hladinu vynárať názory, či nie je načase postavu reštartovať a pre-obsadiť. Na Tajnej invázii preto napokon nie je najprekvapujúcejšie ani tak to, aká je priemerná, ale to, že vôbec vznikla (viď. obdobná situácia okolo celovečeráku Black Widow so Scarlett Johansson). Nick Fury medzičasom trochu upadol, z drsňáka (dvojka Captaina Americu) sa začal presúvať do cameí a odľahčených polôh (Marvels). Ukázalo sa, že to nebude „obyčajný“ celovečerný spin-off pre kiná, ale televízna mini-séria Secret Invasion. Fanúšikovia samozrejme vedia, že je to názov komiksu z r. 2008, ktorý možno nepatrí k najlepším na svete, fakt má svoje chyby (a nie málo), ale inak sa jedná o mohutný event. Pracoval s výbornou zápletkou o Skrulloch, ktorí na seba vedia brať podobu hocikoho, takže ak ste Thor a bavíte sa so Spider-Manom, nemôžete si byť istí, či je to naozaj Spider-Man. Osobne si myslím, že jednou z najväčších strategických chýb Marvelu od Endgame je, že tento jednoduchý, ale v jadre geniálny, námet prešustrovalo a z veľkolepých, trojhodinových Avengers 5 za 355 miliónov dolárov (pokojne sa v takejto konštelácii mohol vrátiť Robert Downey Jr. bez toho, aby to poprelo zásadné udalosti z Endgame) spravilo nenápadný, civilný a komorný seriál, v ktorom zostalo len pár snaživých, ale povedzme si otvorene biednych odrobiniek á la Martin Freeman, či Don Cheadle. Ono by to samozrejme nevadilo, ak by to bol majstrovský napínavý, nervydrásajúci technotriler špionážno-politického formátu á la Hitchcock. Námet „nikto nemôže nikomu veriť“ by fakt reálne mohol fungovať. Endgame predstavovalo natoľko veľkolepé uzavretie istej kapitoly, že sa paradoxne dalo prebiť nie čímsi väčším, ale paradoxne menším, intímnejším, subtílnejším, osobnejším. To sa žiaľ nestalo. Na stole nám pristál unavený 6-dielny materiál, kde mi vadil už spôsob, akým sú poňatí skrullovské schopnosti. Dokážu si zmeniť tvár. OK. I typ postavy. OK, prečo nie. Samozrejme chôdzu. OK, to dáva logiku. Aj hlas. Jasné. Ale aby si dokázali v sekunde zmeniť oblečenie a dokonca strelnú zbraň... a tá zbraň je plne funkčná... sorry, mám 42, toto už nie. Samuel L. Jackson svoju ikonickú rolu poňať trochu inak, než sme zvyknutí. Objavuje sa v civilnejšej, menej namachrovanej podobe. Ukazuje sa v pozícii človeka, ktorý sem-tam robí chyby a nedokáže zachrániť každého, na kom mu záleží. Viď. skvelá krátka pasáž na lavičke, kedy vidíme, ako Fury vyzerá, keď je po akcii a vie, že sa naňho nikto nepozerá. To je síce v ostrom kontraste s tým, ako vystupoval v doterajších marvelovkách, ale nevadilo mi to, skôr naopak. Možno proste na ňom všetko od prvého Iron Mana (vrátane) zanechalo stopu. Dáva to logiku. Problém nastáva však už v druhej epizóde, kedy mu explicitne navrhnú, aby povolal do akcie Avengers. Keďže vieme, že na to neboli peniaze, je nám jasné, že musí starý dobrý nick vyrukovať s fest vydarenou výhovorkou. Žiaľ, je to presne naopak. Povie, že to neurobí z dvoch dôvodov: jednak by tým pádom jednotlivým členom tímu hrozilo skopírovanie (čo je blbosť, ak by Skrullovia chceli, bez problémov by si pár členov vyhľadali dajme tomu počas toho, ako nakupujú rožky v Lidli alebo venčia psa) a jednak preto, že je to jeho problém a on si ho chce vyriešiť sám. Počujete dobre: hrozí tretia svetová a on uprednostní svoje ego pred celosvetovým mierom. Fakt dole klobúk, v Marvele nevedia vymyslieť už ani normálny dôvod, prečo nezavolať Avengers. Aby nebola nuda, tak v 5. epizóde sa Nick ZNOVU vyjadruje k tomu, prečo nezavolal superhrdinov, ale pravdupovediac pôsobí to ešte egoistickejšie, než na prvý raz. Aby som len nekritizoval... Pokus o nového (ženského) Nicka Furyho podľa mňa pred rokmi dopadol otrasne (Julia Louis-Dreyfus) a osobne by som ju považoval rád za slepú uličku (dúfajme, že mi Marvel toto prianie splní, hoc u tejto firmy sa už nemožno zjavne spoliehať na nič, je to tak lepšie). Ale taká Olivia Colman, hoc ju mnohí máme spojenú s komikou (a sama sa tak občas v tajnej invázii správa) mi pripadá ako oveľa dôstojnejšie riešenie. () (menej) (viac)

dO_od

// Tak tohle se hodně nepovedlo. Solidní rozjezd zabitý neochotou, nebo možná spíš leností rozpracovat příběh v adekvátním měřítku i rozsahu. MCU seriály nejvíc trpí na malý počet epizod s krátkou stopáží, že ale zrovna Tajná invaze nabídne takhle "fuck it" finále, kde absolutně nic není uspokojivě dotažené, scénář se propadl na úroveň Boba Fetta a záporák v jednu chvíli prostě zařve a thats it, no, to je teda silný kafe. První epizody bych fakt bránil, protože to špionážní drama v nich fungovalo. Ve druhé půlce ovšem totálně pohřbený a vůbec netuším, co se během produkce stalo, nebo kam zahučelo těch 200 mega. Velký špatný. 5/10 ()

Morien odpad!

A animátoři nebudou mít co žrát. Nevymazává to trochu důležitost/nutnost lidské odpovědnosti za své činy, když o každém můžou říct, abych citovala jiného zeleného shapeshiftera: "To jsem nebyl já, to byl ten jednorukej." ? P.S.: Koukala jsem na to jenom kvůli Olivii Colman a aspoň ona mě nezklamala. ()

3DD!3

Logické lapsy a divná práce s postavami to všechno zabijí. K čemu je skvělá paralela s nespokojenými migranty, když vyzní do ztracena? K čemu je dokonalé načasování Ruského pohraničního konfliktu s válkou na Ukrajině a zasetí myšlenky Putin je Skrull, když se, kdykoliv to může být potenciálně zajímavé, všichni začnou chovat jako idioti a celé to shodí. Trikové finále je navíc úplně zbytečné. Pořád se na to dá koukat, ale strašně to zamrzí. Fury se navíc na Slovensku stal jednou z nejnenáviděnějších postav díky hlášce o bombardování. Výborně! ()

Spiker01

Na Tajnou invazi jsem se docela těšil, jelikož se mi jevila jako malinko přízemnější a serióznější event než jaký Marvel točí nejen v seriálové tvorbě. Komiksovou předlohu nemám moc rád, takže mi již tradiční změny v hrané tvorbě tentokrát příliš nevadí, ovšem celkově to prostě nebylo žádné propracované veledílo, zkrátka sedmičkové drama s možná až příliš předimenzovaným finále s dobrými herci. Na Samuela L. Jacksona bych přísahal v každé roli (škoda, že zas není aspoň o deset let mladší), Mendelsohn už měl lepší role (v Outsiderovi je boží); co se týče nováčků, tak nejvíc mě asi zaujala Emile Clarke, kterou taktéž můžu všude, i když asi budu v menšině. Kdo mi sem naopak vůbec neseděl, tak je Olivia Colman, která mi poslední roky trvající slávy připadá notně přeceňovaná a přehrává tu roli opět stylem nějakých kostýmních dramat a vůbec jsem jí její badass polohu nevěřil. A hlavní záporák je taky slabší. Obecně se mi více líbila seriálová tvorba již ukončené divize Marvel Entertainment, ale ty časy už se zkrátka nevrátí. Jsem zvědav, jestli v nadcházejících letech Marvel skutečně přehodí výhybku, protože už se řítí do slepé uličky. Ačkoliv je i tento projekt nakonec nadprůměrný, ale tentokrát tam nejsou čísla. ()

Davies182

Dlouho jsem neviděl o moc legračnějších věcí, než když se Marvel snaží napodobit kultovní špionážní Homeland. Kolosální nuda, co sice vypadá nádherně, ale jde v ní o naprostý prd. [Disney+] ()

Big_Boss

Pokud čekáte Tajnou invazi ve stylu komiksového eventu, kdy bude každý díl akční nářez ve stylu Infinity War a bude se postupně odhalovat, že ten a ten Avenger je ve skutečnosti Skrull tak budete nejspíš zklamaní. Pokud k tomuhle seriálu přistoupíte jako ke slow burn thrilleru, kdy se stárnoucí Nick Fury jako samostatná jednotka snaží na stará kolena uklidit svinčík co po sobě nechal před lusknutím a zabránit buňce zdivočelých Skrullů před rozpoutáním třetí světové války tak jste na správné adrese. Ano, opravdu se tu nehraje na akci, ale spíš na paranoiu a postupné odhalování Skrullů na vysoce postavených místech. Jsou tu hodně fajn dialogy, kdy spolu většinou jenom dvě osoby sedí v místnosti a povídají si třeba pět minut o svých názorech a pohledech na věc. Ano, není to moc mainstream MCU, na kterém jsou mladší diváci odkojení, ale v tom je podlě mě síla tohohle seriálu, protože přináší něco jiného. Inteligentní lidi nepotřebují každých pět nějakou bitku tělo na tělo, intenzivní přestřelky nebo mlátící se siláky, kteří s každým úderem dokáží srovnat budovu se zemí. Z postav se mi samozřejmě kromě Furyho líbila nejvíc nová posila ve formě ředitelky britské tajné služby Sonyi Falsworth v podání Olivie Colman. Její suchý britský humor mi neskutečně sedl a udělala na mě mnohonásobně silnější dojem než dlouho budovaná Valentina Allegra de Fontaine. U upřímně jsem i zvědavý jak do budoucna naloží s postavou G'iahi. Tajná Invaze je podlě mě krok správným směrem a já doufám, že si takovouhle atmosféru udrží i třeba nadcházející Daredevil: Born Again a další budoucí MCU projekty, protože je čas na změnu. Za mě slušných 7,5/10. ()

DJ_bart

Nuda a šeď.... Secret Invasion je bohužel definice všeho, proč nesleduju seriály. Jedni mohou seriál obhajovat tím, že jde o "jinačí Marvel", který je temný, komorní, zemitý, a využívá tolik fanouškovsky oblíbenou žánrovou polohu politicko-špionážního thrilleru alá Winter Soldier – a zcela upřímně, i já bych tenhle směr proti proudu rád uvítal. Naopak pro mě jde o extrémně natahovanou, nezajímavou, konceptuálně monotónní nudu plnou výplně, příběhově vedoucí odnikud nikam. A já absolutně nechápu, jak může na rozmezí šesti epizod většinu contentu tvořit regulérní vata – přitom ten motiv ideologického konfliktu a migrace se doslova nabízí. Radši ani nemluvě o nevyužití konceptu infiltrace [respektive tedy "tajný invaze"], čímž seriál absolutně neguje a ignoruje svůj source material, tedy stejnojmennou komiksovou předlohu. No a ani neobyčejný charisma Samuela madafakin Jacksona bohužel taky ničemu nepomáhá. Finále je naprostej bizár všech bizárů.... absolutní ztráta času. ()

Shakers

Sólovku s Nickom Furym som chcel už dávno, no teraz prišla neskoro a navyše nie v dobrej forme. Samuel L. Jackoson je stále dobrý, je vidno, že ho to aj po x-rokoch baví. Príbeh tiež nie je zlý, no celý seriál mi prišiel bez atmosféry, bez napätia, nič čo by dokázalo viac upútať. Efekty, akcie, alebo finále tiež moc neponúkli. Sklamanie, určite to mohlo byť lepšie a aj to malo byť lepšie. 65% - 3* ()

filmfanouch

Nick Fury je jedna ze stálic Marvel Cinematic Universe, která je navíc díky po-titulkové scéně prvního Iron Mana jeho součástí od samotného počátku. Z várky cameí se někdy Fury dočkal i výraznějšího prostoru a obsazení Samuela L. Jacksona je v jistých kruzích vnímáno jako jedno z nejlepších castingových rozhodnutí v rámci komiksových adaptací (afroamerický Nick Fury byl ostatně nakreslen právě dle Jacksona). Leckoho tak mohlo jistě potěšit, že se Fury dočká vlastního seriálu, časem se ovšem ukázalo, že jde o menší háček. Fury je sice hlavní tváří tohoto seriálu, seriál ovšem nese název jedné proslavené komiksové série - Secret Invasion. Tvůrcem tohoto seriálu se stal Kyle Bradstreet (scenárista seriálu Mr. Robot), o režijní povinnosti se poté původně měli podělit Thomas Bezucha a Ali Selim, aby nakonec režie všech 6 epizod po odchodu Bezuchy padla na Selima. Oblíbená komiksová událost poté měla jistě svůj potenciál, je to ovšem již nějakou dobu, co seriál došel ke svému závěru. A nikdo kvůli němu vlastně s odstupem nemůže skákat do vzduchu. Chyba dost možná tkví už v tom, že na Tajnou invazi vůbec došlo v seriálové formě. Prapůvodně se totiž jedná o komiksovou událost, kde díky paranoie spojené se schopností přeměny Skrullů nemusí být skutečně jisté, zda je Ant-Man pravým Ant-Manem či Iron Man pravým Iron Manem. Skrullové již sehráli důležitou úlohu v Captain Marvel a mnozí predikovali, že by po Infinity War a Endgame mohlo dojít na „komornější“ Avengers 5, které by mohli pracovat právě s adaptováním Tajné invaze. Ve výsledku ovšem došlo na seriál, který má například štěstí v obsazení. Samuel L. Jackson nezklame, Ben Mendelsohn svůj prostor táhne, Olivia Colman si krade každý svůj moment pro sebe a Kingsley Ben-Adir zpočátku naznačí, že by jeho záporák mohl být nosný. Jenže vše není zalité sluncem. Náznak špionážního nádechu mohl například naznačit, že se Tajná invaze vydá po stopách Captaina Ameriky 2 a i přes sci-fi prvky nabídne tak trochu přízemnější marvelovku. A skutečně to celé v jistých ohledech začne sympaticky. Temnější atmosféra, která oproti zbytku MCU ubírá na humoru, skutečný špinavější nádech, náznak zajímavých motivů i zpočátku zdánlivě zajímavá nová práce s tím, jak ujmout postavu Nicka Furyho. Jakmile ovšem dojde na jeden pokus o atentát a během něj umře jedna z hlavních postav, seriál se definitivně začne tak nějak rozpadat, aby to nakonec celé vedlo k finále, které.... prostě existuje. Zpočátku mohla Tajná invaze nejvíc urazit svými úvodními titulky, které byly experimentálně vyrobené A.I. (a dokázaly, že A.I. ještě určitě nesvede vše). Vlastně by ani tak nevadilo, že po Avengers není vidu ani slechu (a potenciál, který byť jen v náznacích nabízí původní komiksový event tak v podstatě letí do záchodu). Největší problémy seriálu se začnou vyskytovat v moment, kdy se ukáže, co vlastně hlavního záporáka žene dopředu a jaké to má následky. MCU má již delší dobu problém v tom, že je hierarchie moci pořád tak nějak vybudovaná, klíčový bod zápletky, který spojuje krev několika Avengerů a dalších superlidí, je ovšem vyložený paskvil, který navíc vytvoří superhrdinu, který by měl zákonitě automaticky ukončit veškeré hrozby, které přijdou po tom. Právě odhalení nového nejmocnějšího superhrdiny dokazuje, že více někdy nemusí automaticky znamenat více. Finále Tajné invaze jde tak snadno protrpět nejen kvůli vyloženě odpudivému CGI, kdy jsou efekty v She-Hulk: Neuvěřitelné právničce najednou v porovnání parádní. Největší problém je jednoduše v tom, že celá tak nějak po celou dobu sympaticky budovaná atmosféra v posledních dvou epizodách vyloženě zmrzačená. Jakoby se náhle někdo rozhodl, že je nutné seriál přiškrtit.  Právě toto ,,epické´´ finále ve výsledku může za to, že seriálu chybí uspokojivé zakončení, kdy se sice otevírají některá otevřená vrátka pro spousty projektů (čtvrtého Captaina Ameriku i Armor Wars), seriál ovšem nepůsobí dojmem, že by nějak uspokojivě fungoval sám o sobě. Nechybí sice poté nějaká odhalení o tom, že někteří lidé vlastně celou dobu nebyli lidé, především jedno odhalení ovšem zpětně ničí hned několik silných emocionálních momentů v Avengers: Endgame. S touto postavou, která je s MCU též prakticky od samého začátku, tento seriál rázem začne pracovat tak urážlivě, že to snad ani nejde popsat. A těžko vlastně říct, zda nějaký sólový projekt dané postavy toto zvláštní scenáristické rozhodnutí dokáže ospravedlnit. Jde o seriál, který v rámci rozšířeného světa MCU nedává nějaké uspokojivé odpovědi a dokáže nějak velmi široký vesmír nějakým způsobem propojit. Celá mytologie se tak trochu komplikuje, i když je poté zajímavé sledovat Nicka Furyho, který hledá své staré já (především proto, že Jackson je schopný i přes šustivý papír nějaký tento emocionální rozkol uhrát), vyplnění období mezi Captain Marvel a prvním Iron Manem ovšem vlastně tak trochu schází pohled na Furyho jako takového. Fury se tak možná konečně dočkal vlastního projektu a milovníci této postavy mohli zdánlivě začít jásat, výsledná Tajná invaze ovšem jednoočkovi rozdává spíše medvědí službu. Dojde možná ke dvěma úmrtím, které zvládnou vyvolat nějaké emoce, Kingsley Ben-Adir dokáže uhrát prakticky již fanatika, který se nebojí jít proti vlastnímu lidu (jeho Gravik v jistém ohledu připomíná Kobu z Úsvitu planety opic), výsledku ovšem chybí údernost. Ten pravý zápach paranoie, špionážního thrilleru i politického konfliktu po čtvrté epizodě v podstatě vymizí, v podstatě komorní seriál (který přesto Disney+ vyšel na 210 milionů dolarů) přitom nutně nemusí sázet na akční sekvence (kterých je po čertech málo). Když už ovšem dialogy každou epizodou začínají více šuštět papírem a ani sebeschopnější herci (Mendelsohn) nezvládnou tahat víc než minimum možného, něco jednoduše smrdí. Je to přitom škoda. Po komediálně laděných Ms. Marvel a She-Hulk mohl vzniknout temnější seriál, který by připomněl staré zlaté časy, kdy šel úklon žánrem tolik znát u první ságy MCU. Chvílemi to působí, že má Selim nakoukaného Winter Soldiera a přesně ví, co v něm fungovalo, výsledek přesto tolik nefunguje, protože nestojí na pevných základech. Má problémy s tempem, příliš velkým počtem postav (Furyho tajná žena jeho charakteru nepřidává tolik, jak by zřejmě všichni doufali) a faktem, že by vlastně vůbec nemuselo jít o minisérii. Jeho rozpočet ve výši 210 milionů dolarů by stačil na jeden celovečerní film, do kterého by jistě nebylo těžké uvrtat nějaké ty Avengers. Výsledkem by mohl být slušný přechodník mezi epickými Infinity War s Endgame a chystanou Kangovou dynastií s Tajnými válkami. Jestli nějaký projekt skutečně za poslední dobu tak mohl postrašit skutečným úpadkem, je to právě Tajná invaze. Její neúspěch ve sledovanosti by alespoň mohl přispět k tomu, že se podobné omyly jen tak opakovat nebudou. Po slušných 4 epizodách se totiž podobný úpadek jen tak nevidí, především promrhání takového potenciálu nejenom zamrzí, ale vyloženě urazí. Bylo tak nějak jasné, že Skrullové budou důležitou součástí Marvel Cinematic Universe a člověk alespoň částečně orientující se v komiksové předloze jejich potenciál těžko hodlá shazovat. Zrovna tohle ovšem nebyla ta správná cesta a výsledkem je seriál se slušným rozjezdem a slušnými prvky, v základech ovšem jeden velký mišmaš, který potvrzuje, že MCU skutečně potvrzuje regulaci. Svou cestou k tomu už teď dopomáhá jistý neúspěch Marvels v kinech a fakt, že se nejspíš bude volat po starých známých. Pomůže to ? Těžko říct, jestli totiž Tajná invaze něco zvládla, tak jedině utvrdit začínající úpadek něčeho, co ještě pár let bylo na samotném vrcholu.... () (menej) (viac)

HAL

Bože to je hovadina o ničem. Už bych měl být zvyklý na všechno, ale fakt mě to překvapuje. Jak od Marvelu nic nečekám, tak zrovna u Secret Invasion jsem čekal že aspoň z toho udělají událost, něco epického a zajímavého, i když třeba hloupého... a ono hovno. Praštěný děj a utahané dialogy absolutně nezajímavých postav (kde jsou ty časy kdy Fury byl třeba i jen trochu cool). A to celé skoro bez akce, i to finále kde dva Super-Supermani létají kolem Bulharské fabriky a mlátí se digitálním betonem je úplně o ničem, zlaté Agents of Shield, nedejbože Agent Carter, to byla seriálová genialita vedle tohoto. Vážně by mě zajímalo co na tomhle mělo tak vysoký rozpočet, vždyť třeba celý čtvrtý díl až na posledních šest minut je celý doslova o tom že dvě postavy sedí v kavárně, pak v kostele, v parku, v kuchyni, v obýváku a v autě, a povídají si. Nic jiného se tam nestane. ()

Kothy

Tak nám Marvel zase přinesl další seriál. Tentokrát hraje na temnou notu a všechny fóry jdou stranou. Což je dost příjemná změna. Po letech se potýkáme s následky toho, že lidé na Zemi přijali Skrully. Ti se tu postupně zabydleli, ale ani to jim nestačí. Chtějí totiž Zemi ovládnout. Nick Fury se tedy vrací ze svého důchodu a snaží se tomu zabránit. Seriál na mě působí jako docela zklamání, protože moc nevyužívá svého potenciálu. Akce je tu opravdu pramálo a ta špionážní linka taky moc netáhne. Sice se tu dozvíme pár nových informací, ale jinak seriál nijak zásadní není. Marvel už není, co býval. "To už spíš potkáte mimozemšťana." ()

Yoshitsune

Na jednu stranu sem rád, že se seriál vydal tou komornější cestou, zatímco v komiksu se to řeže hlava nehlava, ale na druhou stranu seriál má svoje mouchy. Ke kterým se dostanu, ale nejdříve chvála a ta patří hercům, kteří odvedli výbornou práci se svými postavami. Hlavně bych rád vychválil Kingsley Ben-Adir, který hraje Gravika, jeho pojetí je možná tradiční, ale ta šílenost která se u něho stupňuje, je úplně perfektní. Jeho svaté řeči, o tom jak chce pomoct a zachránit svoji rasu, aby ji pak klidně nechal povraždit, tady mně Gravik prostě bavil, je to psychopatická postava, která jde za svým cílem a jemu jedno, co přitom obětuje. A pak ještě Olivia Colman, její postava je prostě Dolores Umbridge akorát v Marvel vesmíru. Ostatní herci byli hrozně fajn, ale Olivia a Kingsley, ti předvedli něco víc a v tomhle směru to stálo za to. Co se mi i líbilo, byla akce, když dojde na bitky a nebo přestřelky, je to paráda, má to výborný tempo, místy je to i dost drsný a ta choregrafie je na vysovký úrovni. Proto mně mrzí, kdy v poslední epizodě se ta akce zvrhne v klasickou mlátičku, dvou op postav a vytratí se z toho všechno to napětí a adrenalin, které předchozí akce měli. Co mně však mrzí ještě víc, je to že tenhle seriál, nemá duši, jakoby režiséři odvedli svoji práci a nazdar, což může být způsobeno scénářem a nebo nezájmem z jejich strany, či obojí dvojí, ale když se podívám na předchozí seriálovou tvorbu Marvelu, tak takový Moon Knight, je vyloženě dělaný s laskou a péčí a na tom seriálu je to vidět. Svým způsobem to neni špatný seriál, ale je dost chladný a odtažitý, takže zatímco u Moon Knighta a nebo Lokiho, sem se těšil na každou epizodu a každá epizoda, byla perfektní, tady sem spíš těšil na ty herce a jejich postavy, než na samotný seriál. Jo a ještě k tomu, že Furymu se vyčítá, že díky Skrullům dosáhl takových úspěchů a že na tom nemá žádnou zásluhu. Podle mně překacet patnáct mimozemšťanů, aby pro mně dělali černou práci, je podle mně úspěch. Vyžaduje to obrovskou míru manipulace, velké charisma a výřečnost, ono se to moc neví, ale v komiksech je Fury regulérní mistr manipulací, on byl schopen překecat několik hrdinů, aby v Sokovii rozpoutali válku. Ve výsledku můžeme být rádi, že nemáma Furyho z komiksů, protože Fury z komiksů je řezník a vlastně všichni mohou být rádi, že kope za Zemi. Je to takové mezi slabšími čtyřmi až silnějšími třemi hvězdičkami, ale bohužel tentokrát to budou silnější tři hvězdičky. Snad se Marvels povedou. ()

Ratemus

Ze začátku mě hodně bavilo stres i tempo, napětí a ta přízemnost. Hodně věcí se vysvětlilo, ale postupem času seriál začal stále více spadat do snůšek průměru, ať už v rámci dialogů, logiky nebo scénáře obecně. Celý seriál sledujeme Furyho, o kterém zjistíme i to co nechceme, chová se nějak a je přesvědčený o něčem, co nakonec sám poruší. Finále je kapitola sama o sobě. Zklamání.... ()

Chrustyn

Marvel se chtěl vrátit k jednomu ze svých nejlepších filmů a to byl Kapitán Amerika, respektive jeho druhý díl, který více než komiksovku, připomínal špionážní filmy ze 70. let. Tajná invaze se zaměřuje na Nicka Furyho a přiznávám, že jsem očekával trefu do černého. Bohužel, přestože to Sam táhne společně s partou veteránů jako Ben Mendelsohn nebo Olivia Colman, vše kolem je špatně. Příběhově nezajímavé a to, že se brzy ukáže, že kdokoliv na plátně nemusí být tím, kým se zdá, ztrácí se veškeré momenty překvapení a napětí. A to ani nemluvím o mizerné trikové a nudné akční stránce, kde jsou jen občasné náznaky profesionální choreografie. Pronudil jsem se slušně. ()

mcb

I ty nejhorší seriály z marvelovského univerza (Ms. Marvel, She-Hulk) měly alespoň nějaký koncept, Tajná invaze je však šedé, nudné a prázdné plýtvání peněz, skvělých herců a značky, které se dějově nikam neposouvá a genericky jen vrší nevzrušivé cliffhangery a fakt, že tam opravdu o nic nejde, jen o  zdlouhavě si povídající postavy ve vyprázdněných skladištích a místnostech. Gratuluji Marvelu, že konečně svou kvalitou dohnal seriály, od nichž se chtěl odlišit (Defenders univerzum od Netflixu). ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)