Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

hroubek

Krásná ukázka toho, co jde udělat s dobrou zápletkou. Vezmu to krátce a úderně, protože jsem dost naštvaný a zklamaný. Četl jsem základní příběh předlohy a ten je velmi epický. Chápu, že doslovná adaptace by z toho udělala nejdražší seriál v historii, takže ten úkrok ke komornosti a špionážní zápletce beru a přišel mi hodně moudrý. Problém je, že tvůrci vůbec nechápou jaký příběh točí a vůbec ho neumí vyprávět. Čekal jsem atmosféru a pocity nejistoty, kdy nevíte komu můžete věřit, čekal jsem thriller, čekal jsem inteligentní dialogy, čekal jsem toho hodně. A místo toho jsem dostal nudný a hloupý seriál, který vypadá opravdu hnusně. Neříkám, že všechno zde je špatné. To bych opravdu lhal. Je tady pár povedených věcí, ale upřímně k čemu to je, když vás to nebaví a víte, že to má být lepší. Další problém, který jsem opravdu nečekal jsou herci. Skoro všichni jedou na půl plynu, nebaví je to a celkově je to takové utahané, ospalé a nijaké. Takže za mě velké zklamání a radši si přečtěte předlohu. ()

JohnSmith

Tak už je mi to jasný, za válkou na Ukrajině jsou Skrullové. No, chvíli jsem zvažoval i lepší hodnocení, ale těch zbytečných prostojů a kecání tam bylo moc. Navíc mi to silně připomínalo zápletkou X-Meny. Takže Marvel vykrádá Marvel? ()

VanTom

Pomalejší začátek plány Skrullů (vyvolání globálního lidského konfliktu) dobře načrtává a hlavní padouch patří k těm prokreslenějším z multiverza, přičemž snaha o dospělé špionážní pojetí je patrná nejenom ze zabíjení i zásadnějších postav MCU. Samotný Nick Fury však nic moc nepředvádí a dlouho spíš potvrzuje, že patří do starého železa – usazený mimo dění, ženatý, za kratší konec tahající; když se v předposledním dílu efektně přerodí zpět, je už pozdě a hroutí se nejenom tajná invaze, ale od půlky i celý seriál, postupně hloupější, šťávu i nápady postrádající, navíc podivně, zkratkovitě uzavřený-neuzavřený. ()

dragon94

SPOILER Jestli mi Falcon a Winter Soldier přišel špatnej. Ať už ve smyslu nevyužití potenciálu nebo provedení. A dal jsem mu jen 2*. Tak tohle je ještě minimálně o třídu horší. Tajná invaze nemá krom docela fajn pilotu absolutně nic co nabídnout. Postava Furyho nemá nic co nabídnout. Seriál je plný dlouhých nezajímavých a předvídatelných rozhovorů, které vlastně k ničemu nevedou. S přibývajícími epizodami je na každém kroku čím dál tím víc absurudních nesmyslů. Korunku tomu dává důvod proč si Fury nezavolá na pomoc žádného Avengera. Jde sice o potencionální 3. světovou válku, všichni jeho spojenci zemřeli, Scrullové mají superschopnosti, na zemi jich žijí miliony, jsou v přímém okolí prezidenta, ale ono je to osobní, a tak musí Gravikovi čelit sám. Až na to, že nakonec vlastně ne.  Hrůza 1* 20% asi za herce.. ()

drackula

Označiť tento seriál iným prívlastkom ako nevyužitý potenciál sa asi nedá. To, že to má s predlohou pramálo spoločné riešiť nechcem, keďže mi na tom fakt nezáleží, ale pachuť šedého priemeru vadí. Asi neexistuje látka, ktorá by mala väčší špionážny potenciál, ale čo z toho, keď jediný špión tu bol Fury a aj to unavený a bez energie. Boli tu samozrejme aj zaujímavé postavy, dobré momenty, ale nič, vďaka čomu by tento seriál unikol z vôd priemeru. A to je veľká škoda. Disney plus ()

Maynard.

Není pochyb, že Marvel má nejlepší roky svýho života za sebou. Nebo nevím co by se muselo stát, aby se dostal znovu na výsluní, a mě to mrzí. Tenhle seroš sem si nemohl nechat ujít, je to o Furrym, což je pane šéf. A jo, já sem naprosto spokojenej, spfouknul sem ho během pár dnů jako svíčku, a líbí se mi, že vlastně i skončil, sice teda happy endem, ale nebudu další rok čekat na další série, který se povlečou až do posrání. Furry je chytrej týpek a tohle je hodně chytrej seroš. Akorát mi trochu není jasný takle nízký hodnocení... ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy. Prečo? Za prvé. Totálne mrhanie potenciálom zúčastnených hercov. Dostať do seriálu, nie filmu, ale do seriálu mená ako Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Martin Freeman a samozrejme aj menej známe, ale na druhej strane z Marvel Univerza tie lepšie ako Cobie Smulders či Don Cheadle a urobiť s nimi to, čo sa s nimi urobilo, to je na facku. Nie pre Ali Selima, už som čítal, ako štúdio do toho zasahovalo, ale vedenie Disney a Marvel sekcie začína fungovať podobne ako idioti vo Warneri a konkrétne DC sekcie. Inak tie úmrtia, tak to teda zabili potenciál dvoch daných hercov aj postáv inak, to by som nečakal ani v najhoršom sne. Za druhé. Toto bolo Secret Invasion? Veď to z komixu prebralo len názov a Skrullov a to je asi tak všetko. Toto mala byť vec, ktorá mala mať tri fázy, podobne ako s Thanosom a po XY filmovh v tretej fáze sme mali dostať dvojfilm Secret Invasion. Toto je totálne zabitý potenciál danej látky. Za tretie. Je pekné, že sme sa o Furym dozvedeli dosť vecí zo súkromia, ale načo to komu bolo? A ak to tam nasilu chceli mať, tak nemali urobiť posledné časti polhodinové, ale dlhšie, aby to nebolo len o vate, ale aj riadnej akcii, aj keď komornejšej. Záver bol uponáhľaný, až to zabolelo. Vizitka a potvrdenie toho, že v Disney a Marvel sekcii fakt momentálne sedia arogantní idioti a diletanti, ktorí si myslia, že nech urobia čokoľvek, tak len značka Disney a Marvel je zárukou veľkých prachov a veľkých zárobkov. Omyl vážení, to neplatí už také tri roky, takže je načase sa spamätať, inak padnete do takých sračiek, že budete ťahať druhú-tretiu ligu v komixoch a predbehne vás aj TV produkcia omylom poslaná do kín ako Blue Beetle. ()

666Carnage

Celá tajná invaze se hodně liší od komiksové verze. Zde se spíš jedná o teroristický thriller. Není to špatná série a něco bylo i dobře zamýšleno, škoda jen toho finále. To byl zajímavý nápad na papíře, ale když jsem na něj koukal, nepřišlo mi to úplně dobrý a hlavně nevím co s tím mají v plánu dál. Samuel už je starší, a tak se mu scény podřizují, i tak je to furt borec. Marvel ty seriály jede na půl plynu a vždy to nějak ke konci voře. Přitom mají super předlohy, herce a prachy na produkci. Tohle není nejhorší seriál, ale čekal jsem asi něco víc ještě od takové předlohy, jako je Tajná Invaze. 65% ()

Hanys_

Pár momentů fain (finální bitka, konce dílů v první půlce série), ale jinak promarněný potenciál na skvělou špionážní sérii. 4.5/10 ()

Orthank

Veľmi slabé 3 hviezdičky. 5 časti sa rozohráva akási špionážna linka so zaujímavou zápletkou okolo svetového konfliktu, ktorá sa úplne nelogicky až primitívne vyrieši v jedinom ppdpriemerne dlhom finále, ktoré je tak skratkovité až je smiešne. Práca s Furyho osobným životom síce mierne osvieži jeho charakter, no celý seriál zostáva len na úrovni výčitiek premárnených rokov manželstva. Tak trochu zbytočná záležitosť, avšak z hľadiska ppzerateľnosti konečne niečo normálne v rámci.l MCU produkcie posledných rokov. ()

Litvicek

Jeden z nejzbytečnějších seriálů vůbec. Proč to u některých seriálů jde a u některých ne? Co epizoda, to průměrnost. Pozitivní je, že se v průběhu sérii zkracovala stopáž a tím i moje utrpení to sledovat, protože upřímně řečeno, nebavil jsem se. Zlomek světlých momentů mi nevynahradí zabitý potenciál, který to mohlo mít. Film by byl lepší, I guess. Furyho nedůstojný pobyt na televizních obrazovkách nám dodá pocit, že měl radši zůstat ve Vesmíru. ()

Sunny.69

Chtěla jsem tomu dát alespoň dvě hvězdy, ale... Tohle mohl být tak dobrej námět, tak dobrej seriál, kdyby to někdo takhle neodfláknul. Kdyby se v MCU vykašlali na točení zbytečných seriálů (jako byla She-Hulk a podobný nesmysly), a věnovali se pořádně něčemu, co má opravdu potenciál, mohla z tohohle být fakt super věc. Škoda, že to někdo takhle zkazil. A mimochodem, na první a poslední díl došli peníze i lidi? Že to bylo všechno tak trapně laciný, a akorát znechutilo pozorující. ()

Batahst8

5/10. Tak on to ten Marvel zase podělal a z komiksového nápadu za milion dolarů (i když v trošičku okleštěné verzi) udělal pouze fajn jízdu. Jako dokud jsem neuviděl první díl, tak jsem si říkal, že kdyby to byla fajn jízda, tak bych byl hodně spokojenej, jenže pak jsem viděl první díl, který mě odpálil. Mělo to skvělou atmosféru, parádní dialogy, vcelku dost hravou režii, kurde zajímavý příběh a hlavně emoce. No, ale pak přijde půlka seriálu a všechno, co do té doby seriál budoval a co mu tak šlo, se začne bortit, zmizí v podstatě všechny intimní dialogy a na všechno se začne spěchat. A to celé vyvrcholí v totálně trapném digitálním finále, které vůbec nedává smysl. Co se týče postav, tak Fury s Talosem májí geniální chemii (dialog mezi nimi na začátku druhé epizody ve vlaku je nejlepším dialogem MCU), Emilia Clarke je totální missed cast, Kingsley Ben-Adir se sice snaží aby jeho záporák byl nějak zapamatovatelný jenže scénářem je jeho záporák naprosto prázdný, no a Olivia Colman si to neskutečně užívá a ten její britský přízvuk je libovej. Seriál nakonec skrz tu první půlku dopadl fajn. ()

Saur.us

Nick Fury - cesta k důchodu. Rozlučka nedopadla úplně zle ale kvůli předchozím seriálům Wandavision a Loki nemůžu víc než takhle. Za O. Colman a její ředitelku tajné služby bych nejraději přidal hvězdičku. ()

SidneyP

Nene, už při recenzi předposledního dílu jsem říkal, že jim podobný neduhy dál snášet nehodlám, a to se promítne i do finálního hodnocení. Je to přesně tak, jak jsem napsal, dovolím si citovat "...První díl hype, cliffhanger - několik dílů nuda - předposlední díl zase příslib velké bitvy na závěr - závěrečná bitka, která není zdaleka tak dobrá, aby stihla vylepšit skóre celého seriálu." A uhod jsem to správně. Marvel prostě už neumí točit dobrý věci, nevím, kde je problém, ale kdyby seriál měl jen 3 epizody, tak to vyjde úplně na stejno. Nastavovaná kaše, nuda, šeď. Prý Tajná Invaze. Hovno na zdi maximálně. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)