Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

Agraynel odpad!

Je to čistááá tragédia. Každou chvíli se snažim dát tomuhle "novému" Marvelu šanci a skoro vždy je to chyba. Zpracování efektů, je na tak špatný úrovni, že škoda mluvit. Všechny díly na tom šetří, aby pak nejvíc efektů narvali do posledního dílu, ze kterýho vzniknul tak neskutečnej paskvil, až těžko uvěřit. Samuel L. Jackson ani Emilia Clarke tohle prostě zachránit nedokážou, ať se snažej sebevíc. Fury se tady promění ze špičkovýho taktika na nejdřiv psychicky zlomenýho taťku, z něhož se postupem času začne stávat dost slabší variace Ramba, jako sorry to ee. Zbytečně (fakt šíleně zbytečně) tu umřou 2 známé postavy (spoilovat nebudu) a ještě k tomu to, jak zemřou, je tak smutně zpracovaný, že jsem se tý neschopnosti až musel smát. Celkově tajná invaze působí jako Agents of S.H.I.E.L.D., ale v porovnání s agentama znatelně pokulhávající verze plná nedostatků. Ve výsledku jde teda o šíleně podprůměrnou slátaninu, kterou rozhodně nedoporučuju. ()

BORKLASER

Co si budem....měl jsem rozhodně větší očekávání tak či tak je to dobrej seriál....jen vše bylo strašně uspěchané a rozhodně bych byl radši kdyby to mělo třeba 12 dílů klidně i víc...takhle se muselo vše nacpat do 6 dílů.Každopadně jsem rád za tenhle seriál jelikož na MCU už jsem sice zanevřel ale občas tu máme světlé chvilky. ()

Jemes

všechno dobrý, až na ten konec, který byl uspěchaný a dost nepěkného CGI. vše to táhlo hlavně dobrý scénář a některé herecké výkony, což bylo fajn po delší době u Marvelu, ale škoda toho konce. ()

ricmont

Tajná Invaze je něco co MCU už dávno potřebovalo. Seriál který více než na superhrdinskou akci sází spíše na komerční konverzaci. A je skvělé vidět Marvel občas i když jen maličko vybočit z jejich už několika let staré šablony. Škoda že to přišlo tak pozdě. ()

PlaCzech

Promarněná příležitost. Tohle si měli schovat na samostatný film, na to že slibují že nevíte kdo všechno může být Skrull, tak kromě první epizody s tím nedělají absolutně nic zajímavého. Nevím, v poslední době mi přijde že Marvel má až moc volných rozjetých linek a nijak je neřeší. ()

imaginer21

Tajná invaze v rámci MCU působí už jen jako náplast na ránu po píchnutí špendlíkem. Víte, že to celkem pomůže zahojit ten píchanec, ale vlastně není potřeba takové péče. A reputaci Nicka Furyho to spíš jen uškodí. Skrullové mi nepřišli zajímaví ani před Infinity War/Endgame, zvlášť po tom, co tu respekt vyžadující auru kolem hlavy tajemného vysoce postaveného geroje Nicka Furyho zhaslo podivmě humorné vysvětlení okolností jeho janžižkovského zranění. Čekal jsem, že Fury bude ostřílený veterán, který si prošel kdesčím, aby nakonec jako zásadní zářez ve své kariéře uznal sjednocení Avengers, ale ač se snaží Samuel Jackson sebevíc, ta postava Furyho ve mně žádný přirozený respekt nevyvolává. V Tajné invazi tak máme zdánlivě démonickou rasu a zdánlivě nas*anýho důchodce outsidera a všechno se to tak vleče, že i Big Lebovski (nebo jeho thorovská verze v Endgame) by rozvířil brilantnější akci. Invaze tak dává smysl jen jako nutná vyplňovačka mezi od domova dalekým Spider-Manem a nadcházejícími holkami Marvelkami. Ovšem bez jakéhokoliv osudového tahu na branku a s těžce nevyužitým castingem. Kdyby se tahle scrullí epizodka vložila jako dvacetiminutovka do dalšího Furyho filmového dobrodružství v rámci stávající MCU fáze, asi by to sklidilo mnohem větší ovace než vesměs zbytečný seriál. Je vidno, že MCU se v tom od Endgame (či krátce po něm) už jen plácá ve snaze utáhnout to se svými fanoušky ještě další desítky let. Ale cukrovinky, na které studio lákalo své lačné zákazníky, pomalu ale jistě docházejí. ()

jjjerry

Celé to táhne Samuel L.Jackson. Skvělá je Sonya Falsworth, ta tomu dodává reálnost, autentičnost. LInka Scrulls mě spíše nudila. ()

F2003F

Fakt obrovské sklamanie a veľmi premrhaný potenciál. Kde do tohto natrepali tých údajných 212 miliónov?? Extrémny prešľap. Zobuďte ich prosím vás niekto už lebo ešte snívajú z úspechu Endgame. ()

Tomko87

Mal som nádej že po tých hovadinách čo zo seba dostal Marvel za poslednú dobu bude toto ten maják. No výsledok je 50/50 Koncept i keď na 95% ohlodaný oproti predlohe je super, len to prevedenie je proste nudné Nuž Winter Soldier 2 sa nekoná. ()

misiaq

Vzhľadom na rozpočet mi to prišlo veľmi lacné, niektoré repliky by napísal lepšie aj Ander z Košíc, CGI úplný lowcost, rozbeh pomalý a finále slabučké. Čo hodnotím pozitívne je postupuné dávkovanie napätia, rozpletanie zápletky a vývoj postavy Nicka Furyho. Politickú zápletku a jej potenciál bol ale slabý, očakával som viac nasadenia replikantov v deji. Ben Kinglsey Adir junior a jeho stvárnenie Gravika tiež nebolo príliš presvedčivé. Zapadá to do najnovšej fázy MCU a úroveň si držia veľmi nízko. Moje hodnotenie je medzi 2 az 3* NIektoré časti boli ale vydarené, preto dávam 3* ()

Scaevola

Aby toho průměrného materiálu nebylo dosti... MCU se konečně vydalo správný směrem, respektive kousek se vrátilo, a pak vyšláplo kupředu. Jenže Nick Fury byl vždycky podpůrnou postavou, která ostatní spojovala, a nejzábavnější bylo, když jí člověk neviděl pod ruce. Tady by měl sice vést, ale místo toho ho scénář neustále nutí opakovat, že se něco změnilo a že už je starý a zamilovaný. To ale nikoho nezajímá, protože se kvůli tomu nedostává na přestřelky s mimozemšťany a špiónské konspirace. Scénář mne zklamal - vábil na temné dobrodružství, během něhož nebude možné věřit nikomu a ničemu, a několik uvodních úmrtí vypadalo nadějně, leč již během druhé epizody vykrystalizovalo, kdo na jaké straně stojí, a šlo jen o to, kdo se s kým porve a jak. Nadšení se rozplynulo a i oněch průměrných 36 minut bylo k závěru moc. A když k tomu přičtu slabší herecké výkony (E. Clarke snad ani jednou nepohnula brvou a pan hlavní záporák na tom není o moc lépe) a levnou výpravu, příliš nadšení nepociťuji. ()

P_Neubauer

Bojím se že to má jako celek trochu nenaplněný potenciál. Jako filmový event to mohlo být zajímavější, ale chápu že se penízky šetří na jiné eventy. I přes to se ale jedná vedle Lokiho a toho vlkodlaka o to nejlepší co nám MCU na Disney+ nabídlo. 8,5/10 ()

Rogamko

Marvel filmy mám rád, aj keď poslednú dobu sú také aké sú, to isté sa týka seriálov. Tento seriál ale je výnimka. Bavil mal od prvej po poslednú časť. Bolo to predsa trochu iné a to bolo fajn. Nick Fury sa vráti na zem aby dal do poriadku Skrullov ktorý za pomoci Gravika si chcú podmaniť svet tým že vyvolajú vojnu. Seriál je podľa mňa iný tým že je dosť tajomný, neviete kto je dobrý a kto zlý, komu môžete veriť a komu nie a to je na tom to super, veľmi som rád že Nick Fury je skoro až do poslednej časti totálne bezmocný a nevie čo má robiť v takejto situácií sme ho ešte nevideli. Je pravda že posledná časť a veľké finále mohlo byť lepšie najmä súboj Gaya vs Gravik ale tak prižmúrim oko trochen. Kiež by boli aj predošlé seriály takéto,teda aspoň trochu podobné. Ďalší film nám príde Marvels tak som zvedavý či tam bude spomenutá táto invázia aj keď nejako sa tohoto filmu obávam že Marvel zas vyhorí. Čo sa týka efektov CGI tak to nejako netreba komentovať občas to bolo okej a občas také však viete aké. Dúfam len že Nick Fury bude ešte dlho v plánoch Marvelu lebo je to jedna z mála postav ktoré sú tu od začiatku a som tomu rád. 7/10 ()

SamGee

Štvrtá a začiatok piatej fázy Marvel Cinematic Universe sa kolíše na kvalite – buď produkuje  instatné hity (Spider-Man: No Way Home, Loki, Strážcovia Galaxie 3) alebo slabšie počiny (Black Widow, She-Hulk, Ant-Man 3). Kam patrí špionážna miniséria Secret Invasion?   Agent Nick Fury (Samuel L. Jackson) sa vrácia na planétu Zem, aby zabránil invázií Skrullov, mimozemšťanov meniacich sa na kohokoľvek. Počas invázie si musí Fury dávať pozor, komu veriť, spolupracovať s nebezpečnými ľuďmi a utvrdiť si status quo.   Synopsa o votrelcoch inflitrujúcich sa do ľudskej spoločnosti nie je žiadnou novinkou. Čo však kvitujem seriálu je solídna práca s témou terorizmu a narastajúcou paranojou. Zároveň, rozoberá do hĺbky činy a motívy jednotlivých postáv, od Furyho, cez jeho spojenca Talosa,  (Ben Mendelson), teroristu Gravika (Kingsley Ben-Adir) až po rebelku G’iah (Emilia Clarke). Všetko ide po masle až do poslednej epizódy. Z môjho pohľadu je nedoťiahnutá, prepísknutá a  vyznieva do prázdna. Keby ju  rozširili o 1 - 2 epizódy, pôsobila by údernejšie.    Celý seriál sa opiera o herecké výkony.  Samuel L. Jackson a Ben Mendelson úžasne stvárňujú pochybujúcich protagonistov, antagonisti Gravik-plukovník Rhodes (Don Cheadle) pôsobia presvedčivo vďaka rétorike a Priscilla (Charlayne Woodard), manželka Furyho, poľudšťuje hlavného hrdinu. Emilia Clarke a Olivia Coleman podávajú slušné výkony, ale ich postavy sú nedostatočne využité.    V špionážnych príbehoch nesmú chýbať akčné scény a  Secret Invasion ponúka mnohé. Hoci  nie sú svetoborné, neboja sa pritlačiť na pílu. Popri akcií vynikájú dramatická hudba Krisa Bowersa a prostetické masky Skrullov. Počítačové triky však zlyhavajú vo finále, keď postavy kopírujú bojové chmaty Avengerov. Namiesto toho, aby CGI pôsobilo uveriteľne, vyzerá umelo.     Najnovší seriál Marvel Studios trpí vadami keď je reč o slabom zakončení seriálu a premrhanom potenciáli ženských postáv. Našťastie, divákom ponúka poriadny špiónsky seriál, pri ktorej si môžu užit herecké čísla a napínavú akciu.    Príbeh, napätie: 7/10, Finále: 5/10,  Herci: 8/10, Hudba, akcia: 7/10, CGI: 6/10, Masky: 8/10, Celkovo: 7/10. ()

Martin86

Za mě super. CGI hlavně posledního fightu je samozřejmě špatné, ale to mě neodradí v tom, abych dal 5/5. Jen tak dál, snad to touto sérií nekončí :) ()

Predator77

10 procent, No je hezké že nám marvel chtěl konečně nabídnout něco jiného než ty jeho klasické omalovánky pro děti a jo tenhle seriál to svým způsobem nabídne, tak tu máme méně humoru méně akce a  hromadu dobře napsaných dialogů bohužel pro mě dost s nezajímavýma vedlejšíma postavama jako jsou nick fury, talos nebo marie hillové a i když my ve filmech s ostatníma hrdinama nevadily tak tady mě vyloženě sraly a nezajímalo mě co s nimi bude navíc jsem nepochopil proč tak velký komixový event jako je tajná invaze kde v komixech máme tři prdele super hrdinů kteří se s touhle hrozbou musí vypořádat a mají skutečně co dělat tak tady máme jenom nicka furyho s talosem proti tisícovkám skrullů a člověk si řekne sakra vždyt nemají ani nejmenší šanci tohle vyřešit ale bohužel pokud čekáte nějaký logický závěr tohohle seriálu tak toho se opět nedočkáme a místo toho se na konci všechno rychle vyřeší jedním pitomým cgi fightem a je konec a vy jenom koukáte na obrazovku a říkáte si že to bylo celé jenom ztráta času což tenhle seriál bohužel je !!! ()

marekspanel

Jeden z nejlepších MCU seriálů. Celý to táhne samozřejmě Samuel, ale je to víceméně dost o něm, takže v pořádku. Postava Olivie Colman mě dostává s jejím podáním do kolen :D Jediné, co to sráží dolů, je náznak zamotávání historie, skrull mohl být kdokoli, tak teď si tam můžou zpětně dohodit, co se jim zachce a udělají v tom bordel jak se všemi těmi multivesmíry. Taktéž postava s DNA všech hrdinů otvírá zbytečně moc možností a sama o sobě je ale nezajímává. Emilia Clarke nemá to charisma jako měla v GOT, působí staře, přitom není.. podle mě stejný přešlap v obsazení jako u Brie Larson. ()

Heywood

Už dlouho mě nic ta nenudilo. Kterak se ještěři chtěli zmocnit země, ktrýmžoto bránili jiní ještěři, kteří se v lidské podobě chtěli asimilovat. Narážka na to, jak jsou rasy obecně nesnášenlivé sice byla trefná, ale stejně tak otázka asimilice představuje problém, který seriál nastínil, ale život jeje řeší stále a špatně. Stačí se podívat do USA nebo EU, aby bylo jasné, že to nemusí být zelení ještěři, aby problém byl na stole, byť se politici tváří, že není. Ostatně Hitler se také nezdál být zpočátku problémem. Ačkoliv seriál natočili herci velmi sympatičtí, CGI efekty jsou výborné, roztahanost děje, dětinské útoky (na prezidenta např.) všepřítomnosti padoucha a herecky vyhořelá Emilia Clarke to posílaly dolů a dolů a dolů. Marně jsem hledal, co by mě zaujalo. Za 20% a více mi ta bída nedala. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)