Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

Zackk

první a poslední díl byly strašné, hloupé a obecně nejspíš důvody proč seriál lidé tak odsuzují. ty ostatní díly však byly poměrně dobře vymyšlené a hezká limonáda stylu marvel které krom neustálého opakování stejných už viděných a zažitých věcí není moc co vytknout. je škoda že to celé dojebali tím že nějakej genius nějakým způsobem získal dna VŠECH hrdinů co se kdy objevili na plátne marvel a dokázal je absorbovat, to je zkrátka kokotina. škoda ()

Updated_Cake

Nedá se moc říct, že by to byla pecka nebo něco kvalitního, ale tak strašné, jak hate předestíral, to taky není. Marvel sjel ze stezky po Infinity sáze a je to vidět, ale tohle je ještě relativně v pohodě v rámci toho, co momentálně tvoří. Jen doufám, že tohle nezůstane někde stranou jako zapomenutá linka a bude se s tím pracovat třeba ve filmech, jinak ten seriál bude skutečně k ničemu. ()

Pythonator

Vata, nuda, šeď a zbytečné žvanění vyvrcholené oplzlým olizováním hnusné reptiliánky (pozor, v rámci multikulti politiky už nestačí tvořit černošsko-bělošské páry, musíme přitlačit na černošsko-plazí páry!!!). Nejslabší Marvel seríál má vlastně výhodu, že není tak dlouhý. Pár půlhodinových epizod dá dohromady nějaké 4 hodiny, což by se dalo prostřihat na normální film, takže je zde použití seríálového modelu opět nelogické a jde jen o prvoplánovitě vytvořený projekt na ždímání lidí v té jejich trapné internetové platformě, která potřebuje moc seriálů, aby lákala platit. Bohužel i po prostřihání této nudné sračky by bylo stále poznat, že kvalita je tak nějak jinde, tak nějak na televizní úrovni a daleko od velkofilmovitosti MCU. Přesto Targaryenovic Danča potěšila a špionážní zápletka místy nenudila tak moc, takže se na to dalo dívat. Osobně bych radši viděl více toho sci-fi, více toho vesmíru a nadpřirozena a méně toho špionážního thrilleru, ale aspoň tam byly ty vytuněné schopnosti všech Avengerů, které to jako jediné pořádně propojovaly s fantaskní komiksáckou ságou MCU. Jo a ta paní z britské MI6 byla vážně zábavně britsky suchá. ()

CheeseFigure

Z oznámenia tohto projektu som nebol moc potešený. Nick Fury stvárnený Samuel L. Jacksonom vo vlastnom seriáli? Tak to teda hej. Ale má to byť spracovanie Tajnej Invázie? Prečo som sa netešil? Lebo by som skôr uvítal klasické špionážne dobrodružstvo, kde Fury ide proti ,,normálnym“ (tak to v rámcu MCU ide) ľudským megalomanom, než proti mimozemšťanom. Proste taký seriálový Winter Soldier. A za druhé mám pocit, že Tajná Invázia by viac fungovala ako film a vyvrcholenie niektorej fázy. Keď som si ale pozrel prvý diel, tak tieto pocity zmizli. Seriál má atmosféru Winter Soldiera a podobu meniaci Skrulli sa perfektne hodia do špionážneho trileru, v ktorom neviete komu veriť a svet sa ocitá na okraji tretej svetovej vojny. Mimozemšťania meniaci podobu možno nie sú naoriginálnejší, ale komu to vadí? Sú v komiksoch, tak prečo ich nevyužiť? Dej ma bavil, mám rád špionážne trileri so všetkým, čo k tomu patrí – cestovanie po svete, paranoja, nedôvera, minúty odtikávajúce do armaggedonu. Nick Fury je sympatický charakter (čo nám predviedol už vo filmoch) a s Talosom majú dobrú chémiu. Bavilo ma sledovať toto duo. Ostatné postavy, ako G´iah a Falsworth potom túto dvojicu pekne dopĺňajú. A body za jednu vec, ktorú má tento MCU seriál lepšiu, ako zvyšné MCU seriály (nerátame tie z Netflixu) – zloducha! Totiž predchádzajúce seriály buď zloduchov nemali, mali ich akurát tak v závere, alebo ich mali zle napísaných. Gravik nespĺňa ani jeden z týchto bodov. Je nám predstavený pekne na začiatku a jeho charakter ostáva konzistentný (nie ako v prípade tragickej Flash Smasher). Jedná sa o krutého, bezcitného, genocídneho mimozemšťana, pri ktorom ale chápeme jeho motivácie. Bavilo ma ho sledovať. Bodaj by sa viac MCU seriálov inšpirovalo a dalo nám záporáka aspoň na podobnej úrovni. Koniec série trošku prekvapil a som zvedavý či a ako na to tvorcovia naviažu. (SPOILER: Páči sa mi, že G´iah získa všetky superschopnosti a hneď ich vie bez problémov ovládať. Samozrejme, bolo to treba pre záverečný CGI súboj, ale i tak ma to mierne zarazilo. Jaj, vlastne ona to je silná ženská postav. Len vtipkujem, neurážajte sa hneď. KONIEC SPOILERu). A na záver by som ešte (ne)rád dodal, že úvodné titulky ma nebavili, nepáčili sa mi. Tajnej Invázie som sa, vďaka reakciám na internete, obával. Čakal som zlý odpad, ale ostal som milo prekvapený. Za mňa fajn mix špionážneho trileru a sci-fi o mimozemskej invázií s fajn postavami. ()

Tom10000

Seriál, v němž se sice nic moc nového nedozvíme, ale přesto ho neuškodí "smlsnout jako jednohubku". V mém případě jsem mu věnoval tři večery. Zkráceně mohu poznamenat následující: 1) jedná se o rozšíření Furyho příběhu, v němž se dozvíme o jeho ženě, již má, ale která není nikým jiným než Skrullkou. 2) dozvíme se o postavě Gravicka, jehož se Fury ujal, ale následně se proti němu vzbouřil spolu se skupinou dalších radikálních členů svého mimozemského rodu. 3) podíváme se do (umělého) Ruska, konkrétně do Moskvy, kde zemře Hillová, blízká kolegyně Furyho, a to poměrně zbytečně. 4) seznámíme se s Thalosovou již dospělou dcerou G´aiou, hranou známou herečkou Emiliou Clarke (Hra o Trůny coby Daenerys Targaryen) a která se zpočátku přiklání ke Zlu, dokud nepochopí, kde se její skutečné místo. A dokud opět nezaváhá. A nakonec za 5) umírá Thalos. Nic více zde nečekejte. Jistě, pár vtipných scén se zde dá najít. Kdo má rád Avengers, a především Furyho, rád se podívá na pokračování své oblíbené postavy. Popláče nad smrtí jeho přítele, užije si Emilie. Avšak toť skutečně všechno (...). Opravdu, nedávejte si mezi díly pauzu, není toho zapotřebí. Výkony zde předvede jen Samuel L. Jackson a známá herečka, avšak nikdo jiný. Thalos se zdá býti zmantený, agent Rogers v jiné kůži (určitě mu napsali na tělo trochu humoru, aby okouzlil, ale ten se jeví dost průhledně). Gravik křičí, vychloubá se, ale je v podstatě bez skutečné záporácké duše. Furyho žena není absolutně zapotřebí, přebývá. A všichni další nezmínění s ní. 55 procent. Doporučuji, ale jen pro opravdové fanoušky Marvelu. ()

MatyRock

Ukázka toho, jak by vypadaly MCU projekty bez větších superhrdinských jmen s přízemnější zápletkou. Samuel L. Jackson opět splynul s rolí, Ben Mendelsohn s ním tvoří skvělé duo, ale samostatně už je na tom o poznání hůře. Nové postavy jsou v pořádku, však nikterak neohromí. Oceňuji chytře napsané dialogy, realističtější akci a nečernobílé vyobrazení postav. Naopak mě mrzí slabší scénář, u kterého by stačilo málo a mohlo jít o mnohem napínavější, zajímavější, chytřejší podívanou. Obecně mám pocit, že Disney spoléhá jen na postprodukci a na preprodukci vyloženě kašle. Možná, že i díky tomu někdy návaznost scén nedává smysl a cestování napříč světem je běžně v rámci dvou střihů. Klobouček však musím smeknout nad omlazováním postav, které vypadá mnohem lépe než třeba v nejnovějším Indiana Jonesovi. 7/10 ()

tein

Toto je krasna ukazka toho, ze fanousci MCU jsou shopni pozrit cokoliv s timto logem, a prave proto uroven MCU serialu ale i filmu rapidne klesa. Dle poctu hodnoticich, jez u kazdeho dalsiho dilu klesa, lze videt, ze asi jen opravdovi skalni fanousci dokoukali tento serial cely. Vetsina to ocividne vzdala hned po prvnim dilu, na ktery byli asi mnozi zvedavi po tech prisernostech jako She-Hulk, Mrs. Marvel atd. Toto je jen o fous lepsi ale stale neuveritelne stupidni a nezazivne. Toto je tak hloupe, ze by to jako film do kin totalne propadlo, a tak to radeji roztahali na 6 dilny online serial pro zarputile konzumni fanousky, coz je jiste lepsi format pro takovou hovadinu, ale stale je to hruza des bes, u ceho bude kazdej s aspon spetkou rozumu a vkusu neskutecne trpet nebo se priserne nudit a casto se chytat za hlavu. P. S. je vtipné jak mají stále Amíci z Rusáků naděláno v gatích 😀 ()

MarekTulen

Tajná invaze ukazuje že Marvel umí udělat dobrý seriál a že všechno dneska u nich není propadákem. Má to hodně chyb, u kterých se možná i chytíte za hlavu, ale v jádru je to parádní seriál s nadupaným příběhem, akcí, postavami a nebo i plný nápady. Nevím proč ale lepší metodou mě připadá to celé zkrátit do delšího filmu, slupnout to jako jednorázovku a v kině si to prostě užít. ()

SavagerXx

Myslel jsem že dostaneme špionážní drama plné plot twistů a paranoidních linek kde nevíte kde kdo a jak a nakonec teda celkem průměr. Naprosto všechno co se v seriálu stane je předvídatelné. ()

Kesinka

Konečně jeden z koukatelných seriálů od Marvelu. Trochu snesitelný byl ještě Hawkeye, ale zbytek nestál fakt za nic. Tohle je konečně trochu rozumné dílko. Nehraje si na žádnou něžnost, nehraje si na to, že všechno vyřeší superhrdinové, což je vcelku příjemná změna. Krom toho odkrývá Furyho v rovině, ve které jsme ho doposud neviděli - potýká se s vlastním stárnutím a smrtelností. Emilia Clarke je sice hezká, ale zářný výkon zrovna nepředvádí. Zato Olivia Colman mě příjemně překvapila, oproti Koruně má zajímavý šmrnc. Mě prostě bavila. Suma sumárum - jasně, mohlo to být propracovanější, ale v zásadě - nejsem zklamaná, spíš mile překvapená. ()

Dannyss

Po delší době alespoň trochu povedený Marvel seriál, který nabízí zajímavé momenty, zvraty, ale hlavně výborně zpracované dialogy. Nicméně by mu prospěly epizody navíc, alespoň dvě. Poslední dvě epizody totiž berou děj poměrně velkými skoky a mírně tak kazí dobře rozjetou sekvenci událostí a celkový děj, který však nenabízí žádné převratné novinky. 6,75/10. ()

Duffman 97

Nad průměrností a hloupostí většiny MCU seriálů skřípu zuby. Naplno mě bavily vlastně jen WandaVision a Loki. A teď Tajná invaze. Tenhle velký seriálový event se vcelku povedl. Jistě, o žádné dechberoucí dílo ani druhého druhého Kapitána Ameriku se samozřejmě ani tentokrát nejedná, ale o nadprůměrnou podívanou nakonec ano. Žádná přehnaná očekávání jsem přirozeně neměl, ale vzhledem k tomu, v jak příšerné formě jsou v posledních dvou letech všechny marvelovské projekty ( krom třetích Strážců ), jedná se o malinký zázrak, který mohl dopadnout mnohem hůř, ale samozřejmě i lépe. První tři díly přinášejí funkční špionážní thriller se skvělou komorní atmosférou, výtečným Jacksonem a neméně skvělým Donem Cheadlem, jehož Rhodey má konečně taky pořádný prostor. Dojde na velmi sympatické strefování se do Slovenska a osobně mi přišly náramně vhod také absence jakýchkoliv větších akcí a s naprostým nadšením jsem hltal každý dialog u stolu či jiného kusu nábytku. Výborně fungovala i práce s postavami, paralela k současnému Rusku a dění na Ukrajině a herci měli co hrát. Tedy s výjimkou Olivie Colman, která je jinak naprosto vynikající vždy a všude, jen tady je tak nějak do počtu. Veškerou mainstreamovou komiksovou tvorbu posledních dvou let i svou naprosto průměrnou komiksovou inspiraci Tajná invaze hravě strká do kapsy a náramně sympatická podívaná pak vrcholí čtvrtým dílem, fantastickou konverzační záležitostí, které (až na tu akci) nemám prakticky co vytknout. Jenomže po čtvrtém díle následují ještě další dva a seriál navzdory krátké stopáži jednotlivých kapitol ztrácí tempo i kvalitu. Finále je nepříjemně a nehezky uspěchané a nakonec dojde i na generický nezáživný digibordel, jemuž se seriál až dosud vyhýbal. A je to náramná škoda, protože kdyby poslední dva díly nebyly tak odfláklé, šel bych s hodnocením možná výš. Tajná invaze přesto zůstává dílem, které nejen, že mě svou existencí neotrávilo, ale na které budu rád vzpomínat, neboť mi u něj po opravdu hodně dlouhé době nepřišlo na mysl, že veškeré MCU je už jenom absolutní ztráta času. Není. Mouchy má velké, ale nebál bych se ho velmi opatrně označit za skvělé - nebo alespoň za příjemné, nelze ovšem nesouhlasit s většinovým názorem - jako celovečerák nebo naopak ještě sevřenější a delší drama by výsledek byl lepší. A možná by i stačilo, kdyby diváka zaskočila paranoia z pomyšlení na to, kdo je kdo a komu věřit. Tou jsem netrpěl. Chyba. 7/10 ()

LEFTFLANK

Ale no, nebolo to také hrozné :D vážne, od údesu Shehulk je to o parník lepšie. Na druhej strane po traileri som mal vyššie očakávanie. Zvlášť pri zmienke "možno to bude ako Winter Soldier". No nie je. Zhruba v čase vyjdenia Guardianov 3 do kín som si dal celé MCU okrem serošov v čo najkratšej dobe a dalo mi to teda zabrať aj keď som mal na to dosť času. Takže sa mi to teraz celkom hodilo pri pozeraní "snahy vrátiť MCU tvár". Nestalo sa tak a už sa to nikdy nepodarí. Nato zašiel Marvel až príliš ďaleko. Nemôžem si pomôcť ale pomaly začínam vidieť paralelu s X-men ságou. Už je toho materiálu toľko, že sa v tom začínajú ľudia (normálny nie nerdi) strácať. A hlavne to neustále dovysvetľovanie udalostí, lebo niekto bol strašný génius a začal s prequelmi a zabudol, že niektoré záležitosti sa budú biť s tými súčasnými. Ako píšem - X-meni. Inak už pri vypustení C. Marvel som považoval vypustiť Skrullov do univerza za nešťastné a výsledok vidíme. To, čo bolo načrtnuté v SI je len špička ľadovca v chaose, ktorý môže nastať. Skombinujte to s Multiverzom a máte z toho "Havluv guláš" viď Jijko ()

ENDGAMEBOY

Tenhle celej seriál byl o něco lepší než She- Hulk nebo Ms. Marvel. Všechny epizody byli fajn. Hlavně akce atd. Jenom smutný bylo když umřeli dvě znamené, dobré postavy ( Maria Hillova a Talos). Za mě celej seriál 8,5/10. Ps: nevím jestli se ten seriál odehrává před filmem Marvels nebo po filmu Marvels. ()

DarkDRAGONS

Hrozná nuda, tento seriál bol proste o ničom. Keď sa človek nudí a chce si niečo pozrieť, nemal by sa nudiť pozeraním ešte viac! A tento seriál to splnil. Nudné charaktery, nudné konverzácie, akcia o ničom. Chýbal tomu náboj, šťava, zaujímavý príbeh. Nesplnilo to v podstate ani jeden bod čo malo. Hanba Marvelu, mali by tento seriál celý vymazať z existencie a zabudnúť na to.... ()

555borac555

Je super, že je to vážně, místy až temné. Par vtipu se tu najde, ale komediální se to být naštěstí nesnaží.  Po většinu času je akce natočena, bez CGI, hezky praktickými efekty. Seriál má silnou atmosféru a zajímavé zvraty. Můj oblíbený herec Samuel L. Jackson roli opět hraje dobře, akorát tu mohl být trochu vetší vývoj postavy Nicka Furyho. Postava Emilie Clarke byla taková nevýrazná. Moc mě v rámci seriálu nezajímala. Naopak jsem si oblíbil postavu, kterou hrála Olivia Colman. Ta herečka byla v té roli neskutečná. Největším bolístkem seriálu bylo finále, které bylo tou nejslabší epizodou. Chyběl tomu nápad, zajímavější zvraty a bylo to strašně předvídatelné a klišovité. Naštěstí prvních 5 epizod bylo dobrých takže celkově dávám 7/10. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)