Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

B.Wilde

Tajná invaze je fajn seriál, v porovnání s MCU novinkami z poslední doby je to nadprůměrný počin a dobře se na něj kouká... zároveň tomu ale chybí něco, co by mě skutečně dostalo, abych o něm dokázala říct, že mě příběh něčím dostal a že bych si seriál někdy pustila znovu. Karty jsou rozehrány a předpokládám, že to je jen nachystané pole, pro pokračování ve filmech (kde bude zase xy zmatených diváků, kteří nebudou vědět, na co že to vlastně navazuje). Vizuálně tu bylo několik velmi povedených scén, ale na té jejich oblíbené "velkolepé akci" to za mě docela ztrácelo a ty hrátky s DNA našich známých hrdinů, za mě byly docela navíc. Na tom všem mě nakonec nejvíc zajímalo to, jak to dopadne mezi Furym a jeho ženou a taky bylo fajn, dozvědět se o něm zase něco nového. Plus úvodní znělka se mi dost líbí a k seriálu krásně pasuje. (70%) ()

Kopi1

Další klasický průměr. Bohužel se hype zdaleka nenaplnil, že se zde Marvel zase dostane zpátky do hry. Pro mě seriál prakticky ničím nevyniká, téměř celou dobu se to táhne a poslední díl neskutečně uspěchanej, jak kdyby zjistili, že jim místo 2,3 dílů zbývá pouze 1. Něco bylo fajn, ale spíše se to furt táhlo bahnem průměru a bylo zde hodně nelogických věcí (hlavně při přepadení na silnici a v posledním díle). U jedný osobnosti jsem zvědavej, kde ji uvidíme dále, jestli vůbec. Jinak si myslím, že se jedná o zbytečný seriál a tímto si to Marvel akorát komplikuje do budoucna. ()

johnywalker

Bohužel další z řady průměrných seriálů, který ničím nevyčnívá a už ani osobnost Sam L. Jacksona sérii nezachránila. Jak jsem se na tenhle příběh těšil, o to větší zklamání se logicky dostavilo. Seriál si připravil pár zajímavých myšlenek, ale jejich realizace stála za starou bačkoru. Svým způsobem mi trochu přišlo, že se Marvel snaží zbavit toho množství postav a nedořešených příběhů, že zapomněli vzít v potaz jakoukoli osudovost nebo epičnost... To se dá vztáhnout na celek příběhu Tajné Invaze s velkým potenciálem přesahu do dalších příběhů a k dalším hrdinům. Podobný zkrat dle mého nastal při zbavení se Marii a Talose. Talos byl neschopný naiva a Maria se chudák ani nestihla po takové době ohřát. ()

DEADMANincCZ

Neurazilo mě to, čekal jsem ale stoupající kvalitku po prvních dvou dílech. T en potenciál se dal určitě vytěžit ještě líp, obzvlášť k těžkotonážnímu rozpočtu, co do toho kluci z produkčního narvali. 3* ()

panvasik

Takže, jak to ve skutečnosti vidím? S poslední epizodou, kde jsem si v recenzích vylil srdíčko a trochu si i na nadával, tak se chci zpětně vrátit k celému seriálu.... Byl jsem spokojený celý seriál se mi nesl v duchu, že je Země v prdeli a že nás čeká neskutečná jízda a ono to na tom pěkně buduje 5 epizod. někdy jsme se dočkali i nějakého toho souboje a občas se odhalil další Skrull. Musím ještě zmínit to, že jsem se rozhodl úplně vytěsnit poslední šestou epizodu a že jí vůbec nepovažuji za součást seriálu, protože bych se musel znova nasrat! Takže to končí krásně otevřeně pátou epizodou a je mi fajn :)) Nemám zájem sledovat 5 epizod tichý a uzemněný příběh o Invazi Skrullů, abych na závěr dostal totální granát a měl chuť se sebepoškozovat, kdy se to nese v duchu X-Menů. Zpětně tedy musím říct, že tento pěti dílný seriál byl hrozně na pohodu a že jsem se těšil s kažedé další epizody, která přišla. Jackson na to stále má a opravdu ho miluju jako herce. Jeho málomluvnost byla nahrazena ukecaností a vážnost zase důvtipem. 8/10 ()

NiaWolf

Hnačka, se kterou není třeba ztrácet čas. I seriál, ve kterém by Samuel J. jen řval pět minut v kuse MOTHERFU**ER! by byl koukatelnější. Po třetím díle už prostě nebyla síla. Odfláknuté, nezajímavé, nemá to co nabídnout. ()

Daiker

Jen pro fanoušky Marvel vesmíru. Stejný případ jako u Lokiho. Měl to být film a né natahováná série. Matka draků nevýrazná a zbytečná postava, která měla asi nalákat diváky. Celkově děj Rusko vs Amerika je už otravný. Thanos je mrtvý a celkově jsou mrtvé i seriály na D+. Podívat se na to dá, ale už to není ono a sláva, kvalita Marvel dál upadá.... ()

Komar55

Mělo to potenciál na solidní záležitost z ranku starších marvelovek špionážního typu, ale ten konec se zkrátka nepovedl. Takže ve výsledku dávám 5/10. Za mě čistý průměr. Nic víc. Nic míň. A vzhledem k nedotaženému finiši to nakonec nic víc, než jen fajn vizuál a nadočekáváníhodné herecké výkony bez špetky jiskry originality nenabídne. Zkrátka zklamání na všech frontách, i přesto, že to je, jak jsem již řekl "pouze průměr". Tohle je za mě ultimátní úkaz únavy komiksovou tématikou i Disneyho zpátečnictví, který mě jednou a provždy přiměl udělat tlustou čáru za MCU. Nejspíš ještě někdy v budoucnu neodolám a na toho třetího Deadpoola přeci jen zajdu, ale neudělám stejnou chybu dvakrát a budu projistotu odzačátku počítat se studenou sprchou, která mě v poslední éře komiksovek již mnohokrát zastihla nepřipraveného. A to hodlám do budoucna změnit. Do té doby, jsem s MCU skončil. ()

Jajar

Dialogový špionážní thriller ve stylu Winter Soldier. Samuel L. Jackson v hlavní roli. Zajímavá zápletka. Solidní řemeslo, výprava i fyzická akce. Udělal Marvel vlastně něco špatně? Bohužel ano. A kdyby jen něco. Tajná invaze často sklouzává do monotonní nudy. Má nedopracovaný příběh i scénář. Témata a myšlenky načrtává, ale dál neprohlubuje. Zoufale chybí vysvětlení motivací některých postav (Gravik, G'iah). Proč Skrullové vedou válku proti lidem? Nejvíc ale celý seriál degraduje jeho zakončení, poslední díl série. To množství logických nesmyslů a sbírka klišé je skutečně dechberoucí. Velká škoda. Potenciál byl obrovský. ()

AloeB odpad!

Zpočátku bych chtěl všechny velectěné kritiky v čele s kalibry jako verbal nebo Toren, které mám obyčejně docela rád, upozornil, že fakt, že seriál má poněkud šedší paletu než jiné projety a že je tam víc košil a obleků než nechutných latexových kostýmů ještě neznamená, že má jakž takž hlavu a patu, protože jakýkoliv smysl je to nejvýraznější, co seriálové Secret Invasion tak zoufale chybí. Už jsem se smířil s tím, že jediný jakžtakž chytrý thriller MCU je Winter Soldier a jediným přínosem ke komplexnímu world-buildingu je Wattsova trilogie Spider-man: Home alone, nicméně tento nový přírůstek do rozpadajícího se vesmíru nesahá po kotníky ani Winter Soldierovi z Wishe nebo Black Widow. Tajná invaze měla ohromný potenciál nabídnout paranoidní špionážní thriller, který využije seriálového média na maximum a bude si v již dříve představeném vesmíru hrát s očekáváním diváka a s nečekanými odhaleními. Mimozemšťané, kteří se vydávají za známé lidi, je vděčné téma; možnost využít prakticky jakéhokoliv (pokud to budget dovolí) již známého superhrdinu je velmi lákavá a Nick Fury Samuela L. Jacksona je jedním z mála světlých momentů v již zmíněném filmovém vesmíru. I proto se mi dělá špatně z toho, že jsme namísto toho nedostali ani průměrný či lehce podprůměrný marvelovský standard, ale líně napsanou sračku  největších rozměrů, která si půjčuje snad ve všech filmových či seriálových klišé, která se neštítí levných dialogů jak ze scénáristické školy pro začátečníky a jejíž největší zvrat je odhalení jediného přítomného člena Avengers jako člena mimozemšťanů. Ještě poměrně nedávno si James Gunn natočil v rámci toho čehokoliv, co DC aktuálně je, jen tak mimochodem mnohem lepší tajnou invazi (navíc s postavou s komiksů, která nikoho nezajímá), která i přes svůj komediální žánr byla mnohem napínavější, dramatičtější a osudovější než tento výblitek. Výblitek, který měl v castingu Samuela L. Jacksona, Bena Mendelsohna a Olivii Colmanovou; který měl za sebou x let budování filmového vesmíru a s tím související nesmírné množství prvků, kterých mohl libovolně využít; a který měl příležitost konečně předvést, že Marvel je i pro lidi nad 12 let. Selhání seriálu mě nesmírně mrzí, nesmírně děsí, ale vlastně i celkem těší, protože je to jen další z mnoha zklamání, které dřív či brzy ponoří tento nesmyslný pláštěnkový trend do minulosti. ()

papaguy

Původní diváctvo vyrůstající na ranných marvelovkách postupně odchází do seriálového důchodu. Ve srovnáním s dětinskou mýdlovkou Ejdžns Of Šíld jde o mírně vyzrálejší a temnější výtvor určený pro seniorní fanoušky komiksového žánru. Otráví i potěší pomrkávání po aktualitách tekuté doby. ()

Nemmonn

Jako jo, je to lepší než She-Hulk, Ms. Marvel nebo Wakanda Forever, ale mě to z většina procent prostě nebavilo. Jediný kdo to pro mě celkem zachraňuje je Emilia Clarke a Samuel L. Jackson, kterého jako Furyho budu vždycky rád sledovat. Celý seriál jsem ale nepociťoval, že bych se o děj nějak zajímal, většinu času jsem se nudil a prostě mi to nepřišlo zajímavý. Musím ale uznat, že pár epizod stojí celkem za to a i já jsem si to i celkem užil. Celkem mě i sere zas to dojebaný finále, který jsem vážně po She-Hulk, kde si z toho udělali srandu, nečekal. Mohlo to být horší. 6/10 ()

Likan7

Slabý, hloupý, pitomý, roztahaný a nudný. I She-Hulk měla větší spád a větší zapamatovatelnost, než Secret Invasion, kterou si budu pamatovat jen kvůli smrti jedné oblíbené postavy. Disney má už několik let vyloženě průser a tímhle se to jen potvrdilo. ()

Patrik_Sal

Bohužel jsem trochu zklamaný. Z trailerů a minutové ukázky, která byla pomocí chytrého marketingu vypuštěna pár dnů před první epizodou to vypadalo dost dobře. První dva díly mě dosti nudilili, od třetího to začalo být dobré a čtvrtý byl asi nejlepší. Finále už bylo o poznání horší. CGI, i když poslední dobou v Marvel projektech špatné, tu celkem ušlu. Celkově nevím, co bych o tom pořádně napsal. Akční Thriller, který si dává na čas, ovšem to nefunguje tak skvěle, jako u Andora. Herectví bylo dobré, Jackson si to kradl pro sebe. Zároveň jsem si velmi oblíbil Talose, který zde používá víc svou zevnější podobu, což velmi oceňuji (mám rád Mendelsohna). Nic moc - mohlo to být lepší, ale katastrofa to taky není. ()

Crosshair

5/10 Trailery slibovaly hodne, ale Disney nedorucil vubec nic. "Twist" v poslednim dile predvidatelny, Fury porad jenom chodi z mista na misto a vice mene se nic nedeje (90min film by to bylo fajn), vsichni stale opakuji "tohle neni ten Fury" a o Emilii Clark se nikdo neboji, protoze predvidate, ze to bude "ta" nova postava. Muj prvni a na delsi dobu i posledni Marvel serial, protoze jestli toto je nadprumer tak u vseho ostatniho bych fakt trpel. ()

wege

Čtu teď super knížku, jsou v ní perly přímo z mého života. Takže i když ti pak kurevsky chybí a ty bys chtěl zase cejtit její vůni a zanořit sosák do jejich blonďatých kadeří, může tě hřát aspoň vědomí, že tu mašli si kvůli ní za pár let hodí někdo jiný než ty. Tak nějak po dokoukání Tajné inveze doufám, že si tu mašli nehodím spíše z toho Marvelu, ale určitě to taky udělá někdo jiný. Pořád jsem ochotný je nezavrhnout, ale dělá mi to Kevin fakt těžké. Aspoň, že si to můžu vždy odůvodnit, že na to koukají děti, hlavně teda mladej. Ale i ten říkal, že to bylo na 7 z 10, zatím vždy hodnotit všechno výše. Takže na podzim zase v kině, děti to mají rády a blonďatý kadeře se ani v dobrých časech nikdy nedokázaly ponížit, aby šly s námi. Spoustu věcí nedělala s námi. Raději na české kraviny, ale ne se mnou, asi s někým jiným. Nebo jinam. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 23) ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)