Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

eagle-eye

Bomba. Originální, vtipnné= a zábavné zpracování Šípkové Růženky. Další z klenotů českých pohádek, skvělí herci, výborná režie. ()

cab

Nebyt hlaskujiciho jedlika (Vladimir Mensik) a sympatickeho obsazeni v pozmenenem zpracovani Sipkove Ruzenky, tak by se jednalo o prumernou pohadku. 70% ()

Hanys_

Jedna z těch podařenějších tuzemských pohádek, ve které mě vždycky zaručeně pobaví sluha v podání Vládi Menšíka. ()

Paity

Podle mého přeceňovaná poháka, kterou si vytvořila (nechápu proč) nějaké magické kouzlo u řady lidí. Ano, jde o zlaté časy pro tenhle žánr, ale Jak se budí princezny není nic, co by museli v TV opakovat třikrát do roka. ()

F.W.Colqhoun

Hodnotit Jak se budí princezny jako slabší pohádku svědčí dle Endrixe o tom, že srovnávám na základě obeznámenosti s nepočetným elitním referenčním vzorkem. V oběhu jsou prý sračky úplně jiného formátu. Uznávám. Faktem ale je, že v porovnání s Princem a Večernicí [taktéž Vorlíček, rok poté] upgradovaná verze Šípkové Růženky neobstojí nejlépe: Hrušínský je coby herec ještě jaksi nedomrlý a role mladšího blba mu neumožňuje rozvinout později objevený smysl pro jemnou hereckou ironii. Scénář bez Brdečkova přispění celkem rutinní a situace, kdy k zakletí dojde vlastně v poslední třetině pohádky, tempu filmu vůbec nesvědčí. Dva trumfy filmu - Kraus a manický Menšík - to nezachrání. V porovnání s valnou většinou pohádkových výplodků posledních 20-ti let nejspíš klenot, na zařazení mezi klasiku to v mém výběru nestačí. ()

provitamin

Jak se budí princezny, alebo jak se nudí tí čo to pozerajú. Podobne ako nedávna americká verzia, ani táto ma nezaujala, pričom šípkovú Ruženku hraje tak isto nesympatická čúza. Jediným svetlým zjavom je Menšík, ktorý mi svojou pažravosťou občas pripomína provitamina. ()

duddek

Scénář je sice trochu pofidérní, ale šarmantní královna Dvorská, vtipný "Matěj" Menšík, zdařilá hudba a nakonec i to, že se princezna i princ dokážou prosadit, to s přehledem vyrovnávají. Matěj: "Dejte mi ruku, já vám pomůžu." :)) ()

Arach.No

Tak tohle jsem měl moc rád. Nevím sice jak by se mi to líbilo dneska, ale v době když jsem tento film na kazetě přetáčel minimálně dvakrát do měsíce byl pro mě Vladimír Menšík v roli sluhy naprosto neodolatelný a vtipný. Ať už učí prince plavat, okrádá spící o jídlo, zápasí v Janem Krausem v roli neschopného princeznina nápadníka, nebo když je nešťastný že se zase nenají, vždycky okouzlující. ()

Wishkah

příjemná a jednoduchá pohádka, která je z těch které se už netočí. Příjemní představitelé a laskavý humor zaručí pobavení pro malé i velké diváky. Jedna z mých oblíbených pohádek ()

Prochy38

Jedna z nejkrásnějších pohádek naší filmografie. Šípková Růženka má hodně podob, ale já hezčí neznám, a to nemluvím jen o našich filmech. Krásný princezna, komediálně laděno, sympatičtí herci. Kéž by se takové točily stále... ()

Hanes88

Moc povedená pohádka, kterou mám ve strašné oblibě. Všichni herci zahráli super a na pohádku zde bylo i dost úsměvných situací. Paráda! ()

Paldiny

Všetci tu chvália výkon pána Menšíka, ale on bol skutočne iba hladný :) Rozprávka o Ruženke ale pekná, mňa bavil aj vo svojej podstate odvážny Kraus, ktorý si to neváhal rozdať aj s medveďom a toho hral zas len ten hladný Menšík. ()