Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

DarkoCohen

Od dětství mám nějakým způsoben zakódované, že takhle pohádka není nic moc. A to je chyba. Ústřední pár princezna Růženka (M. Horáková) a princ Jaroslav (J. Hrušínský) je sice tuctový, řekla bych dokonce až nepovedený, ale sluha Matěj alias V. Menšík je tu naprosto skvělý. Co naplat, vždycky když ho někde spatřím, tak mi neskonale zvedne náladu. Je to holt borec, který v současnosti nemá obdoby. A když se k němu ještě přidá J. Sovák jako král, baron F. Filipovský a královna S. Zázvorková vychází mi z toho skvělá zábava v podání ještě skvělejších herců. Přece jen už nejsem malý capart, který ke štěstí potřebuje bílého koně a na něm princeznu v krásných modrých šatech. Pěkných vánočních 85% ()

Grogan

Další pěkná pohádka vzniklá v naší zemi na motivy klasické pohádky O Šípkové Růžence. Právě díky takovýmhle pohádkách se o našich pohádkách říkalo, že jsou nejkrásnější na světě, bohužel v dnešní době už se takovéhle pohádky moc točit nedaří. Spousta skvělých herců (především nezapomenutelný Menšík jako hladový sluha nemá chybu), pěkná hudba, u které mám sklon si ji po zkouknutí pískat, hodně humoru a hlášek, strastiplná cesta za záchranou princezny a samozřejmě taky typický šťastný konec. ("Tohle řekla mě, který tolik stonal. Neměli bychom jim vyhlásit válku?!") ()

quixote

Osvědčená klasika, která se očividně pokouší použít některé postupy, které zafungovaly ve Třech oříšcích. Občas se to daří, jindy méně. Filmu bohužel místy trochu dochází dech a táhne se, což budou dnešní dítka hodnotit negativně. Kostýmy jsou sice opuletní, ale někdy hercům spíše překážejí. Pěkná hudba od Karla Svobody - jeho soundtracky k pohádkám a seriálům dodnes nikdo nepřekonal. ()

josieaddms

Celkem fajnová pohádka, ve které se mihne spoustu Českých hvězd které se v té době objevovali všude, a mezi nimi samozřejmě moje babička... Nemám žádný vztah k českým pohádkám, ale tahle patří k těm povedeným. ()

andosdre

Hezké zpracování známé pohádky o spící krásce.Obsazení je velmi dobré a je to výborný odpočinkový film-při kterém je tématické usnout:-).Za zmíňku stojí i Jan Kraus v roli namyšleného prince :-)Stojí za zkouknutí-4 hvězdičky... ()

loveless

Krásná romantická pohádka o Šípkové Růžence s nesmělým princem Janem Hrušínským a jeho nenažraným sluhou (výborným) Vladimírem Menšíkem. ()

Nocturno culto

Tahle pohádka mi nikdy moc neseděla, možná kvůli nepřesvědčivé královské dvojici, matným herectvím Jana Hrušínského ..perfektní byl Menšík a Kraus, takový princ se vidí málokdy .. ()

rublik05

Nádherná pohádka, která dokazuje, že k pěkné pohádce nejsou potřeba ani draci ani míchání x pohádek dohromady. Tohle velmi originální zpracování Šípkové Růženky vděčí za svůj úspěch zejména kvalitnímu příběhu, dobrému filmařskému zpracování a výbornému hereckému obsazení. Z herců exceluje zejména Jan Kraus a jednoznačně legendární pan Menšík, který je v roli sluhy Matěje opravdu nezapomenutelný. 9/10. ()

Armin82

Pro mě nejlepší zpracování šípkové Růženky. V rolích kralovských rodičů herecká elita, ale nejlépe zahrál sluha Matěj a princ Jiří. Oba se postarali o to, že jsem se pokaždý smál. Hrušínský a Horáková v hlavních rolích, no, ehm. To by zahrál líp asi každej, ale za ty léta jsme si už zvykli 90% ()

Tiiso

Dobré zpracování Šípkové růženky ve filmové produkci a s dobrými výkony herců. Mě se první polovina filmu líbí více než druhá a to díky vypracované atmosféře. ()

Jozka7

Jedna z nejlepších československých pohádek, v níž září Vladimír Menšík jako věčně hladový sluha a Jan Kraus jako udatný princ Jiří... ()