Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

Frajer42

Milé zpracování klasické pohádky o šípkové růžence. Nechybí jemný humor a příjemné obsazení, kde mě nejvíce bavil Menšík. Karel Svoboda se zde zase postaral o vynikající hudební podkres. Celkově tedy snesitelná pohádka i pro celoživotní odpůrce pohádek. [69 %] ()

predators

Hodně povedená pohádka, zábavná a s nezapomenutelným Vladimírem Menšíkem. Taky výběr princezny byl zdařilý a i když je Čenda Hrušínský elvisák, tak jako princ probíjející se trním růží obstál. 77% ()

PetrPan

Skvělá česká pohádka s excelujícím Vladimírem Menšíkem, vtipná, zábavná, pohádkově milá, prostě vše co od čeké pohádky člověk čeká, se mu dostane ()

nash.

Asi vůbec poslední krásná pohádka, která patří k těm co se nikdy neokoukají... hezká princezna, skvělý Menšík i Kraus, kouzelná pohádková poetika, humor, příjemno... ()

Jirka_Šč

Ještě si pamatuju, jak jsem na tom byl v kině za dob mého mládí - dnes se na to dívají moje děti. Moc pěkná pohádka! ■ Úvaha: Napadá mě, že na počátku legendy o Šípkové Růžence byla princezna trpící chorobou srážlivosti krve (pravděpodobně ne hemofílií, protože tou ženy netrpí téměř nikdy), která musela být držena mimo dosah všeho, co by ji mohlo zranit :). ()

triatlet

Možná je to tím, že jsem jako šestiletý viděl tento film v kině, proto ho asi řadím mezi nejoblíbenějšími pohádkami před Tři oříšky pro Popelku. Sluha Matěj v podání Vladimíra Menšíka a princ Jaroslav v podání Jana Hrušínského se skvěle doplňují – skvělá je scéna, kdy sluha (neplavec) učí prince plavat nasuchu, nebo souboj princů o Růženčin polibek. Prostě pohádka ()

heyda

Nevím proč, ale z téhle pohádky mi nic neutkvělo v hlavě. Žádná pěkná scéna nebo hezká písnička. Prostě obyčejná průměrná pohádka. 5/10 ()

Nettrass

Raní ptáče zobe na dveře, kohout zavrzal, slepička už slepičinec dávno snesla a Růženka stále spí. Že se Růženka, že se nestydí......Hm, to je ta tvorba komentářů ve třičvrtě na pět ráno... ()

SOLOM.

Další z pěkných československých pohádek, kterou jsem si samozřejmě nesměl v tomto období nechat ujít. Jde o jedno z nejlepších filmových (hraných) zpracování pohádky o Šípkové Růžence, jaké jsem dosud viděl. Samozřejmě že hlavní vliv na tom mělo i velmi solidní herecké obsazení – a jejich výkony – ale i kostýmy, efekty a do jisté míry i vtipnost některých situací. ()

Necrotongue

Jak se budí princezny je jedna z mých oblíbených pohádek,nejslabším článkem filmu je obsazení princezny,se vším ostatním jsem spokojený.Hlavním postavám se příliš nedaří,Marie Horáková je převelice nevýrazná a Jana Hrušínského totálně převálcoval Vladimír Menšík,jeho sluha Matěj je tady jasně nejvýraznější postavou,zastiňuje dokonce i Jana Krause,přestože je jeho princ Jiří obdařen ocelovými nervy,železnými svaly a mrštností leoparda. ()

Ištván87

Vladimír Menšík ať hrál, kde hrál, vždycky na sebe dokáže upoutat divákovu pozornost. Postava Matěje je jedna z nejvtipnějších pohádkových postav, od níž by se všichni představitelé Plancheta mohli učit. "Ne, princi ne! Vy snad nemáte srdce." "Srdce." "Tak nemáte žaludek." ()