Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Arsenal83

Úsmevný akčňák založený na mnoho krvi pre nič v štýle skoro Tarantino, ale ja som z toho humoru až tak nadšený nebo, väčšina vtipov nevyšla. Hoci je film prezentovaný ako akčná nálož, výsledok je taký, že s výnimkou záveru je to skôr nálož dialógová. Film na vypnutie mozgu, ale ja radšej premýšľam. ()

Yardak

Stylová akční jízda, kterou režisér David Leitch opravdu umí a vylepšil si tak reputaci po průměrném Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw. Vlak plný nájemných vrahounů, skvělé hudby, vtipných cameo rolí a hlavně mírotvůrce Beruška (Brad Pitt)...ale karma je mrcha :o). Slabších 5 hvězd. ()

Stanislaus

Bullet Train je vskutku svižná a krvavá akčňárna těžící ze solidního námětu a výtečného hereckého obsazení. Tahounem celého filmu je samozřejmě Brad Pitt, přičemž mu skvěle sekunduje zejména Brian Tyree Henry. Přistoupí-li (respektive nastoupí-li) divák na způsob vyprávění s množstvím flashbacků, over-the-top-akci (lehce více) vyj*bávající s fyzikálními zákony (což by se ztratilo v Leitchově předchozím druhém Deadpoolovi) a místy zbytečně ukecané a sebestředné charaktery, tak si tuto bleskurychlou jízdu Šinkansenem jistě užije. Mně osobně chvílemi vadilo to namachrované plkání a tlačení na (černo)humornou pilu, jinak jsem si ale Bullet Train opravdu užil. V neposlední řadě chválím povedená camea několika známých tváří. P. S. Zdálo se mi to, nebo tvůrci v nejedné scéně okatě odkazovali na Sedm? ()

Flego

Totálne brutálne, rýchle a zábavné. Tomuto filmu pomáha zvolený spôsob natočenia, kde sa pri množstve postáv predstaví vlastný mikropríbeh každej postavy a dotvorí nápaditý celok. Môže sa to zdať prekombinované, prepálené, ukecané a určite to tak aj je, ale pravdou je aj to, že každou pribudnutou minútou dokáže snímok pohltiť diváka, že sa len baví na rôznych súbojoch, krvavých scénach, občasnom vtipe, megalomanskom závere a nemusí nad ničím premýšľať. Technická stránka filmu je dokonalá, výber hudby skvelý už od prvých tónov "Stayin' Alive". ()

rollman1

John Wick meets Gentlemans!!! David Leitch je znakem záruky, že divák dostane parádně natočenou akci s hodně nápady. Bullet Train vypadal, že dopadne úplně stejně, ale naštěstí přináší mnohem více. Bullet Train je totiž nejen akční řezničinou, ale hodně dobře napsanou, zvraty narvanou, až skoro gangsterkou, která se nebojí pro nahláškované dialogové přestřelky dojít daleko. Až překvapivě totiž snímek nesází jen na akci, ale i solidní příběh, kde na konci krásně vše do sebe zapadne s takovou parádou, že po odchodu z kina se budete jen usmívat. Film je nacpaný skvělými flashbacky, které vždy danou postavu představí a ukážou důvod, proč je ve vlaku. Postavy jsou ale to, co všechen příběh drží pohromadě. V hlavní roli Brad Pitt, který očividně hraje hlavně pro zábavu a na snímku se to podepisuje kvalitním, vtipným hereckým výkonem. Za mě si však největší pozornost zaslouží Aaron Taylor- Johnson. Ten totiž od dob prvního Kick-Ass znatelně fyzicky nabral a herecky neskutečně dospěl. Všechny scény si krade pro sebe a jeho akcent, mluva a verva s jakou se do dole pustil, snímku přidává na zábavnosti. Za zmínku stojí určitě i další, jako Zazie Beetz či Joey King, která se zde zhostila velice nepříjemné postavy. Potěší i dvě menší camea, která jsou ale vtlačena absolutně přirozeně a jsou velice vtipná. Akce samozřejmě funguje na výbornou a opět zde máme dost zajímavých nápadů. Kaskadéři předvádějí perfektní práci a divák je svědkem opravdu dobrých bitek. Nechybí zde také humor, který je však velice trefný, hodí se do vyznění příběhu a není vůbec nenásilný. Ba naopak, kolikrát bránici opravdu zahřeje. Jediná menší výtka je konci, kdy se maličko zpomalí, než se dojede do šíleného finále, kde je sice slabší CGI, ale mě osobně to nijak nenarušilo tu zábavnou jízdu. Filmu také pomáhá výborně vybraný soundtrack, který dokáže scénu ještě víc okořenit. Verdikt: Režisér Deadpoola 2 nebo prvního Wicka, si ve svém novém filmu vybral partu zabijáků, která si jde po krku v čínském rychlovlaku. Hvězdně obsazená šílenost, která tentokrát nenabízí jen kvalitní akci, ale i komplexní a dobře rozvedený příběh, který má spoustu scénáristických nápadů. ()

honajz

A tak jako jo, je tam všechno - tarantinovské ingredience včetně rádoby vtipných vykecávaček, černý humor (hlavně s plyšáky), kruté smrti (tvůrci počítačových triků se vyřádili), písničky 60. a 70. let, hodně krve a barviček ve stylu komiksů, nečekaná camea slavných herců, skoro japonská školačka, různé náhody - ale stejně mě to nebavilo. Začátek je zbytečně dlouhý a užvaněný, akční finále pak až moc předigitalizované včetně havárie vlaku (vlaků), a i když se na konci snaží tvůrci tu historku slepit dohromady, jak to všechno do sebe zapadalo, stejně je tam náhod na můj vkus jako v seriálu Specialisté na Nově. Až jsem koukal, odkud se vynoří Dejdar. Neříkám, že některé scény nejsou vtipné, ale Pan a paní Smithovi mě bavili daleko víc, přitom se obešly bez komiksové stylizace a přehnané spousty digitálních triků. A popravdě, ta akce tady taky za moc nestála - a že si na tu první počkáme docela dlouho. Btw - kam zmizel průvodčí? Chápu, proč byl vlak prázdný posledních pár stanic, ale průvodčí v něm musí dojet na konečnou. ()

Ivoshek

pěkný. Ale tohle už jsem viděl od Ritchieho. Spousta akce, flashbacků, propletení, cool hlášek… ale co z toho? Kdybych v jakémkoli místě na půl hodiny usnul, nijak by to nechybělo. Forma skvělá, obsah průměr. ()

anderson

Originálna akčno-komediálna jednohubka s pomerne umne vystavaným scenárom, znesiteľným CGI, choreograficky nápaditými súbojmi a luxusným obsadením. Vzhľadom na takmer nulovú mieru propagandy nebudem trocháriť a udeľujem štyri svižne rozbehnuté šikanzeny. (15.4.2023) ()

TheEvilTwin

David Leitch je prvotřídní bůh v režisérském křesle a ví se o něm, že dokáže s přehledem doslova kulervoucí nařachané akčňáky a současně sakra humorné komedie. A když spojí oba prvky do jednoho filmu, je to jedním slovem DOKONALOST. Dlouho se mi nestalo, že by mi film úplně na sto procent sedl do stylu, ale protože v Bullet Trainu se dějí jen 2 věci - krvavá akce a neskutečný humor, tak je to trefa do černého. A když říkám neskutečný, myslím tím opravdu špičkové vtipy, z nichž ani jeden nemine a všechny mě donutily smát se nahlas přes celé kino, protože takhle nahláškovaný snímek jsem neviděl ani nepamatuju. Když se k němu pak přidá krvavá řežba, excelentní kamera s perfektními, moderními a chytlavými záběry a grupa áčkových herců od úžasného Pitta, Joey King ,A. T-Johnsona, Shannona i krátkých cameí Reynoldse a Bullock, tak jde o výsledek, který za letošek nemá konkurenci. Z fleku bych si na film zašel znova, takhle dobrá jízda tady už totiž dlouho nebyla. KINO POVINNOST! ()

hansel97

Zábavné, hravé a self-aware, vice od toho asi nepotřebuju. Vizuální treat, herecky kromě Pitta vyčnívá hlavně Aaron Taylor-Johnson a Joey King. ()

HellFire

Mohla z toho být zábavná akce, která si nehraje na nic světoborného a místo toho jen to jen další tuctový film. Leich si chtěl zahrát na Ritchieho, ale na toho vážně nemá. Začínám nenávidět líné hollywoodské scénáristy, kteří nedokáží odvyprávět příběh jinak, než tím, že nám ho postavy prostě odvykládají. anvíc hned začátek je nelogický. Borcům se ztratí kufřík a vůbec to neřeší, i když mezitím zastavili na jedné zastávce, kde zloděj mohl dávno vystoupit. Ale protože víme, že Brad Pitt s kufříkem nevystoupil, tak jsou borci v klidu, i když to samozřejmě neví. Nebo scéna ve voze, kde musí být cestující potichu. Když se tam začnou prát dva borci, tak to jakože nikoho kromě jedné babičky nevyrušuje? Ani toho borce, co sedí naproti ní, takže je celou dobu vidí, že zápasí se zbraní? Ani borce, co sedí na sedadle za nimi? Jedinou skvělou scénkou bylo cameo Channinga Tatuma. Chtěl sem dát tři hvězdy, ale posledních 20 minut už bylo opravdu přes čáru. ()

Othello

Bylo kouzelné sdílet projekci v kinosále s uživatelkou aspiksia, jejíž bezprostřednost a naprostá ignorance aktuálních mainstreamových filmových trendů komentovala ten film konstantně v průběhu. Po 15 minutách se se vší upřímností trefně zeptala, zdali to patří pod Marvel. Že teda sice od něj nikdy nic neviděla, ale že takto si ty filmy představuje. Bod. Ve třicáté minutě se zprava ozve špatně skrývaný šepot "Mně to teda zatim přijde jako fakt strašná sračka." Kontruju, že Leitch dokáže být ale dobrý akční režisér a až přijde nějaká akční scéna, třeba se ten film rehabilituje. Po deseti minutách slyším "Tady máš tu akční scénu. Nevim, ale možná by vynikla, kdyby veškerý předcházející dialogový scény nebyly natočený úplně stejně." Kolem šedesáté minuty přijde čtrnáctá ha-ha reference na mašinku Tomáše. Neopovážim se otočit, periferně vidím jen něco takovéhoto. _______ Já speaking: seriálový vizuál, impotentní record-scratch humor a utrápená snaha o instantní japonskou wierdness stylizaci logicky vyústila v nejzoufalejší cestu vlakem od existence legendárního Slováckého expressu. Na mysl se mi často vkrádal film Bad Time at the El Royale - ten totiž také vznikl jako snaha o tarantinovsky propletený scénář se svébytnými postavami, ale ztroskotal na tom, že ho stejně jako zde psal člověk, který většinu svého dospělého života strávil někde na zadní sedačce Uberu rolující instagram a ví hovno o tom, jak lidi vůbec fungujou. ()

Necrotongue

Tak tomu říkám dvojsmyslný název. Na film jsem byl velmi zvědavý, a proto teď cítím odpovídající zklamání. Velice rychle se mě totiž zmocnil neodbytný pocit hraničící s jistotou, že se tvůrci pokoušeli napodobit styl Quentina Tarantina. Marně. Abych to upřesnil; pokud šlo o vykrádání jeho nápadů, byli rozhodně úspěšní, dokonce si obstarali falešného Vincenta Vegu a Julese Winnfielda; Citrón sice nečerpal citáty z Bible (asi aby nepohoršoval věřící, nevěřící a jinověrce) ale z Lokomotivy Tomáše a myslím, že můžeme být všichni rádi, že nedošlo na Teletubbies nebo Harryho Pottera. Nezapomnělo se ani na téměř dívčí záporačku, jenže na rozdíl od těch z tarantinovek nešlo o ženu s roztomile něžnou tvářičkou, od níž by by kudlu v ledvině nikdo neočekával, ale vystupovalo tu to vražedné monstrum, které jsem před nedávnem viděl vylidnit brutálním způsobem jednu nejmenovanou věž. A její obličej dával všem jasně najevo, že si to ráda zopakuje. Přes veškeré dosud uvedené zápory jsem se ale místy téměř proti své vůli skvěle bavil, protože akční scény byly vymazlené a našel jsem si i nějaké ty humory. Například asistovaná sebevražda toho jihoamerického chasníka mě donutila mocně vycenit chrup, to bylo jak z Tuckera & Dalea. No, a kdyby tvůrci tak okatě nevykrádali Tarantina a zapojili více vlastní invenci, byl bych u hodnocení štědřejší. / Poučení: Před cestou vlakem absolvuj důkladnou vakcinaci. 3*+ ()

Jenda

Barevná zábava s někdy extrémními CGI triky, pravděpodobně zaměřenými na 3D. Ze začátku trochu chaotické, ale brzo se dostanete do obrazu. Poměrně vtipné, příběh poměrně všední. Hezká camea a barvitě zobrazené backstory některých postav. Bavil jsem se většinu času. Za mě dobrý. ()

JASON_X

Jo, je to fakt hodně dobře a hlavně nápaditě natočený, má to skvělý triky, perfektně promakanej scénář s tunama fajn hlášek a různejch vtípků, většinou i chytrejch, obsazení to má taky naprosto špičkový, celý je to takový prvoplánově cool a šmrncovní... Tak proč z toho sakra nejsem nějak výjimečně odvázanej? Asi proto, že všech těch triků a hlášek a hereckejch celebrit a scénáristickejch vyfikundací je tolik, že jsem tím vším byl přesycenej, paradoxně možná až znuděnej. A bylo to taky na můj vkus strašně moc užvaněný. Mnohem líp si užívám nějaký nenápadný nekomerční introvertní béčka, než tyhle rozeřvaný namachrovaný blockbustery. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch