Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Paxxx.cz

Na Bullet Train jsem viděl celou řadu pozitivních ohlasů mezi přáteli na sociálních síťích a tak jsem si řekl při volné neděli, že bych na to zašel do kina. Za mě zatím překvapení roku - skvělá akce, nápadité scény, super soundtrack, dobrá kamera, parádní efekty, bavilo mě přeskakování děje a postupné odkrývání příběhu. S jistotou musím říct, že kdyby se náhodou točilo pokračování tak v česku by to kvůli častým spožděním českých drah zcela nemožné - od Japonců se v tomto mají co učit...Za mě spokojenost a 8/10. ()

Bordoshut

8/10 – Splašená akční jízda proložená vtipnými (i nevtipnými) gagy, která, jakmile se jednou rozjede, už není k zastavení. Nikoho asi nepřekvapí, že s ní přišel právě David Leitch, režisér prvního Johna Wicka, který je v podstatě spíše jedním 100 minutovým soubojem, a druhého Deadpoola, jenž se oproti prvnímu vyznačuje ještě navýšenou porcí humoru, což nutno podotknout nebylo vždy ku prospěchu věci. Každopádně oba tyto prvky se potkaly v režisérově novém počinu, a nutno říct, dost jim to spolu klape. Skvěle pasují dohromady a společně vytvářejí hit léta 2022 – Bullet train. Svůj velký a neodmyslitelný podíl na tom jistě má i představitel hlavní role Brad Pitt, který zde ztvárnil trošku nedovtipného, leč charismatického nájemného vrahouna, jenž se do celé šarvátky připletl jako slepý k houslím a jediné, o co mu jde, je opustit ten zpropadený šinkansen. Velmi dobře tu funguje tempo, navíc skvěle podpořené hudbou. Kompozice scén je nádherná – vidno, že si s tím někdo skutečně vyhrál. Celý film je obecně velmi kvapný, až uspěchaný. Dialogy jsou ryze účelné, řekl bych rozfázované. Vždycky je jasně vymezeno, kdy začíná vtipná část, kdy naopak končí legrace, kdy je třeba zjistit něčí identitu, kdy se jde do akce..., kdy je potřeba se z bodu A posunout do bodu B. Člověk v tom cítí jistou prvoplánovitost, ale upřímně mi to nijak zvlášť nevadilo a vlastně jsem to při sledování ani nevnímal. Tím pojetím mi to dost připomíná Ritchieho rukopis, možná pokus o druhý Podfu(c)k, druhé Gentlemany? Co se týče výkonů na place, tak většina herců se skvěle vcítila do své role a odhadla i zamýšlenou atmosféru, takže do poněkud zběsilého filmu dobře zapadla. Trochu mi to skřípalo jen ve scénách s ženskými cestujícími, které také jako jediné nedostaly vůbec žádný background, který by trochu nastínil jejich, dejme tomu, životní cestu, která je dovedla až sem, na vysokorychlostní vlak mířící do stanice Bílá Smrt. Ve zkratce: "Jeden z těch inteligentnějších akčních výplachů v nabídce, kterému zvedá úroveň především úžasný Brad Pitt, mazaný scénář a pěkná premisa." ()

Praxis

Neskutečně vtipná jízda, která nemá konečnou stanici. Tenhle vlak totiž nestaví. Vlídný průvodčí cestujícím fóry nevypráví, ale rovnou je chce oddělat. Jízda nekončí, tenhleten vlak nikde nestaví. A vám nezastaví bránici, protože se budete celou dobu neskutečně smát. 80% ()

k4n9ur

Takový trochu Tarantinovský nářez. Nelíbilo se mi ale moc obsazení, tedy hlavně většina pánského. Ani dabing mi místy nebyl po chuti, ale za to nemůže film. Navíc těch “zmrdů” tam na mě bylo až moc a mě se to slovo nelíbí, ani jako nadávka. No zkrátka mohli to trochu prostřídat aspoň… ()

ArsenalEagle

Neuvěřitelně svěží akčňák, který skvěle pracuje s humorem a má nápaditou originální choreografii. Ad absurdum konce je malinko škoda. Bullet Train má styl. ()

Laxik

Sedm Psychopatů meets Kill Bill meets Deadpool 2 aneb takový hodně povedený Gray Man, který ale vlastně pořád tak trochu zůstává Gray Manem. 3,5 * ()

Pierre

Pozitiviem je pro mě  určitě skvělý  chlap s chtíčem (:D)  nebo  roztomilka vražedkyně Princezna v růžovém. Ti neměli chybu (:D).  Dokonce i Brad Pitt mě ve své labutí písni coby Beruška bavil určitě víc než jako mladík v 7 let v Tibetu. Druha půlka s pokusem a o vážnější notu a aktuálně tolik oblíbené  (:D) asijské  prvky už mě tolik nebrala. Ale v té první bylo plno hlášek a nápadů a ta cesta vlakem byla fakt jízda (:D).+Stayin´Allve. ()

Alementina

Pulp Fiction edice 2022   // Druhé shlédnutí s dabingem, je to vlastně děsně blbý, dabing je šílenej, ale pořád to má svůj vtip :) ()

slord

Nápaditá akčná zábava, ktorá ma veľmi milo prekvapila a z ktorej som nemohol spustiť oči. Vlak plný zabijakov, premisa, ktorá mi v hlave znela nie príliš zaujímavo, no David Leitch ma ihneď vyviedol z omylu. Akcia je urobená kvalitne, rovnako funguje na mňa aj stránka komediálna, Leitch vie čo robí a žral som mu to.  Prostredie vlaku nepôsobí monotónne, pretože umne zakomponované flashbacky postáv, to skvelo spestrujú. Páči sa mi hlavne, že film zužitkuje veci, ktoré nám celý čas predkladá, a aj keď sa niektoré zdajú akokoľvek nepodstatné, tak majú v príbehu svoje miesto. Brad Pitt má v tejto netradičnej hereckej polohe veľmi bavil, bolo vidieť, že si tú rolu Berušky strihol s chuťou, a ďalej určite musím vypichnúť „dvojčatá“ Mandarinku a Citrón, Aaaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry boli v tých rolách skvelí, ale ani zvyšné postavy moc nezaostávali. Jasné, nie je to bez chýb, je to občas prepálené, avšak dlho ma žiadny film takto nepobavil, je to proste pecka, ktorej sa chyby odpúšťajú jednoducho, najviac ma však mrzí, že som z tohto vlaku musel vystúpiť. 9/10 ()

italka63

Výborně jsem se bavila nad řetězcem událostí, Pitt je stále fajn a jeho Beruška byla skvělá. No a v tomhle vlaku se u nás také jen tak nesvezete, o tom žádná . ()

Remedy

Davidu Leitchovi se podařilo namíchat svěží a velmi sympatický akčňák, jehož formální parádičky a vychytávky jsou přesně na té hranici, kdy ještě nepůsobí otravně a samoúčelně. Pořád je to manýristické jak prase, ale vše se děje v rámci uceleného příběhu, který celkem dobře graduje. Není to prostě jenom další bezobsažná přehlídka soubojů a brutality (ačkoliv obojí tu je v míře vrchovaté a funguje to), protože to daleko více působí jako silný autorský film. [80%] ()

Vidly10

Naprosto skvělá akční komedie, která má sice několik problémů hlavně ve finální části, ale svou uvědomělostí a faktem, že nejde o moc víc než letní zábavu, na kterou zajdete s kamarády, jí to odpustítě. Film neuvěřitelně táhnou postavy a jejich představitelé, z nichž o nikom nemůžu říct, že si roli neužívá a neodvádí dobrou práci. To je ovšem i zásluhou chytrého scénáře, který výborně provázal příběhy postav, a to, co je pro mě ještě důležitější, nic není zbytečné. Každé slovo, detail i něco, co řekne postava „jen tak mimochodem“, má v příběhu vysvětlení, které je funkční a není vytažené odnikud. Payoffy v tomhle filmu fungují geniálně. Nevím, jak moc ovlivnil mé hodnocení fakt, že jsem byl na filmu ve společnosti skvělých přátel, ale 8/10… ale dám těch 5*… pro jednou. 😊 ()

a.keram

Uplně nechápu jak se z knihy od Kótaró Isaky mohla stát Béčková napodobenina Marvelu, ale tvůrci tohoto filmu to nějak zvládly. Tedy namísto filozofického románu máme úplně praštěný akčňák a ani zde film nemůže obstát oproti klasikám žánru. ()

AffectedFace

Leitch se svojí nadaností na akční filmy měl rozhodně navíc (viz. scéna na schodech v Atomic Blonde, Deadpool vs. Japonci), ve zmíněných byl režisér poznat, zde bych si troufl říci, že skoro vůbec. Tím chci podotknout, že se žádné choreo masakry nekonají, spíše se jedná o not-so-eye-candy rutinní akci viděnou poněkolikáté. Po režijní stránce se jedná o slušnou práci (bohužel ne o skvělou, a tu jsem přesně od Leitche očekával). Některé postavy vůbec nedostaly využitelný prostor, bohužel. Na druhou stranu jsem se neskutečně bavil skoro vším, co Bullet Train přinesl. Komedie je v tom správně napasovaná, skoro v každé scéně je cítit černý humor (menší wanabe Tarantino vibe pokus). Flashback scény správně vsunuté do jednotlivých sekvencí a snad poprvé v historii kinematografie dávají nějaký hlubší smysl. Tahle sebranka "idiotů" mi přece jenom zůstane nějakou dobu v hlavě. Celkově ale na plnej kotel výše zmíněné plusy určitě nestačí. Repete počinu je určitě po nějaké době povinností. Čisté čtyři hvězdy. ()

Steven47

Bullet Train se mi na první pohled jevil jako akční blbůstka, což ve své podstatě i je. Výsledek je nicméně natolik zábavný a povedený, že si mě tenhle projekt naprosto získal. A nebýt ne moc vydařené závěrečné sekvence, kdy je trošku cítit přetažená stopáž a snaha o velkolepost za každou cenu, neměl bych co vytknout. Film od začátku dává najevo, že se nebude brát moc vážně a humor na mě v naprosté většině případů fungoval. Dost tomu pomáhají i herecké výkony, mezi kterými snad nebyla jediná slabina. Musím vypíchnout dvojčata v podání Aarona Taylora-Johnsona a Briana Tyree Henryho, kteří mě bavili ze všech nejvíce. Ode dneška budu lidi popisovat výhradně s využitím lokomotiv z Mašinky Tomáše. Postavy jsou zapamatovatelné i díky stylovým flashbackům, které příjemně mění tempo filmu a postupně naznačují vzájemné propojení všech aktérů ve vlaku. Díky tomu je atraktivní i samotný příběh, který mě po celou dobu držel v očekávání, a na konci dobře zaklapne do sebe. Samotná akce je výborná, byť na konci postupně ubývá komornosti a závěr je místy CGI bordel. Kratší stopáž by snímku slušela víc, ale ačkoliv je finále slabší, pořád má své momenty (flashback lahve s vodou je geniální) a rozhodně mi nezkazilo nefalšované nadšení z celku. Nemám tedy problém napálit pět hvězd. 9/10 a (prozatím) překvapení roku ()

Colby Sawyer

Jak kdyby Guy Ritchie točil komediálního Johna Wicka podle scénáře Quentina Tarantina. Po trošku nedomrlých trailerech mi v kině byla naservírována velká parádička, která má v dnešním Hollywoodu skoro nevídanou věc - skvěle napsaný scénář. Super hlášek je nespočet, zvratů je divákovi taktéž dopřáno hojně a postavy jsou všechny krásně střelené. Bullet Train má pořádný drajv, buď se dějí leckdy překvapivé zvraty, hláškuje se o sto šest nebo se ukazuje vrchol současné akce. Před finále se sice malinko zpomalí, ale pak už se jede na max. Pitt v opět nové herecké poloze září, Citron s Mandarinkou si každou scénu kradou pro sebe a o Fiji Water je zbytečné mluvit. Camea taktéž pobavila, i když se dala čekat. V konečném součtu bych se to tedy nebál přirovnat k věcem jako je Django či Snatch, protože věřím, že zážitek z téhle jízdy vlakem bude zrát ještě dlouho. ()

JohnMiller

Prekvapivo celkom zábavná "Tarantino-GuyRitchieovka" počas ktorej som si užíval scenár a detaily v ňom. Naozaj premyslené, bez výraznejších hluchých miest, bezhlavo násilné ale na druhej strane aj vtipné. Malo to svoj štýl, svoju atmosféru a väčšina hlášok bola aj vtipná. Zaujímavé-pestré herecké obsadenie, Pitt, Joey King, Michael Shannon, Sandra Bullock či Hirojuki Sanada som si užíval rovnako ako tie kinematografické, pop-kultúrne odtiene ktoré neboli vyslovene hmatateľné odkazy... Ale ja som to tam cítil :D . Odporúčam každému fanúšikovi hore spomenutých režisérov. ()

Trevor

Po 155 dňoch o5 v kine, opäť v osvedčenej zostave sme dohnali narodeninové a Bc. resty a užili si túto veľmi dobrú jazdu pod taktovkou Davida Leitcha. Bullet train možno považovať za jednu z najlepších akčných komédií natočených v poslednom období. Séce sa v závere objaví niekoľko už poriadne prehnaných kúskov ale do celkového konceptu filmu to zapadne celkom dobre, je to podčiarknuté výbornou kamerou, pastelových farieb sa zdá sa tak skoro nezbavíme, čo na veľkom plátne vynikne ešte viac. Kým minulý rok ma najviac prekvapil Čas tento rok by to mohol byť Bullet train, aj keď ešte nie je všetkým dňom v roku koniec a niekoľko kúskov by sa mohlo ešte vytiahnuť. Výborný filmový večer je akou takou náplasťou na súčasnú situáciu v spoločnosti a medzi ľuďmi navzájom...a ten West Ham United do komédie už ani lepšie zapadnúť nemohol...I'm forever blowin...Millllllll.... ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch