Vesmírna pechota

• Slovensko Hviezdna pechota (viac)

Po ukončení školy sa Johnny Rico dobrovoľne prihlási k špeciálnej pechote, aby vykonával svoju federálnu službu. Johnny ani zďaleka nie je vlastenec. K pechote sa pridal len preto, aby získal srdce svojej priateľky Carmen, ktorá sa prihlásila k letcom. Chce sa totiž stať pilotkou hviezdnej lode. Keď sa počas jeho hliadky stane tragická nehoda na tréningu, Johnny si uvedomí, že sa k pechote prihlásil z nesprávnych dôvodov. No keď sa chystá odísť, Zem napadnú chrobáky. (Disney+)

Lucasion

"You wanna live forever?! To co začíná, jako Beverly Hills idylka se během pár minut změní na brutální sci-fi válečnou vřavu. Casper jako Rico je více než obstojný herec do hlavní role tvrďáka. Dále tu vidíme další známé tváře. Nejznámější asi Patricka Harrise z HIMYM a Michaela Ironside z Top Gunu. Rico jde na výcvik a následně do války proti rase Arachnidů. Přehnaný patriotismus a satira na válku. Běžící reklamy jsou více než úsměvné a dlouhé černé kabáty jsou už jen sladká tečka. Dost brutální scény, kde se kamera neodvrací, spíš naopak zabírá nechutnost scén. Trikově je to více než parádní i na dnešní dobu, to je na rok 97 opravdu více než úctihodné. Hvězdná pěchota je skvělým akčním sci-fi. Vždy mě překvapí, jak dobře to Verhoeven natočil, a jak málo lidí to chápe. Jeden z klenotů 90.tých let. Jediné co zamrzí je přehnaně otevřený konec, který se nedočkal žádného pořádného pokračování. Chcete vědět víc? [Kino] (80 %) ()

Shaqualyck

Bludný Holanďan Paul Verhoeven proměnil přednášku z entomologie v našlapanou akční jízdu, která dokáže pobavit, když se nebere moc vážně. Herci sice působí místy trochu prkenně (zejména Denise Richards za sebe občas nechává hrát jen svůj hrudník), vše ale bohatě vynahrazují úžasné vizuální efekty, na kterých se evidentně nešetřilo. Po technické stránce není filmu co vytknout, a tak všechna ta hmyzí havěť a honosné vesmírné koráby vydatně podporované skvělou "testosteronovou" hudbou Basila Poledourise dělají z "béčkového" příběhu nadprůměrný filmový zážitek, který rozhodně má své kouzlo. ()

Lacike

Ked som to videl prvykrat v kine, tak som z toho mal dost rozpacite dojmy. A to som vdaka recenzii v Cineme celkom vedel do coho idem. Takze som si film druhykrat pustil az po dlhsom case a zapacil sa mi natolko, ze som si ho kupil na DVD. Predstavte si, ze si pustite jednu epizodu BH 90210 v ktorej sa riesia vztahy medzi pubertiakmi a hned nato su tieto postavy vrhnute do vylodovacej sekvencie z Vojaka Ryana. Len namiesto proti Nemcom v minulosti bojuju proti chrobakom z buducnosti. A do toho mame este ironicke vsuvky z Robocopa. Je to proste velmi divny mix, ktory hocikomu nesadne. Aj po takmer dvadsiatich rokoch to po trikovej stranke vyzera uchvatne a velkolepo. Mix modelov a CGI. Bojove sekvencie su riadne brutalne a nekompromisne k postavam. Chrobaci su skvele nadizajnovany. Najlepsi je ten obrovsky cierny parchant, ktory chrli ohen. Najvtipnejsi je ich mozog, ktory vyzera jak vagina. Herecke obsadenie je trochu zvlastne. Hlavnych hrdinov tvoria mladi, krasni herci jak z BH90210, co neprekvapi, kedze dvaja z nich tam aj hrali. Pred par rokmi mi to nevadilo, ale tentoraz mi uz ta prva hodina venujuca sa postavam pripadala trochu nudna. Radsej by som videl drsnych marinakov aki boli v druhych Votrelcoch. Aspon ze zenske su pekne. Ci uz Dina Mayer tak aj Denise Richards. Z postav ma najviac bavila trojka drsniakov. Mlady Jake Busey vo svojej zivotnej ulohe, ktory nechape naco je sakra nôz. Perfektny instruktor Clancy Brown, ktory mu to nazorne vysvetli a jeho najoblubenejsou hlaskou je medic. A nakoniec Michael Ironside ako ucitel a velitel pechoty. Co sa tyka ironickych vsuviek, tak uz ma prilis nebavili a kudne by som sa bez nich obišiel. Uz tradicne skvely je Poledourisov soundtrack. Takze vysledkom je zabavny a brutalny narez, ktory po vizualnej stranke vôbec nezostarol. Vzdycky ma mrzelo, ze Verhoeven nenatocil dvojku. Tie srackoidne videopokracovania nestoja za pozornost. 9/10. ()

maseer2

mistrovské dílo úchyla Verhoevena.. tenhle film můžu vidět znovu a znovu a pořád mě bude skvěle bavit.. a o to tu přece jde!.. tento snímek se nesmí brát příliš vážně (je to přece jenom víceméně parodie), jedině tak si ho pořádně užijete:) ()

ProjectAlice

Legendárny film ktorý ma nikdy neprestane baviť. Po tomto filme som začal nenávidieť hmyz rovnako ako opice po filme Planéta opíc :D Vynikajúci príbeh, hudba, obsadenie, špeciálne efekty, koniec. ,,Chcete vedieť viac?" ()

BoPo

Film, ktorý je oveľa zaujímavejší tým čím je, než tým aký je. A čím teda je? Hollywoodskou anomáliou. Režisér filmov ako RoboCop či Total Recall dostal na svoju dobu k dispozícii obrovský rozpočet a čo s ním urobil? Natočil veľký sci-fi vojnový film, ktorý však nie je vážny, ale ide o satiru. Vizuálna stránka skvelá. Vyslúžila si oscarovú nomináciu a aj po takmer 30 rokoch nemám absolútne čo vytýkať. Jednou z hybných síl príbehu je "stredoškolské" hašterenie a žiarlenie. Potrebný sexuálny náboj dodávajú, v tom čas na vrchole šarmu/kariéry, herečky Dina Meyer a Denise Richards. Prvá väčšiu rolu už nikdy nemala a druhá sa o dva roky neskôr stala Bond girl. Verhoeven kope do nacistov, do klišé vojnových filmov a s chuťou servíruje až prekvapivo naturálnu akciu. Príbeh správne béčkový, ale viete čo? Ja som sa za celú dobu nevedel naladiť. Ani čistokrvná paródia, ani čistokrvný akčňák. Vlastne som dopadol ako väčšina ľudí v čase uvedenia do kín. Nedostal som to, čím by tak výborne vizuálne zvládnutý akčný film mal byť. Na záver už len dodám, že Hvězdnú pěchotu som chcel vidieť od čias ZŠ, keď som vtedy čítal recenziu v časopise Cinema, kde fotky vojakov bojujúcim proti giga hmyzu boli naozaj pôsobivé. ()

Johny_fork

Totální nářez, film srčící originalitou, pro mě kultovní zálžitost, škoda pro Caspera, že se mu nedostává více podobných rolí... ()

Terva

CITÁT - Chcete snad žít navždy?!......... Dobrý brouk je pouze mrtvý brouk..........akční sekanou natočil tvrďák Paul Verhoeven. První hodina spíše připomíná futuristické Beverly Hills. Zato druhou hodinou nám to Paul vynahrazuje a ukazuje nám čistokrevný jatka, kde se nešetří kečupem ani zeleným hmyzím sajrajtem. Ocenění : Oscar 1997 - nominace: vizuální efetky . Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - kostýmy, zvláštní efekty. Scénář : Edward Neumeier. Kamera : Jost Vacano. Hudba : Basil Poledouris. Hrají : Casper Van Dien jako Johnny Rico. CHYBA VE FILMU - Když při cvičení Johnny Rico získává vlajku protivníků, tak odhazuje na rampu svoji zbraň. Poloha zbraně se mezi záběry změní, jednou míří hlaveň směrem nahoru po rampě, poté pro změnu dolů. CITÁT - Mám jen jedno pravidlo! Kdo bojuje, nepřestává! Když uteče, zastřelím vás!........ ()

JohnCZ

Verhoeven je borec - natočil velkolepej, místy hodně vtipnej, silně satirickej a občas dost nechutnej akční sci-fi nářez, který, ač samotné efekty působí jak z 80. let, působí po technické stránce nehorázně nadupaně. Ony totiž ne zcela digitální efekty mají taky hodně co do sebe. I po několikátém zhlédnutí mě tahle žánrová mišmaš strašně baví. ()

m.krudenc

Výborný Sci-Fi film. Chvílemi to vypadá jako satira na fašismus uvnitř americké společnosti. Někdo mi mohl vidět ve Hvězdné pěchotě jen Militantně tupé Sci-Fi béčko se špatnými efekty a krystalickým dějem. Když je totiž satira natočena stejně nebo ještě primitivněji než zesměšňovaný originál, vznikne moc hezký originál. Mě osobně se film moc líbila a to včetně efektů a děje. ()

corpsy

Bombastická akčná sci-fi, ktorá si vo svojej dobe nezaslúžila taký neúspech aký mala. Aj napriek miestami až nacistickému podtextu ( náborové šoty, kostýmy ) je to dokonalá ukážka žánru so všetkými ingredienciami aké má pravá sci-fi mať. Úžasný film. ()

Padme_Anakin

Mám jen jedno pravidlo. Kdo bojuje, nepřestává! Chcete vědět víc? Jedinej dobrej brouk je mrtvej brouk! Báječně namixováno a skloubeno: úžasné triky, skvělé hlášky, příjemní herci, pěkná hudba. Má to šťávu, má to říz. Tak dělejte, chlapi! Chcete snad žít věčně? ()

prsvl

Nelíbilo se mi to, ale viděl jsem to jako malej a v té době mi možná unikl hlubší smysl. **////Ve svých 18 letech přehodnocuji, dávám čtyři a prohlašuji za kult. Ne, prostě musim dát pět. ()

Revanx

Hviezdna Pechota je kontroverzný film. Ono sa vlastne jedná napohľad o jednoduchú popcornovú akciu. A nad takými sa človek moc nezvykne zamýšľať. Neviem, ale mne sa zdá, že tento film za to stojí. V čase vzniku to nemal ľahké, mnohí fanúšikovia knihy neprekúsli to, že sa Verhoeven tak odklonil od originálu. Tí, čo knihu zas nečítali, vo filme často videli iba tupú akciu s jednoduchým príbehom. Ja ako milovník originálu mám tento film rád. Aj napriek tomu, že je v konečnom dôsledku o inom ako kniha. A vlastne, možno ho mám rád práve preto. ()

ConanVJ

Parádní akční sci-fárna, která mě nikdy neomrzí. Film je obře obsazený, má spoustu krvavé akce a i pěkné efekty, které ale v dnešní době hodně ztrácí na kráse. Za mě 100% :) ()

Kryton

Pamatuji jak jsem šel n a toto do kina a vedle mě byl tatínek s malým synkem. Po konci filmu jsem si říkal "Co mu asi synek řekne doma". Každopádně je toto jedna z nejlepších scifáren devadesátek. Neskrytá parodie na nacistickou propagandu i co se týče uniforem atd. Do toho teens jak ze škatulky, potoky krve a brouci, za které by se nemusel stydět ani pixar v sequelu život brouka. Jedina dobrá role Caspera Van Diena a jedna z AWESOME rolí Neil Patricka Harrise. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)