Starship Troopers: Záchrana Marsu

• USA Starship Troopers: Traitor of Mars (viac)

Staří známí Johny Rico, Carl Jenkins a Carmen Ibanez tentokrát čelí nejen broukům, ale také superinteligentní nebeské maršálce, která je ochotná pro své ambice zničit celou planetu. Rica a jeho četu poskládanou z marťanských nováčků tak čeká křest ohněm. Přežijí dost dlouho na to, aby splnili svou misi a zachránili Mars? (Martrix)

Fiftis

Zo začiatku zábavná paródia, ktorá sa neskôr utápa v premiernom klišé (ktorému už nadsázka chýba) a začína byť oslavou pokrivených ideí, z ktorých si na počiatku uťahuje. Oh, tak to je hrôza. Režisér je zrejme často sfetovaný a tu tomu bolo rovnako, keby medzi žánrami bola komédia tak to chápem, ale myslieť to vážne to fakt nie. Usmiati hrdinovia sa len s minimom emócií zúčastňujú škaredých koncov svojich priateľov a spolubojovníkov, aby bez najmenších šrámov na duši, zato s širokým namachrovaným úsmevom pokračovali vo svojej bohumilej ceste za víťazstvom. Ja viem, že je v tom zámer, však nemusím to akceptovať. V takejto situácii by hýril veselosťou a optimizmom len idiot. Film postavený viacmenej na animovanej grafike. Tá síce nie je zlá, ale tak nejako na mňa nezapôsobila, skôr som sa dosť nudil. Ako nenáročná prehliadka to ujde, ale nič viac sa od tohto filmu čakať nedá. ()

Trustme

Další animovaný výlet mezi hvězdnou pěchotu. Oproti geniální Starship Troopers: Invasion (2012) se Shinji Aramaki přesunul na Mars, ale nějakých spektakulárních bitev si neužijeme i když trailer na to láká. Příběh se točí sice okolo známé partičky, ale drsnost a úmrtnost je zde již zohledněna pro dětské diváky a tak i jednotka je složená z jelimanů, kteří tajtrdlíkují a až na vyjímky přežijí. Graficky dospělé, ale stále ještě ne úplně dokonalé. Děj není nějak postižen japonskou nepochopitelností, ale ani americká pohodovost této značce nesluší. Víc umírání, militarismu, hrdinství a bude to paráda. ()

PKD

Jedním slovem, skvělé! O třídu lepší pokr. než Invaze. A víte proč? No protože (vy chytrolíni), to opět napsal jediný člověk, který ví (vyjma 2) jak má vypadat (co se týče atmosféry a přístupu), správná Hvězdná Pěchota ala Verhoeven. Tak je to. A rozhodně! tomu pomohlo, že Johnny Rico mluvil sám sebe. Napřed jsem se domníval (mylně, jak se ukázalo), že to bude jedno, ale nebylo. A hláška ,,že mars je -ubohá malá planeta, která je populární jen proto, že je rudá" mě dostala tak, jako už dlouho nic. Hahaha!!! Tohle si budu pamatovat dlouho. Co by na to říkal Ray Bradbury? :))) A rozhodně skvělý Ed Neumeier ví (tu shit 2 mu odpustim) , jak navázat na jeho tradici mírně řečeno, netradičních Hvězdných Maršálů. Napřed zpívající superstar s psi schopnostmi, teď 26letá dívenka s brutálně vysokým IQ, která se rozhodně jako superstar cítí a zajímá ji jen (zdá se), kolik má procent v oblíbenosti. To mě tedy dostalo. Rozhodně doufám, že tato velmi slibná série bude pokr. Ale nebránil bych se návratu k hraným filmům. To tedy ne. P.s. mé poděkování tentokrát směřuje k Wyschovi, neb to napsal přesně a i za mě. Očividně to četl jako já a tudíž se může k tomuto tématu vyjadřovat. Ti, co tomuto špica filmu (který ovšem nepochopili), dávají za 2 a odpad, by se měli vrátit k pytlovinám typu Buffy,Twillight saga, apod. Očividně jsou u těchto filmů, mimo mísu. Slušně řečeno. ()

agentmiky

Minulý počin Aramakiho ze světa brouků byl zdařilejším počinem, ale bylo příjemné vidět film se známými charaktery z kultovního filmu série z roku 1997. Ocenil bych nějaké vysvětlení, jak se válka s brouky posunula oproti filmům, protože nový přírůstek do ságy diváka hodí v zásadě hned do akce a jen vám řekne, abyste se začali orientovat. Rico v hlavní roli mi přišel dost odlišný od svého opravdového vzhledu, což se dá ale říct i ostatních postavách. Zarazil mě český dabing, který mi přišel fakt přepáleně odfláklý, hlasy mi k jednotlivým charakterům neseděly, tudíž si člověk film ani nemůže naplno užít. Akce a celkově animace je opět na vysoké úrovni, na bitvy se dobře dívá, je vidět, že film vznikal pod pevnou rukou a tady prostě žádný zádrhel nenastal. Příběh byl dost obyčejný, v zásadě žádná chytlavá zápletka, spíše obrazy poskládané za sebou naplněné líbivým vizuálem a pořádnou porcí šťavnatě tučné akce. Vypilovat slabé dialogy a příběh a měli bychom zde akční počin roku na poli anime filmů. I tak se člověk dokáže zabavit. Za mě dávám 61 % ()

Martrix

Po technické stránce nelze nic vytknout. Aramaki prostě umí. Animace je ozdobou tohoto filmu. Jenže. Heinleinova knižní předloha není dostatečně nosná na to, aby vznikala další a další pokračování, už tak jednoduchého příběhu. Scénáristický přínos Edward Neumeiera je velmi pochybný a v tomto případě příběh snad ani neexistuje. Přesto se tvůrcům podařilo i s tímto ryze béčkovým scénářem, udělat vcelku koukatelnou záležitost. Mám ovšem velkou výhradu vůči českému dabingu. Volba hlasu Rica, byla velmi nešťastná. Jestliže se v prvním záběru objeví postava s nápisem na skafandru Rico a promluví hlasem tučňáka z Madagaskaru, který takto velmi často oslovoval svého kolegu tučňáka Rica...dost to ubírá na vážnosti okamžiku. A takto je to celou dobu. Takže pokud můžete...raději bulharsky s japonskými titulky, než český dabing. ()