Alex Rogan (Lance Guest) žije s matkou v přívěsu a všichni okolo jsou vlastně součástí velké rodiny. Vítězí ve videohře Hvězdný bojovník a dozvídá se, že získal stipendium, aby mohl dál studovat. Poté se setkává s Centaurim, který tvrdí, že je vyslán společností, jež hru vytvořila, a než se Alex stačí vzpamatovat, je na cestě do vesmíru. Jeho úkolem je zachránit galaxii před zničením, pak se může vrátit zpět. Jenže se ukáže, že to byla lež a protože Alex je jediný pozemšťan, který má zcela výjimečný talent, obrátí se na něj s prosbou o pomoc tajemný cizinec. Přichází z galaxie, jíž hrozí útok mimozemské civilizace. (oficiálny text distribútora)

honajz

Tak tohle mne příjemně překvapilo. Velice příjemná sci-fi o jedné malé komunitě, která někde za LA žije v karavanech a drží při sobě, mají tu dokonce jedno bistro a u bistra od Atari tehdejší počítačovou hru, takovou tu stojící krabici, kde se střílejí nepřátelské vesmírné lodě. Všechno žije docela poklidně, dokud se mladému Alexovi nepodaří zlomit ve hře rekord. A od té chvíle se začnu dít věci, docela vypointované, logicky odůvodněné, ze sebe vycházející, na sebe navazující, s vlastně dokonce ne vždy čekanými zvraty a dokonce i s jistým podtextem o tom, jestli vůbec odcházet ze zapadákova za lepším. Triky jsou hodně mizerné, a to i na tehdejší dobu, ale tady to člověk docela rád odpustí, protože to mělo promyšlený příběh a vlastně mě to až na pár scén nijak nenudilo. A Beta ve dvojroli Lance Guesta mne dost pobavil. ()

Rominator

Alex Rogan (Lance Guest) často hraje videohru Starfighter a stává se hráčem, který dosáhl nejvyššího skóre. Krátce poté potkává tajemného muže Centauri (Robert Preston), který o sobě tvrdí, že je vynálezcem hry. Centauri pozve Alexe do své mobilní kanceláře a ujíždí s ním neznámo kam... Ve filmu se objeví mnoho záběrů vesmírných lodí vyrenderovaných na počítači a vzhledem k době natáčení to v HD vypadá obstojně i dnes. Příběh je takový jednoduchý a vyloženě ničím nepřekvapí. ()

Spock

Tohle je vážně klasika 80. let nejenom triková, ale řekl bych i stylem příběhu. Alex je skvělým hráčem jedné místní počítačové hry, která je ve skutečnosti simulátorem pro piloty vesmírných stíhaček na vzdálené planetě, celkem vtipné nemyslíte? :-) Každopádně se mu podaří vytvořit na této hře rekord a je vybrán jako pilot k obraně jiné planety před expanzivními sousedy. Místo něj je pak na zemi nasazen jeho dvojník, robot. Příjemná Sci-fi s komediálními prvky by neměla nikoho urazit. ()

HAL

Zoufalá triková zastaralost tu nepřekvapí nikoho, škoda je že si tehdy nedali záležet na větší stylizaci podobně jako u Trona - ten zestárl s trochu větší grácií. Revoluce v používání CGI triků je toto ale obdobná, takže z historických důvodů je film zajímavý hodně. A naštěstí i mimo to pořád rozumně hezky funguje jako teen dobrodružná komedie. 6/10 ()

honajz2

Příjemná oddechovka na jedno zhlédnutí. Má to sympatického hlavního hrdinu, pár dobrých hlášek a určitě mi to nepřišlo špatné, ačkoli mě to bavilo hlavně v první polovině. O nic extra se ale taky nejedná, efekty musely být snad slabé i na svou dobu (takže na dnešní jsou dost mizerné) a celkově mě ani ten příběh tolik nechytl, ale tam je to spíš tím, že nejsem cílovka a o bojích ve velkých vesmírných bitvách jsem nesnil ani jako děcko... 3* ()

• Překladač, který převádí mimozemskou řeč do srozumitelného jazyka, je ve skutečnosti obvodová deska z hodinek. (HellFire)
  • V některých záběrech ze základny lze na obrazovce počítače spatřit mimozemské písmo, které je ve skutečnosti variací hebrejštiny. (HellFire)