Hvězdná pěchota: Invaze

• Japonsko Starship Troopers: Invasion (viac)

Vojenská základna Fort Casey, která se nachází ve vesmíru daleko od Země, je přepadena obrovskými vesmírnými brouky. Vesmírná loď Alesia vyšle na Fort Casey mobilní vojáky, kteří mají za úkol pokusit se brouky pozabíjet. Podaří se jim zmocnit se základny a zachránit přeživší? (TV Nova)

darkrobyk

Tuhle Hvězdnou pěchotu jsem si krásně užil. Sice bych raději místo brouků viděl vetřelce...co, vetřelce? Ale jistě, stačí si je jen dosadit i s perfektní královnou, která tu Cameronovu kopíruje až nestydatě! Příběh je vcelku prostý, ale ruku na srdce: co je zde nejdůležitější? Přece AKCE! A té si divák užije vrchovatě. Kulky sviští, granáty létají, lasery prořezávají vzduch společně s ostrými zuby řetězových pil, zelené tělní tekutiny brouků stříkají na všechny strany, do toho tryská lidská krev, která se ve stavu beztíže mění na rudé kuličky, výbuchy, oslnivé záblesky, stovky zuřivých brouků a Země v ohrožení. Chvílemi zapomínáte, že sledujete počítačovou animaci, kterou opět připomene sem tam záběr na lidskou tvář. Samozřejmě nesmí chybět trocha svůdné nahoty, jinak má ale válka před flirtováním i láskou přednost. Jako poklona Vetřelcům povedené, jako pokračování válek s brouky důstojné. Celé dobrodružství uzavírá chytlavá vypalovačka od Boom Boom Satellites: Another perfect day...a otevřená vrátka po skončení titulků. ()

Kryton

Pěkná animace až někdy komiksová (velká prsa). Celý příběh ST:I je béčkově herní. Pracuje to se všemi klady a zápory. Postavy umírají jak na běžícím pásu. Dobře to zabilo nedělní odpoledne. Určitě to dokazuje, že animované verze Hvězdné pěchoty jsou lepší než druhý a třetí filmové Starship Troopers. ()

JJ.Gibson

Dávám vysoce hodnocené čtyři hvězdy!!!!! Myslím, že to mohlo býti o malinko lepší, ale opravdu né o moc. Jsem fanouškem původní Hvězdné pěchoty a pokračování jsem také viděl. Takže jsem si tento animák vskutku užil. Stále to mě působilo jako nějaká hra. Celá pěchota se skládala z naprosto skvělých charakterů a každý dostal svůj aspoň malý prostor se ukázat. Docela mě překvapila vysoká úmrtnost pěchoty, ale nehrálo si to na nějaké americké happyendy, což je vlastně dobře. Kdyby vznikl nějaký prequelový seriál k tomuto filmu, byl bych určitě nadšen a s chutí bych se na to podíval!!!! Víc takových věcí do budoucna!!!!! ()

oLí

Nemůžu si pomoct, ale téma Hvězdné pěchoty je pro tenhle film hrozná škoda ( fandové prominou ). Asi je těžký získat pozornost a vydělat si na chleba pomocí neznámý značky na poli animovaných filmů, který jsou navíc určeny na DVD či BLURAY trh. Proti Hvězdné pěchotě nic nemám - Verhoevenův film je paráda, ale je to vše, co z tohohle vesmíru znám, i tak se mi to líbilo. Hodně se mi při sledování vybavovalo noční hraní prvního Dead Space spolu s dosud dvěma natočenými filmy a mám pocit, že talent a zkušenosti tvůrců tohohle díla by zasloužilo na poli anime ne-pro-děti filmů daleko více prostoru k tvorbě. S animací bych neměl žádnej problém, důraz na jakejs takejs děj a postavy bych tu taky viděl, kozy složený z pixelů by pro příště taky ze scénáře škrtat nemuseli. Jen třeba přidat ještě víc na horroru, i když moc příznivý budoucnosti podobných filmu nevidím, proto i za tohle dílo vyšší hodnocení, bavilo moc pěkně. 8/10 ()

HellFire

Děj neoficiálního čtvrtého dílu se odehrává výhradně ve vesmíru. Královna vrouků unese jeden z bitevních křižníků a nasměruje ho na Zemi, kde to chce podle všeho s lodí napálit do Paříže a přitom se sama zabít nebo založit novou kolonii. Jak se jí to podaří s několika desítkami brouků na palubě, to opravdu nevím :). Že by ještě před příletem porodila tisíce dalších brouků, kteří by stejně neměli proti obraně celé Země šanci? Poněkud nedomyšlené. Chápu, že potenciál Hvězdné pěchoty je velký, ale v tomto případě zůstal nevyužit. Japonská verze je nevýrazná, postavy hodně over-the-top a někdo ze štábu se pěkně vyžíval v zobrazování nahých ženských. Buď v duchu prvního dílu nebo pro své potěšení. Btw... od kdy můžou brouci dýchat ve vesmíru, potažmo běhat po trupech vesmírných lodí? Gravitace v tomto světě zjevně nefunguje tak, jak má :). Hlavně, že to vypadalo cool. ()

• Úvodní monolog je převzat z knižní předlohy. (HellFire)
  • Práce na produkci zabraly necelé dva roky. (HellFire)