Animovaný mini seriál s osmi příběhy ze světa úspěšné videohry Halo, na kterých se podíleli kreativní japonští animátoři. Přiběhy shrnují nejen celou mytologii světa Halo, ale snaží se také zachytit hlavní motivy a zákonitosti tohoto videoherního univerza. (vojtik)

JohnCZ

Halo Legends začíná velkolepě a úvodní dvojepizodka Origins toho o universu řekne pomalu více, než první 4 hry dohromady. Fajn shrnutí a solidně nadupaný fanservis - už jen použití původních hudebních motivů dělá fakt hodně. Posléze už jsou epizody poměrně nevyrovnané. Lepší střídají horší a nechybí ani jedna vyloženě odpadová, která více než Halo připomíná sobotní pohádky pro děti a ne příběh hodný tohoto universa. Je to anime, takže z toho zároveň občas čpí pro Halo lore trochu nežádoucí japanoidnost, ale dá se to přežít, byť animace mezi nejsilnější stránky filmu taky vyloženě nepatří. ()

Liznic

Na úvod, nikdy jsem nehrál žádnou Halo hru, ale četl jsem pár knih, což mi nějaký základní rozhled v Halo universu dává. Při sledování Halo Legends se přímo nabízí srovnání s Animatrixem. Máme tu zajímavý svět, který takto obohatí krátké příběhy. Dokonce první dva představují jakýsi historický pohled na pozadí Halo (podobně jako v Animatrixu). Halo Legends má však řadu zásadních chyb. V asi polovině příběhů není dobrá animace (někdy dokonce hnusná - The Duel). Nejsem zastánce nějakého určitého druhu, nebo formy a rád vidím nějaké umělecké, či ozvláštňující snahy, ale na tohle se nedívalo hezky. Další problém je příběh jednotlivých částí. Většina je totiž pitomá a nezajímavá. Náměty jsou přitom často (velmi) slibné a i když se jedná o něco klišovitějšího, pořád to jde zpracovat dobře a zajímavě. Největší problém je pak ten, že ani jeden příběh nechytne. Ani jeden! Doufal jsem, že třeba aktuální díl (velmi rychle) skončí a začne nějaký nový - zajímavý, ale žádný z osmi krátkých (některé připadají, že jsou hodně dlouhé) nechci vidět znovu! ()

HAL odpad!

Pokud se autoři snažili ukázat že Halo má příběh v základních konturách dokonale vykradený ze Starcraftu, ale na rozdíl od něj maximálně zkriplený do polodebility, tak se jim to povedlo. Pokud se snažili znásilnit všechny dobré anime a sci-fi povídky (a nejen ty dobré, ale dokonce i ty špatné či brakové), tak se jim to taktéž povedlo. A pokud se snažili mi přivodit nevolnost z toho odporného blivajzu co se na mně valí z obrazovky, tak i to se jim povedlo. Ve všem ostatním je Halo Legends ale naprosté selhání, které uráží jak Animatrix - vykradený co do formy filmu z minipovídek v různých animačních i vyprávěcích stylech (zde je ovšem animace přinejlepším snesitelná, občas ale i pod úrovní toho nejhoršího co jste kdy viděli), tak nejspíš i samotné HALO (nehrál jsem ho a po tomto ani nechci, ale TAK strašné to být snad nemůže)... a samozřejmě ze všeho nejvíc uráží diváka, který se k tomuto dílku v dobré víře díky vlastní naivitě nachomýtne. 1/10 ()

klerik

Snaha o ďalší ANIMATRIX je ozaj smiešna. Ani vďaka úvodným voiceoverovským (nuda!) epizódam svet Halo nedostal dostatočnú hĺbku. Resp. nadhodené motívy nie sú neskôr takmer vôbec využívané. Poťešujúce je, že štýly sa menia a aj tie artovejšie prístupy sú pozerateľné. Zaujme aj humor, ale na poctivosti to tejto kolekcii nepridá. V podstate len záverečný príbeh má hlavu aj pätu (teda príbeh) a je to fajn (akcia, dravosť, nápaditosť). Lenže to na nejak extra vysoké hodnotenie nestačí. Na Halo sa nepozerá zle, ale táto séria krátkych filmov je len taký bonus ku hre... BATMAN: GOTHAMSKÝ RYTIER bol originálnejší projekt... ()

FFilipCZ

Naprosto úžasná forma vyprávění na začátku, která vás neskutečně vtáhne - big up pro Brittney Karbowski! Kreativní banda japonských animátorů odvedla taky hodně kvalitní originální prácičku. Přestože jsem o světě a hře Halo nevěděl v podstatě ani ň (můj starší PC mi zatím nedovolil si tuto hru zahrát a jiné konzole nevlastním), snímek jsem si užil do poslední vteřiny a po zhlédnutí mě o to víc mrzí, že jsem si Halo ještě nezahrál. ()