Halo 4 - film

• USA Halo 4: Forward Unto Dawn

Kadet Vesmírného velení Spojených národů (UNSC) prožívá krizi svědomí. Má se totiž postavit tváří v tvář mimozemské alianci známé pod názvem Pakt na bitevním poli a v boji za budoucnost lidstva čerpá inspiraci od Master Chiefa. Píše se rok 2525 a lidstvo právě začalo kolonizovat vesmír. Skupina kadetů podstupuje výcvik, jak zakročit proti lidským povstalcům. Jeden člen skupiny – Thomas Lasky – pochybuje o svých schopnostech vojáka i o válce samotné. Zatímco svádí svůj vnitřní boj, zemi napadne neznámá mimozemská rasa. Laskyho a jeho skupinu zachrání před útokem jeden z legendárních supervojáků UNSC známý pod jménem John-117. John musí Laskyho motivovat, aby naplnil svůj potenciál vojáka a vůdce v boji proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému kdy lidstvo čelilo. (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Ako fanúšik Halo univerza (mám doma všetky knihy), nemám možnosť hodnotiť inak, aj keď neobjektívne, nakoľko je to veľké televízne béčko. Všetko maximálne priemerné aj keď technicky celkom verné, ale nástup Master Chiefa, tak to bola jazda. Terminátor aj s Robocopom sa môžu schovať... Aj z tých pár minút, čo je na scéne je to "kurva" jazda. Čudujem sa, že toto fakt ešte nikto nenatočil "vo veľkom" Hollywoode, keď už natočili kopu 3,14čovín. Ja chcem veľký mega blockbuster, podobne ako Gears of War. Ale HALO skôr, Master Chief by sa mohol stať legendou medzi sci-fi postavami. :) Objektívne cca 60%, Fanúšikovsky 100% P.S. To odkladanie heliem na konci nemalo chybu. Človek neznalý predlohy nevie, o čo sa jedná, človek znalý univerza len zaplesal blahom. "Počkejte, kdo jste?" "Říkejte mi "Master Chief"." Dve vety a urobia tak neskutočne veľa. ()

Ravi

Halo mi jako herní série téměř nic neříká, ale vím, že tam spolu soupeří lidé s mimozemšťany a je tam jakýsi Chief, který je hlavním hrdinou. Film dokáže zaujmout, má dobrý spád a dokáže přes nízký rozpočet překvapovat kvalitou, avšak je to pouze ochutnávka oněch epických herních scén, které můžete shlédnout na youtube. Určitě stojí za shlédnutí, ale nečekejte kdovíco. Je to jen vábení na hru a možná trochu do armády ve stylu Starship Troopers. 65% = 3/5 ()

slunicko2 odpad!

Ztělesnění filmového odpadu. 1) Jakožto milovníka (a snad i určitého znalce) scifi mě neodradil ani explicitní oficiální text distributora. Někdy jsou autoři obsahů zcela mimo...třeba to bude i tento případ. Bohužel nebyl. Divák dostane to, co se mu nabízí - hloupé rozhovory po půlhodině vystřídají prázdné honičky a střílení. 2) Neumím a nechci posuzovat kvalitu počítačových her, zejména ne akčních stříleček. Je pravda, že se bavím podstatně více pohledem na televizní monoskop nebo na zabarvující se čtverečky při defragmentaci starších disků. Uvedený film má možná co říci vášnivým hráčům podobných gamesek, ale mě prostě...jak to jen říci...intelektuálně nenaplňuje. ()

VojinRyan

Chcelo by to lepší scenár a nejaký iný zvrat. Pretože ťažiť len z toho, že takmer každý pozná PC hru, ktorá je v podaní Halo série dosť dobrá jednoducho nestačí. A to ma celkom sklamalo, že tvorcovia evidentne na tom dosť stavali. Ale Hendler to neurobil zle. Išiel pekne od začiatku a to najlepšie si nechal nakoniec. Ale prišlo mi to trošku nedotiahnuté do konca. Ale mám silné pochybnosti, že to bude pokračovať ( ak nerátam film v 2015 ) ak nedostanú do rúk poriadny scenár. 70% - 4*. ()

Lovely.Bones

Zaprvé: nikdy jsem Halo nehrál a nemám vůbec ponětí, o čem jsou hry. Zadruhé: Vůbec mi to nevadí. Příjemní mladí herci, slušná akce a líbivé efekty. Nevím, jestli by se mi to rozdělené na 5 částí líbilo a nezaznamenal jsem ani nějaké výrazné body, ve kterých bych to najednou rozdělil. Zuzana z Narnie už neběhá po lese s lukem, ale po bitevním poli s futuristickou zbraní a Skákadlo z Taneční akademie taktéž. Nevím, jestli budou takhle příjemní i fanoušci hry, ale třeba ji jednou vyzkouším na vlastní kůži. PS: Překlad Master Chief na Kapitán Velitel se stal už legendární :D ()