Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

zdeci

Quentina jsem nikdy nežral a nikdy nebudu! Nicméně nelze ani tomuto jeho snímku upřít jakýsi styl založený na slovu "FUCK", krvi a bezpředmětnému blábolení o tom, jestli to Madonnu poprvé bolelo :-) Však nenadchlo, ani dík uříznutému boltci. Za zatvrzele "profesionálního" Buscemiho 60 %. ()

Toxie

Nejlepší film mého oblíbence Tarantina. Nejlepší diskuse o tom jestli člověk má dávat spropitné servírce v restauraci nebo ne. Je to prostě, dialogová onanie. :-) ()

BenchPress

Tak na začátku jsem si říkal, že Tarantino začal prosazovat svůj styl až od Pulp Fiction, ale mýlil jsem se. Opět brutální a sadistické. Námět mi přišel mnohem lepší než výsledný scénář. Přišlo mi, že se z toho dalo vytřískat víc než jen plno krve a násilí. Tarantino mi prostě nesedne, ale tady jsou jeho filmy vždy oblíbené. To nějak nechápu. 3/5 ()

Slam7

Zajímavej nicneříkající film...líbilo se mi, že tady divák musí prokázat svou představivost, aby si film kompletně doplnil. O spoustě akce se tam jen mluví, ale není ukázaná a to mě bavilo. Herci super, obsazení dost podobné jako v Pulp Fiction a to já oceňuju!!!! Bohužel je to Tarantinovo gangsterka a nevyhne se srovnávání s jeho majstrštykem, už zmíněnym, Pulp Fiction...a to rozhodlo i u mě, proto ta hvězdička dolu. ()

waltosin

Já tady ty filmy kde se pořád většinou mluví moc nemusím a dávám většinou nízké hodnocení, až na scénu přišel Tarantino a i když se většinou tam kecá tak se nejde odtrhnout od obrazovky a chcete vidět víc a víc a to přesně Quentin Tarantino umí, nalepit diváky k televizi a držet je v napětí jak to dopadne jako v Gaunerech :) Jinak scénka s rozdáváním přezdívek byla genialní :D 70% ()

CorvusBlek

Klasický Tarantino, ukecaný, drsný, krvavý, vtipný...Tohle by člověk měl vidět, už jen z "povinnosti" k Tarantinovi. Oblíbení herci pana režiséra vždy potěší (Buscemi, Tim Roth a další s Harveym Keitelem začínaje a rejžou samotným nekonče :) ()

principessa

Začne film a já si říkám: „Hmmm tak tohle je ten Tarantino? ten věčně vychvalovaný a zbožňovaný mistr Tarantino?...“ Na rtech mám takový ten ironický úsměv a v hlavě mi běží: „Tak tenhle film nemá absolutně žádnou šanci mě zaujmout...“ A jak to dopadlo? Než se naděju, zjistím, že to o čem jsem si myslela, že se mi vůbec, ale vůbec nelíbí se mi vlastně líbí hrozně moc...jak to ten Tarantino sakra provedl? Já jsem navíc vždycky fascinovaná snímky, které nepotřebují skoro žádný prostor, ale dokážou zaujmout příběhem a dialogy... každý režisér, který umí natočit podobnou věc v mých očích okamžitě stoupá. Těch 99 minut mi uteklo tak rychle jako nikdy a já při závěrečných titulkách nechápala jaktože už je konec... bavilo mě to, zapůsobilo to na mě... velmi zajímavý, originální, vtipný styl... pro vás ostatní už možná ani ne, ale pro mě to byl první Tarantino v životě a jsem moc ráda, že to mohli být zrovna Gauneři, kteří mě s ním seznámili!!!! 8/10 ()

Palisander

Škoda toho fraškoidného záveru. A vlastne aj nudného úvodu. (Pozor, spoilery) Neverím, že by šéf akéhokoľvek gangu liezol policajtom do rúk len preto, aby sa zbavil krysy. Ľudí s búchačkami tam bolo až až. V podstate stačilo dať pokyn Blonďákovi aby zapálil búdu a viac tam nemusela vkročiť ani noha. Pomsta aj tak najlepšie chutí studená. Ružový mal pravdu. Robiť s amatérmi sa naozaj nevypláca. ()

route60

Gauneři jsou a asi už zůstanou nejlepším filmem Quentina Tarantina zcela s minimalními prostředky o finanční stránce nemluvě rozehrál drsný ale i vtiný příběh gangsterů kteří po zpackaném přepadeni hledají mezi sebou zrádce, Pulp Fiction jé výborný ale na Gaunery nemá. ()

Cyberboy

Zajímavé, že tahle gangsterka mě nijak nenadchla. Nemá to spád, údernost, napětí ani osobité kouzlo. Asi je to tím, že je to jeden z prvních Tarantinových filmů, kde ještě mistrův styl nění zcela vytříben a já ho vidím jako poslední. Když se na něj pokusím podívat s nadhledem a srovnat ho s žánrovými kolegy, tak mě to stejně nebere a nemám důvod jej hodnotit jakkoli nadprůměrně, není to tam. (5/10) ()

Darth Kedr

První plnohodnotný Tarantinův film se neskutečně povedl. Všechny později používané klasické postupy dokonale fungují už zde - ať jde o kecací scény, hektolitry krve, či dlouhé detaily. K tomu výborné obsazení, zejména Tim Roth a Steve Buscemi hrají skvěle. Všichni pozdější Tarantinovi přívrženci by se měli právě tímto filmem doplnit základní vzdělání. ()

14krejca14

Film na mě místy působil trochu nudně, ale jinak Tarantinův skvělý debut. Každému "gaunerovi" padla role skvěle. Film nabízí spousty vtipných dialogů (Tarantinovo pojetí písně "Like a Virgin" mě fakt dostalo :) )... Nechybí pořádné množství krve a napětí. Film ke konci skvěle graduje a vrcholí. V mnohém jsou Reservoir Dogs podobné Pulp Fiction - krev, vtip, členění filmu na několik kapitol, báječné dialogy... Gaunery beru jako Tarantinovu skvěle natočenou přípravu pro jeho největší klenot. ()

x_ander

Tarantinův debut je sice nekompromisní, ale ne tak vybroušený jako jeho další tvroba. Těžko říct, jestli je to klad nebo zápor, u mě to každopádně Reservoir dogs na čtvrtou * vytáhli až závěrem. ()

macco33

Ačkoliv nemám rád explicitně zobrazované násilí, nemůžu jinak než dát 5 hvězd. Takhle do světa kinematografie vstupuje pan Někdo! Scénář tohoto kousku je jednoznačně za 100 bodou, výběr herců a jejich kreace skvostné ... Kdybych se tohoto filmečku mohl účastnit jako aktér, vzal bych cokoliv, jen ne roli nebohého policisty ztýraného Michaelem Madsenem. Z toho bych se podělal i na place ...Budiž mu země lehká... (policistovi). Takhle se vytváří (vědomě či nevědomě???) to, čemu se rádo říká "kultovní film". ()

Honzulik

Gauneři - (Reservoir Dogs) - tak tento film jsem viděl již před časem a seznámil jsem se se zajímavým pojetím režiséra Quentina Tarantina. Film opravdu nese klasický Tarantinuv rukopis réžie i scénaře. U Gaunerů je ale děj opravdu velice jednoduchý a neoplývá žádným zvláštním překvapením. Beru celkem na vědomí, že se jedná o první počin tohoto režiséra, ale poněkud opravdu nechápu takové nadšení některých zdejších hodnotitelů. Já nemohu udělit více než 3*. ()

Roman1983

zatím viděno jednou, a určitě ne naposled, film založen na jednoduchém ději, ale s o to lepšími hláškami, které jsou navíc životními pravdami, byť od těch gangsterů by to člověk nečekal, na první dojem minimálně srovnatelné s Pulp F., herecké obsazení nemá cenu komentovat, Tarantino si ty lidi prostě uměl vybrat .... 5* ()

Hruskovice

3 scény za co si tento film zaslouží víc než 5 hvezdiček, Stuck In The Middle With You - Stealers Wheel + benzín a břitva, rozbor písně Like a virgin a příběh o chlápkovi s přilepeným přirozením k břichu :) Prostě Quentin je nejlepší :) 6/5 ()

IZFNP

Predohra k Pulp Fiction, ktorá ju v niektorých ohľadoch zatieňuje. Alebo sa minimálne praží na rovnakom výslní. Nevkusne pôsobivý, krvavý, nápaditý film s bezchybným obsadením, pretknutý Tarantinovým neopakovateľným rozprávačským talentom. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)