LuciusWlk

Bylo to dobré. Bylo to více než dobré. Šílená stopáž uběhla jako voda a i vyprávění příběhu, mě přišlo příjemnější, než u frenetických akcí marvelu.. ()

Sdoom

4hodinové utrpení, není jak to jinak popsat. Generická komiksovka s otravným dějem, efekty i hudbou, navíc strašně nudná a bez jediné zapamatovatelné scény (v pozitivním smyslu slova). Jedna hvězdička, ani nevim za co. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

sQelle

Další z řady filmů "Kup s k nim brýle s nočním viděním, jinak nic neuvidíš". Snaha o restart byla velkolepá, dokud samotný film nevyšel. Bohužel jak již známo na h*vně nedrží nic kromě jeho samotného. ()

Kienast

Klidně to mohlo mít jen 3 hodiny a klidně to asi nemuselo ani vzniknout. Zmizel humor, přibyl tmavší filtr, pár postav navíc a obrovské množství zpomalovaček a digibordelu. A i v téhle verzi mi Cyborg leze na nervy. Původní JL si už úplně přesně nepamatuji, ale tahle verze je lepší, ale fakt nevím jestli si tohle někdy pustím znovu a stoprocentně vynechám černobílou verzi. Marvel je prostě a jednoduše jinde a Nolanův Batman je úplně jinde. 6/10 ()

JamesSi

Opravdu jsem tomu chtěl dát šanci. Opravdu. Naposledy když jsem byl v Pripjati, tak tam žádný ufoni nebyli. Aspoň to má nějaký logický scénář. Kdyby mě jen zajímaly postavy a co se tam děje. Všichni jsou buď v módu naprostý drsoňi (Batman, Wonderwoman, Cyborg a Aquamen) nebo otravní asociálové (Woody, pardon Tim, pardon Barry Allen). Joker se na konci objeví ve vizi budoucnosti (na kterou se asi nikdy nenaváže) a naštěstí si nechal zmizet nekvalitní kérky. Pak je tam trochu fan-baitování (naznačení důležitých událostí, díky kterému si fanoušek řekne "Wow tak takové to tedy bylo") a jako poslední vyhonění se objebí náhodná postava ze 3 komixů z roku 1955. Díky za mr(d)hání 4 hodin. Sorry, fakt jsem tomu chtěl dát víc než 2*, ale nemůžu. PS.: Kdyby se ukázalo, poté co se Batman probudí, tak vedle něj v posteli leží Joker, bylo by to cool. EDIT: Originální kinoverzi jsem neviděl a asi nikdy neuvidím. EDIT 2: Pravděpodobně je kinoverze o dost horší než tato verze. Dá se říct, že Snyderova verze má konzistentí nádech a styl. Nechápu, jak se z toho mohl pokusit udělat komedii. Skoro to připomíná maglajz s přestříháváním Suicide Squad. I přesto však nejsem z Snyder Cutu nadšený a konec to za mě docela zabil. ()

Rudinsky

O dve triedy lepšie ako lekvár od Whedona. Navyše s parádnym mimozemským dizajnom, kotrý v niektorých momentoch naháňa priam gigerovskú hrôzu. Snyder si to postrážil a aj keď to má pachuť "minulých čias pred koronou" a scenár nemá k dispozícii dekádu filmového univerza za 10 miliárd, niektoré scény som si pustil viac krát - celkovo sa mi táto DC štylizácia vždy páčila viac ako Marvel. PS: Darkseid by z Thanosa spravil ríbezľové smoothie. ()

iXtr3m3

Nečítať pre tých, ktorí sa boja spoilerov, lebo tomu sa nedá vyhnúť. Čo dodať. Ako bol Endgame splnený sen všetkých Marvel fanúšikov, tak Zack Snyder´s Justice League je splnený sen všetkých DC fanúšikov. Malo to hlavu a pätu, malo to v sebe veľký príbeh, malo to bombastickú akciu (kto nadáva na CGI, tak nech si pozrie Endgame, Spidermana, Iron-Mana a iných), malo to lepšiu hudbu, výpravu, gradáciu, dej, prekreslenie postáv, jednoducho všetko tu bolo posunuté neskutočne vyššie. Steppenwolf samozrejme na Supermana nemal, ale inak budil ďaleko väčší rešpekt ako Whedonova verzia a náležižite mal aj navrch nad ostatnými, kým neprišla Deus Ex Machina Black Superman. A navyše bolo krásne vysvetlené, prečo sa kocky ozvali tak neskoro, napriek tomu, že boli na Zemi tisícročia ukryté, pretože sa obávali Kryptoňanov. Dostali sme všetko, starodávnych bohov, Amazonky, Atlantídu, Flasha, Cyborga, všetkého viac a len v tom dobrom. K tomu útržky s Martian Manhunterom a Green Lanternom, to už boli len čerešničky na torte. Flash si krásne vydláždil cestičku pre Flashpoint Paradox, ktorý by bol v ďalších častiach riešený, Cyborg bol tak trochu iná liga ako Iron Man a Ultron dokopy, Batman ukázal ešte viac svojej techniky, dokonca aj takej, ktorá aj keď len na chvíľu, ale dokázala odolať samotnému Supermanovi a to aj bez kryptonitovej dymovnice. Alfred je najlepší Alfred zo všetkých variácii. Kto nadáva, že Affleck nemôže byť Batman, tak pre mňa je najlepším najviac Badass Batmanom zo všetkých svojich inkarnácii (I´m rich forever :) Po technickej stránke veľdielo, po obsahovej zmysluplný celok, nie ako Whedonov vývar, ktorému som naparil plný počet preto, lebo som jednak nevedel, že sa raz podarí zhmotniť Snyderovu víziu a jednak som bol rád za prvú riadnu DC tímovku (Suicide Squad sa môže zahrabať oproti týmto borcom). Vôbec ma tie štyri hodiny nenudili. Ak by som to pripustil, tak musím pripustiť že aj rozšírené edície LoTR musia nudiť, keďže majú kopu vaty. Lenže práve tá vata je silným lepidlom, ktoré drží všetky časti pokope, dáva nám možnosť porozumieť keď aj nie všetkému, tak drvivej väčšine vecí a dáva jednoducho snímku hĺbku. Whedonova verzia bola oproti tomuto neskutočne povrchná a neosobná. Tu dostala každá postava slušnú dávku priestoru a vôbec som neriešil, prečo ten bol na plátne toľko a ten toľko. Warner urobil obrovskú chybu, že pustil do kín to, čo pustil. Pokazil niečo, čo sa už asi opraviť nedá, pretože rovnako ako existuje kopa fanúšikov, ako som ja, tak už žiaľ existuje aj nezmerné množstvo haterov, ktorý si len zgustnú na tom, keď sa budú môcť odbaviť katastrofálnym hodnotením. Ja som za toto nesmierne vďačný a neskutočne by som si prial, keby sa to zaradilo do DC komixového sveta, z ktorého to Warneri nasilu vytesnali. Na čo iné by lepšie mohol nadväzovať film s Flashom, ako na toto, keď si človek pomyslí na scénu s Jokerom? Všetky filmy z DC by dávali zmysel, keby toto veľdielo bolo ich súčasťou. Jediné mínus, ktoré môžem trochu priznať, bol predsa len ten formát, na ktorý som si síce po pár minútach zvykol, ale viem si predstaviť a aj pochopiť, že kopu hnidopichov to sralo až do konca. Ja by som si ten film neskutočne rád užil v Imaxe. Ak by ho tam niekto niekedy znovu dal, tak by som letel na to ako blázon. Neviem, čo ďalej rozpisovať, lebo ja som nadšený jednak z toho, že sa podarilo nemožné a to, že sa Snyderova vízia vôbec dostala k nám a jednak som vďačný, že som mohol taký dlhý čas pobudnúť so svojim obľúbenými hrdinami, pretože podľa vyjadrení a hlavne otáľania a naťahovania od Warneru to v podstate s dvomi najpodstatnejšími z nich (Battfleck, Cavill) bola vlastne rozlúčka. Tak ako si neviem predstaviť ďalší Avengers film bez Capa a Iron Mana, tak si neviem predstaviť niekedy v budúcnosti ďalšiu Justice League alebo aj samostatné celovečeráky bez týchto dvoch borcov. Na kieho boha Warner investuje do stupidít typu Birds alebo Suicide Squad, ktoré stoja ťažké milióny a radšej sa nevenuje tomuto? Nechápem, musia byť všetci vymletí. Nejde o to, že Snyder robí ťažké filmy, ide o to, že keď sa mu do toho neustále niekto pletie a rozkazuje tak a tak, tak stráca tvorcovskú slobodu a myšlienky idú bokom. Man of Steel v kinách bol dokonalý. Pre mňa asi najlepší superhrdinský origin, aký kedy vznikol. Ale už pri BvS sa ukázali strihy a zásahy štúdia ako debilné a Ultimate verzia bola jednoducho lepšia, vysvetlila drvivú väčšinu vecí, dokonca aj pre blbečkov smejúsich sa z Martha scény mala jasné vysvetlenie (dve dlhšie scény o naviazanosti Brucea na Marthu pred samotným stretom so Supermanom a potom dve scény priamo počas súboja, takže len blbec si mohol potom ešte z toho robiť srandu). Pri Justice League to však hlavne teraz po zhliadnutí jej vlastnej "ultimate" verzii naozaj zabolí. Bol som spokojný aj s Whedonovou verziou, ale dobre si pamätám, že hneď v prvej vete som spomínal príliš krátku stopáž a spokojný som bol najmä kvôli tomu, že to žiaľ bolo jediné, čo sme dostali a nikto ani len nedúfal v to, čo prišlo teraz. Keď si to však spätne premietnem, tak trilógia Man of Steel, Batman v Superman Ultimate Cut a Zack Snyder´s Justice League, je doslova masterpiece, ktorý by som dal na úroveň LoTR, nech si ma hejtuje kto chce akokoľvek chce a som vďačný, že takéto niečo som mal možnosť zhliadnuť nielen doma ale aj v kinách, s výnimkou posledného. Teraz by mal nastúpiť Flash, cestovať do minulosti a "sejmúť" vedenie Warneru a Whedona samotného. Tak, to by bolo všetko. Dielo bolo dokonané. V pokračovanie nedúfam, aj keď zázraky sa dejú a ja nedám dopustiť, aby mi niekto siahal na tento monumentálny trojepos a už teraz som nešťastný, keď vidím, ako tomu klesajú percentá, lebo by som tomu doprial hodnotenie aspoň na úrovni Avengers poslednej dvojčasti, čo sa pri súčasnej úrovni hejterov žiaľ nestane. () (menej) (viac)

666Carnage

O víkendu jsem si to v klidu pustil a musím říct, že magalomanská stopáž utekla hodně rychle. Film je takhle dost komplexnější a dává větší smysl. Třeba válka starých bohů byla hodně dobrá. Film není úžasný ale je lepší než to co se vyrodilo v roce 2017. Tam je vidět, že dva odlišní režiséři každý s jinou vizí a tlačící studio nedělá dobrotu. Je to popkornovka a bavil jsem se. Třeba takový finále, které dostalo temnější háv bylo o moc lepší než to předtím. Původní JL ode mě dostalo 40% .Tahle dostane 60% a nevylučuji, že se nepodívám znova. P.S. Ben Affleck je opravdu dobrý Batman. ()

NifKor

První verzi Justice League od Wheedona nesnáším a mám pořád z ní noční můry. Když se tedy oznamoval Justice League od Zacka Snydera, tak jsem původně se nechtěl ani na to podívat, protože minulé Justice League mě tak zklamalo, že jsem takové zklamání nechtěl zažít podruhé. První trailer mě nijak moc nenadchl a nezaujal, ale trailery potom mě neuvěřitelně chytily a zaujaly, že se stalo to čeho jsem se bál. Začal jsem se na film těším jako na Wheedonovu verzi, proto jsem si řekl, že chci mít nějakou rezervu a neměl jsem takové očekávání jako u Wheedenové verze, ale pořád jsem neuvěřitelně těšil. Otázkou je: Je to tak skvělé jak se říká? Né tak docela. Příběh s postavama časem pokulhává, efekty v jistých částech nejsou pořád kdo ví jak skvělé a pár postav dostalo zbytečně moc prostoru oproti jiným. Co se ale nehorázně změnilo a neskutečně zlepšilo film samotný byl superman s normalními rty, přiběh který i dává smysl, zaměření se více na samotné postavy. Herci klasika jako v Justice League tady hrají stejně (nečekaně, když je tam polovina záběrů stejná), akorát že to je zrovna pozitivum i u minulého Justice League. Jsem rád, že se film udělal znovu, protože jde vidět, že Zack Snyder měl představu, která funguje a dokonce i v jistých momentech dost dobře. Nedokážu si ale představit, že bych 4h seděl v kině, i když by tam byly pauzy. Lidem, kteří byly zklamaní z minulého Justice League doporučuju zkouknout tuhle lepší verzi, ale bez nějakých extra velkých očekávání.  7/10 ()

WathanajX

Původní film jsem BOHUŽEL viděla a to v kině. NAŠTĚSTÍ ale zadarmo takže jsem nemusela litovat vyhozených peněz s popcornem též zadarmo a nejspíš jen tyhle dvě věci mě v sálu celou dobu držely. Klady: Srovnání se tady asi jako většina prostě nevyhnu. Takže ano tato verze pro mě byla rozhodně stravitelnější než ta původní debilita kterou jsem musela zhlédnout. Tento film nabízí mnohem temnější atmosféru, která se snáší rozhodně lépe než původní "dětštější" verze, což bylo značné zlepšení. I k postavám tu divák má nějak blíž a konečně se mi všichni dohromady nezdají tak mimo. Upuštěno bylo naštěstí od trapných vtipů, které bohužel nepřišly úsměvné ani mladším divákům a za to jsem rozhodně ráda. Navíc se mi jako někomu, který je světem DC téměř nepolíbený dostalo širšího pohledu zejména na dle mého názoru dosti důležité postavy o které nás nevím proč původní verze ochudila. Zápory: Ano jak jsem řekla tato verze je rozhodně lepší ALE… Zásadním ale pro mě je pořád nepochopitelná délka. Nemyslím si, že k dokonalému filmu jsou potřeba čtyři hodiny, zejména když ten film obsahuje tolik zpomalených scén, že to diváka po chvíli neskutečně utahá. Rozdělení na dva filmy bych moožná snesla ale tohle nevim, nevim. Představení jednotlivých postav je fajn ale zase proč je to všechno tak šíleně zdlouhavé? Za mě totální zbytečnost. Na mě je tu na jeden film až přespříliš nesmyslů a pokračovat bych mohla donekonečna. Například dělení filmu do kapitol, nezáživná finální bitva a některé trapné hlášky si tvůrci prostě nemohli odpustit. Navíc až na Supermana jsou mi veškeré postavy ve filmu protivné a poměrně nestravitelné. Hodnocení: (3*) za seznámení se více s DC a temnější atmosféru ()

Chmur

Velký špatný. Z Marvelu vyšla a stále vychází (čím dál tím častěji) spousta hloupých vycpávkových filmů, přesto mi většina z nich připadá zábavnější než to, co  produkuje DC Extended Universe. Čtyřhodinová Liga spravedlnosti Zacka Snydera je mučící nástroj na široké spektrum fanoušků. Takový soubor nudných a špatně zahraných hrdinských postav aby člověk pohledal. Chemie mezi postavami na úrovni sirovodíku - k nevydržení.  Silně nedoporučuju. To je lepší dát si potřetí Avengers nebo Strážce galaxie. ()

Janega

Justice league z 2017 bola ako puzzle, ktorému chýbalo dosť dielikov a práve táto verzia ten obrázok dopĺňa. Mnoho dier v príbehu bolo zaplnených a postavy, ktorým chýbal priestor, dostali väčší part. Zároveň však polovica obrázka chýba tým, že tento film bol plánovaný ako prvá časť, a tým otvoril ďalšie otázky, ktoré už asi zodpovedané nebudú. P. S. Snyder sa vrátil ku 4:3, potom dal čiernobielu verziu, takže čakám kedy z tohto filmu urobí ešte nemý film. ()

Fary

No, úvodem je potřeba říct, že je to nesrovnatelně lepší, než původní Liga spravedlnosti. A to je tak všechno. Bohužel stejně jako z hovna bič neupleteš, tak ze špatného filmu dobrý neuděláš. Nemůžu si pomoct, ale je to příběhově pořád hovadina neskutečná - na co vlastně celá bitva Amazonek, když to Steppenwolf mohl hned na začátku sebrat a teleportovat se pryč, na co spousta dalších scén, které ve čtyřhodinovém součtu působí zbytečně roztahaně a melancholicky. O "temné" a "ponuré" atmosféře ani nemluvě - asi to má být melancholické nebo dramatické, ale výsledný efekt je ten, že vlastně půlku filmu nevíte, co se tam děje, protože je tam tma nebo romantický západ/východ slunce (WTF?!). Co je ale ze všeho nejhorší a přes co se prostě nikdy nepřenesu je Ben Affleck jako Batman. To není Batman! Ani Bruce Wayne! Ani nic tomu podobného. Nevím, kde začít, tak to vezmu jako kýbl s*aček s výčtem toho, co je špatně -> Ben Affleck nepůsobí ani jako milionářský playboy, ani jako zkušený bojovník, který by si mohl Batmana lajznout, ani jako cokoliv mezi tím. Když říká, že jeho superschopností je, že je bohatý, tak mu to nevěříte ani když zrovna nasedá do vymyšleného hyperMercedesu a korunu tomu všemu dodává jeho oblékání se, kde mu brnění dělá mohutné svaly, které bez něj nemá ani poloviční. Neupravený, neoholený, ale zároveň to není taková ta ležérní nedbalost. Jeremy Irons pak vůbec nesedí do role Alfreda (mnohem lepší byl je a bude Michael Cane) a kdo tam už vůbec nesedí, tak je komisař Gordon - ten herec je dokonalý do role cholerického vzteklouna z redakce Petera Parkera, ale rozhodně ne na komisaře Gordona (tam seděl mnohem líp např. Gary Oldman). Jo a abych nezapomněl, tak Jesse Eisenberg je hodně špatný Lex Luthor - to už bylo 100x lepší Kevin Spacey. Takže závěrem - ano, ale proč? Jinak (spoiler alert) cameo dvou nových postav bylo příjemné. ()

SpaceOdyseus

Bavilo me to. Meli jsme tu lepsi comicsove filmy, ale Snyder u me rozhodne boduje. Bavi me jeho vizualni prestylizovanost, bavi me jeho pojeti hrdinu jako odlidstenych bohu, bavi me netradicni pomer stran, ktery tak chytre odkazuje na splash pages primo z komiksoveho sesitu. Jasne, Endgame je o level jinde at uz scopem, urovni vypraveni, nebo geekovskym pomrkavanim. Ale i tak dokaze Zack obcas vykouzlit to povestne simrani na koulich. Mozna to je geekovina ve me, ale vubec mi nevadila ctyr hodinova stopaz, nevadili mi ctyri konce, nevadilo mi nastrelovani dalsiho Snyderverse. Ma to chybi, ale vetsinu dokazu odpustit uz jen za excelentni speedforce. ()

Litvicek

Buďme upřímní, všichni to Zackovi přejeme, že se mohl vrátit a dokončit svůj projekt a naplnit svou vizi Justice League. 4 hodiny čiré komiksové fantazie a nepřeberného materiálu, který jsme dosud neviděli.. To zní kurva fajn. Nicméně, i když jsem si film užil, musím nenuceně uznat, že kratší stopáž by na škodu nebyla a celý příběh mohl mít pevnější obrysy. Co se akce týče, paradémoni nijak nezaujmou, Darkseid (který má být ekvivalentem Thanose) naprosto nepřesvědčí o roli arcipadoucha, zatímco Steppenwulf v bitvě s amazonkami je naopak nesmrtelný a prakticky nikdo ho ani neškrábne. Tenhle film sice bavil ale čekal jsem na nějaké obří momenty, které prakticky nenastaly - Jestli je lepší tahle verze a nebo Wheedonová? Upřímně, obě verze se mi líbily ale nejvíc bych byl spokojený, kdyby se nějak nakombinovaly dohromady. 4 hvězdy si to dle mého zaslouží ale abych pravdu řekl, předchozí Batman V Superman (a jeho prodloužená verze) je kvalitou a příběhem někde úplně jinde. ALE! Můžeme být rádi, že se něco takového vůbec povedlo. Jako fanoušek, děkuji. ()

alouch

Mnohem logičtější, záporák má konečně ke svým činům nějakou lepší motivaci než jenom: "Jsem dobyvatel a přišel jsem vás tady jen tak zlikvidovat, protože prostě chci!" Je to bez zbytečných vtipů, bez nějakých vztahových dramat, které nejenom že v Justice league působily trapně, ale byly naprosto zbytečné. Film sice nemá spád, nevím, jestli by to nešlo ještě trochu sestříhat, aby to lépe odsýpalo. Nicméně je konzistentní, temnější a mám z něj pocit odvyprávěného příběhu, co má hlavu a patu. ()

kukuuuc10

O něco lepší než první verze, ačkoliv je absurdní, že na to Zack Snyder potřeboval 4 hodiny, aby vykreslil pouze samotný děj. Herecké výkony bohužel kostrbaté, dialogy někdy až trapné, zbytečný amazonský soundtrack při každé scéně WW. Stále věřím v lepší zítřky DC světa! ()

Knowho

Ovšem tohle se mi líbilo daleko víc! 4 hodiny jsou 4 hodiny, a na rozdíl od 2017 verze, mám pocit, že koukám na něco- smysluplného. Po JL z 2017, která připomíná spíš něco z produkce CW, tohle působí jako DC film. Snyder to dává dobře. A další plus: on nám spravil i toho Jokera! Jo, i Leto si to tady víc ukradl jak v SS 2016. A klidně bych I viděl Snyderovu JL2. Bohužel se toho nejspíš nikdy nedočkáme... 9,5/10 ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze