Muel

| Warner Bros. | No, je to lepšie ako verzia z roku 2017. Postavy majú prirodzenejší a celkovo lepší background (Cyborg), Steppenwolf tu konečne má svoj význam a miesto (stále však patrí do tej nešťastnej skupiny priemerných záporákov) a vizuálne to viac zapadá do DCEU. Mne osobne tam ale stále chýba isté zainvestovanie do jednotlivých postáv, istá zábavnosť a nadhľad. 4 hodiny mi utiekli rýchlo, pocitovo možno 3. Mierna spokojosť je na mieste, ale mohlo to byť oveľa lepšie. | Hodnotenie: 6/10 | ()

kamil.i

Mamutia Snyderova verzia dala postavám a deju Justice League význam a zmysel. Nám verným fanúšikom zostáva len zúfať si nad neukončenou trilógiou záverečným dielom s apokalyptickým príbehom. ()

Cartmof

Píše se rok 2017. Zack Snyder pracuje na Lize Spravedlnosti a v tu chvíli zjišťuje, že jeho dcera spáchala sebenežití. Taková událost vás psychicky celkem zničí a tak od projektu ustoupil a bratři Warnerů si řekli, že když to u Marvelu s Avengers rozjel Joss Whedon, tak že jim zvládne rozjet Ligu Spravedlnosti. Vzal základ, který vymyslel Snyder a udělal z něho takovou víc typickou marvelovku. Na papíře to zní celkem dobře. Tady ale přichází ten háček. Přesto, že si jsou DC a Marvel konkurencí už dlouhá léta, překvapivě jsou si i velkým opakem. Tam, kde v Marvelu svítí sluníčko a duha v DC létaj blesky a krev. DC je zkrátka drsná "realita", zatímco Marvel je taková sluníčková pohádka. Tohle si spoustu fanoušků uvědomuje a Joss Whedon by měl taky. Přece jenom je to on, kdo ty komiksy píše. No, Liga měla být temné dobrodružství, kde budou hrdinové hrát o sekundy. To co ale v kinech roku 217 přišlo bylo přesně ta sluníčková komedie, kterou fanoušci nechtěli, a taky to dali dost najevo. Ohlasy byly nanejvíš průměrné a zpětně to opravdu není moc dobrý film. Ono vzít temný film s ponurou atmosférou a udělat z něho sluníčkovou komedii není úplně chytrý nápad. Je to jako, kdyby jste Oppenheimera od Nolana a udělali z toho komedii na styl Barbie. Prostě by to nefungovalo (překvapivě).  Po špatné verzi filmu se pár fanoušků (nyní fanatiků, co si myslí, že je Zack Snyder spasitel) sešlo a řeklo si, že by bylo zajímavé vidět, jak by vypadala Liga, kdyby Snyderovi dcera neumřela a on svojí "plnou vizi" mohl dostat do kin v první řadě. No, velké ohlasy fanoušků a po nějaké době i herců daly Warnerům jasnou zprávu. NECHTE ZACKA SNYDERA VAŘIT! Snyder vzal svou původní verzi, pár scén přetočil, pár vystřihl a některé i natočil. Dostali jsme, dá se říct, úplně jiný film. Cyborg, který v původní verzi působil, jakože tam je jen, aby prodal víc hraček dostal více prostoru a jakožto divák dokážete víc pochopit, proč se chová jako 12ti letá holka. Hlavní záporák, Steppenwolf dostal úplně nový vizuál a dočkali jsme se i náznaků Darksidea. Vše ve formátu 4:3 (kterej je pěkně na hovno) a 4 hodinovém eposu. Až vám někdo poví, že perfektní filmová superhrdinská týmovka jsou již zmíněný Avengers, laskavě ho kopněte mezi nohy, dejte aspoň ještě loket na spaní a poté ho donuťte, aby si "Snyder Cut" pustil. Zack Snyder dokázal sjednotit superhrdiny, Ať už známé, či méně známé, a postavit je proti gigantické hrozbě tak, jak by to na stříbrném plátně mělo vypadat. Přesto, že nejsem velkým fanouškem Snyderových předchozích filmů (mám teď na mysli jen Muže z Oceli a Batman vs Superman: Úsvit Spravedlnosti), bych celkem rád viděl, jak Snyder chtěl v jeho DC sáze pokračovat. Kvůli Jakubovi Zbraň si bohužel můžeme o pokračování jen nechat zdát... ()

Batahst8

7/10. Rozhodně lepší než původní Justice League. Film, který je celkem dost dobře napsán (samozřejmě na Snyderovi poměry), dobře natočen a dokonce i ta akce je celkem dost přehledná oproti Batman vs Superman (znovu na Snyderovi poměry). Charaktery jsou dobře napsaný a vlastně je dobře, že ten film má 4 hodinovou stopáž, protože každý s tý 6 hrdinů je mnohem lépe napsán než z původní Justice League a každý z nich má nějaký silný moment (např. moment kdy Superman odlétá se svým novým oblekem a do toho tam mluví Rusell Crowe a Kevin Costner, nebo když Flash běží a mluví si k tomu otcův prolog o tom, že má jít dál, a nebo Cyborgova vidina budoucnosti a atd.). Dokonce i záporák je lépe vykreslen, což jsem třeba vůbec nečekal. Soundtreck je naprosto vynikající a každý hrdina má svůj motiv, např. motiv Wonder Woman a Supermana mi bude ještě hodně dlouho v hlavě znít. Závěr je že to je hodně dobrý film, druhý nejlepší Snyderův film vůbec (samozřejmě po Watchmenech) a ty 4 hodiny utekly jako voda a dokonce bych něco i přidal, i když v posledních 5 minutách si trochu Snyder honil ego, ale to vůbec nevadí. ()

ROCK,THE

Tak a máme to tady, recenze po téměř roce odmlčení. Tak si pojďme říct jak dopadl tento dlouho očekávaný “Director’s Cut”. Začnu tedy tím, že o Snyderovu verzi Ligy jsme my fanoušci žadonily dlouhé čtyři roky a teď ji tu konečně máme. Začneme tedy příběhem který se zas tak extrémně neliší od předchozí verze, vesměs to je tedy mnohonásobně lepší verze te předchozí, s rozdílem toho že je zde jasný nádech Snyderova temnějšího vyprávění a hlavně díky čtyř hodinové stopáži tu máme daleko rozvinutější příběh, který se zaměřuje na každou postavu zvlášť, takže mnohé věci které jsme v předešlé verzi nechápali jsou zde řekl bych až detailně zobrazeny a naopak mnoho scén které Snyder před čtyřmi lety osobně nenatočil jsou vystřiženy. Příběh máme rozdělený na šest kapitol a ikdyž se stopáž zda býti silným kafem tak vám to uteče jak Aquamanova voda, jelikož každá jednotlivá kapitola na sebe přesně navazuje a každá je vrcholově zábavná. Máme zde dechberoucí a hlavně epický a dojemný příběh o šestici hrdinů kteří bojují proti vyššímu zlu, jen tentokrát to není tak nudné jako předchozí verze (u které se přiznám že jsem v kině usnul) která se nedržela Snyderova stylu který začal v Muži z oceli a pokračoval v něm v Batman v Superman. Opravdu největší strach jsem měl z té dlouhé stopáže a taky za zmínku stojí i formát ve kterém je film streamován a to jest 1:4 i toho jsem se bál a ikdyž si na to ze začátku zvykáte jak kdyby jste koukali na VHS z devadesátých tak vám to po chvilce už ani nepřijde a naopak má to právě své vypravěčské kouzlo a Zack nás chtěl okouzlit vším co do svého Cutu dal. Za zmínku stojí i audio-vizuál který je zde jak jsem již psal stylizován do Snyderova temnějšího stylu, tudíž neočekávejte žádnou barevnou napodobeninu Avengers jako to bylo u předchozí verze ale pořádně našláplé a temné drama hrdinů tak jak by měl svět DC vypadat. Dále zde máme v podstatě dvojitou změnu, jelikož původní skladatel měl být Tom Hollkenborg (Junkie XL) u Ligy z roku 2017, který spolupracoval s Hansem Zimmerem na soundtracku k Batman v Superman ale po odstoupení Snydera vyměnil Joss Whedon tenkrát Toma za Dannyho Elfmana a ackoliv Danny je jeden z mých nejoblíbenějších skladatelů, tak tenkrát se nedržel již zavedených melodií z předchozích dvou snímků a udělal si soundtrack po svém, vložil do něj legendární svou tvorbu z původních Burtonových Batmanů a Supermanovu melodii od Johna Williamse a ikdyž jsem si soundtrack z Ligy 2017 užil a pouštěl si ho tenkrát furt dokola tak to ztratilo své kouzlo a hlavně nově zavedené melodie, ale zde ve Snyderově cutu se vrací Tom Holkenborg a servíruje nám zde 54 skladeb které jsou naprosté unikáty a daleko více se hodí do příběhu jeho verze soundtracku než Elfmanova, máme zde legendární Flight který vytvořil Zimmer k Supermanovi nebo Wonder Woman téma též od Hanse a také zahrnul spoustu svých melodií k Batmanovi která byla k slyšení od nej na již zmiňovaném Batman v Superman a celkově jeho soundtrack a nové melodie i již zaběhlé dodali čtyřhodinové stopáži daleko větší hloubku než Dannyho v dvouhodinové stopáži předešlé verze, takže soundtrack Toma umocňuje zážitek z filmu a zkrátka je to dokonalý skvost na poslech. O výkonech hlavních protagonistů asi mluvit nemusím, ono se zas tak moc v tomto ohledu nezměnilo od předchozí verze což znamená že Ben Affleck jako Batman opět luxusně zahráno, Henry Cavill jako Superman nemám slov, Jason Momoa, Gal Gadot, Ezra Miller prostě všichni byli opět skvělý a neskutečně jsem si jejich výkon užil. Nevím co dále bych ještě mohl dodat k tomuto víc než vydařenému reparátu původní verze. Ale mohu říct že už jsem si tak zatraceně dlouho film neužil jako tady při této čtyřhodinové jízdě! A poodotýkám je tam mnoho a mnoho překvapení které nám dal Zack jako dar z nebes. Takže všichni kdo chcete vidět pořádný komiksový nářez tak si nalaďte HBO GO a hned tento unikát shlédněte! Zaručuji že se nudit nebudete a ihned zapomenete na nepovedenou verzi z 2017. Je to prostě neskutečné že se takto sen nás fanoušků vyplnil a že se vyplnil ještě k tomu tak moc skvěle! Takže neváhejte a jakmile budete mít čtyři hodiny k dobru tak je hned využijte a přidejte se k legendárnímu týmu hrdinů v Zack Snyder’s JUSTICE LEAGUE () (menej) (viac)

ViktorEl

Jednoznačne najlepší DC film od Trilógie Temného rytiera. Nechápem prečo toto nepustili do kín, ale muselo sa pretáčať. Hlavná pointa je rovnaká, ale celý čas som si hovoril, že sa pozerám na úplne iný film. Nejdem sa rozpisovať, pretože všetko podstatné napísal už Dalix vo svojej recenzii a úplne s ním súhlasím. ()

Wardan

Snyder fully overboard. To je zároveň jeho největší pozitivum a zároveň jeho největší slabina. Paradoxní dílo, ve kterém se střetává Snyderova fetišizace materiálů a jejich deformací a destrukcí, a to nejen v tom, že po sobě superbytosti házejí auta a prorážejí baráky, ale i třeba kapky vody tříštící se ve zpomalovačce na tváři Aquamana. Zároveň i fetišizace emocionálně vrcholných momentů (a občas i těch méně vrcholných). Snyderovo zaměření se na scénu, či její krátký segment, který pečlivě vypiplá, přičemž to občas vypadá, že nedokáže udržet myšlenku více než po dvě scény. Zároveň zjevná ambice vyprávět epické, velké příběhy osvětlující historii světa a vesmíru, které mají své kořeny v milióny let vzdálené minulosti (např. celá motivace Steppenwolfa) a které mají svůj oblouk přes celých pět filmů (v plánu měl Snyder Justice League 2 a 3 a až na koci trojky měl Darkseid konečně dostat do huby), což je také důvod představování postav, které v tomto snímku vlastně nemají vůbec smysl (podobně jako v BvS). Zaměření na moment je také nejspíš důvod velké množství dekorativních prvků stylu, což někdy narušuje tok vyprávění (zpomalování obrazu až do takřka úplného zastavení, kdy se obraz podobá políčku z komiksu) a někdy trochu logiku světa (proč má sejf pro extrémně nebezpečnou zbraň ornamentální díry ve střeše? a to tam ty amazonky takhle stojí s napřaženými zbraněmi celé dny a noci?). Oproti kinoverzi se moc nezměnila jednoduchá základní kostra příběhu, je však obalena velkým množství vedlejších linií o minulosti a potenciální budoucnosti postav (které jako takové nemají moc přínos pro quest zabránit záporákovi ve zničení planety) a pozadí fikčního světa. Film podivný i ve své rytmizaci, kdy se expozice jednotlivých prvků vyprávění vkládá i do relativně pozdních částí vyprávění. Alespoň se mi tak zdá, na hlubší analýzu tohoto přepáleného (stopáží, počtem postav, trikově excesivních scén, zpomalovaček a vůbec vším) kolosu fakt nemám teď nervy ani čas - ale třeba jednou v návalu geekovství budu. ()

Chundys

Mě se to překvapivě celé dost líbilo a v klidu se dá překousnout ta obrovská stopáž. Pravda začátek, s amazonkami mne fakt moc nebavil a ano hudba u nich, ale byli tam celkově zásadní momenty, kdy to prostě bylo super. Barry Allen, Batman, Wonder Woman a asi trochu i ten Superman nejlepší postavy :-). Nejvíc pro mě byl ale Barry Allen a asi nejlepší záběry byli, když zachránil Iris West a když vrátil čas, to prostě bylo super a tam se mi i moc líbila hudba! Takže Zacku u mne si obstál hodně :-) ()

Matli

Tak konečně si Warneři můžou rozjet své další sólovky, nechápu, jak jsem mohl dát pět hvězd za původní verzi. Sniderova verze je minimálně o dva levely výš. Nebudu tu vypisovat důvody, ale parádně jsem se bavil celé 4 hodiny (pocitově 3). Já ty Sniderovi sloumoušny a filtr alá 300 Bitva u Thermopyl (hlavně u amazonek) prostě žeru. 87% ()

warrenur

Velkolepa zalezitost so stedrou stopazou a vizualno-zvukovymi "orgiami". Cele ponate vo vaznejsom duchu, hoci samozrejme len z casti, musime mat minimalne jeden infantilny charakter ;). Obcas recyklovane, obcas plne typickeho klise, kazdopadne heroicke. Kedze sa neratam medzi fanusika, uzival som si viac-menej vizual a obcas vydarene a neotrele technicke pozlatko. Avsak, uz ma unavuju neustale "zvratenia" osudu, ci zachrany na poslednu stotinu sekundu. V tomto zanri je to vsak zaklad. Za mna len priemer. Cielovka vsak zrejme bude "chrochtat blahom". ()

Omnislash

zacku, prosim vas, uz nic netocte. tohle bylo tak ubohe, naivni a plytke, ze i devadesatkove kousky o super hrdinech jsou proti tomu komplexni zalezitosi. bylo trapne to sledovat. 3* jen s utrzenyma usima a zlomenou nohou. ps: mit nejaky umelecky zamer a jit si za nim je super a respektuji to, ale vyrobit dnes neco ve 4:3 uz muze snad opravdu jen pozer. ()

malypivo

Snyder's Cut se mi líbil, 4 hodinová stopáž ubýhá velmi rychle a díky délce už nemám pocit, že by se kinoverzí snažili tvůrci dohnat roky, ve kterých dominovaly filmy budující MCU... Ale... i Whedon's Cut se mi vlastně líbil a např. moment, kdy Batman říká Flashovi: "Save one..." mi tady vyloženě chyběl. Takže ač Snyder's Cut je lepším filmem než Whedon's Cut, nejsem si jistý, že je to vizí režiséra - možná za to může jen 4 hodinová stopáž, ve které je možné toho spoustu doplnit, aby film nepůsobil uspěchaně tak, jak tomu bylo v kinoverzi. ()

Azurovydrak

Při tom šíleném hypu by bylo pošetilé čekat něco jako film století, ale ulevilo se mi, že Snyder Cut mohu označit za ideální příklad toho, jak se ze špatného filmu dá udělat skvělý film. Pořád je to ale Snyder a zejména zezačátku ta jeho snyderovitost trochu bolí. Příšerně přeužívaný slow-motion bije do očí asi nejvíc, ale ani rekapitulaci z Úsvitu spravedlnosti nepovažuji v 4hodinovém filmu za přínos. Táhlé záběry na zasněžené pohoří též nekvituji s povděkem a scéna se zpívajícími vesničany si solidně zahrávala s mými nervy. Co si Zack může ale opravdu strčit za klobouk je pravěký formát 4:3. Štvalo mě to po celé trvání snímku a signifikatně zhoršilo jinak jistě skvělý zážitek. Nemůžu si pomoct než přemýšlet, zda až příště Snyder přijde s prohlášením, že "jeho vizi" podporuje, když si film pustíte na mikrovlnce, tak jestli to lidi udělají. Teď k tomu příjemnějšímu. Díky své stopáži, která mimochodem pocitově přijde o dost kratší, působí Snyderova JL konečně jako kompaktní příběh. Vedlejší postavy nejsou jen přitroublými postávači do počtu, ale dostávají vlastní originy a je to jen k dobru. Flash není ukňouránek z kinoverze, ale humorný sympaťak. Aquaman je pořád stejný rádoby drsňák, ale jeho gagy dávají větší smysl a víc sedí k jeho charakteru. Cyborg si prošel asi největší proměnou a z podržtašky se stal málem nejdůležitější postavou snímku. Dialogy u Snydera nikdy nebyl silnou stránkou a tady tomu není jinak, ale na rozdíl od kinoverze alespoň nervou uši a to je podstatné. Technické stránce nejde skoro nic vytknout, krom jednoho. Zřejmě půjdu proti proudu, ale Whedonův vzhled Steppenwolfa se mi zamlouval víc. Podivná kombinace blyštivé žiletkové zbroje spolu s miniaturní tvářičkou s prasečími očky nebyla nejštastnější, takže i když se Snyderův padouch chová konečně k světu, vzhledem ho dost zazdil. Akce je dost slušná, třeba hned úvodní sólo Wonder Woman nebo finální souboj, který přímo digitalizuje Snyderův rukopis. Ten epilog byl možná trochu přes čáru ale za tohle jsem schopen odpustit cokoliv. Snyder Cut jako celek není dokonalý film, ale oproti politováníhodné kinoverzi je to obrovské zlepšení a při tom obřím zájmu nejen fandomu mám vtíravý pocit, že Warneři si odstřihnutí Snydera ještě dvakrát rozmyslí - 90% ()

barteca

Zápletka stokrát recyklovaná, nepřekvapuje, dobře se na to kouká, dobře je to udělané, ale zítra nebudu vědět, že jsem to viděla. ()

Bozvav

A toto je jako co? Kromně nelidsky přepálené stopáže, nevidím nijaký podstatný rozdíl ve srovnání s předchozí verzí. Snad jen, že zatímco původní liga byla alespoň hravá a bylo tam pár vtipných hlášek a docela to odsýpalo, zde se povětšinou kožení neherci nimrají v nicotnostech, opakuje se to stejné, jen ještě v tupějším vydáním. Jednotlivé postavy to nikam neposunulo, snad jedině do blázince. Prostě jeden velký digitální bordel s překrásnou hudbou, díky které jsem pořád něco očekávala a ono se nic nestalo, tedy nic, co bych už neviděla, nebo nečekala. Zatím co první verze mne (bez ohledu na kvalitu) pobavila, tak toto čtyř hodinové opáčko mi způsobilo akorát tak střevní potíže a ztuhnutí zátylku. Že jsem nedala na Verbala a nevykašlala se na to, dobře mi tak. Za mne jedna hvězda za muziku. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze