jprmusic

Úplně mimo mě. Musím se přiznat, že nic blbějšího jsem v životě neviděl - a to mám Batmana od Nolana nebo Thora fakt docela rád - a je mi v podstatě jedno, z jakýho jsou universa. Tady je všechno - totálně dementní scénář, ochotnický herecký výkony a celý je to vyšperkovaný naprosto strašidelnýma dialogama - nepředpokládám, že by se anglickém originál nějak zásadně lišil od českého dabingu 😂 ()

mrclTV

Je to o niečo lepšie ako masívne osekaný paškvil bez logiky, ktorý sa pôvodne dostal do distirbucie, táto masívna 4 hodinová verzia už má konečne ucelený dej (poriadne sa pridalo na minutáži hlavne pri spoznávaní tímu) a ostalo aj dosť priestoru na Snyderove vizuálne vychytávky (ktorých bolo v pôvodnej verzii pomenej), no i tak, žiadne veľké filmové terno sa nekoná. Jednoducho lepší priemer, základ je že, film má konečne poriadny záver a nie tú smiešnu zlátaninu, kde sa z náhodných civilistov stáva z ničoho nič hlavný bod programu. ()

BadassX odpad!

Přemýšlel jsem, proč vůbec mám a všeobecně máme důvod se k filmům tady písemně vyjadřovat. Rozhodně se nejedná o recenze, alespoň ve většině případů. U mě převažuje to, že moji ženu filmová tvorba naprosto míjí a popravdě moji přátelé mají jiné koníčky - tím pádem se tak nějak nemám možnost se svým, povětšinou rozpačitým dojmem komu svěřit. Nejsem boomer ale to, kam se vydala filmová tvorba za posledních 15 let (mluvím o blockbusterové popcornové kinematografii) je fakt nuda, čehož je Zackovo veledílo jasným důkazem. (alespoň pro mě) Dekáda upnutých elasťáků s pláštěnkou je fakt síla a to jsem si myslel, že dekáda estrád a současná dekáda  televizních detektivek na českém mainstreamu byl a je vrchol trapnosti… No snad nám to brzy odezní a budou se točit i malinko zajímavější filmy s tak obřím rozpočtem jako superpero, pardon superhero movies…. ()

petrsponar

No jak bych začal, je vidět obrovské zlepšení oproti tomu co jsme viděli v roce 2017. Zackova vize Ligy má daný jasný směr, lepší práci s charaktery postav a celkově vše ukazuje v mnohem lepším světle, co dál musím pochválit je ta dechberoucí hudba, jediné mínusy že poslední nightmare scéna působí zbytečně a natahovaně, dále opět nevýrazný a lehce otravný Ezra Miller a jeho Flash, ale ano můžu říct že se Zackova Liga Spravedlnosti povedla, není to nějaké veledílo, ale parádní napravení reputace. 7/10 ()

Aundreyka

Po půl roce v lockdownu nepohrdnu ničím co mi může zkrátit dlouhé dny... To jsem si alespoň myslela do shlédnutí tohohle. Chabé herecké výkony, chatrný děj a již klasicky trapný DC CGI nezachrání ani Snyderova čtyřhodinová stopáž. ()

Gig

Buď jste Marvel nebo DC. A buď jste fanoušek Zacka nebo ne. Ano, Marvel je barevný. Ale tím to končí. Všechny postavy jsou jak figurky z Lega se stejným úšklebkem a černobílé. Jen vezmete jiného panáčka a zasadíte do prostředí. Vůbec jsem si k těm postavám nenašel cestu. A to jsem fanda Spidermana a miluji verzi Sami Raimiho. Ty postavy mají rozměr. Stejně tak mají rozměr postavy od Zacka Snydera. Zackova verze je “černo-bíla”, tedy temná, ale s barevnými postavami uvnitř. Čtyři hodiny utekly jak voda. Někdo tu píše o jen přidaných deleted scénách. Jenže tento film je úplně jiný. Z původních scén byla vrácena jen část scén - které dělal Zack. Je to odvyprávěno úplně jinak, i když základ zůstal. Příběh je rozdělen do kapitol, obdobně jako Tarantino třeba vypráví Kill Billa. Postavy jsou z masa a kostí a mají emoce. To vše chybí Marvel filmům posledních let. Každý to tu srovnává z End Game apod. Ale smrt postav z Marvelu je pro mě dým, jelikož ty postavy nemají duši. Já mám radši tuto temnou jízdu, i když má chyby. Je to epické, každý moment má význam, i když se zprvu jeví, proč to či ono tam je. Ta spojitost kostek a pomrkávání po Pánu prstenů nebo ty narážky kolik nás je, tři, ne čtyři apod - hrozně mi připomnělo Sedm statečných. Líbí se mi to jejich pochybování a nečernobílost postav. To se mi líbilo i u Raimiho Spidermana. Navíc je tu i vtip spojený s tragédií - Flash či Cyborg. Výborná hudba, která spojuje Man of Steel, Batman vs Superman a Justice League. Srdce by zaplesalo, pokud by vznikla Snyderova Justice League 2, i když vše nasvědčuje, že ne. Ale že bude tato verze, taky už nikdo nedoufal. Tak uvidíme. A jedna věc na závěr. Představte si, že Snyder by stačil natočit dvojku, jak bylo původně plánováno na počátku, kdy ve dvojce měli postupně umírat postavy a Superman se stal zlým. Bylo by to tím pádem dřív než Infinity War. Už by tento film od Marvelu tak nebyl vychvalován, nemyslíte? Ano, i tato vezre má chyby a obsahuje digibordel. Ale to je jediná vada na kráse, která už Zackovi patří. Najde se plno hejterů, kteří už z principu budou plivat, stejně tak se najde spousta lidí, kterým nesedne Zackova verze. Já ji mám rád, už proto, že každá postava je jiná. Nechápu, že plno lidí dá plivanec jen proto, že to je dlouhé. Obvzlášť v dnešní době, kdy si to člověk může stopnout a dodívat kdykokoliv. Že rozšíšřené nebo dokonce i původní filmy jako Ben Hur, Kmotr, Tenkrát v Americe apd nehoráznou délku, to je v pohodě. Ale že to je Zack, tak se hold musí asi plivnout. Lidi, pro které to není určeno, to nemají sledovat. To by polovina filmů či pohádek pro děti mělo odpad, protože není určena pro dispělé a ti nechápou. ()

husak_k

Největší rozdíl od Whedonovy ligy co jsem poznal byla čtyřhodinová stopáž a 4:3 aspect ratio. Jinak furt digibordel s tunou slowmotionů. Film vlastně potvrzuje, jak neobjektivní dokáže divák být. Samo se to bere hrozně vážně, přitom nějakej charakter development, nedejbože dialogy mezi postavama, tu skoro neexistujou. Úplně stejně jako u Whedona. Akorát na toho jsem nemusel koukat čtyři hodiny. Největší cringe celýho filmu je že pokaždý, když se nějakej ze superhrdinů rozhodne pohnout, začne okamžitě spomalovačka. Samotnej Flash je zrychlenej, ale ve slowmotionu. A nejhorší je ten zvuk bojovýho pokřiku, pokaždý když se objevila Wonder Woman. Jedna hvězda a vážně nechci aby se točily takhle konzumní filmy. ()

spoock

Rozhodne koukatelnejsi, nez puvodni sestrih, ale budu rad, pokud se tim cela ta zalezitost kolem JL od Snydera uzavrela a radeji se jely solovky. ()

Daniel2003

Nechápu jak, ale tohle je taková pecka! Ano, první polovina se vleče, ano, je to až moc tmavý, ano, triky nejsou dokonalý, ale to ostatní? Hudba, herci, kamera, vývoj postav, storytelling, záporák...to je bomba. Jasně, Snyder to zas až tak těžký neměl, protože trumfnout původní verzi dokázal už trailer, ale že se mu podaří napravit skoro úplně všechno, v to jsem ani nedoufal. Steppenwolf, který byl v původní verzi absolutně katastrofální záporák, je tady sice pořád ne až tak dobrý, ale průměrný už ano. Šílenost původního Aquamana vystřídala mnohem hlubší a paradoxně i vtipnější verze. Původní se jen snažila být vtipná, vzešla z toho jen trapnost. WW a Batman jsou skvělí a chemie parádně funguje. Flash je fajn a jeho vykreslenější příběh pomohl. Veliký otazník visel nad Cyborgem. No...je super, že jsme dostali jeho backstory, protože teď postavě rozumíme. Ale Ray Fisher mi prostě není sympatický a podle mě nehraje dobře. Superman? To je ovšem jiná. Jeho přivedení zpět je super a dává smysl. Příjemná změna. No a celkové zasazení do Snyderversu? Za mě na jedničku. Fakt bych chtěl vidět pokračování, protože záhada Brucova snu se začíná prokreslovat. V závěru...příjemné překvapení po odporný sračce z roku 2017. Vyhněte se katastrofálnímu dabingu a zkuste ignorovat chyby v oficiálních titulkách od HBO. 8/10 ()

peter316

Vlastne mi vadili iba 4 veci, a to prestrelená stopáž, 4 hodiny je absolútne mimo, pomer strán 4:3 je fail, čo som to mal pozerať na crt telke? Ďalej neherec Ezra Miller, ktorý bol v každej scéne otravný a predčil by ho bez problému aj seriálový Flash. Nakoniec Jared Leto ako Joker, to je kapitola sama o sebe, chvalabohu že tam bol iba dve minútky. :) ()

xSxEx

Já nejsem velký fanoušek Snyderových filmů. Hlavně BatmanVsuper mě zklamal. Jen souvislá temnota a nic jiného. Proto sem se ani netěšil. Ale když si člověk o tom sem tam čte. Zjistí, ze tohle dílo ma mnoho vrstev mimo samotný film. A tim stoupá na hodnotě. Charaktery, co mě obtěžovali v kino verzi jsem si tady oblíbil viz. FlashXcyborg ()

blazma

Zkusím pomnout 4 hodiny dlouhý film... nebo občas a nesmyslně špatné CGI jako z mateřské školky :D... ale ve směs to byli jediné dvě věci co mě na tom filmu ubírali hodnotu... Protože když to porovnám s původní Justice League tak tohle bylo o několik levelů výše. Nebylo to uspěchané, daleko víc to dávalo smysl. Všechny postavy dostali prostor a člověk má pak čas se s nimi spojit. Záporák, který by se dle mého vyrovnal i Thanosovi, jako nechápu proč v té původní verzi nebyl... nejde mi to do hlavy. Naprosté překvapení pro mě bylo e ukázali Manhuntera :) to mě mile překvapilo a jen škoda, že si víc netroufnuli i na green lanterna :D.. Věc u které jsem byl docela zaražený s otázkou PROČ? ale zároveň jsem to chápal je černý kostým Supermana. Zkrátka mi to přišlo zvláštní, ale přitom docela trefné. Narovinu tohle mělo vyjít jako originální verze.. Klidně rozdělená na dvě části, ale mělo to vyjít... Protože 4 hodiny nebo ne, já se prostě bavil od začátku až do konce daleko víc než u první verze. ()

cernakus

no dejme tomu. Problém je, že Snyder vyhodil to dobré co přinesl Wheddon a posunul to až příliš do vážna, což korunoval Epilogem, kterej měl být až po titulkách. Upřímně jsem si na chvíli říkal, jestli potitulkové scény mají Marvelové patentované či co. Jinak samozřejmě řemeslně to je kvalita, bohužel tím, že to je drama, je 4 hodiny moc, jsou tam cca 30 minut hluchých míst, které měl střihač vystřihnout. 70,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001% ()

Brock

Člověk nezasvěcen do universa už není ochuzen o zkratky, ale na úkor kvality. Většina triků na hraně snesitelnosti. Vybíjená Amazonek je už nějakej DC folklór ne? ale tvůrce to nezastaví a film od filmu jich je tam víc :D ale donutilo mě si to koupit HBO na měsíc, takže to účel asi splnilo... formát 4:3 v 2021 ??? ()

jokino

Táto verzia sa mi síce o dosť viac páči, než jej originál, aj viac vysvetľuje a ukazuje (evidentne množstvo vynechaných scén a ako v prípadoch pri iných filmoch, s iným - alternatívnym koncom, i keď tu sa to o dosť zmenilo oproti orig.), akurát, že mi príde, ako skutočne úplne zbytočná, nakoľko, nič extra to neprinieslo.. A ten záver, zmätočný.. ()

david.babick

původní verzi jsem neviděl..a tohle má být lepší ? stejná cypovina jako Batman vs. Superman...epilog zbytečné a trapné..ať už Snyder nikdy radši netočí nic s Batmanem... ()

Drtikol9

Krásných 75%. Zack Snyder dosáhl toho, co ještě v Holywoodu nikdo před ním. Dostal druhou šanci dotočit film, který od počátku plánoval a kterému nikdo neveřil, že ještě spatří světlo světa. Rád bych, aby Snyder natočil ještě nějaké filmy v rámci DCEU, rozhodně si to zaslouží. Film je velmi dlouhý, na druhou stranu i proto se nedostal do kin, ale přímo do TV. Charaktery postav jsou konečně detailnější a postavy sympatičtější. Hlavně Cyborg a Flash byli v původním sestřihu úplně zabiti. Zmizely všechny rádoby Marvel "cringe" vtipky, Batman je konečně zase Batman. Potěšil černý oblek Supermana a vynechání "digitálního knírku". Poměr 4:3 filmu prospěl, v původním "Whedonově cutu" jsou postavy hodně oříznuté. I tato verze má svoje chybky jako klasické Snyderovi zpomalovačky, někdy až moc detailů do jednoho příběhu. Ale to se dá vše odpustit. Překvapení roku! ()

Kinofil

|| R || Warner Bros./DC/HBO MAX || Rozpočet: $370 mil. || Celá Snyderova Liga (ZSJL) je monstrózní dílo kombinující přibližně 8 filmů. Její rozdělení do kapitol je trochu zbytečné, ale opravu se mění žánry s příběhy a jedním filmem se dohání celá první "fáze" DCEU. Cyborga považuju za jedno z největších překvapení a nápravy ZSJL oproti kinoverzi. Fisher jako herec pořád stojí za nic, ale jeho příběhová linka s otcem zaujme a dorovnává tím svou důležitost v týmu. Na druhém místě je Flash, který má sice stejný počet tupých hlášek, ale jako superhrdinovy, který má zachránit budoucnost, už mu víc věřím. Jejich linky vyplňují logické díry, který tu před tím bylo hodně a vše do sebe líp zapadá. I tak je tu hromada scénáristických zkratek, které bijí do očí. Obdivuju Snyderovu vizi propojit všechny filmy společným motivem hned od BvS. Tam, kde si Marvel různě otevírá dvířka k potenciálním zápletkám, Snyder od začátku přesně věděl, kam chce jít a jak to celé skončí. Škoda, že se mu to rozsypalo pod rukama dřív, než mohl něco předvést. ZSJL není dokonalý film a je především plný zbytečných scén a nekonečných zpomalovaček, kde by většina z nich skončila ve střižně. Snyder je znám pro své režisérské sestřihy a tady věděl, že je to jeho poslední příležitost JL dokončit podle sebe. Proto ty 4h, proto 4:3 IMAX, proto zbytečný eRko a kupa zpomalovaček. Junkie XL složil lepší soundtrack než Elfman, ale v BvS si se Zimmerem vybrali lepší chvilku. Motiv Amazonek, který se objeví s každou zmíňkou o WW mě po dvou scénách příšerně štval. CGI je velmi podrůměrné a byť alespoň Steppenwolf vypadá designově líp, pořád jde o nudného "šedého záporáka". Hold to není Thanos, jehož plán byl sice okoukaný, ale měl něco do sebe. Nevím, jestli si Snyder stál za "zničím 50 000 planet, jen protože chci" nebo Steppenwolf opravdu nemá v ani v komiksech co nabídnout. Lehce to vylepšuje přítomnost Darkseida a DeSaada, kteří sice nic nepředvedou, ale může to být na dlouho naposledy, co jsme je viděli na plátně. Platí to i o Supermanovi, který opět přichází na scénu v poslední chvili, a přestože svými superschopnostmi podrývám přítomnost zbytku, fandím mu nejvíc. Co teprv, kdyby se obrátil proti nim. Věřím, že by JL2 nabídla lepší konflikt milostného trojúhelníku s ním, Batmanem a Lois než v BvS. Snyder by si totiž troufl na pořádně hutnou atmosféru ála Watchmeni. Jediné, co z toho zbylo je skvělý Epilog s Jokerem, který sice vyznívá do prázdna, alespoň vysvětluje Batmanovy noční můry. Po tomto bych si JL2 rád dal. V pokračování samozřejmě nedoufám, ale nikdy neříkej nikdy. Zvlášť u Warnerů. 70%. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze