Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že pod hladinou čaká neobyčajne agresívny sedemmetrový biely žralok. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšiu a ďalšiu. Starosta mesta Vaughn (Murray Hamilton) nechce prísť o tučné príjmy z letnej sezóny, preto sa usiluje všetko utajiť a rozhodne nechce pláž zavrieť. V meste vypukne panika. Nezodpovedné správanie stojí životy ďalších ľudí. Všetci s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss), lovec žralokov Quint (Robert Shaw) a šéf miestnej polície Brody (Roy Scheider), aby skúsili svoje šťastie... (TV JOJ)

Opsha

Rozhodně napínavý film s několika výbornými scénami, jenže to dost dobře mohlo být kratší, svižnější a bez přehrávajícího Roberta Shawa. Jeho hrdý lovec žraloků Quint je trapná figurka, které k dokonalé póze "drsného námořníka" opravdu chybí jenom fajfka. Jinak by to ale asi bylo za čtyři hvězdy. BTW, škoda že ve svých dalších filmech už Spielberg nikdy nenechal zařvat dítě, nebo někoho nechat sezžrat žralokem v dlouhém přímém záběru (zasloužil si to :-)) ()

G.W.Bush

Klasika se hřbetní ploutví a pár směšně velkými zuby. Pro cestovky nebyly cesty k moři v roce 1975 kdovíjak výdělečným podnikem. ()

Lencha

Výbornej film. Výborně zpracovanej. Žraloci mě ještě chvíli budili ze sna...Čelisti 2 až stopadesát nedosahují zdaleka kvality jedničky, čím vyšší číslo tím horší kus. ()

ranp

Jeden ze Spielbergových nejlepších. Amity je dnes jedním z nejznámějších měst vystupujících ve filmu. Klasika a téměř "povinná četba." K plnému hodnocení moc nechybí. ()

Cejny

Brr..z tohohle mě celkem zamrazilo, moc hezký pohled na ty žraločí čelisti to opravdu nebyl. U největší lekačky jsem si myslel, že se mi zastavilo srdce. Velkolepé dílo Stevena Spielberga. ()

Sdoom

Parádní thriller, který asbolutně nestárne. Naopak, v dnešní změti předigitalizovaných triků, nepovedených 3D a jiných technických "vymožeností" působí tahle stará škola jako zjevení. A co na tom, že žralok není úplně dokonale věrohodný. Jeden z nejlepších Spielbergových filmů! ()

Circumscriptor

Tento film ma definitívne presvedčil, že Steven Spielberg patrí medzi najlepších režisérov všetkých čias. Je to už také gýčovité klišé o ktorom keď sa zmienite aj pred šesťročným deckom a aj pred deväťdesiatročným páprdom, tak obaja budú vedieť o čom je reč. ()

Lukoboss

Hororová klasika, kde znělka "tudududu dudu dudu" je natolik známá, že kdybyste to slyšeli v jiným filmu a jakékoliv scéně, budete očekávat, že se stane něco hroznýho. Vzhledem k roku natočení je to pecka. ()

JADIM

Čeľuste boli v dobe ich vzniku určite dosť drsná záležitosť. Dnes už však vznikajú oveľa krvavejšie žraločie horory, avšak dnešné žraločie horory sa líšia s Čeľusťami aj niečim iným a to tým, že tie dnešné vsádzajú hlavne na toho žraloka, konkrétne na scény s ním a mimo toho sa v podstate nič extra nedeje. Čeľuste si však dobre pohrali so strachom zo žraloka, ktorého väčšinou ani nie je vidno. Taktiež aj udalosti mimo žraloka a celé rozprávanie sa tu vydarilo. Žralok vyzeral celkom dobre, len sa mohol viackrát objaviť :D 8/10 ()

Maynard.

Jeden z těch filmů, kterej sem viděl už před mnoha a mnoha lety. Jediný co sem si pamatoval, tak jak ten obrovskej žralok dokonal :o). Jako film je to i takle po letech naprosto skvělej. Atmosferickej až hrůza... Parádní je sledovat názory starosty a všech místnáků, kteří rači prachy než lidský životy. Závěrečná pasáž na lodi je uplně perfektní zakončení tohodle mrazivýho filmu. Spielberg je a dycky bude precizní režisér, jeden z těch, kteří určuvali směr...Jo a takle "Čelisti" se jmenuje jedna kapela, ve který hrajou borci na violončela od Candáta :o) ()

vitekpe

Jako dospelakovi uz mi to neprijde tak silene hruzostrasne, jako kdyz mi bylo trinact a videl jsem to prvne u kamose na videu. Ale natoceny je to bezvadne, Spilberg mel tenkrat silu. ()

Kanibal

Strhující.... tušené, ale neviděné zlo zosobněné zvířetem..... úžasné! ..... a pak se ta mrcha objeví a vy máte potřebu útect, ukousnout si jazyk nebo prostě jen zavřít oči. ()

Jiří K.

Pustili nějakou zubatou maškaru do moře (na baterky), pár chlápků (herců) do člunu - né moc daleko od břehu - je tam hloubka, vzali kameru - udělali pár "dramatických" záběrů , a hned tomu říkají umění. Já nevím, ale tohle se mi nepáčí. Jedna * za odvahu a že se nikdo (z herců) neutopil. ()

PALINO

Prvý veľký úspech STEVENA SPIELBERGA a treba uznať, že zaslúžený. SPIELBERG dokáže v divákovi vynikajúcim spôsobom navodiť pocit strachu a to nielen zo žraloka, ktorého sa asi bojí každý aj bez SPIELBERGOVEJ pomoci, ale i z vody. Celý film je pekne rozdelený na 2 časti, z ktorých prvá sa venuje atmosferickým útokom žraloka na ľudí a tá druhá zase vynikajúcim súbojom troch statočných proti samotnému dravcovi. A musím sa priznať, že záverečné vyvrcholenie mi ako malému chlapcovi nedávalo spávať. ()

GeorgeHans

Bruce a Williamsova hudba vládnu tomuto výbornému thrilleru. Za horor by som tento napínavý film s výbornou hlavnou trojkou neoznačil. Najlepšia scéna: Shawovo rozprávanie o Indianopolise. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna