Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

Timak

Jsem z toho dost rozpačitý, Začátek slibný, ale ke konci to začínalo slábnout a ten konec, ten je vyloženě slabej. Nevím no. Loki za mě určitě zajímavější volba. Bohužel. Slabší 3*. ()

hroubek

Zklamání. Na Moon Knighta jsem se hodně těšil, jelikož jde o velmi zajímavého hrdinu. Tvůrci se rozhodli vsadit na trochu jiný přístup, a celkově seriál nebyl, tak přímočarý a přístupnější jako jiné věci od MCU. Kvituji, že se šlo složitější cestou a zkoušely se nové věci. Bohužel to seriálu udělalo medvědí službu. Osobně jsem měl seriál dost na houpačce. Byly zde luxusní momenty, a pak přišly okamžiky, kdy jsem si říkal, že si ze mně někdo dělá srandu. Nejvíce to odnesla egyptská mytologie, která je zde vyobrazena nudně a směšně. Hodně velké zklamání pro mě byl samotný Moon Knight, který se v seriálu vyskytuje na opravdu menším prostoru a jeho akční scény patří k tomu slabšímu. Tvůrci si z komiksů vyzobali, to co se jim hodilo, a přijde mi, že tak nějak nepochopili kým Moon Knight je, a už tuplem ho nedokázali prodat jako hrdinu či obstojnou postavu. Jak už jsem psal na začátku, tvůrci se vydali těžší cestou a zkoušeli to přes psychologii, rozpolcenost a další věci. Problém je, že díky tomu je dost těžké si hlavního hrdinu oblíbit a fandit mu, když vůbec nechápeme, proč dělá to co dělá, a jaký to má pro něj smysl. Seriál má kvalitní herce, kteří jedou na maximum. Oscar Isaac se s roli popral skvěle a zvládá všechny polohy, které mu scénář nabízí a je v nich výborný. Ethan Hawke má dobře napsanou postavu a jeho záporák je zpočátku velmi zajímavý, nicméně je ke konci je to horší a horší, a Hawke zůstane nevyužit. Bavila mě Maya Calamawy, protože svou postavu zahrála velmi dobře a byla osvěžujícím prvkem. Potěšil mě hlas F. Murrayho Abrahama, který byl dost povedený. Seriál má pěknou vizuální stránku, líbilo se mi jak pracuje s některými prvky, má celkem chytré nápady (ať už vypravěčské nebo filmařské) a další věci. Bohužel to jako celek nefunguje, tak jak by mělo. A je to velká škoda, jelikož zde by seriálu slušela jistá přímočarost s důrazem na drsnou a nekompromisní akci jakou třeba předvedl Punisher. Zklamání. ()

VanTom

Tak v první řadě musím vyzdvihnout, jak ty dvě rozdílné osobnosti Oscar Isaac úžasně zahrál a jaké charisma vtiskl padouchovi Ethan Hawke. (Zadruhé se mi moc líbila "první egyptská superhrdinka" May Calamawy. :)) Dál už to mám ale rozporuplnější, přestože rozhodně vítám snahu o trochu jiný, dospělejší (ehm ehm) Marvel seriál, žánrově tentokrát značně rozkročený. Ve výsledku tak hlavní postava více vykrádala hrobky ("tombraiderovská" E4) a bojovala s vlastní schizofrenií, než se starověkým zlem – což sice vedlo k nejlepší, psychologické E5 z ústavu a záhrobní lodi, ale také k velice zbrklému, nedopečenému akčnímu finále. Rozpolcené 3-4 * ()

LizianShaw

Ve finále bych to zatím zařadil do topky Disney+, avšak i přesto mě tento seriál v ledasčem zarmoutil. Samotný Moon Knight (nebo Mr. Knight, prostě jakékoliv alter-ego) se zde moc neobjevuje, nelze říct, že by tu nebyla akce, avšak na jednoho z nejbrutálnějších street hrdinů, jsem čekal trochu víc. Hype pro tento seriál byl nepřekonatelný (tento rok jsem se více těšil snad jen na Batmana, a teď i Kenobiho), a bylo to ještě více posilováno přirovnáváním ke stylu Daredevila, a samotný Feige sliboval ''nejbrutálnější a nejtemnější vibe.'' Seriál si užijete naplno, když ani jednomu z těchto výroků neuvěříte. Musíme se smířit, že Marvel nám na D+ servíruje spíše jen jednohubky, které vyplní mezery při čekání na filmy. Takže nic hlubokého jako u Netflixu zde nedostaneme, to ovšem nezabrání hlubšímu porozumění psychologického rozpoložení menších postav Marvelu. A já zase čekal něco ''epického,'' což mi zkazilo výsledný dojem. Disney je Disney, takže temnotu či brutalitu zde nelze čekat (o to více překvapí R-kový Deadpool 3 a ještě více ne-R-kový upírské-hlavy-stínající Blade). Když se ale odprostím od svého očekávání, tak seriál nabídl zajímavý pohled na nového hrdinu, kde není ani zmínka o ostatních Avengers, takže to působí jako fajn odpočinek od zachraňování světa (i přesto, že finále muselo být jako vždy mega...velké). Oscar Isaac to zahrál na jedničku, ikdyž mě roztěkané šťěnátko jménem Steven ze začátku pěkně štvalo, a vždycky jsem chtěl na scéně Marca Spectora. Ostatní postavy byly také fajn, ikdyž bych byl radši, kdyby se každý nakonec nemusel stát nadpřirozeným bojovníkem. 80% ()

JohnSmith

Po Lokim, Wandě a Falconovi jsem neměl moc chuť do dalšího seriálu od Marvelu, ale musím napsat, že Moon Knight mě velice chytil a líbil se mi. Je to pěkně natočené i napsané, trikově super, ale to hlavní je výkon ústředních herců, zvlášť Issac je výborný. Sice mě dost zarazil předposlední díl, ale ve finále to bylo velice dobrý ()

drackula

Kvalitatívne trošku horská dráha ale ako celok to hodnotím pozitívne. Na Marvel to bol dosť odvážny pokus porovnateľný s WandaVision. Rozumiem, že mainstream to moc neberie a komiksový fans tohto hrdinu možno trochu frflú, ale myslím si, že to tvorcovia ukotvili niekde uprostred. A to je dobre. Úvod zaujal "prepínaním", potom to potiahli kulisy Egypta a fíling Indianu Jonesa a v závere to ťahali bohovia a ich hrátky. Pokojne by som absolvoval ďalšiu sériu, aj keď to aktuálne vyzerá tak, že sa neplánuje. Disney plus ()

Herzeleid

Dost zklamání. Egyptská atmosféra slibovala hodně zajímavých věcí, ale přišlo mi to spíše jako slátanina Indiana Jones, komiksu a nějakého psycho dramatu. ()

vyfuk

Chápu asi ten princip. Je fakt, že je to v rámci Marvelu asi nejoriginálnější kontent v současnosti. Je zajímavější. Ale tím končíme. Zaujetí je u mě blízko nule. ()

kenkaku

Relativně originální myšlenku vzít ingredience Indiana Jonese, Mumii, Prokletý ostrov a Avatara + celé to okořenit Egyptskou mytologií (Zobák, Hroch, Krokodýli) totálně likviduje retardované vyprávění příběhu a nesmyslné míchání nelogických zvratů (a teď tam bouchneme zombie*! je fuk, že to nedává smysl a přece nic vysvětlovat nemusíme… je to Marvel). Navíc ta hovadina se schizofrenií… (jako kdyby si scénář nemohl vystačit s “avatarováním”), totální degradaci Egypského božstva (až na zmíněná zvířátka výše zoufalá neschopná paka) a NAPROSTO zpackaný závěr posouvá seriál i přes luxusní efekty na hranici nekoukatelného odpadu. Navíc nulová integrace do MCU z toho dělá jen další zbytečný nabubřelý bizár. Podrobnosti u jednotlivých epizod. *kvízová otázka: Najděte 5 rozdílů mezi zombie a mumií :). ()

Devadesát Dva

"...every day I wake up, then I start to break up..." (díky za tenhle gem song) Definitivně to zpočátku vypadalo slibněji, než jak se to ve výsledku uvařilo, ale spousta drobností se mi líbila, především to shiftování v čase, v identitách, co vás nechává tak nějak lehce tápat, ale ne zase příliš, aby to člověk nedal dohromady, vždy solidní Oscar Isaac, nebo dost netradiční hudební složka, s několika slušnými peckami (El Melouk). Není úplně vyloučeno říct si, že první série byla prostě seznamovací a slabá a seriál může pokračovat a zrát, myslím si, že není příliš arabských / egyptských superhrdinů, a tedy je možné, že země, kde bude tohle sdostatek hypenuté právě díky tomuhle aspektu, vyženou čísla nahoru, ač řada lidí sérii kritizuje, jako dost slabou. Neřekl bych, že to bylo tak špatné, viděl jsem i řadu horších marvelovek, kterým tu každej líže koule. Ale uvidíme, je mi to spíš sympatičtější, vzhledem k náboji toho avatarování, zahrnutí egyptské mytologie a modernějším hávu. Má to sice spoustu much, které mohly být lepší, ale stejně tak si myslím, začala dost nemastně a neslaně celá řada dalších superhrdinských sérií, která se pak skutečně probrala k životu později. Takže uvidíme. ()

iXtr3m3

Nedá sa tomu uprieť snaha o väčší záber aj po psychologickej stránke aj po akčnej aj po dobrodružnej aj po komixovej stránke. Zároveň sa tomu nedá odpustiť zlyhanie na všetkých spomínaných frontoch, pretože sme síce dostali z každého rožku trošku, ale dokopy nič moc. Z hraných Marvel seriálov asi druhý najslabší, úplne najslabšia je Ms. Marvel, ale to je v podstate seriál pre deti, takže to moc nebolo konkurencieschopné. Nebolo to zlé, videl by som tam nádej, ale neočakávam už toho moc. A ak toto mal byť Marvelácky Batman, tak potom dovi-dopo. ()

Knowho

OK, takže Moon Knight je oficiálně můj nejoblíbenější MCU seriál (Mimo Daredevila, u kterého ani Marvel neví zda je součástí MCU nebo ne). Oscar Isaac je tady nesmírně boží, a prostě fakt umí zahrát jak Marca tak Stevena (SPOILER a i ,,nováčka" Jakea), a ty přechody mezi nima jsou perfektně zahraný. Ethan Hawke si tady zahrál záporáka Arthura Harrowa, který je zajímavý, už jen v tom, že není (úplně) ,,typický" MCU záporák, a jako jeden z né příliš mnoha, se s ním dá sympatizovat. Sice nám bylo slíbeno, že dostaneme jakýsi temný a brutální seriál (Temný opravdu byl), tak ano, je  jiný od zbytku MCU, jak originem hlavních postav, tak mezi psychologií v posledních dílech, kdy si divák má říkat: ,,Tak je Marc magor, nebo ne?". Poslední díl je hrozně skvělej, ale musím vytknout, že se zde zas schiluje k klasickému Marvel digi-bordelu. Ale opravdu doufám, že se seriál dočká 2. série, nebo jiného pokračování. Je totiž škoda takovou zajímavou postavu spolu s vynikajícím Oscarem Isaacem jen tka zahodit. 10/10 ()

alouch

Brala bych další díly. Takže je dobře, že seriál skončil, protože se tak stalo v tom nejlepším a nemusel postupně degradovat. Co se Marvelu nedá upřít, tak až na výjimky mají skvělou ruku při výběru hlavních postav. Co jsem si tak všimla ve svých komentářích, tak většinou chválím herce, a tady tomu není jinak. ()

666Carnage

Miluju egyptskou mytologii a už komiks jsem si užil. Seriál sice občas působí laciněji, ale v konečném součtu mi to vůbec nevadilo. Dobře zahrané vícero osobností. Moon knight je zajímavá postava co má co nabídnout. Jsem rád, že se dostala na světlo světa aspoň v seriálové podobě. Pro mě z Marvel seriálů zatím v top trojce. 80% ()

Hanys_

Strašně nevyvážené. První 2 díly působily ještě docela temně a zajímavě, jenže pak to s archeologickým pátráním dost uspávalo, aby přišel ještě nezáživnější konec. Za mě nejslabší kus z prozatímních marvel series, který nezachránilo ani to skvělé obsazení. 5/10 ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)