Kým sa Steven snaží zmieriť s tým, že nežije svoj vlastný život, na obzore sa objaví záhadný partner z minulosti a rysuje sa vojna medzi bohmi. (Disney+)

kenkaku

Takže má schízu a halucinace. A to je jako superschopnost? A v čem pramení ta atraktivita, ze které všichni tečou? V tom jak když je “A” a setkává se s lidmi které zná “B” je to legrace nebo zajímavé? 80% času jen “A” fňuká, že nechce být “B” a… “vyvolává” nějaký oblek, díky kterému je mega-silný. Všichni mu chtějí sebrat kompas k hrobce hrocho-lvo-krokodýla a jako bonus je tam ještě dalši Egyprsky Bůh. Ten dělá co? Takže něco jako Bruce Banner se schizofrenií a na drogách (aby slyšel hlasy Bohů). Alespoň, že padlo vysvětlení co se děje… teda částečně. Jak dělá to cestování (viz hop Německo minule) je samozřejmě záhada. ()

jirikzaboj

Woow, druhá epizoda sundala korunku té pilotní a ukazuje mnohem více potenciálu, co se příběhu a postav tyče. Isaac je opravdu bůh a všechny jeho polohy jako panika, stres, tiché vnímání, trapné tázání, či boj se sebou vlastním, to je sakra velké spektrum hereckých emocí, které jsem fakt dlouho neviděl tak brilantně zahrané. Nezaostává ani hlavní záporák Hawke, který má svůj osobitý šarm a jeho postava tak nabízí obrovský potenciál a hlavně má především opravdu skvělou motivaci k tomu, aby sešel k temné straně, která je dosti spekulativní, protože nabízí více úhlů pohledu, jako to bylo například i u Thanose. Děj se nám tedy poodhaluje mnohem více a zatím jsem nenarazil na jedinou chybu, protože to působí opravdu originálně a to jsem si řekl, že nebudu zavírat oči ani před tím, že tu máme MCU projekt a budu na něj mile rád přísný, jako na kterýkoliv jiný seriál či film. Možná jen opět asi 5 sekund sekvence, která nabídne klasický suchý Marvel humor, kterému se buď totálně zasmějete, nebo ho zhejtíte, ale to se dá odpustit. (Sakra asi tak přísný nejsem.) Nakonec si dovolím komentovat vizuální stránku a to především BARVY. Už delší dobu se mluví o tom, že MCU pro drtivou většinu svých projektů používá stejné barevné efekty, schéma a svým způsobem je to takový podpis toho, na co se díváte a opravdu mě to v poslední době dost unavovalo. Zde KONEČNĚ přišla částečná revoluce a je tu nádherný nádech temných filtrů, které znázorňují dějství a zasazení do egyptských vod. A například noční scény, kdy svítí měsíc, to je slast pro oči. Děkuji moc tvůrcům za tento vizuál, opravdu nádherně se na to kouká. Nakonec bych chtěl dát ještě highlight soundtracku , který je taky moc povedený. Doufám, že si seriál povede i v dalších epizodách na stejné vlně a nestane se mu to stejné, co se stalo například WandaVision v posledních dvou epizodách a to sice skok z vysokého nadprůměru na velmi nízký průměr. ()

Dejvecd

Škoda, a pri tom prvý diel vyzeral tak sľubne, že nám konečne predstaví trochu iný Marvel. Áno Moon Knight je oproti klasickej Marvelovke niečo iné a nové, ale aj pod tým pozlátkom je to stále len klasická Marvelovka. Sprvu sa mi štýl réžie zdal dosť roztekaný a nevýrazný, ale to bolo asi tými pretáčkami, pretože druhá epizóda už ukazuje trochu viac scén a záberov, ktoré zdá sa majú vlastný štýl a režisérsky odtlačok. Bohužiaľ Moon Knight sa dočkal od Disneyho pár pretáčok a tým pádom niektoré scény (myslím si, že sa jedná o pretočené scény) pôsobia ako vystrihnuté z akejkoľvek inej Marvelovky. Zároveň som dúfal, že Marcove psychologické rozpoloženie preskúmame trošku viac do hĺbky, ale to už chcem od Disneyho asi moc. To isté platí aj na to, že som dúfal, že Marc bude viacej street-level hrdinom, ktorý bude schytávať rany a nie len ich rozdávať, ale to je asi na family-friendly Marvel až moc. Nechápte ma zle, ale fakt, že keď si Marc nasadí oblek, tak je z neho nový nezničiteľný Iron-Man sa mi moc nepozdáva, sakra veď už aj Morbius sa vernejšie držal predlohy. A to som ešte ani nespomenul postavu Layly, pri ktorej sa bojím, že skončí ako Captain Marvel (silná ženská hrdinka, ktorá je vo svojej podstate plochou a nezaujímavou postavou) Aby som však nekydal len hnoj, tak uznávam, že Moon Knight vie fantasticky navodiť atmosféru pomocou úžasnej a vhodnej hudby. Príbeh sa síce odvíja ako klasická Marvelovka, ale dá sa na to pozerať a vďaka pohľadu Stevena to má aj nejaké skrášlenie, takže nesledujeme len plochý dej. Zároveň akcia je docela slušná a triky tiež. Postavy sa dajú sledovať, hlavne teda kvôli hercom, ktorí hrajú fantasticky. Je to taký menší oddych od klasického Marvelu, ale na to aby sa z toho stalo niečo viac tomu dosť chýba. Užiť sa to však dá, tak uvidíme čím Disney (ne)prekvapí. 7/10 ()

Sany33

Príbeh: Steven sa spoznáva s Markom, svojou schizofrenickou osobnosťou numero uno, ktorá za záhadných okolností musí vykonávať želania Egyptského boha mesiaca. V jeho mene vykonávať spravodlivosť. Na scéne sa objavuje jeho bývalí avatar, ktorý by rád oslobodil bohyňu Amit z jej väzenia a tak vyhladil polovicu ľudstva. Prevedenie: Konečne do seba začínajú veci trocha zapadať ale aj tak je to zatiaľ riadny guláš. Pribúdajú nám postavy na oboch stranách. Marvelu došli superhrdinovia a tak sa začína čoraz viac opierať o božské mytológie čo mne celkom nehrá do noty. 59% ()

PKD

,,Steve, co to máme sakra na sobě? Nevím. Říkala, že potřebuju oblek. Jo, ceremoniální zbroj z Chonsuova chrámu, ne kvádro plk. Sanderse´´. ;-))) Já vím, že tato postava má zřejmě býti v budoucnu součástí MCU filmů či co, ale já osobně bych ho raději nechal solo, jako tuto minisérii. A jelikož jako absolutní neználek předlohy nevím přesně, kam se to vyvrbí, jsem o to více zvědav. Je příjemné zase jednou viděti něco, u čeho člověk není (jako u ST a jiných značek či postav) zaujatý či osobně zainteresován a tudíž si prostě jen užije fajn příběh a vskutku výborné obsazení, na kterém to dle mého, stojí a padá. ()

• Na počátku epizody si můžeme všimnout u Stevena (Oscar Isaac) doma knihy „Adventures of the Soul“ od autora Jamese Van Praagha. Jedná se o knihu zabývající duši člověka a její spirituální cestě. (Kubaaa97)
  • V knihovně Steva (Oscar Isaac) si můžeme všimnout knihy „The Man in the Ice“ od Kondrada Spindlera. Ta pojednává o nalezení Ötziho, 5 000 let starého těla, zachyceného v alpském ledovci. Může se zároveň jednat o referenci na výskyt Steva v předchozí epizodě v alpské vísce. (Kubaaa97)
  • Layla (May Calamawy) ze Stevovy (Oscar Isaac) knihovny vytáhne sbírku básní „Les Pleurs“ od spisovatelky Marceline Desbordes-Valmore a poté společně citují báseň „Les séparés“. Problémem zde je, že v této sbírce tato báseň není. (Kubaaa97)