Steven Grant, vľúdny muž so všedným zamestnaním, si začne uvedomovať, že nežije svoj vlastný život, keď sa v ňom začne prebúdzať neľútostný žoldnier. (Disney+)

MiniMinion

Velmi dobrý rozjezd, asi nejlepší ze všech MCU seriálůodhalili přesně tolik, abych se v klidu vžili do děje, ale zároveň pořád vlastně nevíme nic. Trochu mi to tímhle připomíná začátek WandaVision. Z choreografie či akce jsme toho zatím moc neviděli, ale minimálně střípky z honičky se zdají být dobré, tak snad to tak bude i nadále. Plusové body rozhodně patří nápadité kameře a střihu, ty bych zařadil mezi nejzajímavější součásti epizody. No a Oscar Isaac jako vždy výborný, ten člověk nikdy nezklame. Jen tak dál. Snad jen to CGI občas nebylo úplně špičkové, a podle trailerů to tak bude i nadále. Jinak však super, 8/10. ()

lookin328

Věděl jsem, že zde bude hrát roli téma více indentit, že hlavní hrdnina bude trpět schizofrenií, ale tohle jsem teda nečekal. Byl jsem hozen do 45 minutového tripu, a ještě teď nevim, co jsem to vlastně viděl. S nadsázkou řečeno, samozřejmě. Oscar Isaac, aspoň dle mého, exceluje, Ethan Hawke je správně záhadný a démonický… ,,Horrorová” scéna ve výtahu skvělá. Bohužel 5* nedám, díky naprosto otřesnému CGI v Alpách, přitom je takových možností jak to udělat jinak, přitom podobně. Ale jinak super start, 4*, a doufám, že až večer půjdu spát, neprobudím se ráno někde na ulici. I když, kdo ví… ()

warrenur

Isaac je vyborny herec, o tom "zadna". I v nedavnom SNL-ku hostoval paradne. Avsak tu ma vyslovene iritoval. Je to scenar? Verim, ze ked tu rolu vzal, tak tam toho snad bude "viac" ako som videl v prvej epizode. Dufam, ze sa prepaleny blaznivy dej posunie dostatocne na to, aby "mesacny rytier" nebol len dalsi z lacnych "kopirovanych" marveloviek pre nastrocne konzumne publikum - no offence. Pretoze tento uvodny diel ma sklamal svojou prostoduchostou. Cim ma serial zaujat...?! Meh. Jednemu-dvom dielom dam este sancu, ak by tvorcovia prisli s niecim..."zabavnejsim". Ak nie..je to cisty "urevany" brak. ()

Nevka

Chlapci, když se vykašlete na to CGI dřevo a pozadí, uděláte dobře. Kazíte si totiž fantastickou epizodu, která je opravdu jiná a díky Isaacovi perfektně šlape. Kola mytologie se rozjíždí na plné obrátky a Ethan Hawke má potenciál na velmi charismatického záporáka. Střih mi sedl na první dobrou a rád bych podotkl, že tu "akci za oponou" jsem ještě vidět nepotřeboval. Ono je celkem osvěžující, když tvůrci nevytáhnou všechny karty na stůl hned v prvním díle. Potyček a brutality si určitě užijeme ještě v dalších epizodách. Není třeba spěchat. Až na zbytečný digitál je to za mě prozatím naprostá lahoda. ()

filmfanouch

Seriály od Marvel Studios na Disney+ prozatím sázeli na známé postavy. WandaVision, Falcon a Winter Soldier, Loki i Hawkeye představili nová dobrodružství dávno známých a oblíbených postav, bylo ovšem jasné, že časem musí dojít i na seriály s novými postavami. A hned první z nich je dost možná jedna z těch nejzajímavějších, která se na stránkách komiksových sešitů od Marvelu objevila. Hrdina Moon Knight, který trpí disociativní poruchou osobnosti a lákal tak na netypického a tak trochu komplikovaného hrdinu, který musí krom nepřátel bojovat i sám sebou. Do hlavní role byl obsazen talentovaný Oscar Isaac, do role záporáka Ethan Hawke a sami tvůrci naznačovali, že nás čeká ´´ Klub rváčů, který potkal Indiana Jonese ´´. A minimálně pilotní díl naznačuje, že šestidílný Moon Knight bude solidní podívaná. Režie první epizody se chopil egypský režisér Mohamed Diab. Je to stěžejní i proto, že Moon Knight sází na egyptskou mytologii a vždy je lepší, když na určitý segment dohlíží odborník. Stežejní je ovšem, že Diab celý seriál nastartoval solidně a především dle pilotu bude seriál stejně nevyzpytatelný jako samotný hlavní hrdina. Především i proto, že všechna svá esa a především dějové pilíře Moon Knight nevytahuje na samotném počátku. Divák je tak díky tomu víceméně ve stejné řece otázek a záhad, jako hlavní hrdina a od začátku skutečně láká na tak trochu jinak pojatého superhrdinu, jehož největším nepřítelem dost možná ve finále skutečně bude on sám. První epizoda vůbec neodkazuje na širší svět Marvel Cinematic Universe, stojí prozatím na vlastních nohách, kdy se širším MCU seriál pojí především opět solidní řemeslná stránka a není tak prozatím důležité řešit, jak moc Moon Knight zapadá do časové linie a především vůbec není nutné sledovat nějaké odkazy, protože v první epizodě prakticky nejsou. Místo toho si tak divák může sledovat jiné věci a zjistit přitom například to, že Diab umí akční scény. Naháněčka v Alpách je jeden příklad za všechny. Oscar Isaac nezklamal a je jednoduše skvělý. Marvel tak opět nezklamal a dokázal, že v obsazování stěžejních hrdinů prakticky nešlape vedle. Úmyslně falešný funkční britský přízvuk, přesná schopnost prodat postavu, která se nachází v gejzíru otázek a úvah nad svou existencí a především jasný náznak toho, že Marc Spector/Steve Grant/Moon Knight má jako charakter neskutečný potenciál do budoucna. I přesto, že nejspíš nebude ten typ hrdiny, kterého by chtěl mít každý Avenger po svém boku. Stejně tak famózní je nepřekvapivě Ethan Hawke. Z počátečních náznaků se jeho Arthur Harrow profiluje jako protivník, ze kterého jde respekt. Je to očividně fanatik schopný prakticky čehokoliv a respekt budí především tím, jak vyrovnaně a poklidně se profiluje. Hawke se při hraní postavy inspiroval David Koreshem, vedoucím náboženského hnutí Davidánů a Harrow si tak prozatím dokáže vybudovat pověst jako někdo, s kým nebude příjemné zkřížit cesty. Tenhle záporák by se v rámci MCU mohl hodně blýsknout.  Moon Knight má pochopitelně pořád daleko k vyloženému psychologickému hororu, je to ovšem skutečně temné a v jistých momentech nepříjemné. Má to humor, který v jistých momentech skřípe, přesto se naprosto bravurně dokáže prodat atmosféra a především roztřídit šachovnice. Zábavně se využívá hudební dramaturgie (každá automobilová honička by od teď měla být doprovázena Georgem Michaelem), samotný soundtrack Heshama Naziha se poslouchá solidně, kamera působí živě a plná kreativních nápadů (finální záběr je prostě geniální). Tenhle seriál má rozhodně velký potenciál. Pokud by většina prvních epizod fungovala takhle, svět by byl najednou hezčí místo. Pilotní díl Moon Knighta bravurně láká na zbylých 5 epizod a ukazuje, že se s zavedenou formulí dá přeci jen pracovat tak trochu jinak. Je velmi pravděpodobné, že má seriál schováno mnoho es v rukávu a spousty záběrů z posledních epizod si šetří, přesně tohle namlsání ovšem prozatím stačí...... () (menej) (viac)

• V Gusově akváriu si můžeme všimnout sluneční bárky, tedy lodi, která měla sloužit potřebám zemřelého v posmrtném životě. (Kubaaa97)
  • Když Steven (Oscar Isaac) ukazuje malé dívce (Anouk Christiansen) v muzeu sarkofág, vidíme vedle QR. Pokud jej naskenujeme, odkáže nás na digitální kopii komiksu „Werewolf by Night #32“, v němž se Moon Knight poprvé objevil. (Kubaaa97)
  • Na začátku epizody slyšíme skladbu „Every Grain of Sand“ od Boba Dylana. Počáteční text písně můžeme brát jako odkaz na „zrození“ Moon Knighta v komiksech. (Kubaaa97)