Harrow je blízko Amitinej hrobky a Marc, ktorý ovládol telo, sa musí zorientovať v Káhire, pričom musí hodiť za hlavu rozpory s Laylou a Stevenom bez toho, aby ohrozil ich misiu. (Disney+)

kenkaku

Tentokrát se věnujeme schíze varianta “B” a hned to vypadá mnohem lépe. “B” se totiž normálně baví se “zobákem” a děj nemá hluchá místa a zmatené náhodné scény. Vidíme v praxi jak funguje zmiňované “avatarství” a karty jsou na stole (na tajemno se už nehraje). O to víc za to iritují infantilní vstupy verze “A”. Na víc než průměr, ale hodnocení vylézt nemůže (jako opravdu tlupa Bohů nevidí co “ten-co-si-vycpává-boty-skleničkama” dělá? A hlavně… jak to, že on si může vykecávat s Bohy jen tak bez “avatarování” jiným Bohem?). Prostě koncept jako celek, je až moc debilní na nadprůměr. ()

lookin328

Tentokrát už to bylo slabší. Špatné CGI už mě pomalu (pěkně rychle) začíná vadit. Cěkal bych taky posun ve vztahu Mark X Steven, chybí 3 epizody a furt se jen hádaj jak dva kouhouti na jednom smeťáku. Doufám, že to nedopadne stylem, že v polovině posledního dílu najednou najdou dokonalou symbiózu, viz druhej Venom… Co je stále perfektní, tak to výkon Isaaca, ten prostě jede strop.. ()

Martrix

Přestože mám jakoukoliv, takže i tu egyptskou mytologii rád, tak mě tato epizoda nudila. Místy mi evokovala některý z lepších dílů seriálu Hvězdná brána. Nebýt toho fajnového looku a herců, jako je Ethan Hawke a Oscar Isaak...který mě až touto epizodou přesvědčil, že byl pro Moonka správnou volbou, tak by se ten slaboučký scénář, neměl za co schovat. Zatím je kvalita dost kolísavá, funguje to jen s příměsí hororu, nebo vtipu...oboje v této epizodě chybělo. ()

tomik99

Přesun do Káhiry se mi moc nelíbil. A vlastně si říkám, o čem to celé je. Honí se tady za zlatým míčkem a celkově to moc nedává smysl a hlavně to ve mně neprobuzuje nějaký zájem o to sledovat seriál nadále a s větším potěšením. I ty efekty jsou nějaké slabší, nevím, zda je to rozpočtem, nebo odlišným týmem. Ale něco je na seriálu hrozně podivné. ()

HellFire

Je s podivem, jak rychle klesá kvalita tohohle seriálu :). Tématika Egypta mě osobně nijak neoslovuje, Ethan Hawk je ve své roli tuctový a způsob, jakým je tenhle díl natočený, nedává moc důvodů k vyskakování do stropu (jak je již v Holywoodu zvykem, ve střižně sedí epileptik, takže akční scény jsou totálně nepřehledné). Samotná postava Moonknighta nemá moc čím zaujmout. Hororový nádech prvního dílu je fuč a co se komediální roviny týče, ta neexistuje. ()

• Scéna, ve které přichází Arthur (Ethan Hawke) k Amemaitině hrobce, připomíná biblický příběh Mojžíše, který také provází svůj lid egyptskou pouští. Jako detailu si můžeme všimnout toho, že Arthur jako jediný nosí červený oděv. Mojžíš na cestě do Zaslíbené země je právě často vyobrazován v červeném rouchu. (Kubaaa97)
  • Hathor se poprvé objevila v sešitu „Avengers #112“ z března 1973 jako lví bohyně. Až o téměř 40 let později se nejdříve představila jak Sechmet v sešitu „Heroic Age: Prince of Power #2“ z června 2010 a o měsíc později jako Hathor v následujícím sešitu. (Kubaaa97)
  • Eset byla v egyptské mytologii od Střední říše bohyní všech zemřelých, od Pozdní doby téměř všeobjímající univerzální bohyní. Zpravidla je zobrazována v podobě mladé ženy s pokrývkou hlavy v podobě hieroglyfického znaku pro „trůn“. (Kubaaa97)