Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

BMW12

Moon Knight nám přinesl něco nového, co u Marvelu ještě neznáme. A hodnotím to velmi pozitivně. Především Oscar Isaac zde naprosto exceluje, jeho výkon je fenomenální. Zasazení do egyptského prostředí a egyptské mytologie kvituji, to mám velmi rád. Záporák v podobě Ethana Hawkeho byl také suprově vymyšlen. Celá dějová linie dávala smysl a diváka udržovala v napětí. Za mě velmi povedený seriál od Marvelu a snad Moon Knighta ještě někdy uvidíme. ()

HellFire

Při sledování první epizody jsem vrněl blahem, ale mé nadšení nemělo dlouhého trvání. S každým dalším dílem šlo všechno z kopce. A jelikož nejsem fanouškem historie, nelíbilo se mi zasazení do starověkého Egypta (taková Mumie dokázala tuhle tématiku využít stokrát lépe). Oscar Isaac je jediným opravdovým pozitivem celého seriálu, zatímco Ethan Hawk ho celý odzíval. ()

TheEvilTwin

Nutno říct, že do konvenčního Marvelu to má opravdu daleko, protože zde není jediný odkaz, vodítko či jiná postava a jak je u sérií této značky zvykem postavy propojovat, tady se ničeho nedočkáme. O to víc mě ale zajímá, jak a jestli vůbec se někdy Moon Knight s ostatními sériemi propojí. První 2 díly rozehrály extrémně poutavou dějovou linku se skvělou hlavní postavou, které se Oscar Isaac zhostil výborně (a to v obou odlišných osobnostech hlavního hrdiny). Záporák je už bohužel slabší, jeho motivace pochybná a další 4 díly se vydaly úplně jinou cestou, než bych si přál. Jakoby tomu chyběly koule, větší poutavost, využití celé egyptské mytologie, božstev a hlavně Moon Knighta (který tady byl všehovšudy ve 3 scénách?) a jakoby tvůrci po výborném rozjezdu nevěděli, co s látkou dál a jak ji uvést do zdárného konce. Špatné? Asi ne, času nelituju, ale očekával jsem nadupaný, akcí narvaný přírůstek do Marvel rodiny a dostal jsem spíše fantasy pohádku pro teenagery. Škoda. ()

Morholt

Sice by se zdálo, že se bude jednat o temnější marvelovku, ale chyba lávky. Moon Knight je ta nejnudnější a nejinfantilnější postava, jakou kdy Marvel vypustil do světa. Kromě hereckého obsazení se tu nepovedlo prakticky nic a egyptskou mytologii, která tu byla úhelným kámenem, se nepovedlo využít vůbec. Zoufalost dokládá vizualizace samotných bohů, která by byla akceptovatelná v animácích, ale sem rozhodně nepatří. Špatné. 25% ()

luka4615

Sladce netradiční seriál s vtahující premisou, který dokáže stát velmi pevně i mimo mateřské základy olbřímího Marvel univerza. Duo režisérů Jeremyho Slatera a Douga Moencha zkrátka stvořilo dynamickou a po akční stránce opravdu velkorysou podívanou, v níž Oscar Isaac a jeho další osobnosti absolutně kralují. Ve finále Vám tedy ani nebude moc vadit občasné velmi špatné digitální triky či lehce natahovaná stopáž jednotlivých epizod. Pokud tedy hledáte odlehčenou seriálovou komiksovou jízdu s příchutí egyptské mytologie, vězte, že jste ji právě našli. Skvělá práce! (Disney+) „Embrace the chaos.” ()

Sawy

Chabé tři za Ethana a pěkně vystavěný pátý díl s blouděním ve vlastní paměti a identitě (který ale je, bráno do důsledku, kopírkou předposledního dílu WandaVision). Jinak mě ovšem marvelovské banalizování známých mytologií a lajdácké parazitování na poetických základech zajímavějších vzorů začíná docela srát... 50 % ()

mm13

V ďalšej sérii čakám hlavne rozvinutie Khonshuovho príbehu a charakteru, ten sviniar má obrovský potenciál, veľmi sa mi ako postava páčil. Rozkročený chirurgicky rovným dielom medzi hlavného záporáka a hlavného klaďasa, v tom nemá obdoby! Dúfam že to nevyšumí do prázdna, dúfam, že o ňom to chce byť (čo nijako neuberá na dôležitosti postáv, stvárnených skvelým Oscarom Isaacom ;)). (komiks nepoznám, ale dúfam, že u nás nejaký kánonický a najlepšie z kategórie "dark" čoskoro vyjde) ()

ScarPoul

Celý čas som si hovoril, prečo by mi na tom malo záležať? Seriály od Marvelu majú stále ten istý problém. Vlečú sa. Hrozba( akokoľvek prezentovaná ako niečo príšerné) je naťahovaná a popretkávaná všemožnými kecami, že od určitého momentu stráca na svojej hrôzostrašnosti a zostáva z nej len niečo prvotriedne patetické a hlavne sto krát videné. Čo na tom, že Isaac aj Hawke sú perfektný? Pozerať sa na nich ma bavilo, ale chýbala tomu sofistikovanosť, napätie a vyváženosť. Celé to putovanie, čelenie hrozbám a finále pôsobilo lacno, televízne a bez náležitej invenčnej hodnoty. Mám pocit, že ten autorský rukopis sa v celom tom digibordeli jednoducho stráca. Najviac ma asi potešila hudba. Tá dávala nejaký feeling aj scénam, kde vôbec nebol. Inak ďalšia rutinná jazda, ktorá nemá čím ohúriť, prekvapiť, upútať. Čo je na seriál, ktorý skoro päť hodín hovorí o pomerne neznámej egyptskej mytológií, hanba. ()

BrooksW.Here

Veľmi netradičná komiksovka, ktorá (v rámci možností) naozaj šikovne vybočuje zo zabehnutých MCU koľají a prináša niečo úplne nové... Aj napriek tomu sa však nemôžem ubrániť dojmu, že mal Moon Knight oveľa väčší potenciál a mohol sa stať niečím, čo sa absolútne odtrhne od klasického Marvelovského štandardu a aj keď mal skutočne sľubný nábeh, tak jeho finále mi kompletne pokazilo celkový dojem a možno vo mne zanechalo aj jemnú pachuť... Prvých 5 epizód som si mimoriadne užil, príbeh bol fakt slušne vystavaný, pri čom forma psychologického thrilleru mi naozaj sadla (piata epizóda je absolútny strop!) a naozaj som dúfal, že niečo tak unikátne by si mohlo svoju kvalitu udržať až do konca. Avšak posledná časť už pôsobí iba ako chaotická reklama na prípadnú druhú sériu, príbeh v podstate nijako neuzatvára a je plná digitálneho bordelu, čo je celkom škoda... Každopádne, ak si odmyslím ten záver, tak Moon Knight predstavuje naozaj vydarenú minisériu, ktorú by som si kľudne pozrel znovu... Mimochodom, fakt, že tento seriál je úplne samostatný a nesúvisí s ničím iným z celého MCU ma úprimne potešil 😅. ___ PS: Kombinácia Fight Clubu a Indiana Jonesa bola úplne geniálna! _____________ "You're the only superpower I ever had." ()

BoPo

Zoberte film Mumie (1999), pridajte doňho akýkoľvek film s rozdvojenou osobnosťou, celé to natrite komiksovými farbami a rozťahajte na seriál. Nefunguje to. Oscar Isaac nie je moja šálka kávy. Bavil ma jedine tak v Ex Machina. Komiksový projekt musí mať hrdinu, hrdinov, ktorí Vás budú na prvú dobrú baviť. Moon Knight je ako Superman z Egypta okolo ktorého pobehuje bahrajnská verzia Rachel Weisz. A čo záporáci? Nezaujímavý Ethan Hawke a nad ním akási rozprávková, obavy nevzbudzujúca bytosť. Neverím tomu, že by mohol Moon Knight začať dostávať nejaký priestor v marvelovských filmoch. Je slepou uličkou. ()

JohnCZ

Výborný první díl a sympatický výkon Oscara Isaaca, který přeskakuje mezi dvěma různými osobnostmi nezachrání rozporuplný dojem, který z tohoto seriálu mám. Na jednu stranu fajn, že v rámci MCU tvůrci snaží o takto netradiční záležitosti, ovšem na můj vkus se Moon Knight z universa vymyká až příliš. Je to prostě už hrozně přepálené a přeplácané, to za prvé. Za druhé, opakovaně se mi nějak u tadytěch minisérií nepozdává dramaturgie a pacing epizod. Chvíli vtipná oddychovka, chvíli Indiana Jones, chvíli až docela nepříjemné psychodrama a nakonec tradiční digifest. Je to rozhárané a neuspořádané natolik, že i přes nezpochybnitelné produkční kvality a zábavu v některých dílčích momentech, mě to do sebe nijak zvlášť nevtáhlo. 4. fáze už nějak ztrácí směr. ()

Adasin

No, ve výsledku zklamání. Na postavu Moon Knighta jsem byla zvědavá, ale radši se zaměřím na komiksovou verzi. Ne že bych kritizovala herecké ztvárnění, naopak, Oscar Isaac byl skvělá volba a skvěle uhrál i ty rozdíly mezi jednotlivejma osobnostma. Ale jeho Moon Knight složený z více osobností dobrá postava není. Problém je možná právě v těch dvou osobnostech, kdy ani jedna není dostatečně silná a zajímavá na to, aby si mě získala. A bohužel je na tom postavenej celej příběh. Přišlo mi to spíš otravný než užitečný, hlavně díky tomu, že Steven Grant je ňouma a ani jeho znalosti egyptské kultury to nezachráněj. Marc Spector už byl lepší ale nakonec taky žádná sláva, ve finále mě iritovali oba dva. Tenhle boj dvou identit mi nepřišel dostatečně zajímavej na to, aby se s ním musela zaplácat půlka epizod a zdržovat ostatní děj. Srovnání se seriálem Legion se přímo nabízí, v jinakosti, bizarnosti a ulítlosti ovšem Legion jasně vede, vlastně vede i v propracovanosti a zpracování rozpolcenosti hlavní postavy, jediná měřitelná věc je asi hereckej výkon představitelů titulních rolí. A když už jsem u toho, tak v jinakosti, bizarnosti a ulítlosti vede i ten druhej Doctor Strange, tam bylo snad i víc mrtvol než v tomhle nahánění mezi hrobkama v Egyptě. Tím se dostávám i k tomu, že tý egyptský kultury jsme si vlastně moc neužili (docela fail na to, že hlavní postava je avatar egyptskýho boha). I akce tam bylo trestuhodně málo a kvůli neustálým výměnám osobnosti ovládající tělo se jí ještě hrozně moc přeskočilo (doufám, že se tohohle nechytí žádnej další režisér nebo studio). Kvůli řešení Moon Knightovi rozpolcenosti došlo i ke zmíněnému naředění linie s vypuštěním Ammit, kdy se to nejdřív dlouho rozjíždělo první tři epizody, aby se to po dvou epizodách na jistém místě odbylo během chvilky. Casting Ethana Hawka je sice hezkej pokus dodat tomu punc exkluzivnosti, ale Harrow je přesně ten typ záporáka, na kterýho si pak už nevzpomenete, ať je zahrán kýmkoliv a motivaci má jakoukoliv. Druhá série by údajně bejt neměla, potom ale nechápu ty narážky na to, co může nastat příště. Zahozenej potenciál, prý je v komiksech Moon Knight v lecčems podobnej Punisherovi, takže škoda, že se nevydali spíš touhle cestou. 6/10 ()

ArsenalEagle

Moon Knight je zase něco nového s naprosto dechberoucím Isaacem v hlavních rolích a jedním z vůbec nejlepších hereckých výkonů v rámci MCU. Dá se říct, že seriál má dvě strany. Na jedné je již zmíněný Oscar, zajímavé lokality, dobré nápady (Marc se Stevenem a jejich spolužití, Alpy, zrození Stevena), prostě to, za co bych hned napálil 5. Jenže druhá strana je horší - nevyužitý potenciál, egyptští bohové téměř o ničem a k ničemu, záporák (byť Ethan udělal vše co šlo) je slabý a přitom overfed, akční scény jsou z velké části složeny z desítek střihů a celkově jich ani moc není, místy je nuda. Takže přestože jsem se většinu času dobře bavil, jen málokdy jsem byl naprosto spokojen a po kvalitnou výborných a tempo zvyšujících dvou předposledních dílech mě (odbyté?) finále vrátilo zpět do reality. ()

Wysch

V zásadě takhle nějak bych si představoval zástupce nekonečnýho množství MCU odboček. Nějakej nápad (Moon Knight byl a asi vždycky bude můj nejoblíbenější komiks, hlavně teda run, kdy Marc Spector cestuje do budoucnosti :)), solidní řemeslo, žádný plácání ničeho navíc, určitě ne dalších postav z MCU, sem tam přihodit odkaz na hlavní větev filmvesmíru, a je to. Ale je pravda, že seriálovej Moon Knight umí být občas nuda, a vrcholí dalším CGI gulášem za pár korun. A nemá takovej ten pocit dokončení, komplentace, zkrátka působí jako polotovar, kterej se snad dodělá v další řadě. Což je samozřejmě škoda. Přitom se ale tvůrcům podařilo překročit stín západní produkce a vytvořit ženskou hrdinku, která v podání May Calamawy - si myslím - dokáže stát bok po boku se Scarlett nebo Florence. ()

Laxik

Scénáristi vařili guláš. Mytologický (to jim vlastně ani tolik nezazlívám) a logický. Ale vlastně je to zábavné a svým způsobem i návykové. Guilty Pleasure roku. ()

Vidly10

Mám rád seriál Moon Knight. Mám rád seriál Moon Knight za jeho kameru. Mám rád seriál Moon Knight za jeho střih. Mám rád seriál Moon Knight za výkon Oscara Isaaca. Mám rád seriál Moon Knight za jeho hudbu. Mám rád seriál Moon Knight za představení jedné z mých nejoblíbenějších postav. Mám rád seriál Moon Knight za jeho odloučení od MCU. Mám rád seriál Moon Knight za jeho emocionální momenty. Mám rád seriál Moon Knight za práci se dvěma osobnostmi. Mám rád seriál Moon Knight za jeho kreativitu. Mám rád seriál Moon Knight za představení nové části Marvel Comics. Nemám rád seriál Moon Knight. Nemám rád seriál Moon Knight za jeho otřesné a zbytečné CGI. Nemám rád seriál Moon Knight za jeho poslední epizodu. Nemám rád seriál Moon Knight za špatnou práci se záporákem. Nemám rád seriál Moon Knight za „otevřený“ konec. Nemám rád seriál Moon Knight za zbytečný teasing. Nemám rád seriál Moon Knight za velký odpor vůči předloze. Jak vidno jsem stejně jako hlavní hrdina velmi rozpolcený. Klady však silně převažují nad zápory, a tak hodnotím seriál Moon Knight 6/10. Hodně problémů, ale více skvělých momentů. ()

LND

Na poli MCU seriálů je Moon Knight jednoznačně nejlepší. Za to podle mě vděčí především své originalitě. Je super sledovat, jak příběh skoro s každou epizodou nabývá nového rozměru. Ale jak může vůbec něco od Marvelu být ještě originální? Paradoxně docela jednoduše, místo akce, efektů a destrukce vesmíru se seriál zaměřuje na postavy, dramatickou linku a herecké výkony. Oscar Isaac si zaslouží veškerou chválu, která, jak koukám, se na něj jen valí a doufám, že se mu povede husarský kousek v podobě nějakého ocenění za hlavní a zároveň vedlejší roli. PS: Děkuji seriálu, že jsem díky němu poznal postavu z obrázku "Random bullshit go!" ()

Lexonka97

Na Moon Knighta jsem se opravu hodně těšil a musím uznat, že se seriál vydařil. Moon Knight má jednu obrovskou výhodu oproti ostatím MCU projektům. A to takovou, že stojí sám na vlastních nohách a nepotřebujete vidět nic jiného ze světa Marvelu. Moon Knight nemá tu samou odlehčenou atmosféru jako většina MCU filmů a seriálů a troufnu si říct, že mi chvílemi přišel až nevhodný dětem (viz psychiatrická léčebna a snad celá pátá epizoda, dvojí osobnost atd.) Seriál oproti ostatním projektům nesází na akci, které tu právě ani tolik není a díky bohu, že nemá ten samý otravný humor, kterým trpěl například Thor: Ragnarok. Když už jsem zmínil humor, tak snad všechen v celém seriálu je příjemný, nepřehnaný a snad nikdy není v nesprávnou chvíli. Oscar Isaac je fenomenální ať už jako Steven tak i Marc. Záporák hraný Ethanem Hawkem podle mě patří k těm horším záporákům marvelu. Naopak Konchu s Laylou byli super vedlejší postavy a pěkně doplňovali příběh. Skákání mezi mezerami příběhu, kdy se v jednom těle střídali Steven a Marc patří k jedním z nejlepším scénám v seriálů a opravdu jsem si užíval části, kdy si člověk musel sám domýšlet, co se asi právě stalo. Každá epizoda je tak nějak unikátní a odlišná. A i když tu byla epizoda třetí, která byla celkem nudná a nijak jsem si ji neužil, byla tu čtvrtá spolu s pátou, které snad neměli chybu. Finále je ať už souboji, velkým množstvím efektů, či až moc rychlím příběhem, který nestihne zpomalit typická Marvelovka. Pár mínusů se ale bohužel našlo. Například CGI (především v první epizodě), celá třetí epizoda dost zaostává a seriálu sráží nohy, hlavní záporák o kterém toho moc nevíme a často se v seriálu objeví v tu správnou chvíli, aniž by jsme věděli jak a kdy se tam dostal. Akční scény jsou lehce slabší a spousta střihů je úplně zbytečná. Takový poslední problém, který mi nedá spát jsou bohové, jelikož o žádném kromě Konchua nic nevíme a ani nevíme, proč se rozhodují zrovna takto. Ale jinak jsem si Moon Knighta zamiloval díky jeho vizuálu a spolu s Lokim zatím nejlepší MCU seriály. 8/10 ()

Jango_Fett

Za mě asi zatím nejlepší a nejoreginálnější seriál od MCU. Oscar Isaac neskutečně válí a ukazuje jak umí parádně hrát. Psychologickou komiksárnu a rozpolceného hrdinu jsme v tomto universu ještě neměli a převedení z komiksu na obrazovky se jim povedlo na výbornou. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)