Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

DEADMANincCZ

Je to celý jiný, zvláštní, občas psycho, občas ponurý a občas to i dost kurevsky baví. Moon Knight se za celou dobu ukáže jen málokdy, ale o to víc mě to asi ironicky bavilo. Feige sliboval nejtemnější odnož MCU, ale kdo viděl Daredevila, tak si asi poklepe na čelo. Na papíře bych si asi řekl, že by mě to v životě nebavilo, ale všech 6 dílů jsem vlastně sledoval s celkovým nadšením. Oscar Isaac ze sebe vydal ultimátní výkon při zosobňování obou hlavních aktérů v jednom těle a soundtrack taky uměl občas trefit výstavní husinu. Finální epizoda trošku absenci akce zachránila, ale pořád bych v tom radši viděl trošku víc pěstí. S ohledem na poslední MCU tvorbu filmů i seriálů beru MK jako naprosto alternativní přístup k látce. Jen to někomu sedne, někomu ne. A mně to zrovna kurevsky sedlo. ()

char_t

Na Marvel originální prostředí, skvělý herecký výkon Oscara Isaaca... Ale příběh se nekoná, akce se skoro nekoná, a samotný Moon Knight je v celých šesti epizodách asi 10 minut. Kdyby místo pěti hodin seriálu byl stominutový film, vůbec nic by se nestalo. A teď nás čeká moment, kdy se v MCU potkají reální severští bohové, egyptští bohové, a řečtí bohové. Jestli to zatím nebyl maglajz, tak teď už to bude vyloženě žůžo. ()

TheHofi

Hned na začátek řeknu že Loki i Hawkeye se mi líbili víc, ale Moon Knight není nic špatného má skvělé herce, hudbu, prostředí a neokoukanou Egyptskou mytologii. Jen jsem dostal něco jiného než jsem čekal a samotného Moon Knighta je tu málo, ale i tak jsem dostal seriál za solidních 70%. ()

P.J.2

Aby bylo jasno nemám rád egyptskou tématiku. Nemám rád hry a filmy z tohoto prostředí (Mumie od Sommerse je čestná vyjímka.) ale postava Moon Knighta mě zaujala už od prvního traileru. Škoda že trailer klamal tělem a hlavní hrdina se na délce skoro 5 hodin objeví tak na 25 minut. Proč teda hodnotím seriál plnou palbou? Zaprvé mě potěšilo že se Marvel nebál experimentovat jako za starých časů první fáze a Moon Knight není tak typicky zpracovaný hrdina jako ostatní Marvelovky. Mnozí se mnou možná budou nesouhlasit ale občas mi snímek připomínal Nolanovky. Hlavní důvod proč ale dávám maximální hodnocení je Oscar Isacs. Jeho ztvárnění postav(y) je naprosto fenomenální a je škoda že za to nedostane nějakou cenu protože by si rozhodně zasloužil. Vlastně si nedokážou hlavní roli představit někoho jiného, jako by mu byla šitá na míru. Čert vem hlavního záporáka, tohle je čistě pohled do kolize a symbiózy psychicky rozervané osobnosti, kterou budete buď milovat nebo nenávidět. Líbí se mi i menší počet dílů a jejich skladba kde postupně odhalujete další střípky z kontextu, který Vám v posledním díle předloží ucelený obraz. Původně jsem chtěl být přísnější a udělit čtyři hvězdy ale čím víc nad tím přemýšlím tím víc se utvrzují v tom že těch pět hvězd si prostě jednoduše zaslouží. Na jednu stranu se mi líbí jak celá série dopadla, na druhou stranu doufám že má Marvel s postavou Moon Knighta ještě další plány do budoucna. ()

geek.ondra

Po herecké (Isaac a Hawke tady strkají do kapsy většinu marvelovských herců) ale i vizuální stránce pozoruhodná práce. Bod zlomu ale nastává ve scénáři který zapříčinil že po velice slibném rozjezdu Moon Knight nakonec vyšumí do prázdna a i přes některé nepopiratelné kvality odsoudí seriál do průměru ()

RoneXxXD

Seriál začal opravdu skvěle, nabízel svěží vítr a dost možná i takový underground po MCU směr. Postupně, se ale underground vytrácel a zůstala klasická Marvel šablona, která končí vždy stejně. Finální díl je přesně ten příklad, který veškerý pocit ze série hodí někam pryč. Tak moc bych si přál daleko delší sérii, která by se zaměřovala na psychiku hlavního charakteru.. Nápad s psychatrickou léčebnou byl skvělý, ale prostě využít to pouze na poslední dva díly je enormní škoda. 6 dílů je prostě málo. 6 dílů je velký špatný pro seriál, který se snaží být originální a poté hodí naprosto basic finále. Škoda, jeden z lepších MCU seriálů, ale tak nějak se bojím že Marvel prostě už ztrácí svými stupidními rozhodnutí že si můžou dovolit být furt stejní. ()

Davidkkk

Pomalu začínám unavovat sám sebe svými ambiciózními tvrzeními, kdy při každém druhém vznikajícím marvelovském projektu projevuji určitou naději v něco nového a dosud neviděného. Před více než rokem jsem sázel na wandavisionovské sitcomování, později zas třeba na antologické 𝗪𝗵𝗮𝘁 𝗜𝗳...? (2021). Oba zmíněné vyústily v zklamání, a ano, přesně tak, uhádl jsi správně, Moon Knighta postihl totožný osud. Překvapivě je tu znatelně více krve než kdykoliv předtím v historii MCU a úplně zpočátku se tu najde náznak uchcanějších hororových prvků. Jakmile ale obrátíme minci, brzy vyjde najevo, že důvod, proč se u Marvelu rozhodli k lehce temnějšímu pojetí, nemá žádná opodstatnění. V čem osobně já vidím ten největší posun, je zredukování počtu vtipných poznámek. Postavy tím ale bohužel nezískávají na charakteru, a tak nakonec opravdu tím jediným tahounem je Oscar Isaac v roli obou osob žijících uvnitř jednotného společného těla. Je tu jeden fajnový dějový zvrat, hlavní příběhový oblouk je vcelku ale prostoduchá bída. Ethan Hawke se zhostil rádoby mysteriózního padesátníka nyní patřícího do pomyslné topky nejhorších MCU antagonistů. Část připomínající Indiana Jonese, kterou většina diváctva vychvaluje, mi přišla bezkonkurenčně nejzbytečnější. Finále je hřebíčkem do rakve, kdy pravidlo špatných zakončení marvelovské seriálové produkce opět platí. Podtrženo sečteno nejnovější komiksovka je pouze neinovativním slabým průměrem (zvažoval jsem i 2 hvězdy). Místy efekty vypadají fakt šeredně. Hudba super. ()

AloeB

Takhle, jsem mainstreamový člověk, který se bojí, že by se nechytal v internetových diskuzích o naprostých sračkách. Vynecháme-li relevantní věci jako politika, socioekonomická situace a koťátka, tak je to právě branže filmové tvorby o bláznech ve vtipných kostýmech, která nutí znuděné degeny zůstávat na diskuzních fórech a hádat se, zda by ten s tím lukem porazil toho s tím kladivem. Bylo tedy mou povinností podívat se i na další přírůstek do stáje, který si paradoxně zvyšuje kredit mimo jiné i tím, že neuvěřitelně směšný kostým hrdiny s ještě směšnějším jménem (Moon Knight, co přijde dál? Sunny Princess? Storm Queen? Burger King?) ve většině stopáže vůbec neukazuje a pro své dobro se navíc spokojí s epizodou, kdy toto nepovedené CGI (asi hlavní důvod jeho minimálního prostoru) vůbec neukáže. Když už jsem si předlouhým úvodem ospravedlnil svoji degenskou posedlost brakovou televizní tvorbou, je čas začít se rozplývat nad tím, jak jde o novátorské dílo, které nehraje na nějaký epický souboj dobra se zlem, ale radši se zaměřuje jednoduše na to, že je hrdina magor - s čímž se obávám ztotožní více nás diváků než s nasvaleným Black Widow či sexy Thorem (hádám, že včetně mne, byť se ve sféře MCU tradičně ztotožňuji s Jeffem Goldblumem, ale tady lze asi dát schizofrenii prostor před extravagancí). Seriálu tak zřejmě nejvíce škodí prostý fakt, že hrdina je jakýsi superhrdina, ale namísto superhrdinských věcí se motá ve své hlavě a řeší osobní démony - toto je obecně nešvar moderní doby, kdy ve snaze ospravedlnit natočení snímku o superhrdinovi se dá postavě tak těžký, šílený či komplikovaný osobní příběh, až se zapomene, že ta postava kdysi vznikla proto, že namísto osobních důvodů řeší problémy obyčejných lidí (individualistická doba ovšem potřebuje řešit ryze osobní problémy a nešvary, což je hádám asi důvod, proč by v celé sérii nebyla většina záporáků, kdyby v ní nebyl Tony Stark; ergo kdyby tvůrci nepotřebovali dát hrdinovi osobní problém). Mluvím o tom proto, že tento Moon Knight by mohl být skvělý mystický seriál, kde Oscar Isaac bojuje sám se sebou (doslova), ale tradiční narativ na něj lepí nucenou nálepku bojovníka se zlem, který musí mít zlovolného Ethana Hawka jako slizkého zlořáda, aby s ním svedl onem tradiční souboj, který ovšem oproti skvělým momentům jako scény z léčebny, šíleným záběrům Stevenovi nespavosti či legendární hrošici působí víc jako povinná položka na seznamu - jakkoliv je samozřejmě charismatický (a kýčovitý jak Brno). Moon Knight je zřejmě nejlepší z Marvel seriálů na Disney+, technicky čistý, správně zvrácený, sebeparodický ale stejně tak dramatický, ale jeho nálepka superhrdinského snímku, která očekává bitku hodňasů a zlosynů a nějakou náhodnou superschopnost a neskutečně ošklivý kostým jej neskutečně shazuje. Oscar Isaac je nejvíce sexy muž a May Calamawy krásný důkaz o tom, že ženy arabským původem mají neskutečné kouzlo. Netuším, jak kvalitně ztvárnili onu titulní disociativní poruchu, pokud je to vůbec věc, ale minimálně její šílené pojetí se nezapře. Doufám, že bude pokračování a stejně tak doufám, že mi tohohle příjemného hajzlíka nezkurví v roli camea v nějakých Avengerech. () (menej) (viac)

NiaWolf

Takoví kříženec Venoma a Legiona na egyptském písečku. Lepší je snad neznat egyptskou mytologii, protože to co je v seriálu je jedno velké WTF. Nicméně pro fanoušky schizofrenních psycháren ideální seriál. Pro ostatní smrtelníky příjemné béčko. ()

Daiker

Nevyužitý potenciál...... Nemastné, neslané...... Na Marvel spíše slabší kousek, je to škoda...... Téma Egypt a bohové mohli využít lépe..... ()

Jajar

Londýnský prodavač v muzeu a osamělý introvert Steven Grant trpí nespavostí, halucinacemi a výpadky paměti. Nedokáže rozlišit realitu a bojuje s poruchou osobnosti. Ve chvíli, kdy zjistí, že sdílí tělo s žoldákem Marcem Spectorem a staroegyptská božstva nejsou jen součástí mytologických povídek, obrátí se jeho život naruby.___V dílčích pasážích působí Moon Knight jako veliký mindfuck. Pokládá plno otázek, na které odpovídá postupně v průběhu jednotlivých epizod. Některá odhalení hodně překvapí a zápletku posunou do zcela nové roviny. Marvel servíruje v rychlém tempu temné a napínavé dobrodružství, které se silně inspiruje Indiana Jonesem, ale také bláznivý vhled do hlouby schizofrenní duše. Seriál pracuje s malým množstvím důležitých postav (pomineme-li bohy). Středobodem příběhu je hrdina Steven/Marc, jeho manželka Layla a záporák Harrow (Ethan Hawke). Sázka na Oscara Isaaca v hlavní roli se vyplatila, jelikož brilantně zvládá střídat hereckou polohu při ztvárnění dvou různých identit v jednom těle. Zamrzí přepálené CGI nebo příliš dětinský humor, ale soundtrack, fyzická akce i výprava patří nejen v rámci marvelovek ke špičce. Velmi povedený a svébytný výsledek. ()

Komar55

Konečně kvalitní origin story (po dlouhé době) zajímavého marvelovského hrdiny s prokresleným a zajímavým charakterem, který má dobudoucna hodně co nabídnout. Je zde sice pár zarážejících momentů a jedna z epizod je docela dost průměrná, ale kvality tohoto seriálu za mě výrazně převažují nad negativy. 8/10 ()

Urukhaj98

E01-E06: Na poměry MCU velmi netradiční podívaná, byť téma rozpolcení osobnosti by se dalo určitě zvládnout i lépe. Pořád se ale jedná hlavně o rodinou komiksovku, která má především bavit a ne se přehnaně rýpat v psychlogických traumatech a s nimi spojenými psychickými nemocemi. Téma egyptských bohů je rovněž spíše načrtnuto než náležitě vytěženo, to by však potřebovalo o něco delší stopáž. Příběh v rámci možností funguje, Oscar Isaac si dvojroli dává s přehledem, F. Murray Abraham jako Chonsu má rovněž charisma na rozdávání a akční scény šlapou. Takže převládá spokojenost. 8/10 ()

Nykrous

Kvůli tomu, že jsem se na to poprvé tolik nesoustředil, tak jsem si to teď zopakoval a musím říct, že jsem fakt nadšený. Skvělá atmosféra, parádní herecké výkony, celkový vizuál je hrozně pěkný i když občas trochu moc tmavý. Převleky se mi dost líbili, CGI mi to vůbec nekazilo a to je za mě u MCU velký úspěch. Mělo to pěkné témata a nebálo se to do nich ponořit na trochu delší dobu. Samozřejmě to nemůžeme porovnávat například s Mr. Robotem od, kterého se to poměrně inspiruje a oproti tomu je seriál dost povrchní, ale i tak bych řekl, že zde předvedli dost dobrý výkon. Asi největší nedostatek je v akci. Je hrozně bezduchá, neatraktivní a zaměnitelná. Avšak pro mě, kdo moc akci nevyhledává, to nebyl problém. Slušné horrorové pasáže a pěkně provedený námět poruchy osobnosti z toho dělá skvělý mashup kvalitní zábavy spojené s trochu hlubšími a silnějšími tématy. Víc jsem od toho nečekal a za to čím ten seriál je si to za mě zaslouží 8/10. ()

Maximilianus

Oceňujem iné prostredie, než sme zvyknutí, a to konkrétne egyptské aj s jeho kultúrou a mytológiou. Postavy boli dobré, zaujímavé, Ethan Hawk prekvapivo dobrý záporák, no ale ten Marc/Steve,/Lockley, a teda najmä Oscar Isaac bol fantastický. Úplne dobre zahral obe postavy. Len teda mohlo byť viac aj toho Moon Knighta, keď už sa po ňom volá seriál, a taktiež viac akcie. Ale inak opäť niečo svieže vrámci Marvelu. 7,4/10. ()

Hellierer

Mělo to být super, ale nakonec je z toho zase marvelovský kastrát, který veškeré zajímavé věci pohřbívá pod nánosem nekontrolované zmatečnosti, zkaženého konce i klasickými proprietami, které od těchto komiksů už moc dobře známe. Takže zív! ()

ER

Chválím za počin přinést story opět trochu jinak, tady s rozdvojenou osobností. Jenže zatímco u Wandy podobné hrátky trvaly 3 epizody, tak seriál v tom pokračoval až do konce, vlastně až do potitulkované scény.  Očekával jsem Moon Knighta a dostal Indianu Jonse v psychiatrickém ústavu. Jde o první počin Marvelu, který mně neuchvátil, ani moc nepobavil. ()

Likan7

Skvělý Isaac v jinak velmi průměrným, možná až nadprůměrným seriálu. Čert vezmi blbý triky v první epizodě, zbytek pilotu je totiž vtipný a originální (právě díky Issacovi). Jenže těch následujících 5 epizod ne nuda a šeď, a tím nemyslím jen Moon Knightův oblek (btw. je ve seriálu dohromady asi půl hodiny čistýho času). Doufám, že Feige má jen slabý start další velký ságy, protože po Endgame to zatím vypadá jako únava materiálu, nebo to prostě nemůžou trefit na správnou notu. Moon Knight je důkaz. ()

holub109

Slušné egyptské dobrodružství, které táhne především výborný Oscar Isaac. Největší slabinou je bohužel finále, které nenaplnilo očekávání po výborném pátém dílu. Celkově fajn nadprůměr, ale mohlo to být i lepší. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)