Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

andrii

... se sází, kdo "císař" sazí, zkázy jich všech. Hledá se Keyser Söze... Který z nich, z bratrstva povolaných? Jeden jako druhý. Ten nenápadný, kulhavý ďábel rozkopl nepolapitelný děj, domněnek rej. Jen on je pravdy dítkem, mistrovským simulantem, kterému se klaní vrchní pekelní i lokajové smilní. ()

Mol

HAND ME THE KEYS, YOU FUCKING COCKSUCKER!!! Zklamání. Podle hodnocení jsem se na to hodně těšil, ale ve výsledku mi hrozně vadilo vyprávění příběhu a přebíhání z přítomnosti do minulosti. Až jsem si na to zvykl, tak mi nepřišel film v ničím výjimečný kromě samotného konce, nad kterým ještě teď přemýšlím. Jen kvůli tomu konci film skáče a je odvyprávěn tímto způsobem, který mi opravdu nevyhovoval. Ve filmu je však pro mě naprosto geniální scéna, kde celá parta stojí na policejní stanici a čtou kartičku. To jsem se fakt nasmál. ()

Radiq

Kdysi, v dobách kdy ještě v každým druhým filmu nebyl překvapivej zvrat na konci, byl tenhle film požehnáním. Měl všechno - dobré obsazení, kriminální zápletku, všichni antihrdinové, zločiny a chytrej děj a právě ten legendární zvrat na konci. Tenkrát jsem byl nadšenej! Po letech, s vědomím, jak to dopadne, mě to už zas tak moc nebavilo. Asi jsem si to zkomplikoval sám, protože jsem furt sledoval chování Kevina Spaceyho. Jednoznačně je to ale solidní podívaná a minimálně první skouknutí je hodně dobré. ()

CinemaRanger

Kvalitní scénář, výborná režie, skvělí herci. Kdyby měl film větší spád, šel bych víš, časem jsem totiž ztratil trochu zájem o rozuzlení, které jsem navíc celou dobu čekal. Spacey opět Oscarový. 8/10 ()

Decker

Vynikajci krimi s grandioznim zaverem. Scenar je ohodnocen oskarem spravedlive a Kevin Spacey dostal zlatou sosku take zaslouzene. Opravdu vynikajici krimi thriller. ()

Triple H

Na tento film som už dáááávno úplnou náhodou narazil na ČT. Nič iné v telke nešlo a opis deja v teletexte ma celkom zaujal. A helemese- jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Dnes, keď už bolo natočených hromady filmov s veľkými pointami to možno tak nevynikne, ale mňa koniec fakt posadil na prdel. Hneď som film musel vidieť znova- ešte, že som si ho nahrával. Výborné tempo, scenár, herecké výkony (aj Stephen Baldwin, takže... :-)) a všetko. Pre mňa Top 5 možno aj navždy. ()

Cedr

Skvělý film pokud o něm nic nevíte, nečetli jste komentáře a... neuvažujete o tom "jak to asi celé skončí" ... Pokud minimálně jednu z podmínek nesplňujete, tak jistě víte nebo vám ihned dojde, že film má jakousi "geniální pointu" ... tento twist je však tak průhledný a provařený... že... budete asi zklamaní jako já :( Nebýt tohohle "pointového zklamání" tak jde o moc příjemný film a rozhodně bych hodnotil mnohem nadšeněji... Bohužel můžu si za to sám, že jsem se nechal strhnout tímto hypem a přečetl pár komentářů jako je tento... (ehm...) a film tedy trochu zklamal má očekávání. ()

eJacques

Dobrý příběh, zápletka i nečekaný konec, ale kvůli zbytečným prvním 30 minutám totálního chaosu 4* (ušetřete si nervy a proklikněte si to rovnou za první půlhodinku)... ()

miguel_111

Kriminálka par excellence, "nepolapiteľný" diabol Keyser Söze("Nejlepší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět že neexistuje"), geniálny scenár s fenomenálnou pointou na konci, ktorá film obracia o 180° a oscarový výkon "kripla" Kevina Spaceyho fakt smekám klobúk dole. Pre mňa 90% ()

VaHo

Váhal jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem dal 5 a to díky skvělému konci kdy je vše uspokojivě vysvětleno. Můj problém byl, že už jsem dopředu věděl, že ve filmu je pointa, takže jsem neustále přemýšlel jaká to je. Nakonec jsem na to přišel takže jsem nebyl tak překvapen jako kdybych ten konec neočekával. Ale rozhodně je to velmi dobře zahraný a promyšlený film. ()

chelseaman22

Konverzace ve vyšetřovací místnosti: Deprivant: "Nemáte na mne ani chlup, sráči." Chlupatej: Víš co se stane, když u tebe najdu zasranýho jointa?" Deprivant: "Vylížu ti prdel a natřu ti jí marmeládou, chceš podat obvinění kreténe?" Patnáct toť spálených těl leží čelem k nebi dožadujíc se spasení. Přeživší Hun breptá na nemocničním lůžku o VENDETĚ, ale kdyby byl býval věděl, že má 60% těla v pure formě C, tak by si tyhle žvásti odpustil (taky vás někdy nepadlo, jak že ti medici počítají plochu popáleného těla?). Chlupatej: "Mluví maďarsky, takže jak malajská kurva." Než řeknete šestadvacet, tak je výtah vymalován neokysličenou červenou, jež KOBAJAŠIHO (otrhlého toť právníka) vůbec nerozhodí. Konec bezesporu špičkový, bacha na mrzáka vérbla! 90% Celosvětový výdělek k 3. 4. 2013: $23,341,568, což je 3,89 násobek budgetu ()

Motinski

Žánrová chuťovka s výborne budovanou zápletkou a nečakaným twistom na záver. Síce som zistil ako to asi skončí o dosť skôr, ale to bol iba typ do prázdna, ktorý náhodou vyšiel. Bez ohľadu na to, takto má vyzerať bezchybná krimi záležitosť. Tempo, rozuzlenie, herci, atmosféra, dialógy a pár prekvapivých momentov. Oskar za scenár je zaslúžený, lepšie sa to snáď ani poskladať nedalo a opäť mi bolo dokázané že Singer vie pracovať s postavami aj donútiť diváka rozmýšľať. ()

David.Darco

Klenot kinematografie. GENIÁLNE napísané, GENIÁLNE zrežírované, GENIÁLNE zrealizované. Napriek tomu, že som celý film tak trošku čakal, že rozuzlenie sa pohne tým smerom, ktorým sa aj pohlo, namiesto rozuzlenia ma prekvapil spôsob rozuzlenia. Záverečný sled záberov môžem s čistým svedomím zhodnotiť ako jeden z TOP 3 koncov filmov (+Shutter Island, +Prisoners) aké som kedy videl. Neskutočne skvele zostrihané a ja sa skláňam pred každým, kto má tento film na svedomí. ()

LeoH

Závěrečné překvápko se v mém případě bohužel nekonalo. Asi moc koukám na filmy, ale někde ve třetině jsem měl dvě teorie a ve dvou třetinách už mi zbývala jen ta správná. A stejně jsem si to dal obratem znovu, čistě pro rozkoš z drzosti, s jakou nás vyprávění vodí za nos a ani se nám neobtěžuje prozradit, jak to bylo „doopravdy“ – chtěl jsem se ujistit, že po všem tom napínání nemáme na konci v ruce opravdu prakticky nic, stejně jako chudák Palminteri. No a krom toho to má hodně zajímavou kameru (tu těsné až klaustrofobní rámování, tam zase spousty prázdného prostoru – jako by před námi taky pořád něco tajila), spoustu zábavných a dobře zahraných dialogů a docela mdlou, ale funkční muziku. Vychází mi pěkné ****. ()

jedna_vrana

Takže takto - budem sa opakovať, 25 rokov, čo som si "počkala" na tento film mu ubral na originalite. Možno má čo povedať aj dnešnému divákovi, najmä postavou, ktorú výborne zvládol Kevin Spacey (len vďaka nemu som filmu nechala 4*). Bohužiaľ, celá záhada s podivným Maďarom Keyserom Sözem, aj keď skvelo zamotaná v úvode, sa dá pomerne ľahko prečítať už asi od polovice filmu. ()

Stegman

Musím říct, že jsem asi v půlce filmu dostal na chvíli strach, že se z těch flashbacků a různých úhlů pohledu nevymotám. Čekal jsem nějaké přímé rozuzlení, a docela se těšil až to skončí. Ovšem co přišlo, to mě posadilo na zadek. Počkejte si na konec, za každou cenu. Když nic jiného, tak vám aspoň garantuju, že se už nebudete dívat na hrnek s kafem tak jako dřív. Aspoň seshora ne. :) ()

senor

Singer nám nejdřív predloží zajímavou zápletku s pár zábavnými postavami (zahranými vesměs výbornými, v té době ne ještě tak slavnými herci), aby nás pak nechal trochu trnout nad podivně se ubírajícícm dějem (chcete-li vodil za nos)a v závěru nám nám nasolí takovou pointu, že to mnozí neustojí. A i když vám pointa docvakne většinou o trochu dříve než je vyřčena, nevadí, stejně se na ni budete těšit. A pak že neexistují neotřelé vyprávěcí postupy. Po druhém shlédnutí musím jednu * ubrat. Napoprvé to byl zážitek, ale trvalou hodnotu ten film bohužel nemá. ()

PeterNet

Mimo Nadaného žáka jsem viděl všechny Singerovy filmy a až tohle mělo opravdové "koule". Dříve jsem viděl všechny ty jeho komixáky, ale Obvyklí podezřelí jsou zkrátka ukázkou filmového umění. Hlavně ten konec. Jojo, typicky Nolanovský konec :-) ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)