Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sarou (Angelina Jolieová) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn... (oficiálny text distribútora)

RigorMortis

Prvú hodinu som mal pocit, že sa nič nedeje, potom sa to rozbehlo, Narozdiel od Rýchlo a zbesilo, ktoré ma bohvieako nenadchlo, som sa tu aspoň občas bavil. Bod za Vinnieho, ktorého som si obľúbil už v Survive Style 5+ (no rovnako ako tam, ani tu veľa nenahovoril) a "nevýraznú" Angelinu. Ani soundtrack nebol zlý. 2,5*. ()

Brano

Auta, auta nič iné. Nikdy som nebol ohľadom aut taký nadšenec, takže ani tento film, ktorý okrem pekných aut neponúkne nič viac ma neoslovil. Dej príliš jednoduchý, často až nelogický s dosť biednym scenárom, pre mňa podpriemerný film. Herecké obsadenie mi nijak zvláštne nevadilo, až na Jolie, ktorú som nikdy veľmi nemusel. Film určený najmä pre nadšencov aut. Najviac by som ocenil hudobnú stránku. /45%/ ()

Gothard

Na začátku filmu je řečeno, že Calitri je tedy fakt krutý gangster, no prostě brutální mafián, se kterým není radno si zahrávat. Na konci filmu Randall (Nicolas Cage) jen tak pohodově přijde, dá mu pěstí do nosu a je hotovo. Uf! Kdyby autoři všechno ostatní mezi tím nenatočili, film by trval tak možná právě 60 sekund a my jsem mohli ušetřit dvě hodiny času. Obdivovatelé starých amerických automobilů si možná přijdou na své, pro ostatní je to nuda, nuda a zase jenom nuda podpořená nevalnými hereckými výkony, takže ani řada vskutku trapných scén vás nedokáže zaujmout (v tom negativním slova smyslu samozřejmě). Nic nepomůže ani poznatek, že Cage v dalších letech natočil ještě mnohem a mnohem horší a stupidnější filmy. ()

mrclTV

Pohodová akčná tímová oddychovka, ktorá glorifikovala autá, ešte o kúsok skôk ako prišlo vytunené Rýchlo a zbesilo. Aj Cage je celkom k vydržaniu, takže nič nebráni rozumnému hodnoteniu. Plus schopné osadenstvo vo vedľajších postavách - Ribisi, Jolie, Duval, Vinnie Jones a dokonca sa mihol aj mladý Olyphant. Pred 15. rokmi som to žral, teraz ma neurází (niektoré potencionálne vtipné momenty - ako napr. pes zje kľúčiky od auta, hady v aute, ma nechytili). Je to vlastne jednoduchá kovbojka s autami, ktorej dej je neoriginálny a trikrát prevarený, ale zabaví. PS: Ešte nikto nenatočil Hady v aute? :D ()

knihovna

Bloňdatá Angelina je opravdu hrozná. Za ní hvězda dolů, jinak film víc jak tři nezaslouží a to ještě přidávám hvězdu za filozofickou úvahu na konci filmu od Vinnieho Jonese. ()

Tominni

Tak trochu nuda, pro velké milovníky rychlých a drahých aut možná o něco menší, ale nekoná se ani velká zábava a ani napětí a ani hvězdy typu Nicolase Cage či Angeliny Jolie to nezachrání. Navíc - lze obdivovat prosté zloděje aut? ()

Blazkowicz

S původním filmem to má společného jen prostředí zlodějů aut. Závěrečná akce se té původní nemůže rovnat. Ten přelet to byl druhý Knight Rider. Hrůza. Je to prostě trošku něco jiného, modernějšího. Jinak ale docela dobrý film, něco na způsob Rychle a Zběsile a pár dalších filmů o vykrádání a policajtech dohromady. 4-* ()

MartinTerran

Nic přelomového se nekoná, prostě film o tom jak čórnout hafo aut v rekordním čase. Samozřejmě nesmí chybět i snaživí párek policistů, ale dojde i na nějakou tu honičku. Herecky je to dobré. Hodnocení: 58/100. ()

hrumsrt

Příjemný film, ale přepálený úkol jsem si holt tak nevychutnal, když vše bylo tak rychlé, jen aby si odškrtli jméno na tabuli. A proč kradli tyhle auta? Vždyť zadání znělo 50 aut, nic víc tedy žádné upřesnění, které značky. Velmi zajímavé obsazení. 60% ()

ostravak30

Automobiloví fanoušci budou pravděpodobně ještě nadšenější. Mě auta až tak nic neříkají, takže z tohoto pohledu to nebylo nic moc. Na druhé straně hvězdně obsazený 60 sekund působí tak napůl. Zatímco Nicolas Cage už byl v té době známý, Angelina Jolie, přestože už měla za sebou řadu filmů, se teprve zapisovala do paměti diváků a zde zdaleka nebyla tak sexy jak obvykle. Fanouška akčních scén potěší především dobře vypadající honičky a kaskadérské kousky. Ty se ale mísí se slabšími momenty, kterých naštěstí není mnoho. Nutno podotknou, že N. C. měl hlavně v tomto období vcelku dobré filmy. Drtivá většina dalších filmů, ve kterých se tento herec objevil, už tak kvalitní nejsou. Osobně se mi líbila i hudba, dialogy a scénář lehce pokulhávají, to je fakt. ()

Chladek

Že Rica Rainese ztvárnil N. Cage se mi líbilo. Byla to dobrá volba. Celkem ale častý typ filmu, jak se dá dohromady banda lidí, a jdou něco dělat (většinou loupit - mj. Dannyho parťáci, Chladnokrevně), ovšem filmu to nijak neubralo. Je plný akčních a hudbou dobře proložených scén. Jedna z nejlepších rolí N. Cage. ()

Paladin25

Pre mňa jeden z najlepších filmov o rýchlych autách aký poznám. Skvelé herecké obsadenie, úžasná hudba len dotvárajú fantastický filmový zážitok. ()

Plague.

Stejně jako herní série Need for Speed je skvělá pro svou arkádovost a nehraje si na nějaký simulátor, tak Gone in Sixty Seconds poskytuje krásný zážitek protkaný hlubokým bouřením amerických velkoobsahových motorů. Originál se může jít zahrabat. A pro vás, kteří film hodnotíte podprůměrně: vylezte taky někdy z bytu od obrazovky a jděte ven, udělejte si řidičák a zkuste si, jaké to je auto vlastně řídit... ()

conoscenza

Parádní Mustang, co vlastně v reálu neexistuje, je to nejlepší, co můžeme vidět. A snad ještě Angelinu, která je neuvěřitelně asexuální. ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (viac)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)