Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Bauer

V kinematografii jsou nejspíš tři sci-fi filmy, které tento žánr zcela pozměnily a zároveň posunuli k lepšímu. Určítě je to Terminátor, potom je to zcela jistě novější počin Matrix a v poslední řadě je to Vetřelec. Pokud bych měl tento film nějak vystihnout, tak bych musel napsat asi tak 1000 superlavit a dost možná by to bylo ještě málo, protože něco takto geniálního už nedokáže snad nikdo natočit. Naprosto znamenitá a děsivá atmosféra, kterou si film drží téměř dvě hodiny. Bylo několik momentů, kdy jsem ani nedýchal. Celková výprava je skvělá. Hudba, stejně jako atmosféra děsivá. Herecké výkony prostě excelentní v čele se Sigourney Weaver, která se díky tomuto filmu stala hvězdou. Hodně mně zaujal tehdy mladý "android" Ian Holm. A co Vetřelec? Úžasné monstrum ze které jde strach a ze které jsem jako malý měl vážně strach, až jsem ani spát nemohl. Jeden z nejlepších filmů minulého století. Tohle se vážně Rideleyemu Scottovi povedlo!!! ()

matestlust

Tomuhle snímku se praticky nedá nic vytknout.Absolutní klaska ve svém žánru,díky které se stala Sigourney Weaver nesmrtelnou bytostí..Absolutne 100% našláplá akce s totálne chladnou,mrazivou a houstnoucí atmosferou.Klenot! ()

luka4615

Hutná pomalu gradující atmosféra, přelomový epický vizuál, depresivně industriální “špinavé” interiéry a výborné herecké výkony. Toto všechno dělá z filmu Alien režiséra Ridleyho Scotta časem prověřenou sci-fi/hororovou podívanou, u které mám husí kůži a tísnivý pocit v zátylku i po několikátém zhlédnutí. Tuto filmovou klasiku zkrátka  musíte vidět. Výborná práce! „Ripley, last survivor of the Nostromo.“ ()

Sawy

Nadčasová záležitost, která divákům zprostředkovala dokonalé skloubení hororu a sci-fi, představila jedno z nejslavnějších monster filmového plátna a etablovala Ridleyho Scotta jako vizuálního mága, který zvládne obrazem vyjádřit stejné množství emocí a informací jako šťavnatým dialogem. Mistrovsky budovaná atmosféra v Gigerových ponurých kulisách vesmírné lodi Nostromo dokáže dodnes pohltit a zůstává tak pro mě nejlepším Scottovým filmem. 95 % ()

MonaSax

Poprvé viděno v kině na festivalu Future Gate, velice dobrá atmosféra, která byla kažena jen lidmi, co se neuměj chovat ani v artovým kině. V týhle době, když už jsou filmy jinde, tak takhle starý film, působí občas vtipně a o tom to vlastně bylo. Nevím, co si lidi v kině vzali, ale furt se smáli, nikdo se nebál a to jsem byla varována, že se prostě poseru strachy a nic se nestalo. Nesedla jsem si z toho na prdel, kultovní počátek něčeho, pro mě zas takový kult nebyl, ne teď v téhle době, dříve by to určitě fungovalo jinak. Takže Alien si ke mě cestu našel, ale zase z mého života odešel, nemám potřebu to vidět znova, ale jo souhlas, Sigourney tam byla bombová. ()

Lucasion

"Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik." Psal se rok 1979, kdy se začali písmenka za drobné hudby vyjasňovat, aby dali nápis Alien. Úvod je jaksepatří klidný a pozvolna se probouzí posádka vesmírné lodi Nostromo. Aby následně zjistila, že byla probuzena krapet dříve. Ridley Scott v tomto snímku vytvořil nejdokonalejší hororové sci-fi. Díky perfektně napsanému scénáři je Vetřelec neuvěřitelným kultem. Rozhodně patří do sto filmů, které by měl vidět každý. První Vetřelec je totiž výborný v atmosféře, která graduje každou chvíli. Proto jsou scény jako objevení SpaceJockeye, zrození vetřelce, a nebo devastující finále zkrátka legendárními scénami. Je to vcelku jednoduché, Ridley vsadil na monstrum, o kterém nikdo nic neví a zasadil jeho existenci do filmu, ve kterém se dá atmosféra krájet. A propo, hrůza nepochází kupodivu ze samotného Vetřelce (který vlastně skoro po celý film vlastně ani vidět není), ale spíš z pocitu, že tam ten tvor je. Kaneův syn se sune po větracích šachtách a jeho uslintané zuby se brousí na další kořist. Je chytrý, mazaný a zabijí jednoho člena posádky za druhým. A samozřejmě se musí také zmínit fakt, že nejděsivější na celém filmu je scéna, kdy se Ripley (Sigourney Weaver) dozví od MATKY skutečnou "pravdu". Stylizace lodního prostoru je neskutečně tísnivá a působí jako lákadlo filmu doteď. K tomu připočtu smyčcové tóny od J. Goldsmitha a je zaděláno na krásné mrazení v zádech. Alien je zkrátka Ridleyho opus a nikdo nemůže tvrdit, že tento film není jedním z nejlepších, co může minulá, současná i budoucí kinematografie nabídnout. [Director's cut][Kino] (98 %) ()

prome

Možná moje nízké hodnocení zavinila únava, možná otravní lidé v kině (neustálé vyrušování, smích a bavení) a nebo přehnané očekávání, ale z filmu jsem zklamaný. První polovinu jsem skoro prospal a nudil se a druhá polovina, která je o poznání lepší, už to nezachránila. Pravděpodobně se v budoucnu podívám znova a moje hodnocení možná bude vyšší, ale v nejbližší době to v plánu nemám. ()

Shaqualyck

Absolutní klasika, bez které není žádná filmotéka kompletní. Sigourney Weaver se v roce 1979 pod vedením Ridleyho Scotta poprvé převtělila do astronautky Ellen Ripleyové - ženy, která je nedobrovolně nucena svést nerovný souboj se slintajícím xenomorfem, který ze všeho nejvíc na světě touží prozkoumat obsah vnitřností každého, kdo se namane. Hned zpočátku hodí režisér na diváka těžkou klaustrofobickou deku, z pod které mu dovolí vykouknout až při závěrečných titulcích. Atmosféra je naprosto dokonalá a hrůzyplné temné obrazy vás spolehlivě pohltí. Odpor je marný. Po zádech vám teče potok studeného potu, beznadějně lapáte po dechu a pomalu se o vás pokouší infarkt. To když se členy posádky vesmírné lodi Nostromo bloumáte potemnělými kouty nákladového prostoru netušíc, co přijde v příští vteřině. Utéct není kam, z počítače nevyrazíte ani předpověď počasí a vyšinutý android vám sděluje, že jste na odpis. Jisté je jen jedno, někde v útrobách lodi číhá bestie, se kterou si o Shakespearovi moc nepokecáte. Takže kdo s koho? Odporné krvelačné vetřelčí monstrum nebo k smrti vyděšená astronautka jejíž jedinou zbraní je její vlastní mozek? Smekám, pane režisére. ()

d.beseda

I po 35 letech stále to nejlepší v tomto žánru. Vetřelec na velkém plátně působí jako hodně moderní záležitost (až samozřejmě na tu počítačovou techniku, kterou používají ve vesmírné lodi Nostromo, ale i to působí v rámci celého příběhu hodně kladně - tj. neodvádí to pozornost od děje a od napětí jako je to u dnešních blockbusterů). Scott předvedl, že dokáže povznést žánr sci-fi a hororu úplně na jinou uměleckou úroveň. Musím ocenit i zajímavou hudební formu (Jerry Goldsmith), která využívá např. tlukot srdce. Viděno v režisérské verzi, kino 18.02.2015. Hodnocení: 95%. ()

Lacike

Jednotku som prvykrat videl ako maly na F1 s titulkami, az som sa divil, ze to nasa federalna TV vysiela. Ale ani vtedy ma to prilis nenadchlo, pretoze som sa vôbec nebal. A ani teraz z toho nie som nadseny. Nemam prilis rad Scottov rezijny styl. Väcsina jeho filmov mi pripada nudna. A to je aj pripad prveho Votrelca. Tempo filmu mi pripada neznesitelne pomale. Co mi je ľúto, lebo tematika Votrelcov ma bavi a strasne sa mi paci aj vizual. Dokonale kulisy interieru lode Nostromo a neskutocne detailne modely, ked je zaberana z vonku. Po trikovej stranke to stale vyzera uchvatne. Co sa tyka posadky, tak si ma ziskala tak na 50%. Hlavne vdaka hercom, ale jednotlive postavy ma prilis nazaujali. Najlepsi je nekompromisny robot Ian Holm a najmenej mi paradoxne sedi Sigourney Weaver, pretoze v tejto casti je Ripleyova este dost nesympaticka mrcha. Az od dvojky sa z nej stane sympaticka bojovnicka, ktora prejavuje aj city a rada vypusta Votrelcov do vesmiru. Nastastie to hlavne, cize Votrelec, sa vydaril. Jeho masky vo vsetkych stadiach vyzeraju dost neprijemne a vzbudzuju respekt. Scena s jeho pôrodom, ked sa prebije na svet je stale nezabudnutelna. Tak nejak v tej chvili film vyvrcholi a potom pri hone na neho nasleduje znova podobna nuda ako predtym pri predstaveni posadky. Proste ma tento diel z celej tetralogie bavi najmenej. Akokeby nestacilo, ze je to nudne, tak tam casto otravuje aj odporny kocur. Fuj. Director's cut je o nieco sviznejsi, ale stale to filmu v mojich ociach prilis nepomohlo. 5/10. ()

ALIENka_

Saakra tohle je přesně jeden z těch filmů, který bych si nejradši vymazala z paměti, jenom abych se na něj mohla podívat znova napoprvý. Ale i po těch 4 nebo 5 (už ani sama nevím) zhlédnutích je to pořád kurva dobrý! Nadčasovej film jak svině. Příběh možná jednoduchej, ale na to sere pes. Postavy jsou skvělé napsaný, každej má svojí osobnost a chovaj se v situacích, tak jak by se chovat měli - jasně nějaký chybky tu jsou, ale dost zanedbatelný (z toho by si mohlo dost tvůrců týhle doby vzít pořádnej příklad). Ripley je drsná ženština, ale žádná zasraná feministka, co vypadá jak chlap na steroidech a chová se, jako když ji patří celej zkurvenej vesmír (z toho by si dnešní tvůrci taky mohli vzít VELKEJ příklad), ale normální ženská, co se snaží vypořádat s vetřelcem na lodi, a je u toho stejně posraná, jako všichni ostatní. Protože každej má sakra nějaký ty slabiny, bojí se apod. No a uši drásající hororová hudba a atmosféra, o tom snad ani nemusím mluvit. Hodnocení: 10 z 10 posádek lodi Nostromo schvaluje! ()

HateBreeder

„Pane Scotte, velice Vám děkuji za tento film“. Opravdu byla to odvážná akce, pustit se do tohoto filmu, zvláště po tom co tomu předcházelo, kolik problému na začátku stálo a čeho všeho se museli dva scénáristi Dan O´Bannon a Ronald Shusett vzdát, aby pak nakonec mohli zrealizovat svůj projekt a s pomocí dalších lidí vytvořit kult s názvem ALIEN. Příběh je v celku jednoduchý, ale nejprve se měl odehrávat na americkém bombardéru, který za 2.světové války napadnou němci. Nakonec se však tvůrci rozhodli, že tento děj přenesou na vesmírnou loď a němce nahradí stvořením z vesmíru, no nejtěžší bylo vytvořit ono monstrum a toho se chopil fenomenální Švýcar a autor mnoha hrůzostrašných obrazů - H. R. Giger, který vytvořil nejslavnějšího mimozemšťana, kterého filmové plátno poznalo. Původně se také film neměl jmenovat ALIEN(vetřelec) ale Star Beast(hvězdná nestvůra) pak vsak O´Bannon přišel s lepším názvem, názvem, jenž když se vysloví, tak každému přeběhne mráz po zádech a hned ví, o co se jedná. Na filmu spolupracoval též člen štábu Hvězdných válek - Ron Cobb, který mimo jiné navrhl pár mimozemšťanů do slavné barové scény na Tatooinu. To on dostal na starost navrhnout Nákladní vlečnou loď NOSTROMO a práci odvedl skutečně skvěle. Takže vše bylo již připravené, teď už jenom sehnat produkční společnost, která poskytne náklady nutné k realizaci projektu. O to se postarali pánové David Giler a Walter Hill a jejich společnost Brandwine, které se nápad velice zamlouval, došlo k podepsání smlouvy a následně k uzavření produkční smlouvy s 20th Century Fox, díky které se rozpočet ustálil na 8mil dolarů. A teď již skutečně nic nebránilo ve splnění snu. Tolik k historii mého oblíbeného snímku, která je jak uznáte velice zajímavá. Jako zajímavost bych ještě uvedl, že při slavné scéně, kdy se vetřelec poprvé "klube" z hrudního koše Johna Hurta alias Kanea, nikdo z přítomných herců nevěděl co přijde, neměli o ničem ani tušení a proto jejich překvapené a vyděšené obličeje nejsou hrané, ee, sou skutečné!!! Na tomto snímku je skutečně vidět estetika spojená s ekonomikou, uměním a strachem vyvolaným úplně přirozeně, i bez samotného Vetřelce. ()

maseer2

atmosféra, atmosféra, atmosféra.. v tom tkví kouzlo tohoto filmu.. bojím se vždy, když ho vidím, a vůbec nevadí, že vím, jak to všechno dopadne.. ()

PROROK14

Celkom dobrý sci-fi triler aj keď sa našli, pre mňa trochu nudné miesta. Záver to má ale parádny a už sa teším na druhú časť. Ale určite som si to rád pozrel a nebudem sa brániť ani na druhý krát. Votrelec je pekne spravený a vo filme je pár fajnových scén, ktoré sa mi neskutočne páčili. ()

BoPo

Klasika. Len si spomeňte, koľko sci-fi filmov s odstupom niekoľkých rokov začne pôsobiť obyčajne až trápne. V tom je sila Votrelca. Ani po 30 rokoch si človek, ktorý pozerá tento film, nezačne tento rozdiel desiatok rokov uvedomovať. Jedno z najlepších sci-fi, ktoré má zároveň totožný zásah aj v rámci hororového žánru. ()

bouncer

Krásná sci-fi hororová atmosféra, parádní režie...Na snímku sice jsou znát stopy času, ale stále je to skvělý začátek slavné ságy...Holt, Ridley Scott umí. ()

adamo_znk

Co říct k tomuhle nestárnoucímu kultu? Snad jenom že Vetřelec je tak unikátním filmem, že nastartoval nejlepší sci-fi hororovou sérii všech dob. První díl je její výstavní součástí. ()

Terva

Když se dostal tento film do Československých kin, předcházela ho "šílená" pověst. Vraždící monstrum v kosmické lodi, které zabije každého, kdo se mu dostane do cesty. Stovky mrtvejch kosmonautů, spousta krve a další a další blbosti, co si jen neinformovaní lidé dokážou vymyslet. Abych tento film mohl vidět, musel jsem přes celou Prahu až na Smíchov, koupit si jízdenku na vlak, konkrétně do Stodůlek ( v té době nebyly součástí Prahy ) a tam zajít do místního kulturního domu, kde se film promítal. A bylo po pověstech. V první řadě mně docela překvapil ponurý hudební doprovod filmu. Jerry Goldsmith jej vyhnal až do krajnosti, http://www.youtube.com/watch?v=xaVpGqHWD4s a určitě znamená pro tento kultovní film podstatnou část úspěchu. Ridley Scott natočil snímek z minimem herců a jedním Alienem z velkým A, tedy Vetřelcem z velkým V. ( Úplně něco jiného, než fámy, který film předcházely ) Scott nenatočil vetřelce, on dal jméno Vetřelci. Je tu ale i pár lidí, kteří předcházejí filmovou sérii vetřelců. Tím prvním je určitě Hans Ruedi Giger, člověk, který na požádání nakreslil Vetřelce pro Dana O´Bannona. Zde více : http://vetrelci.kvalitne.cz/giger.html Tady se musím taky zmínit o lidech jako je Mark Verheiden, Mark A. Nelson, Dena Beauvais nebo Sam Kieth, kreslíři, kteří vlastně pokračují v kreslení komiksů pro filmový průmysl. U nás teď vychází od společnosti Omnibus celá tato kreslená série. V komentářích k celé filmové sérii Vetřelců a Predátorů vás budu seznamovat z těmito příběhy. Ale zpět k prvnímu Vetřelci. Jak moc je Vetřelec nebezpečný a jak moc Ridley Scott neukazuje krev a zbytečné násilné scény, tak moc je film plný napětí a psychiky. Zdánlivě pomalá bytost dokáže rychlé pohyby a přemísťování z jednoho místa na druhé bez účasti kamery a divák nikdy netuší, kam všude se Vetřelec dokáže vetřít. Sedm členů posádky vlečné lodi Nostromo ( registrační číslo 180924609 ) pozná na vlastní kůži, co tento Alien dokáže. Já si celou sérii pouštím jednou ročně ( nejlépe mezi 24 a 30 prosincem ) a už si jí nedokážu představit bez Sigourney Weaver alias Ellen Ripleyové. Škoda jen, že Predátoři nejsou ve stejném duchu. A přidám i jeden citát z filmu, ve kterém si zahrálo i jedno zvíře - CITÁT - Jonesi!!!...ná čičičičííí......mňau..... VETŘELEC 1 2003 V Oskarové edici číslo II. vyšlo v roce 2011 několik filmů, které tuto cenu získalo. Vyšel tam teda i Vetřelec, držitel ceny akademie 1980 za Nejlepší vizuální efekty. Toto dvd v otevíratelném tvrdém papírovém obalu obsahuje sice jenom jeden nosič, ale na tomto nosiči je česky dabovaná verze z roku 1979 a verze v původním znění z titulky. Ta titulková verze je režisérská z roku 2003. Já vlastním dvd z roku 2001, tak že je to pro mě další novinka a jsem zvědav, co obsahuje tento speciál. Tak ticho, právě začínáme. Nejdříve nezbytné varování o nelegálním kopírování Česky, Maďarsky a Polsky. Pak následuje znělka 20TH Century Fox a THX Lucas filmu spolu z upozorněním, že se jedná o digitálně přezvučený snímek. Pak má krátké slovo Ridley Scott a na pozadí jsou promítány fotky jak z filmu samotného tak i z jeho natáčení. CITÁT - Tady obchodní vlečná loď Nostromo ze Šalamounových ostrovů, registrační číslo 180924609. Voláme řízení dopravy v Antarktidě............ Sem by se vešlo hlavní heslo filmu - Nikdo neuslyší tvůj křik. Opět ve filmu není vidět část od napadení až po rozříznutí helmy. Asi nejlépe se dá posádka představit v tomto dialogu. LAMBERTOVÁ ( Veronica Cartwright ) - Jak se cítíte ? PARKER ( Yaphet Kotto ) - Jak vám je ? KANE ( John Hurt ) - Skvěle. Další pitomé otázky ? DALLAS ( Tom Skerritt ) - Pamatujete si něco z té planety ? RIPLEYOVÁ ( Sigourney Weaver ) - Co si vybavujete jako poslední ? KANE - Pamatuju si hrozný sen o tom, že se dusím.....Kde vlastně jsme ? RIPLEYOVÁ - Tady. DALLAS - Na cestě domů. BRETT ( Harry Dean Stanton ) - Mrazáky už čekaj. KANE - Nejdřív se musíme najíst. PARKER - Taky bych něco snědl. Poslední sedmý člen posádky ASH ( Ian Holm ) se jen usmívá a celý dialog mlčí.......... Brettovo nejčastěji používané slovo je JASNĚ. Mám pocit, že v této verzi filmu řekl jasně asi dvakrát navíc. Je to ale jenom pocit, viď Brette. Jasně. Ještě tu máme dva členy posádky. Jedním je kočka Jones a tím druhým se záhy stává Kaneův syn. V 64 minutě je jeden z těch přidaných záběrů, je krátký, ale fanouška, jako jsem třeba já, potěší. Nebudu ho prozrazovat, prostě stačí, že se tam houpe. Tak se nám to začíná rozjíždět. CITÁT - Co je zvláštní rozkaz 937 ?.......... V 91 minutě je do filmu zařazena pasáž, kterou jsem viděl pouze jako vystřiženou scénu. Tady je jako součást filmu. Ripleyová se zde opět potkává z Dallasem a Brettem, které měla za mrtvé. CITÁT - Zabijte mě........... Tak již asi po desáté prožívám celé to napětí okolo Ripleyové znova, tentokráte i z velice dobře remastrovaným zvukem v DTS a přidanými scénami. CITÁT - Převezla jsem tě, ty hajzle!!........ Poslední zpráva z obchodní hvězdné lodi Nostromo......... Kamera - Derek Vanlint. Design Aliens - H. R. Giger. Pohyblivost hlavy - Carlo Rambaldi. Ve filmu byla použita hudba Howarda Hansona : Symphony NO. 2 ( Romantic ) a W. A. Mozarta : Eine Kleine Nachtmusic. Tento snímek trvá i z přidanýma scénama 1 : 51, což znamená, že některé starší scény jsou vystřižené. Stará verze totiž také trvá sto jedenáct minut. Česká verze na tomto dvd má možnost puštění audiokomentáře samotného režiséra........konec hlášení. A tady je seznam filmů, které se řadí do této série, seřazené podle roku natočení : ....VETŘELEC - 1979....., .....VETŘELCI - 1986....., .....PREDÁTOR - 1987....., .....PREDÁTOR II. - 1990....., .....VETŘELEC 3 - 1992....., VETŘELEC : VZKŘÍŠENÍ - 1997....., ....VETŘELEC vs. PREDÁTOR - 2004....., .....VETŘELCI vs. PREDÁTOR 2 - 2007....., .....PREDÁTOŘI - 2010...... ......PROMETHEUS 2012...... Pokud máte zájem o další informace a odkazy, sledujte prosím mé komentáře k těmto filmům. Další věci najdete v komentáři filmu VETŘELCI - 1986. Komiksová série VETŘELCI patří k nejvýraznějším počinům vydavatelství Dark Horse Comiks. Vzala celé odvětví útokem, věrně zachytila kouzlo filmové legendy a rozšířila její vesmír způsobem, kterému tleskají fanoušci Vetřelců po celém světě. Toto jsou úvodní slova komiksové knihy z názvem Omnibus Vetřelci. Já vás nechci unavovat věcmi, které nejsou filmem ale knihou, knihou komiksovou a tak ti, kteří nemají zájem ať dál nečtou. Tento příspěvek bude o komiksu, ale nejen o něm. Ve svých komentářích k filmové sérii Vetřelců a Predátorů sem budu umísťovat povídky o celé této sérii, budu psát, kdo je kreslí a kdo má k nim scénář a také lehčí obsah, nebo děj, který se v nich odehrává. Tak tady je první - VETŘELCI OMNIBUS KNIHA PRVNÍ. První komiks z pera mistra Marka Verheidena a kreslíře Marka A. Nelsona má název ..........EPIDEMIE.......... a volně navazuje tam, kde končí druhý film z této série. Snímek Vetřelci 3 se totiž ubírá úplně jiným směrem. Zatím co - POZOR ZAČÁTEK SPOILERU - poručík Hicks a zachráněná Newt, na začátku filmu Vetřelci 3, umírají - KONEC SPOILERU - v povídce Epidemie pokračují v boji proti vetřelcům. Tvůrci jim dokonce úmyslně změní jména na Wilks a Billie. Tady bojují proti vetřelcům na planetě Rim. Oběvuje se zde postava mimozemšťana, zvaná Cizák, a je to příslušník stejné rasy jejíž kostra sedí v tom ohromném křesle na začátku prvního filmu, tedy filmu ke kterému teď čtete komentář. Druhá povídka nese název ..........ÚTOČIŠTĚ ŠÍLENCŮ.......... Napsal ji opět Mark Verheiden, ale tentokráte ji nakreslil Den Beauvais a to docela nádherně. Další dobrodružství Wilkse a Billie. které tentokráte končí příchodem Ellen Ripleyový. .........DÍVČÍ VÁLKA.........tak zní jméno povídky třetí z této knihy. Scénář má opět Mark Verheiden, ale zase je tu jiný malíř, tento nese jméno Sam Kieth. Ellen Ripleyová, Billie ( Rebecca ) a Wilks společně pokračují v cestě vesmírem a v boji proti Vetřelcům. Kdo viděl prodlouženou versi druhého filmu ( Vetřelci http://www.csfd.cz/film/1245-vetrelci/ ) bude tušit o čem je tato povídka. Příběh čtvrtý má název .........TEORIE VETŘELECKÉ REPRODUKCE.......... Napsal ji , kdo jiný, než sám Mark Verheiden a dokonce se vrátil malíř z povídky první - Mark A. Nelson. Výtah z přísně tajného spisu jehož autorem je Dr. Wladislaw Orona, civilní poradce Koloniálních pěchotních sborů. Jsou zde dva druhy mimozemšťanů, kteří dokáží čelit útokům vetřelců. Jeden druh je přirozený ( Bude i v povídce v knize čtvrté ) a druhý druh je sice tvor již vylíhnutý po nakažení, ale který se stal pro vetřelce velice nebezpečný. Tento tvor se skoro podobá Predátořím psům použitým ve filmu Predators 2010 http://www.csfd.cz/film/258007-predatori/ . Poslední povídka ..........CIZÁK......... je zároveň jediná, kterou nenapsal Mark Verheiden. Tuto napsal John Arcudi a přizval si kreslíře Tony Akinse. Vystupuje zde mimozemšťan zvaný Cizák o kterém jsem psal již výše v tomto komentáři. První kniha končí a já se těším na další. Tato kniha kompletních sebraných vetřelčích povídek přímo navazuje na události filmů, alespoň těch prvních dvou. http://www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=299 Další knihu a její povídky najdete v mém komentáři k filmu Vetřelci 1986 - což je film druhý, této série. () (menej) (viac)

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)