Mafiáni

• Česko Mafiáni (viac)
USA, 1990, 146 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Nicholas Pileggi (kniha)

Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino, Mike Starr, Frank Vincent, Chuck Low, Catherine Scorsese, Charles Scorsese, Debi Mazar (viac)

Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla. S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami... (STV)

soulja47

Když jsem viděl tento film poprvé, tak jsem si řekl, že v posledních pěti šesti letech jsem neviděl lepší film. Geniální zpracování filmu, atmosféra z mafiánského prostředí a excelentní herecké obsazení. Klobouk dolů. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

dcg odpad!

Mám rád Scorseseho, De Nira, Liottu, Pesciho. Mám rád mafiánské filmy. Mám rád kmotra. A většinou se na toto téma shodnu i se spoustou filmových kritiků. V první řadě musím říci, že film jsem viděl komplet od začátku až do konce ve FULL HD 1080p v originálním znění, takže mi neuteklo vůbec nic. Film má možná pěkný obraz, střih, kameru, toho jsem si ani nevšímal. To, co mě trklo do oka byly neskutečně ale neskutečně nesympatické postavy. Jestliže v Kmotrovi mi byla spousta postav sympatická, tak zde mi byli všichni do jednoho, snad kromě toho chlapa z bradkou a parukou bytostně odporní. Chováním, dialogy, monology, oblečením, atmosférou. Film mě velmi znechutil. Objektivně bych mu dal nějakých 40 procent - 2 hvězdy. Ale místní zabedNěnost všech, kteří se tu rozmachují s pěti nebo čtyřmi hvězdami mě nutí bránit se odpadem. Miluju De Nira v taxikáři. Je to film, který má u mě 100 procent. Ale tihle Goodfellas jsou mi bytostně odporní. Fuj. To jak Pesci bezdůvodně zastřelí toho kluka je nejodpornější scéna z historie špičkové kinematografie. A jelikož tento film patří do té nejvyšší elity, tak v jejím rámci si podle mě zaslouží odpad. V PC hře Mafia 1 i 2, v Kmotrovi, atd. atd. mi byli Bad Guys sympatičtí, i ty jejich uječené děvky se daly přežít, ale v tomto filmu je každý tak odporný (kromě fousatýho chlapa), že bych ho okamžitě zabil. Ale já jsem typ člověka, který každý film doporučuje lidem shlédnout, i kdyby to byl sebevětší humus. Takže se na to podívejte. Rozumný člověk tomu nemůže dát víc než 70 procent, to opravdu ne a nikdy nepochopím proč to dělají. A Pescimu oskara????? To byl výsměch všem Oskarům všech dob. Za mě má zkaženou zlatou malinu a kopanec do řiti s rozběhem. Nejnesympatičtější role všech dob. Na druhou stranu, pokud to byl účel, pak bych mu dal Oskara dvojitýho. Tak neskutečně jak Joe Pesci v tomto filmu se mi ještě žádnej člověk na světě nikdy nehnusil. ()

HoncPe

Příběh o mladém klukovi ze kterého se pomalu díky známostem stává uznávaný mafián. Jako velký fanoušek herní série Mafia, jsem měl pocit, že sleduji cut scény mezi úkoli, naprosto super. Dokonce si myslím, že pár věcí si herní vývojáři z tohoto filmu půjčili (spíš určitě). Pěkný vývoj hlavního hrdiny i herecké výkony. Plný počet nedám protože mi v příběhu chyběla nějaká hlubší zápletka. !SPOILER! To, že je všechny napráší mi prostě nepřišlo tak překvapující... ikdyž to možná bude tím, že jsem to už viděl udělat Thomase Angela (hl. postava v Mafii 1). !KONEC SPOILERU! Dávám 4*. ()

SeeSaw

Mistrovské dílo a jeden z nejlepších filmů svého žánru. Vypravěčské metody, které Scorsese používá jsou jedinečné a dělají z něj jednoho z nejlepších režisérů 20. století, tento film je toho důkazem. ()

L.O.T.R

Výborne spracovaný život mafiánov. Rešpektujem prvý diel Krstného otca ale toto mi sadlo omnoho viac. Skrátka dravý štýl,výborná réžia, perfektné herecké obsadenie, no proste bomba. A hlavne sa tam furt niečo deje. Človek sa ani nestíha nudiť. 100% ()

Nag0

Osudy fauny a flóry odvrátenej strany zákona. Už je to nejaký ten čas, čo som vzhliadol prvých dvoch krstných otcov (v pamäti mi utkveli len tie kvalitnejšie momenty), o niečo čerstvejšie je vzhliadnutie pána Donnie Brasca, ktorý ma teda vonkoncom neohúril a tu sa ocitám pred ďalšou preslávenou gangsterkou. Na ceste po hľadaní významu spravodlivosti, určite človek narazí na isté stanoviská, ktoré ho prinútia sa zamyslieť nad skutočným významom morálnych zásad. Nechcem tento film zavrhnúť kvôli mojim subjektívnym pocitom vzhľadom na hlavných aktérov, ktorí disponovali všetkým, a pritom boli tak blízko dna, a preto ak sa zamerám na momenty, dialógy, vývoj príbehu a pod., povedal by som, že aj tak ma nejak nič neohuruje. Stále tí istí drsní chlapíci, stále tie isté hysterické ženy, stále tie isté špagety zapíjané alkoholom a vo vzduchu biely kokaínový opar. Ako sprostredkovanie pohľadu na zvieraciu ríšu s jej pravidlami, veľmi sugestívne, ako film, ktorý mi mal ponúknuť niečo špeciálne, u mňa ale goodfellas zlyhávajú. ()

Elisandra

Mafie. V mládí jsem se podobným typům filmů kdoví z jakého důvodu vyhýbal, teď však Mafiáni, Kmotr I&II a hlavně, sice ne tolik mafiánské, ale o to lepší Casino patří k mým nejen nejoblíbenějším, ale podle mne i nejlepším filmům vůbec. Nebudu se tady však rozvášňovat nad vzpomínkami, ale ani nebudu film hodnotit. Kdo viděl chápe, kdo neviděl měl by to ihned napravit. A nejen kvůli dokonale vypiplané scéně v restauraci... Magnifico ()

NagatoPein

Úplne klasický Scorsese so všetkými aspektami. Film nemá až takú dušu ako Scarface alebo Godfather ale stále je kvalitnou výpoveďou zo života jednoduchého mafiána. ()

PavelPros

Poučné, inspirující, zábavné, děsivé, dramatické... Šedivé přežívání pracujících, intelektuálů, politiků, policistů, státních úředníků, věřících, nemocných, postižených zde nahrazuje rozmanitost a pestrost těch, kteří dokáží využít jejich lidských vlastností ve svůj prospěch, ve prospěch svých zájmů, rodin a podobně vždy do doby než se i mezi nimi nebezpečně projeví ony, výše zmíněné, lidské vlastnosti a "dokonale" fungucící strukturu sami sebeohrozí a sebezničí. Předpokládám, že se mnozí z jejich chyb již poučili. U tohoto filmu se nebudete nudit, pokud ovšem neočekáváte něco zcela jiného. ()

Tobias18

Scorsese, DeNiro a Pesci. To je filmový koncert ve všech ohledech. Herecké výkony, režie, scénář, emoce, zakončení - to všechno je tady na špičkové úrovni, a máloco se tomu vyrovná. Dodnes Scorsese nenatočil nic, co by se tomu ba jen přiblížilo. Další má srdeční záležitost. 100%. ()

andy60

Mafiánský majstrštyk. Před pár dny jsem zhlédnul Tenkrát v Americe a napsal jsem o něm, že se jedná možná o nejlepší film z mafiánského prostředí. Nyní se musím opravit. Nejedná, protože Mafiáni jsou ještě lepší. Scorsese zpracoval příběh podle skutečné události a nelze mu vytknout vůbec nic. Kromě brutality, násilí a skvělé akce, nechybí ani humor - místy dost černý, jako by s dialogy pomáhal sám Tarantino. Až mně bylo líto, jak ty dvě a půl hodiny rychle utekly. ()

Monco

Nejlepší mafiánský film 90.let. Scorsese na vrcholu, Liottova životní role, Pesci a De Niro opět bez chyby. Jimmy na Morrieho : You should be sorry. Don't fuckin do it again and give me the money. Give me the fuckin money, You hear me? You hear me, I gotta come here and you bust my balls? Give me the fuckin money. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nesl jsi to jako chlap a naučil ses dvě nejdůležitější věci v životě. Nikdy nepráskni kamarády a drž jazyk za zuby." Nejlepší film z mafiánského prostředí! Po prvním zhlédnutí jsem si řek, že zkusím i Kmotra. Poté se ukázalo, že na Mafiáni - Kmotr nemá. Alespoň v mých očích. Robert De Niro i Joe Pesci skvělý Goodfellas. ;) Prostě mistrovské dílo je tento mafiánský film. - 100%. ()

teekanee

Po prvních 40 minutách sem uvažoval, že to vypnu, jelikož sem se dost nudil, pak se to ale rozjelo a dostalo se mi opravdu dobrého mafiánského snímku. 85% ()

Chladasko

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- K príbehu len toľko , že ”Každý chvíľku , ťahá pílku ” . Ako rýchlo a ľahko môžem v tomto cynickom svete , kde naši ”hrdinovia” pôsobia k niečomu prísť , nie že ”môžem ” , ale z pravidla o to prísť aj musím , a som rád , že to tak vo filme následne aj zachytili . V šťastnom prípade postavy Raya Liotta , len z časti . Pán Scorsese si dal prirodzene , ako vždy , na všetkom do detailu záležať , a takmer po všetkých stránkach je film dokonalý . _Ale_ Neobišiel sa bez niektorých ”možno” zbytočne naťahovaných scén , a tudíž , miestami mohol pôsobiť trochu nudne . _Ale _ pre zmenu , film má zase kopu naozaj silných momentov , ktoré tie ” hluchšie” vedia pekne vynahradiť . Čiže , o mňa sa pekne postarali . BANG BANG ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ()

opatstviolov

Jedna z nejlepších gangsterek. Scorsese má v kapse i lepší filmy (např. Prokletý ostrov), ale Goodfellas rozhodně patří k jeho nejlepším. Všichni to zahráli skvěle, výborný soundtrack a i když to trvá 2 a půl hodiny nespustil jsem z toho filmu oči, což se mi moc často nestává u takhle dlouhých filmů, takže rozhodně doporučuji. 10/10 ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (viac)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta