Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

SeBig

Pro mě zcela obyčejný revenge lore, podávaný v kapitolách. Třeba taková Mrazivá pomsta mi přišla mnohem zábavnější. ()

Arsenal83

Guy Ritchie je nepochybne skvelý režisér, toto však nebude jeho topka. Film ma zaujal len na začiatku asi prvú polhodinu a potom sa to už len viezlo na jednej očakávanej línii. Všetko sa vsadilo na nadrozmerné množstvo streľby, no neprinieslo sa žiadne prekvapenie v deji, žiadny výkrut. Na staré zlaté filmy typu Podfuk či Zbaľ prachy sa to proste nechytá, aj keď uznávam, že Statham je široko ďaleko najsympatickejší plešoun na ostrovoch. Zároveň asi aj najzamračenejší a najskúpejší na slovo. Chválim však vynikajúcu hudbu, ktorá dodávala filmu ten správny šmrnc. ()

korbitch22

První půl hodinu, možná dokonce celou hodinu to vypadá na typicky průměrnou Ritchieho zábavu (prostě 4* film) ale jakmile začne Ritchie rozmotávat děj, který je stejně jako v jeho většině filmů strašně předvídatelný jde všechno do prdele. Statham hraje nesympatického kokota, normálního bezcharakterního čuráka a sociopata jehož motiv je úsměvně stupidní, jelikož si za důvod svojí pomsty může sám. Potom začne Ritchie do příběhu přidávat jednu partu lupičů a zlodějů za druhou aby došel k finiši zrádce uvnitř agentury, kterého by neuhodl jenom idiot, načež přijde dokonale unylé a totálně nezvládnuté finále. Přepadení depa nabízelo neskutečný finiš, kde to mohl Statham se všemi vyřídit, místo toho to musí Ritchie debilně natahovat. Jako by ten konec točil Albert Pyun normálně, tolik špatných scén jsem u Ritchieho neviděl ani v Aladinovi. Co si jako ten Bullet myslel? Kapitola sama osobě je herecký výraz Stathama, zatímco v jiných filmech mu toho matcho chlápka žerete, tady vypadá jen arogantně a namyšleně jako Seagal v dobách své největší slávy, prostě arogantní idiot.  Hartnett proslul tím, že se vyhejbá velkým rolím a odešel prakticky z Hollywoodu kvůli klidu a rodinně, ale proč proboha vezme naprosto bezvýznamnou roli ustrašeného kreténa který má v ději asi 15 vět a zemře, to mi hlava nebere. Kdyby aspoň hrál toho zrádce, ale ne, tvl tuhle roli mohl hrát třeba John Doe a ne kurva herec jako je Hartnett! Hlavní záporák úsměvný idiot a pan antiherec Eastwood junior, který podědil po svém otci pouze příjmení bez kterého by si v životě ve filmu nevrznul. Ubohý finiš a zúčtování s ním mě už vyseklo kyselý a otrávený úšklebek. Začátek vypadá dobře, technicky je to naprosto špičkové, ale děj je jedna velká sračka, příběh stupidní a finiš ubohý, doslova. Nejhorší Ritchieho film po Aladinovi a Revolveru. Guyovi Amerika nesluší.50%. ()

Chrustyn

Guy Ritchie a Jason Statham opět spolu, tentokrát ve filmu, který jde zcela proti tomu, co bychom od kteréhokoliv z nich očekávali. Ritchie natočil pomalu plynoucí akční béčko, které připomene drsné kriminálky ze 70. let, ve kterých byli rozhněvanými muži Charles Bronson, nebo Clint Eastwood. Film určitě nesedne každému a to, že je divák milovník, předchozích filmů uvedené dvojice, automaticky neznamená, že mu tentokrát sednou. Rozhodně se však jedná o zábavné a svěží dílo, které se objeví tak jednou za 10 let a přestože mu chybí nějaké wow momenty, vychutnal jsem si ho jako málokterý film, který jsem viděl tak v uplynulých dvou letech. Děkuji obou pánům, protože tohle mi přesně chybělo. ()

classic

Hnev človeka” je rozdelený do štyroch kapitol, konkrétne takto: "Temný duch" (38 minút), "Spálená Zem" (24 minút), "Zlé zvieratá, zlé" (15 minút), a nakoniec i "Pečeň, pľúca, slezina a srdce" (35 minút), ktorá je zrejme zo všetkých úplne tou najviac - najvýstižnejšou, pričom, po spojení si všetkých častí dohromady, vzniká jednak naprosto kompaktný celok, tu s retrospektívou, tam s prítomnosťou, či inde s dvojitým uhlom pohľadu, čím sa v podstate úroveň filmu, zvyšuje snáď automaticky, čo prezentuje hneď úvodná a neprerušovaná sekvencia, v ktorej skupina banditov prepadne obrnené vozidlo, prevážajúce peniaze, patriace spoločnosti Fortico Security, ktorá sa v Los Angeles, špecializuje na prepravu peňazí s ozbrojenou strážou, kde už máme zvolené prostredie i hlavnú dejovú líniu, do ktorej sa samozrejme primieša aj istý a nenápadný chlapík Patrick "H" Hill, z ktorého sa neskoršie asi vykľuje sám Superman, či povedzme Terminátor... ? Protagonistu by sme už mali podtrhnutého, ale čo ho k tomu vedie, sa dozvedám postupne, keď spoznávam i vedľajšie postavy, a to na obidvoch stranách barikády, ktoré sa absolútne ničoho neštítia... Situácia sa čoraz viac vyostruje, kedy finále je maximálne strhujúce a účinné... / Anglický režisér Guy Ritchie, má kriminálny žáner (odjakživa) v malíčku, ovláda ho pomaly, ako nikto iný zo súčasnosti, kde ma tentokrát veľmi prekvapil, aký úderný snímok vskutku nakrútil, až mi ním skoro vyrazil dych, taký je intenzívny, no zároveň bez typického klišé, sa to asi nezaobíde, kvôli čomu som musel predsa strhnúť jednu hviezdičku, ináč žiadne výčitky nemám, takmer som nadšený, ako som už vari dlho nebol ! Jason "Kuriér" Statham, je stávka na istotu, opäť nesklamal, ako by aj mohol, keď všade navôkol sa pohybovali samé "herecké kapacity" , trebárs taký Scott Eastwood, ktorý by svojmu otcovi Clintovi, ako by z oka vypadol, tomu sa hovorí extrémna podoba, kde si našťastie uchoval aj kus akčného talentu, aký sa predovšetkým asi u neho každý deň len tak nevidí ? Viem, že som ho už kritizoval, no zatracovať ho určite nebudem. Nadštandardný a nadpriemerný počin, ktorý so mnou pohol. ()

marhoul

Směr, kterým to Guy tlačí, mě baví, čím dál víc. Nepatřila jsem k jeho skalním fanouškům, z jeho prvotin mě bolela hlava, ale už si mě, chlapík, získává. Mně se líbil i Artuš a Aladin, Gentlemani mě schramstli, jako malinu a Rozhněvaný Statham nezůstává příliš pozadu. Chválím výběr hlavního představitele, perfektní volba, příběh jsme už sice v různých variacích viděli x krát, ale nevadí, protože byl poskládán příjemně, bavilo mě to celé, dalším plusem byla skvělá hudba. Kvalitně natočená, poctivá filmařina, prosta přiblblých potřeštěností, vtipná v drobnostech, možná už i trochu rutina, ale fajn. Zařazuji do žánru zvaného švihácký relaxační napínák. Guy se drží v kolejích, které by nás nemusely otravovat politiky korektními hovadinami, snad si fazonku udrží i nadále, těším se na další. Klidně z podobného soudku. Za mě lepší čtyři, pohodový bednový biják. ()

Yardak

Hněv by se v tomhle filmu dal krájet! Stále nemohu uvěřit, že takhle to natočil Guy Ritchie:-)! Ukázka toho, že i někdy má remake smysl. Pětihvězdičková palba! ()

Flego

Scenárista a režisér Guy Ritchie má nesporný talent, aj tu potvrdil, že jeho filmy nie sú len obyčajnými akčnými záležitosťami, ale prinášajú pridanú hodnotu. Inteligentne vystavaný príbeh drží diváka pri pozornosti a dômyselnými prestrihmi potvrdzuje výnimočnosť. Jason Statham je dobrou voľbou a možno to bude mať pozitívny vplyv aj na jeho kariéru, aby sa angažoval aj v poctivejších filmoch. Oceňujem všetky technické aspekty filmu, predovšetkým strih a hudbu. ()

BMW12

Takhle si přesně představuji kvalitní, zábavný a drsný akční film. Tomuto filmu snad nic nechybělo. Jason Statham naprosto válí v roli securiťáka a následně v roli mstitele s kamenným výrazem a všechny a všechno kosí bez jediné chyby, bez jediného výstřelu vedle. Líbila se mi zápletka filmu i to, jak to bylo sestříháno, člověk byl neustále v napětí, co bude následovat a celkově příběh dával smysl. Guy Ritchie je skvělý režisér a zde to jen potvrdil. ()

Ivoshek

Někde mezi 3 a 4. Spíš ale 4, protože i když je to příběhově jednoduchý, má to nápady, odsýpá to, nevyhýbá se to násilí. Netypicky tu není moc humoru a temná dunivá hudba taky spíš dává znát, že to je tentokrát víc navážno. ()

honajz

Kurnik, kam se mi ztratilo hodnocení a komentář? Tak znovu holt, krátce. Posledních 40 minut je skutečně skvěle natočených a akce slušná. Do té doby mi ale motivace postav nedávaly smysl. A popravdě někdo z toho depa taky mohl přežít, myslím z těch obyčejných šofců. Mladý Eastwood se sice snaží, mhouří oči jako taťka, ale holt to charisma mu nějak chybí. ()

anderson

Pôvodný film je v tejto databáze hlboko podhodnotený a vysoké hodnotenie rimejku je neklamným znakom úpadku filmového vkusu vo všeobecnosti. Začnem pozitívami. Oproti príšerným Ritchieho "výtvorom" z poslednej doby je formálna stránka neuveriteľne príčetná a zaslúži si poctivé tri pancierové autá. Inak je bohužiaľ všetko katastrofálne ako sa na "poctivý" americký rimejk patrí, čiže z pôvodného filmu a jeho nosnej myšlienky tu neostal kameň na kameni. Kardinálnou chybou číslo jedna bolo obsadenie pomstychtivého Jásoňa - s nemenne kamenným a trápnym výrazom v tvári - do titulnej úlohy. Scenáristi z neho navyše oproti originálu urobili tajomného "bossa" a celý film korunovali svižným, ale absolútne zcestným finále ala TAKEN. Nakoniec teda za dva eastwoodove úškľabky. (28.5.2021) ()

TheEvilTwin

Statham by měl mít svůj vlastní žánr, protože tyhle jeho akční vřavy plné přestřelek a krve jsou už prostě kult tohoto žánru a v kombinaci s Ritchiem je to vyslovený klenot. Už od začátku je jasné, že tohle bude něco více než jen další béčkový akčňák, film má šílené "charisma" a od prvních minut je strašně poutavý a už dlouho jsem nebyl takhle přikovaný k židli a vysloveně jsem si přál, ať film neskončí. Jak už jsem řekl, je to víceméně typická stathamovka, kde hraje tichého, osamoceného týpka s určitou minulostí a divák už dopředu tak nějak tuší, že jakmile přijde správný čas, pěkně je tam všechny zmasakruje a očekává jatka.  Ritchie zde zanechává i svůj typický rukopis částečně retrospektivního vyprávění z více pohledů - tedy z pohledu padouchů i hlavní postavy, není nouze o zajímavý příběh, malinký twist v závěrečné půlhodině, kvalitně natočenou krvavou akci s velkolepým finále a legendární podmanivý hudební doprovod v pozadí, který filmu dává ještě daleko větší styl. Za mě je to bez debat nejlepší věc za poslední roky a nemám k němu jedinou výhradu a klidně bych si to dal ihned znovu. ()

HellFire

Mohl to být další z Ritchieho chlapáckých akčňáků a první půl hodina tomu napovídala. Jason Statham působil jako nekompromisní borec na svém místě. Jenže pak se příběh začal rozmotávat a tempo povolilo. Slušelo by tomu více grádů. Závěr byl velmi neuspokojivý. ()

SOLOM.

Určitě lepší než francouzský originál – tedy hlavně co se akční stránky filmu týče. Na rozdíl od Francouzů Guy Ritchie nespoléhal pouze na hromadu poněkud nudných dialogů, ale spíše na jistou formu brutality, násilí a samotnou hlavní hvězdu, která zase po delší době zavzpomínala na staré dobré časy. Frantíci nám nabídli krvavou lázeň až v samotném závěru, tady započal masakr hned v samotném začátku – líbila se mi ta Stathamova drsňácká partička na špinavou práci – a méně se děj točil okolo strážců peněz než v originále – spíše se řešily pohnutky hlavního hrdiny – dva velké rozdíly v obou filmech. I z toho důvodu se mi tento remake líbil víc než originál. Takže lepší průměr. 70% ()

Othello

První film, u kterého mě mrzelo, že si po kokešovsku nepočítám délky střihů. V úvodních titulcích se Ritchieho jméno objeví pětkrát, aby ji následně vystřídala naprosto anti-ritchiovská statická jednozáběrová scéna vloupání. A hned během ní se můžeme naladit na hlavní devizu filmu, tedy věc, pro kterou nemám lepší označení než "hmotnost". Délka scén, pomalý pohyb kamer, stylistická umírněnost a výborná typologie herců ve vedlejších rolích (McCallany, Donovan) dávají určitý dojem toho, že všechno ve filmu je z hlediska hmotnosti těžší než tomu bývá obvykle. Jakoby ty bouchačky fakt měly ty 4 kila, obrněné dodávky 4 tuny a ti 110kg chlapi padali skutečně na tvrdou zemi. Zároveň film průběžně tají nakolik naturalistický se ve výsledku bude, kdy zpočátku probíhá mnoho věcí mimo záběr a později se opakují z jiných úhlů, kdy se vlastně přibližujeme samotným aktům, takže má film skutečně něco jako "dramaturgii násilí", kdy nás headshot v závěru dokáže stále vykolejit, protože nás film do té doby před ním neznecitlivěl. Po druhý projekci asi půjdu do plných, potom co rozhejbu chvilkama zřetelnou digitální kameru (zpomalený záběr padajícího Stathama vypadá příšerně) a toho protagonistu, jehož představitel se už asi nedokáže tvářit jinak než, že právě tráví obrubník. Ale hlavně na to proboha jděte všichni do kina a kupte si lístek, ať se to zaplatí. Protože vám slibuju, že pokud se alespoň dvakrát-třikrát do roka objeví v kinech něco podobného, budu smířlivější na všechny ty tendenční hurá-filmy o tom jak to zamračená silná žena (TM) natře přiblblým chlapům. ()

Necrotongue

O Jasonovi Stathamovi občas slýchám, že je minimalistický herec, já mám spíš zato, že ani moc hercem není, protože jsem od něj dosud viděl jen dva výrazy obličeje: 1) nehnutě kožený a 2) vzteklý. V tomto snímku si po celou dobu vystačil s číslem jedna a ono to kupodivu dokonale fungovalo. Celé to na mě působilo jako klasický kvalitní akčňák, který si nesnažil hrát na velké umění, ale zato mi svou atmosférou, napětím i parádní akcí zpříjemnil odpoledne. ()

ARI50

Zabiják jako vždycky, super příběh, který dobře skákal na konec a na začátek a úžasně tvořil skvělý film. Skvělá akční pomsta. ()

luka4615

Na samotný začátek se sluší říci, že tentokrát nedostanete úplně typický snímek od Guye Ritchieho. V jeho nejnovějším počinu s titulem Wrath of Man se nyní místo zběsilé akce dočkáme pomalého budování atmosféry směřující k precizně soustružené loupeži, přičemž k výslednému dojmu zdařile napomáhá i komorní práce s postavami a úderný soundtrack. Za zmínku zde rovněž stojí i precizní kamera, která si dokonale pohrává s expozicemi a ve finále i se samotným divákem, pročež Vás všechny načrtnuté obrazy bez větších problému vtáhnou přímo doprostřed dění. A ve finále vlastně bude úplně jedno, že Wrath of Man má prostinký příběh bez větších dějových zákrut, jelikož tváří v tvář nekompromisnímu a odlišně ráznému pojetí režiséra to snímku velice rádi odpustíte. Jen škoda toho poměrně zmateného úvodního přeskakování po časové ose, které výsledný dojem lehce sráží. Avšak i přes tento drobný nedostatek jsem vážně moc rád, že Guy Ritchie opět popadl svou tvůrčí vizi “za pačesy”, takže v koutku své filmové duše doufám, že “The Real RocknRolla” už doopravdy pomalu ale jistě klepe na dveře. Skvělá  práce! „Strange things happen to men when they smell that much cash.” ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD